soundkonverter - en to ca translation catalogue (496 entries)

en: About plugins
ca: Quant als complements

en: Installed plugins:
ca: Complements instal·lats:

en: About plugin %1:
ca: Quant al complement %1:

en: Plugin type: %1
ca: Tipus de complement: %1

en: Backend binaries:
ca: Binaris externs:

en: %1 (found at: %2)
ca: %1 (trobat a: %2)

en: %1 (not found)
ca: %1 (no trobat)

en: Supported codecs:
ca: Còdecs suportats:

en: Currently deactivated.
ca: Actualment inhabilitats.

en: Encode: %1
ca: Codifica: %1

en: Decode: %1
ca: Descodifica: %1

en: Configure %1 ...
ca: Configura %1 ...

en: Solutions for backend problems
ca: Solucions per els problemes dels binaris externs

en: You have installed or removed backends and your soundKonverter settings can be optimized.
ca: Has instal·lat o esborrat binaris externs i les configuracions de soundKonverter poden ser optimitzades.

en: For encoding %1 files the backend '%2' can be replaced with '%3'.
ca: Per codificar els fitxers %1 el binari extern '%2' pot ser substitut per '%3'.

en: For ripping audio CDs the backend '%1' can be replaced with '%2'.
ca: Per extreure CDs d'àudio el binari extern '%1' pot ser substitut per '%2'.

en: For decoding %1 files the backend '%2' can be replaced with '%3'.
ca: Per descodificar els fitxers %1 el binari extern '%2' pot ser substitut per '%3'.

en: For applying Replay Gain to %1 files the backend '%2' can be replaced with '%3'.
ca: Per aplicar Replay Gain als fitxers %1 el binari extern '%2' pot ser substitut per '%3'.

en: Ignore
ca: Ignora

en: Fix
ca: Corregeix

en: soundKonverter couldn't find any missing packages.
    If you are missing some file formats you might need to install an additional plugin via the package manager of your distribution.
ca: soundKonverter no pot trobar alguns paquets que falten.
    Si troba a faltar alguns formats de fitxer pot ser que hagi d'instal·lar un complement addicional a través del gestor de paquets de la seva distribució.

en: Some of the installed plugins aren't working.
    Possible solutions are listed below.
ca: Alguns dels complements instal·lats no funcionen.
    Les possibles solucions s'enumeren a continuació.

en: Some files can't be decoded.
    Possible solutions are listed below.
ca: Alguns fitxers no poden ser descodificats.
    Les possibles solucions s'enumeren a continuació.

en: Replay Gain isn't supported for some files.
    Possible solutions are listed below.
ca: Replay Gain no està suportat per alguns fitxers.
    Les possibles solucions s'enumeren a continuació.

en: Ripping audio CDs is not supported by any installed plugin.
    Please have a look at your distributions package manager in order to get a cd ripper plugin for soundKonverter.
ca: Extreure àudio dels CDs no està suportat per els complements instal·lats.
    Si us plau, doneu un cop d'ull al gestor de paquets de la vostra distribució per tal d'aconseguir un complement per la extracció d'àudio de cd per a soundKonverter.

en: Ripping audio CDs is currently not supported because of missing backends.
    Possible solutions are listed below.
ca: Extreure àudio dels CDs no està suportat perquè manquen els binaris externs per fer-ho.
    Les possibles solucions s'enumeren a continuació.

en: Possible solutions for %1
ca: Possibles solucions per %1

[ctx: like in either or]
en: or
ca: o

en: Affected files:
ca: Fitxers afectats:

en: Last used
ca: Utilitzat per última vegada

en: High
ca: Alta

[ctx: cover file name]
en: cover
ca: portada

en: Try internal
ca: Interna

en: Very low
ca: Molt baixa

en: Low
ca: Baixa

en: Medium
ca: Mitjana

en: Very high
ca: Molt alta

en: Lossless
ca: Sense pèrdues

en: Hybrid
ca: Híbrid

en: User defined
ca: Definit per l'usuari

en: Convert with soundKonverter
ca: Converteix amb soundKonverter

en: Add Replay Gain with soundKonverter
ca: Afegeix Reply Gain amb soundKonverter

