soundconverter - en to ast translation catalogue (20 entries)

en: Sound Converter
ast: Camudador de soniu

en: Audio Format Converter
ast: Camudador d'archivos de soniu

en: Filter
ast: Filtru

note: TODO: is this used ? TODO: add proper error management when an encoder cannot be created
en: Error
ast: Erru

en: File exists already
ast: L'archivo xá esisti

en: <big><b>File exists already</b></big>
ast: <big><b>L'archivu xá esisti</b></big>

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Choose...
ast: Esbilli...

en: Into a specified folder
ast: Dientro d'un direutoriu especificu

en: Create subfolders:
ast: Criar sodireutorios:

en: Delete original file
ast: Esborrar l'archivu orixinal

en: <b>Where to place results?</b>
ast: <b>¿Ú atroxar los resultaos</b>

en: <i>Example filename:</i>
ast: <i>Exemplu:</i>

en: Format:
ast: Formatu:

en: Quality:
ast: Calidá:

en: Compression:
ast: Compresión

en: Force mono output
ast: Forciar cola mono

en: MP3 Encoder is not present.
ast: Comudador MP3 nun ta allugáu.

en: Read how to install
ast: Llei cómo allugar

en: Add _Folder
ast: Añader_Direutoriu
