soundconverter - en to nb translation catalogue (93 entries)

en: Sound Converter
nb: Lydkonvertering

en: Audio Format Converter
nb: Lydformat-konvertering

en: Converts audio files into other formats
nb: Konverterer lydfiler til andre formater

en: GNOME-powered Sound Conversion
nb: GNOME-drevet lydkonvertering

en: Website
nb: Nettside

note: TODO: is this used ? TODO: add proper error management when an encoder cannot be created
en: Error
nb: Feil

en: File exists already
nb: Fil finnes allerede

en: _Overwrite
nb: _Overskriv

en: _Skip
nb: _Hopp over

en: <big><b>File exists already</b></big>
nb: <big><b>Fil finnes allerede</b></big>

en: _Apply to entire queue
nb: _Bruk på hele køen

en: Very Low
nb: Veldig lav

en: Low
nb: Lav

en: High
nb: Høy

en: Very High
nb: Veldig høy

en: Insanely High
nb: Latterlig høy

en: 8 bits (very low quality)
nb: 8 bit (veldig lav kvalitet)

en: 16 bits (default)
nb: 16 bits (standard)

en: 32 bits
nb: 32-bit

en: Less (Faster)
nb: Mindre (raskere)

en: Default
nb: Standard

en: Better (Slower)
nb: Bedre (treigere)

en: Constant (CBR)
nb: Konstant (CBR)

en: Average (ABR)
nb: Gjennomsnittlig (ABR)

en: Variable (VBR) - Best quality
nb: Variabel (VBR) - best kvalitet

en: FLAC Lossless (.flac)
nb: FLAC (.flac)

en: track_number - track_title
nb: spornummer - sportittel

en: track_title
nb: sportittel

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Same folder as the input file
nb: Samme mappe som inndatafil

en: Choose...
nb: Velg …

en: Into a specified folder
nb: I valgt mappe

en: Create subfolders:
nb: Lag undermapper:

en: Delete original file
nb: Slett opprinnelig fil

en: <b>Where to place results?</b>
nb: <b>Hvor skal resultater plasseres?</b>

en: Filename pattern:
nb: Filnavn-mønster:

en: Replace all messy characters
nb: Erstatt rotete tegn

en: <i>Example filename:</i>
nb: <i>Eksempel på filnavn:</i>

en: <b>How to name files?</b>
nb: <b>Hvordan skal filer navngis?</b>

en: Quality:
nb: Kvalitet:

en: Use .oga extension
nb: Bruk «.oga»-filetternavn

en: Bitrate mode:
nb: Bitfrekvens-modus:

en: Compression:
nb: Komprimering:

en: Sample width:
nb: Sample-bredde:

en: Profile:
nb: Profil:

en: gst-profile
nb: gst-profil

en: <b>Type of result?</b>
nb: <b>Hvilken type resultat?</b>

en: Resample
nb: Re-sample

en: Force mono output
nb: Tving mono-utdata

en: Limit number of parallel jobs
nb: Begrens antall paralelle jobber

en: MP3 Encoder is not present.
nb: MP3-kodeprogram mangler.

en: Read how to install
nb: Les hvordan dette kan installeres

en: Where to place results?
nb: Hvor skal resultater plasseres?

en: SoundConverter
nb: Lydkonvertering

en: _File
nb: _Fil

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Add File
nb: _Legg til fil

en: Add _Folder
nb: Legg til _mappe

en: Convert in batch mode, from command line, without a graphical user
     interface. You can use this from, say, shell scripts.
nb: Konverter bunt fra kommandolinja, uten grafisk brukergrensesnitt.
     Du kan f.eks. bruke dette til å konvertere via skallskript.

en: Show tags for input files instead of converting them. This indicates 
     command line batch mode and disables the graphical user interface.
nb: Vis tagger i inndatafiler i stedet for å konvertere dem. Dette trigger 
     kommandolinjemodus, og slår av grafisk brukergrensesnitt.

en: Set the output MIME type for batch mode. The default is %s. Note that you probably want to set the output suffix as well.
nb: Velg MIME-type for utdata i buntmodus. Standardverdi er %s. Du bør også vurdere å velge utdata-suffiks.

en: Be quiet. Don't write normal output, only errors.
nb: Vær stille. Ikke skriv ut vanlig utdata, kun feilmeldinger.

en: Displays additional debug information
nb: Viser ekstra feilsøkingsinformasjon

en: Set the output filename suffix for batch mode.The default is %s . Note that the suffix does not affect
     the output MIME type.
nb: Velg filnavn-suffiks for utdata i buntmodus. Standardverdi er %s . Dette suffikset påvirker ikke 
    MIME-typen i utdata.

en: Force number of concurrent conversions.
nb: Tving antall samtidige konverteringer.

en: Shows GStreamer Options
nb: Vis GStreamer-valg

en: 
    
    Error: %s
    %s
nb: 
    
    Feil: %s
    %s

en: Plugin installation aborted.
nb: Installasjon av programtillegg avbrutt.

en: Cannot create '%s' folder.
nb: Klarte ikke å opprette mappa «%s».

note: pass
en: GStreamer Error:
nb: GStreamer-feil:

en: Conversion done in %s
nb: Konvertering fullført i løpet av %s

en: Unknown Album
nb: Ukjent album

en: Unknown Artist
nb: Ukjent artist

en: All files
nb: Alle filer

en: 
    Error: %s
    %s
nb: 
    Feil %s
    %s

en: Same as input, but replacing the suffix
nb: Samme som inndata, men erstatter suffiks

en: Same as input, but with an additional suffix
nb: Samme som inndata, men med ekstra suffiks

en: Track number - title
nb: Spornummer - tittel

en: Track title
nb: Sportittel

en: Artist - title
nb: Artist - tittel

en: Custom filename pattern
nb: Selvvalgt filnavn-mønster

en: Available patterns:
nb: Tilgjengelige mønstre:

en: Into folder %s
nb: I mappa %s

en: Target bitrate: %s
nb: Ønsket bitfrekvens: %s

en: Open a file
nb: Åpne en fil

en: Add Folder...
nb: Legg til mappe …

en: Preparing conversion...
nb: Forbereder konvertering …

en: Converting
nb: Konverterer

en: Canceled
nb: Avbrutt

en: Paused
nb: På pause

en: %d:%02d left
nb: %d:%02d gjenstår

en: Ready
nb: Klar