en: Advanced
ca: Avançat

en: Preferred file name extension for ogg vorbis files:
ca: Extensió de nom de fitxer preferit per els fitxers Ogg Vorbis:

en: Preferred comment tag field for ogg vorbis and flac files:
ca: Camp d'etiqueta de comentari preferida per els fitxers Ogg Vorbis i FLAC:

en: Some applications use the field DESCRIPTION even though the field COMMENT is the correct one.
    Comments will be written to the selected field, when reading tags the selected field will be preferred.
ca: Algunes aplicacions utilitzen el camp DESCRIPCIÓ tot i que el camp COMENTARI és el correcte.
    Els comentaris s'escriuen en el camp seleccionat, al llegir les etiquetes es prioritza el camp seleccionat.

en: Preferred total tracks number tag field for ogg vorbis and flac files:
ca: Camp d'etiqueta de nombre total de pistes preferit per els fitxers Ogg Vorbis i FLAC:

en: Total tracks number will be written to the selected field, when reading tags the selected field will be preferred.
    When using the field TRACKNUMBER, the track number and the total tracks number will be written to the same field separated by a slash ('/').
ca: El nombre total de pistes s'escriurà en el camp seleccionat, al llegir les etiquetes es prioritza el camp seleccionat.
    Quan s'utilitza el camp nombre de pista (TRACKNUMBER), el nombre de pista i el nombre total de pistes s'escriuen en el mateix camp separat per una barra ('/').

en: Preferred total discs number tag field for ogg vorbis and flac files:
ca: Camp d'etiqueta de nombre total de discs preferit per els fitxers Ogg Vorbis i FLAC:

en: Total discs number will be written to the selected field, when reading tags the selected field will be preferred.
    When using the field DISCNUMBER, the disc number and the total discs number will be written to the same field separated by a slash ('/').
ca: El nombre total de discs s'escriurà en el camp seleccionat, al llegir les etiquetes es prioritza el camp seleccionat.
    Quan s'utilitza el camp nombre de disc (DISCNUMBER), el nombre de disc i el nombre total de discs s'escriuen en el mateix camp separat per una barra ('/').

en: Always use FAT compatible output file names
ca: Utilitza sempre noms de fitxer de sortida compatibles amb FAT

en: Replaces some special characters like '?' by '_'.
    If the output directory is on a FAT file system FAT compatible file names will automatically be used independently from this option.
ca: Substitueix alguns caràcters especials com '?' per '_'.
    Si el directori de sortida està en un sistema de fitxers FAT s'utilitzarà automàticament noms de fitxer compatibles amb FAT, independentment d'aquesta opció.

en: Debug
ca: Depura

en: Write log files to disc
ca: Escriu els arxius de registre al disc

en: Write log files to the hard drive while converting.
    This can be useful if a crash occurs and you can't access the log file using the log viewer.
    Log files will be written to %1
ca: Escriu els arxius de registre en el disc dur mentre és converteix.
    Això pot ser útil si es produeix un accident i no es pot accedir a l'arxiu de registre utilitzant el visor de registre. 
    Els arxius de registre s'escriuen en %1

en: Store temporary files in memory unless the estimated size is more than:
ca: Desa els fitxers temporals en la memòria a menys que la mida estimada sigui més de:

en: Don't store files that are expected to be bigger than this value in memory to avoid swapping
ca: No guardis fitxers a la memòria que s'esperi que siguin més grans que aquest valor per prevenir swapping

en: It seems there's no filesystem mounted on /dev/shm
ca: Sembla que no hi ha cap sistema de fitxers muntat en /dev/shm

en: Use pipes when possible
ca: Utilitza canonades quan sigui possible

en: Pipes make it unnecessary to use temporary files, therefore increasing the performance.
    But some backends cause errors in this mode so be cautious.
ca: Les canonades fan innecessari la utilització de fitxers temporals, incrementant el rendiment.
    No obstant això, alguns binaris externs causen errors en aquesta mode, per tant sigués cautelós.

