soundconverter - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Sound Converter
hi: दवानी बदलनेवला

en: dialog1
hi: संवाद 1

note: TODO: is this used ? TODO: add proper error management when an encoder cannot be created
en: Error
hi: त्रुटि

en: _Skip
hi: _छोड़ें

en: <big><b>File exists already</b></big>
hi: ye file

en: Preferences
hi: प्राथमिकताएँ

en: Choose...
hi: चुनें...

en: <b>How to name files?</b>
hi: एस फाइल को कैसे नाम देना हे

en: Quality:
hi: विशेषताः

en: MP3
hi: मप३

en: WAV
hi: वाव

en: SoundConverter
hi: दवानी बदलनेवाला

en: 
    
    Error: %s
    %s
hi: 
    
    गलती :%s
    %s

en: Cannot create '%s' folder.
hi: '%s' फोल्डर संबव नहीं हे

en: Add Folder...
hi: फ़ोल्डर जोड़ें...

en: Converting
hi: रूपान्तरण

en: Canceled
hi: रद्द किया

en: Paused
hi: ठहरा

en: %d:%02d left
hi: %d:%02d बाकि हे

en: Ready
hi: तैयार
