soundconverter - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Sound Converter
ro: Convertor de sunet

en: Audio Format Converter
ro: Convertor de formate audio

en: Converts audio files into other formats
ro: Transformă fișierele audio în alte formate

en: GNOME-powered Sound Conversion
ro: Conversie de sunet bazată pe GNOME

en: Website
ro: Pagină web

note: TODO: is this used ? TODO: add proper error management when an encoder cannot be created
en: Error
ro: Eroare

en: File exists already
ro: Fișierul există deja

en: _Overwrite
ro: _Suprascrie

en: _Skip
ro: _Sări peste

en: <big><b>File exists already</b></big>
ro: <big><b>Fișierul există deja</b></big>

en: _Apply to entire queue
ro: _Aplică asupra întregii liste

en: Very Low
ro: Foarte scăzut

en: Low
ro: Scăzut

en: High
ro: Ridicat

en: Very High
ro: Foarte ridicat

en: Insanely High
ro: Extrem de ridicat

en: 8 bits (very low quality)
ro: 8 biți (calitate foarte joasă)

en: 16 bits (default)
ro: 16 biți (nivel standard)

en: 32 bits
ro: 32 biți

en: Less (Faster)
ro: Mai puțin (Și mai rapid)

en: Default
ro: Standard

en: Better (Slower)
ro: Mai bun (și mai lent)

en: Average (ABR)
ro: Mediu (ABR)

en: Variable (VBR) - Best quality
ro: Variabilă (VBR) - Cea mai bună calitate

en: GNOME Audio Profile
ro: Profil Audio GNOME

en: track_number - track_title
ro: numărul_piesei - titlul_piesei

en: track_title
ro: titlul_piesei

en: Preferences
ro: Opţiuni

en: Same folder as the input file
ro: Coincide cu dosarul de intrare

en: Choose...
ro: Alege...

en: Into a specified folder
ro: într-un anumit dosar

en: Delete original file
ro: Șterge fișierul original

en: <b>Where to place results?</b>
ro: <b>Unde să fie plasate rezultatele?</b>

en: Replace all messy characters
ro: Înlocuiește toate semnele lipsite de noimă

en: Remove all characters except letters, digits and ./_-
ro: Înlătură toate semnele exceptând litere, cifre și ./_-

en: <i>Example filename:</i>
ro: <i>Examplu de nume de fișier:</i>

en: <b>How to name files?</b>
ro: <b>Cum să fie numite fișierele?</b>

en: Quality:
ro: Calitate:

en: _File
ro: _Fișier

en: _Edit
ro: _Editare

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Add File
ro: _Adaugă fișier

en: Add _Folder
ro: Adaugă_Dosar