en: Decoder
ca: Descodificador

en: Encoder
ca: Codificador

en: Replay Gain
ca: Reply Gain

en: Move %1 one position up
ca: Moure %1 una posició cap amunt

en: Move %1 one position down
ca: Moure %1 una posició cap avall

en: About %1 ...
ca: Quant al %1 ...

en: CD ripper
ca: Extractor de CD

en: Use plugin:
ca: Utilitza el complement:

en: Filters
ca: Filtres

en: Enable plugins:
ca: Habilita els complements:

en: Priorities
ca: Prioritats

en: Configure plugin priorities for format:
ca: Configura les prioritats del complement per al format:

en: Show possible optimizations
ca: Mostra les optimitzacions possibles

en: You have changed the current settings.
    Do you want to save them?
ca: Has modificat la configuració actual.
    Vols desar-la?

en: Settings changed
ca: Configuració modificada

en: This will choose the best backends for all formats and save the new preferences immediately.
    
    Do you want to continue?
ca: Això triarà els millors binaris externs per a tots els formats i guardarà les noves preferències immediatament.
    
    Voleu continuar?

en: All backend settings seem to be optimal, there is nothing to do.
ca: Les configuracions dels binaris externs sembla òptima, no hi ha res a fer.

en: Saving covers to output directory
ca: Desant portades en el directori de sortida

en: Save embedded covers to output directory
ca: Desa les portades incrustades en el directori de sortida

en: Always
ca: Sempre

en: Only if embedding the covers into the output files is not possible
ca: Només si la incrustació de les cobertes en els fitxers de sortida no és possible

en: Never
ca: Mai

en: File name for the cover (when saving to output directory)
ca: Nom del fitxer de la portada (en desar-la al directori de sortida)

en: The embedded cover description
ca: Descripció de la portada incrustada

en: The default cover file name
ca: El nom del fitxer de la portada per defecte

en: Default cover file name:
ca: Nom del fitxer de la portada per defecte:

en: The following strings are wildcards that will be replaced
    by the information in the meta data:
    
    %a - Artist
    %b - Album
    %d - Cover description
    %r - Cover role
ca: Els següents textos són comodins que seran reemplaçats
    per la informació de les metadades:
    
    %a - Artista
    %b - Àlbum
    %d - Descripció de la portada
    %r - Tipus de portada

en: Settings
ca: Configuració

en: Cover art
ca: Art de la portada

en: Backends
ca: Binaris externs

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Start in Mode:
ca: Comença en el Mode:

en: Detailed
ca: Detallat

en: Default profile:
ca: Perfil per defecte:

en: Default format:
ca: Format per defecte:

en: Conversion
ca: Conversió

en: Conflict handling:
ca: Resolució de conflictes:

en: Generate new file name
ca: Genera un nom de fitxer nou

en: Skip file
ca: Ometre el fitxer

note: i18n("Overwrite file") );
en: Do that if the output file already exists
ca: Fer això si ja existeix el fitxer de sortida

en: Number of files to convert at once:
ca: Nombre de fitxers a convertir alhora:

en: You shouldn't set this number higher than the amount of installed processor cores.
    There have been %1 processor cores detected.
ca: No assignis aquest número més alt que la quantitat de nuclis de processat instal·lats.
    S'han detectat %1 nuclis de processat.

en: Apply album gain to converted files
ca: Aplica el guany d'àlbum als fitxers convertits

en: Keep songs of the same album waiting in file list in order to apply album gain to all files.
ca: Mantindre les cançons del mateix àlbum esperant a la llista de fitxers per tal d'aplicar el guany de l'àlbum a tots els fitxers.

en: Replay Gain tool
ca: Eina de Replay Gain

en: Group files in the Replay Gain tool by:
ca: Agrupa els fitxers en la eina Replay Gain per:

[ctx: Group files in the Replay Gain tool by]
en: Album tags and directories
ca: Etiquetes d'àlbum i directoris

[ctx: Group files in the Replay Gain tool by]
en: Album tags only
ca: Només etiquetes d'àlbum

