soundconverter - en to sq translation catalogue (79 entries)

en: Audio Format Converter
sq: Konvertues formatesh audio

en: Converts audio files into other formats
sq: Konverton skedarët audio në formate të tjera

en: Website
sq: Faqja web

en: Filter
sq: Filtri

note: TODO: is this used ? TODO: add proper error management when an encoder cannot be created
en: Error
sq: Gabim

en: File exists already
sq: Skedari ekziston tashmë

en: _Overwrite
sq: _Mbishkruaj

en: _Skip
sq: _Tejkalo

en: <big><b>File exists already</b></big>
sq: <big><b>Skedari tashmë ekziston</b></big>

en: _Apply to entire queue
sq: _Zbato për të gjithë radhën

en: artist/album
sq: artisti/albumi

en: artist - album
sq: artisti - albumi

en: Very Low
sq: Shumë e ulët

en: Low
sq: E ulët

en: Normal
sq: Normale

en: High
sq: E lartë

en: Very High
sq: Shumë e lartë

en: Insanely High
sq: Tepër e lartë

en: 8 bits (very low quality)
sq: 8 bit (cilësi shumë e ulët)

en: 16 bits (default)
sq: 16 bit (parazgjedhje)

en: 32 bits
sq: 32 bit

en: Less (Faster)
sq: Më pak (I shpejtë)

en: Default
sq: Parazgjedhje

en: Better (Slower)
sq: Më shumë (I ngadaltë)

en: Constant (CBR)
sq: Konstant (CBR)

en: Average (ABR)
sq: Mesatar (ABR)

en: Variable (VBR) - Best quality
sq: I ndryshueshëm (VBR) - Cilësi më e mirë

en: GNOME Audio Profile
sq: Profil Audio GNOME

en: Preferences
sq: Parapëlqimet

en: Same folder as the input file
sq: Në të njëjtën dosje si skedari në input

en: Choose...
sq: Zgjidhni...

en: Into a specified folder
sq: Në një dosje të përcaktuar

en: Create subfolders:
sq: Krijo nëndosje:

en: Delete original file
sq: Fshije dosjen origjinare

en: <b>Where to place results?</b>
sq: <b>Ku të vendosen rezultatet?</b>

en: Filename pattern:
sq: Modeli për emrat e skedarëve:

en: Replace all messy characters
sq: Zëvendëso të gjitha shkronjat e parregullta

en: <i>Example filename:</i>
sq: <i>Shembulli i emrit të skedarin:</i>

en: <b>How to name files?</b>
sq: <b>Si të emërohen skedarët?</b>

en: Format:
sq: Formati:

en: Quality:
sq: Cilësia:

en: Use .oga extension
sq: Përdor prapashtesën .oga

en: Compression:
sq: Ngjeshja:

en: Sample width:
sq: Amplituda e kompionimit:

en: Profile:
sq: Profili:

en: <b>Type of result?</b>
sq: <b>Lloji i rezultatit?</b>

en: Force mono output
sq: Forco daljen mono

en: Limit number of parallel jobs
sq: Kufizo numrin e proceseve paralelë

en: MP3 Encoder is not present.
sq: Kodifikuesi MP3 nuk është i pranishëm.

en: Where to place results?
sq: Ku të vendosen rezultatet?

en: _File
sq: _Skedari

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Add File
sq: _Shto skedar

en: Add _Folder
sq: Shto _dosje

en: Force number of concurrent conversions.
sq: Forco numrin e konvertimeve të njëkohshëm.

en: Shows GStreamer Options
sq: Shfaq opsionet e GStreamer

en: 
    
    Error: %s
    %s
sq: 
    
    Gabim: %s
    %s

en: Cannot create '%s' folder.
sq: Dosja '%s' nuk mund të krijohet.

note: pass
en: GStreamer Error:
sq: Gabim i GStreamer:

en: Conversion done in %s
sq: Konvertimi mbaroi në %s

en: Unknown Album
sq: Album i panjohur

en: Unknown Artist
sq: Artist i panjohur

en: All files
sq: Të gjithë skedarët

en: 
    Error: %s
    %s
sq: 
    Gabim: %s
    %s

en: Same as input, but replacing the suffix
sq: Si input-i, por duke ndryshuar prapashtesën

en: Same as input, but with an additional suffix
sq: Si input-i, por me një prapashtesë më tepër

en: Artist - title
sq: Artisti - titulli

en: Custom filename pattern
sq: Ndrysho sipas dëshirës modelin e emrit të skedarit

en: artist-album
sq: artisti-albumi

en: Available patterns:
sq: Modelet e disponueshme:

en: Into folder %s
sq: Në dosjen %s

en: Open a file
sq: Hap një skedar

en: Add Folder...
sq: Shto dosje...

en: Preparing conversion...
sq: Duke përgatitur konvertimin...

en: Converting
sq: Duke konvertuar

en: Canceled
sq: U anulua

en: %d:%02d left
sq: %d:%02d kohë e mbetur

en: Ready
sq: Gati
