soundconverter - en to oc translation catalogue (102 entries)

en: Sound Converter
oc: Convertidor de sons

en: Audio Format Converter
oc: Convertidor de format àudio

en: Converts audio files into other formats
oc: Convertís de fichièrs àudio en de formats mai

en: GNOME-powered Sound Conversion
oc: Convertidor de son propulsat per GNOME

en: Website
oc: Site Web

en: Filter
oc: Filtre

en: File exists already
oc: Lo fichièr existís ja

en: _Overwrite
oc: _Remplaçar

en: _Skip
oc: _Ignorar

en: <big><b>File exists already</b></big>
oc: <big><b>Lo fichièr existís ja</b></big>

en: _Apply to entire queue
oc: _Aplicar a tota la fila

en: artist/album
oc: artista/album

en: artist - album
oc: artista - album

en: Very Low
oc: Fòrça bassa

en: Low
oc: Febla

en: Normal
oc: Normala

en: High
oc: Elevada

en: Very High
oc: Fòrça elevada

en: Insanely High
oc: Terriblament elevada

en: 8 bits (very low quality)
oc: 8 bits (qualitat plan febla)

en: 16 bits (default)
oc: 16 bits (per defaut)

en: Less (Faster)
oc: Mens (mai rapid)

en: Default
oc: Per defaut

en: Better (Slower)
oc: Melhora (mai lenta)

en: Constant (CBR)
oc: Constanta (CBR)

en: Average (ABR)
oc: Mejana (ABR)

en: Variable (VBR) - Best quality
oc: Variable (VBR) - Melhora qualitat

en: FLAC Lossless (.flac)
oc: FLAC sens pèrda (.flac)

en: GNOME Audio Profile
oc: Perfil àudio GNOME

en: track_number - track_title
oc: numèro_pista - títol_de_la_pista

en: track_title
oc: títol_de_la_pista

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Same folder as the input file
oc: Meteis dossièr que lo fichièr d’entrada

en: Choose...
oc: Causir...

en: Into a specified folder
oc: Dins un dossièr especific

en: Create subfolders:
oc: Crear un jos dossièr :

en: Delete original file
oc: Suprimir lo fichièr original

en: <b>Where to place results?</b>
oc: <b>Ont plaçar lo resultat ?</b>

en: Filename pattern:
oc: Motiu de nom de fichièr :

en: Replace all messy characters
oc: Remplaçar totes los caractèrs que marcan mal

en: Remove all characters except letters, digits and ./_-
oc: Levar totes los caractèrs levats las letras, chifras e ./_-

en: <i>Example filename:</i>
oc: <i>Nom de fichièr d’exemple :</i>

en: <b>How to name files?</b>
oc: <b>Cossí nomenar los fichièrs ?</b>

en: Format:
oc: Format :

en: Quality:
oc: Qualitat :

en: Use .oga extension
oc: Utilizar l’extension .oga

en: Bitrate mode:
oc: Debit binari :

en: Compression:
oc: Compression :

en: Sample width:
oc: Escandalhatge :

en: Profile:
oc: Perfil :

en: gst-profile
oc: Perfil GST

en: <b>Type of result?</b>
oc: <b>Tipe de fichièr en sortida ?</b>

en: Resample
oc: Re-escandalhatge

en: Force mono output
oc: Forçar la sortida en mono

en: Limit number of parallel jobs
oc: Limitar lo nombre de conversion en parallèl

en: MP3 Encoder is not present.
oc: L’encodador MP3 es absent.

en: Read how to install
oc: Legir coma l’installar

en: Where to place results?
oc: Ont plaçar los fichièrs convertits ?

en: _File
oc: _Fichièr

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _Add File
oc: _Apondre un fichièr

en: Add _Folder
oc: Apondre un _dossièr

en: Convert in batch mode, from command line, without a graphical user
     interface. You can use this from, say, shell scripts.
oc: Convertir en mòde per lòt, a partir de la linha de comanda sens interfàcia
    grafica. Podètz utilizar aquò dins de scripts shell.

en: Show tags for input files instead of converting them. This indicates 
     command line batch mode and disables the graphical user interface.
oc: Mostrar las balisas dels fichièrs fonts a la plaça de los convertir. Aquò
    indica lo mòde per lòt a partir de la linha de comanda e desactiva l’interfàcia grafica.

en: Set the output MIME type for batch mode. The default is %s. Note that you probably want to set the output suffix as well.
oc: Indicar lo MIME tipe de sortida pel mòde per lòt. %s per defaut. Notatz que volriatz benlèu tanben configurar lo sufix de sortida.

en: Be quiet. Don't write normal output, only errors.
oc: Silenciós. Escriure pas la sortida normala, sonque las errors.

en: Displays additional debug information
oc: Mostrar las informacions suplementàrias de desbugatge.

en: Set the output filename suffix for batch mode.The default is %s . Note that the suffix does not affect
     the output MIME type.
oc: Indicar lo sufix del fichièr de sortida pel mòde per lòt. %s per defaut. Notatz que lo sufix
    afècta pas lo MIME tipe de sortida.

en: Force number of concurrent conversions.
oc: Forçar lo nombre de conversions simultanèas.

en: Shows GStreamer Options
oc: Aficha las opcions GStreamer

en: 
    
    Error: %s
    %s
oc: 
    
    Error : %s
    %s

en: Cannot create folder!
oc: Impossible de crear lo dossièr !

note: TODO: maybe we need a special case here. If dest folder is unwritable. Just stop. or an option to stop all processing.
en: Error while renaming file!
oc: Error en cambiant lo nom del fichièr !

en: Plugin installation aborted.
oc: L’installacion de l'empeuton es estat interrompuda.

en: Cannot create '%s' folder.
oc: Creacion impossibla del dossièr « %s ».

note: pass
en: GStreamer Error:
oc: Error GStreamer :

en: Conversion done in %s
oc: Conversion acabada dins %s

en: Unknown Album
oc: Album desconegut

en: Unknown Artist
oc: Artista desconegut

note: traductors: These are the custom filename patterns. Only if it makes sense.
en: Artist Album Title Track Total Genre Date Year Timestamp DiscNumber DiscTotal Ext
oc: Artista Album Títol Pista Total Estil Data Annada Orodatatge

en: All files
oc: Totes los fichièrs

en: 
    Error: %s
    %s
oc: 
    Error : %s
    %s

en: Adding files...
oc: Apondon dels fichièrs...

en: Same as input, but replacing the suffix
oc: Identic a la font en remplaçant lo sufix

en: Same as input, but with an additional suffix
oc: Identic a la font en ajustant un sufix

en: Track number - title
oc: Numèro de posta - títol

en: Track title
oc: Títol de la pista

en: Artist - title
oc: Artista - títol

en: Custom filename pattern
oc: Motiu personalizat pels noms de fichièrs

en: artist-album
oc: artista-album

en: Available patterns:
oc: Motius disponibles :

en: Into folder %s
oc: Dins lo dossièr %s

en: Target bitrate: %s
oc: Debit binari cible : %s

en: Open a file
oc: Dobrir un fichièr

en: Add Folder...
oc: Apondre un dossièr...

en: Preparing conversion...
oc: Preparacion de la conversion...

en: Converting
oc: Conversion

en: Canceled
oc: Annulada

en: Paused
oc: En pausa

en: %d:%02d left
oc: %d:%02d demorant

en: Ready
oc: Prèst