[ctx: Group files in the Replay Gain tool by]
en: Directories only
ca: Només directoris

en: Number of items to process at once:
ca: Nombre de fitxers a processar alhora:

en: Getting file
ca: Obtenint el fitxer

en: Copying "%1" to "%2"
ca: Copiant "%1" a "%2"

en: No more backends left to try :(
ca: No hi ha més binaris externs per provar :(

en: Converting
ca: Convertint

en: Conversion failed. At least one of the used backends needs to be configured properly.
ca: Error de conversió. Almenys un dels binaris externs utilitzats s'ha de configurar correctament.

en: Conversion failed. The preferred plugin lacks support for a necessary feature.
ca: Error de conversió. El complement preferit no té suport per a una funció necessària.

en: Conversion failed. Unknown Error.
ca: Error de conversió. Error desconegut.

en: Ripping
ca: Extraient

en: Decoding
ca: Descodificant

en: Applying filter
ca: Aplicant filtre

en: Encoding
ca: Codificant

en: Skipping Replay Gain, Album Gain will be calculated later
ca: Ometent el Replay Gain, el guany d'àlbum es calcularà més endavant

en: Applying Replay Gain
ca: Aplicant el Replay Gain

en: Writing tags
ca: Escrivint les etiquetes

en: Executing next step
ca: Executant el pas següent

en: Read tags successfully
ca: Lectura de les etiquetes amb èxit

en: Unable to read tags
ca: No es poden llegir les etiquetes

[ctx: removing file]
en: Removing: %1
ca: Esborrant: %1

en: An error occurred. Error code: %1 (%2)
ca: S'ha produït un error. Codi d'error: %1 (%2)

en: Conversion failed. Exit code: %1
ca: Error de conversió. Codi de sortida: %1

[ctx: identificator for the logger]
en: CD track %1: %2 - %3
ca: Pista %1: %2 - %3

[ctx: identificator for the logger]
en: CD track %1
ca: Pista %1

en: Adding new item to conversion list: '%1'
ca: Addició d'un article nou a la llista de conversió: '%1'

en: Got log ID: %1
ca: Obtingut ID de registre: %1

en: Track number: %1, device: %2
ca: Nombre de pista : %1, dispositiu: %2

en: Possible conversion strategies:
ca: Estratègies de conversió possibles:

en: File system type: %1
ca: Tipus de sistema de fitxers: %1

en: An error occurred, the output file size is less than one percent of the input file size
ca: S'ha produït un error, la mida del fitxer de sortida és menor a l'u per cent de la mida del fitxer d'entrada

en: Conversion failed, trying again. Exit code: -2 (%1)
ca: Error de conversió, tornant a intentar-ho. Codi de sortida: -2 (%1)

en: Removing partially converted output file
ca: Esborrant el fitxer de sortida parcialment convertit

[ctx: Conversion exit status]
en: Normal exit
ca: Sortida normal

[ctx: Conversion exit status]
en: Succeeded but problems occurred
ca: Finalitzat però amb problemes

[ctx: Conversion exit status]
en: Aborted by the user
ca: Avortada per l'usuari

[ctx: Conversion exit status]
en: Backend needs configuration
ca: El binari extern necessita configurar-se

[ctx: Conversion exit status]
en: Not enough space on the output device
ca: No hi ha prou espai en el dispositiu de sortida

[ctx: Conversion exit status]
en: File already exists
ca: El fitxer ja existeix

[ctx: Conversion exit status]
en: An error occurred
ca: S'ha produït un error

en: Executing command: "%1"
ca: Executant l'ordre: "%1"

en: Removing file from conversion list. Exit code %1 (%2)
ca: Eliminant fitxers de la llista de conversió. Codi de sortida %1 (%2)

en: Conversion time
ca: Temps de conversió

en: Output file size
ca: Mida del fitxer de sortida

en: File size ratio
ca: Relació de la mida del fitxer

[ctx: The conversion progress can't be determined]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Filter
ca: Filtre

en: Waiting for Replay Gain
ca: Esperant a Replay Gain

en: Progress: %1
ca: Progrés: %1

en: Wave is a very simple audio format that doesn't compress the audio stream so it's lossless but the file size is very big and it doesn't support advanced features like tags.<br>It is supported by virtually any software or device.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/WAV">http://en.wikipedia.org/wiki/WAV</a>
ca: Wave és un format d'àudio molt senzill que comprimeix el flux d'àudio, per tant no té pèrdues, però la mida del fitxer és molt gran i no suporta característiques avançades com les etiquetes. <br>Està suportat per pràcticament qualsevol programari o dispositiu.<br><br><a href="http://ca.wikipedia.org/wiki/WAV">http://ca.wikipedia.org/wiki/WAV</a>

en: Advanced Audio Coding (AAC) is a lossy and popular audio format. It is widely used by Apple Inc.<br>In soundKonverter "aac" refers to only the codec. In order to get a file with tagging capabilities use "m4a/aac".<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding">http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced Audio Coding</a>
ca: Advanced Audio Coding (AAC) és un popular format d'àudio amb pèrdua. És àmpliament utilitzat per Apple Inc.<br>En soundKonverter "AAC" es refereix només al còdec. Per tal d'obtenir un fitxer amb capacitats d'etiquetatge utilitzar "M4A/AAC".<br><br><a href="http://ca.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding">http://ca.wikipedia.org/wiki/Advanced Audio Coding</a>

en: Advanced Audio Coding (AAC) is a lossy and popular audio format. It is widely used by Apple Inc.<br>In soundKonverter "m4a/aac" refers to a MPEG-4 audio file encoded with AAC.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding">http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced Audio Coding</a>
ca: Advanced Audio Coding (AAC) és un popular format d'àudio amb pèrdua. És àmpliament utilitzat per Apple Inc.<br>En soundKonverter "M4A/AAC" es refereix al àudio MPEG-4 codificat amb AAC.<br><br><a href="http://ca.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding">http://ca.wikipedia.org/wiki/Advanced Audio Coding</a>

en: Apple Lossless Audio Codec (ALAC) is a lossless audio format. It is widely used by Apple Inc.<br>In soundKonverter "m4a/alac" refers to a MPEG-4 audio file encoded with ALAC.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless">http://en.wikipedia.org/wiki/Apple Lossless</a>
ca: Apple Lossless Àudio Còdec (ALAC) és un format d'àudio sense pèrdua. És àmpliament utilitzat per Apple Inc.<br>En soundKonverter "m4a/alac" es refereix a un arxiu MPEG-4 àudio codificat amb ALAC.<br><br><a href="http://es.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless">http://es.wikipedia.org/wiki/Apple Lossless</a>

en: Ogg Vorbis is a lossy and popular audio format.<br>It is free of any legal restrictions.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis">http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis</a>
ca: Ogg Vorbis  és un popular format d'àudio amb pèrdua.<br>Està lliure de de restriccions legals.<br><br><a href="http://ca.wikipedia.org/wiki/Vorbis">http://ca.wikipedia.org/wiki/Vorbis</a>

en: Opus is a lossy audio format designed for real time communication over the internet.<br>It can cover a wide range of bitrates with a high quality and it is free of any legal restrictions.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)">http://en.wikipedia.org/wiki/Opus (audio format)</a>
ca: Opus és un format d'àudio amb pèrdua dissenyat per a la comunicació en temps real a través d'Internet.<br>Cobreix una àmplia gamma de taxes de bits amb una alta qualitat i està lliure de de restriccions legals.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)">http://en.wikipedia.org/wiki/Opus (audio format)</a>

en: MPEG-1 or MPEG-2 Audio Layer III (MP3) is the most popular lossy audio format.<br>It is supported by virtually all audio players even though it has some legal restrictions.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MP3">http://en.wikipedia.org/wiki/MP3</a>
ca: MPEG-1 or MPEG-2 Audio Layer III (MP3) és el format més popular d'àudio amb pèrdua.<br>Està suportat per gairebé tots els reproductors d'àudio, encara que té algunes restriccions legals.<br><br><a href="http://ca.wikipedia.org/wiki/MP3">http://ca.wikipedia.org/wiki/MP3</a>

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is a lossless audio format.<br>It is free of any legal restrictions.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/FLAC">http://en.wikipedia.org/wiki/FLAC</a>
ca: Free Lossless Audio Codec (FLAC) es un format d'àudio sense pèrdua.<br>Està lliure de de restriccions legals.<br><br><a href="http://ca.wikipedia.org/wiki/FLAC">http://ca.wikipedia.org/wiki/FLAC</a>

en: Windows Media Audio (WMA) is a lossy audio format developed by Microsoft.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio">http://en.wikipedia.org/wiki/Windows Media Audio</a>
ca: Windows Media Audio (WMA) es un format d'àudio amb pèrdua desenvolupat per Microsoft.<br><br><a href="http://ca.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio">http://ca.wikipedia.org/wiki/Windows Media Audio</a>

en: AC3 or AC-3 is part of the Dolby Digital format family.<br>It was designed to be used for movies (e.g. DVDs) and supports surround sound.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital">http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby Digital</a>
ca: AC3 or AC-3és part de la família dels formats Dolby Digital.<br>Va ser dissenyat per a ser utilitzat per a les pel·lícules (per exemple, DVD) i és compatible amb so envoltant.<br><br><a href="http://ca.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital">http://ca.wikipedia.org/wiki/Dolby Digital</a>

en: MPEG-1 or MPEG-2 Audio Layer II (MP2) is an old lossy audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1_Audio_Layer_II">http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1 Audio Layer II</a>
ca: MPEG-1 or MPEG-2 Audio Layer II (MP2) es un format vell d'àudio amb pèrdua.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1_Audio_Layer_II">http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1 Audio Layer II</a>

en: Adaptive Multi-Rate Narrow-Band (AMR NB) is mainly used for speech compression for mobile communication.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Multi-Rate_audio_codec">http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive Multi-Rate audio codec</a>
ca: Adaptive Multi-Rate Narrow-Band (AMR NB) s'utilitza principalment per a la compressió de la veu per a la comunicació mòbil.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Multi-Rate_audio_codec">http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive Multi-Rate audio codec</a>

en: Adaptive Multi-Rate Wide-Band (AMR WB) is an advanced version of AMR NB which uses a higher data rate resulting in a higher quality.<br>Still it should be used only for speech compression.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Multi-Rate_Wideband">http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive Multi-Rate Wideband</a>
ca: Adaptive Multi-Rate Wide-Band (AMR WB) és una versió avançada d'AMR NB que utilitza una taxa de dades més alta resulta en una millor qualitat.<br>Tot i això, només s'ha d'utilitzar per a la compressió de la veu.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Multi-Rate_Wideband">http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive Multi-Rate Wideband</a>

en: Monkey's Audio is a lossless audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Monkey's_Audio">http://en.wikipedia.org/wiki/Monkey's Audio</a>
ca: Monkey's Audio es un format d'àudio sense pèrdua.<br><br><a href="http://es.wikipedia.org/wiki/Monkey's_Audio">http://es.wikipedia.org/wiki/Monkey's Audio</a>

en: Speex is a lossy audio format designed for speech encoding.<br>It is free of any legal restrictions. Since the release of Opus, Speex is considered obsolete.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Speex">http://en.wikipedia.org/wiki/Speex<a/>
ca: Speex és un format d'àudio amb pèrdua dissenyat per a la codificació de veu.<br>Està lliure de de restriccions legals. Des del llançament de l'Opus, Speex esta considerat obsolet.<br><br><a href="http://ca.wikipedia.org/wiki/Speex">http://ca.wikipedia.org/wiki/Speex<a/>

en: Musepack (MPC) is a free and lossy file format based on mp2 and optimized for high quality.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Musepack">http://en.wikipedia.org/wiki/Musepack<a/>
ca: Musepack (MPC) és un format lliure d'àudio amb pèrdues basat en mp2 i optimitzat per a l'alta qualitat.<br><br><a href="http://es.wikipedia.org/wiki/Musepack">http://es.wikipedia.org/wiki/Musepack<a/>

en: Shorten (SHN) is a free and lossless audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Shorten">http://en.wikipedia.org/wiki/Shorten</a>
ca: Shorten (SHN) és un format lliure d'àudio sense pèrdues.<br><br><a href="http://es.wikipedia.org/wiki/Shorten">http://es.wikipedia.org/wiki/Shorten</a>

en: True Audio (TTA) is a free and lossless audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/TTA_(codec)">http://en.wikipedia.org/wiki/TTA (codec)<a/>
ca: True Audio (TTA) és un format lliure d'àudio sense pèrdues.<br><br><a href="http://es.wikipedia.org/wiki/True_Audio_Códec">http://es.wikipedia.org/wiki/True Audio Códec<a/>

en: WavPack (WV) is a free and lossless audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/WavPack">http://en.wikipedia.org/wiki/WavPack<a/>
ca: WavPack (WV) és un format lliure d'àudio sense pèrdues.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/WavPack">http://en.wikipedia.org/wiki/WavPack<a/>

en: 8-Bit Sampled Voice (8SVX) is an audio file format standard developed by Electronic Arts for the Commodore-Amiga computer series.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/8SVX">http://en.wikipedia.org/wiki/8SVX</a>
ca: 8-Bit Sampled Voice (8SVX) és un estàndard de format d'àudio desenvolupat per Electronic Arts per ordinadors Commodore-Amiga.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/8SVX">http://en.wikipedia.org/wiki/8SVX</a>

en: Audio Interchange File Format (AIFF) is a very simple audio format that doesn't compress the audio stream so it's lossless but the file size is very big and it doesn't support advanced features like tags.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Interchange_File_Format">http://en.wikipedia.org/wiki/Audio Interchange File Format</a>
ca: Audio Interchange File Format (AIFF) és un format d'àudio molt senzill que no comprimeix el flux d'àudio, per tant no té pèrdues, però la mida del fitxer és molt gran i no suporta característiques avançades com les etiquetes.<br><br><a href="http://ca.wikipedia.org/wiki/Audio_Interchange_File_Format">http://ca.wikipedia.org/wiki/Audio Interchange File Format</a>

en: Killing process on user request
ca: Eliminant procés a petició de l'usuari

en: In order to encode %1 files, you need to install '%2'.
ca: Per tal de codificar els fitxers %1, cal instal·lar '%2'.

en: In order to decode %1 files, you need to install '%2'.
ca: Per tal de descodificar els fitxers %1, cal instal·lar '%2'.

en: In order to transcode %1 files, you need to install '%2'.
ca: Per tal de transcodificar els fitxers %1, cal instal·lar '%2'.

en: In order to calculate Replay Gain tags for %1 files, you need to install '%2'.
ca: Per tal de calcular les etiquetes de Replay Gain per els fitxers %1, cal instal·lar '%2'.

en: '%1' should be shipped with your distribution.
ca: '%1' hauria de estar inclòs amb la teva distribució.

en: Since '%1' includes patented codecs, it may not be included in the default installation of your distribution. Many distributions offer '%1' in an additional software repository.
ca: Degut que '%1' inclou còdecs patentats, podria no estar inclòs en la instal·lació per defecte de la teva distribució. Moltes distribucions ofereixen '%1' a un repositori de programari addicional.

en: You can download '%1' at %2
ca: Podeu descarregar '%1' a %2

en: In order to use the filter %1, you need to install '%2'.
ca: Per tal d'utilitzar el filtre %1, cal instal·lar '%2'.

en: In order to use the filters %1, you need to install '%2'.
ca: Per tal d'utilitzar els filtres %1, cal instal·lar '%2'.

en: State
ca: Estat

en: Input
ca: Entrada

en: Output
ca: Sortida

en: Quality
ca: Qualitat

en: Edit options...
ca: Editar opcions...

en: Start conversion
ca: Comença la conversió

en: Stop conversion
ca: Atura la conversió

en: Remove
ca: Elimina

en: This file type is unknown to soundKonverter.
    Maybe you need to install an additional soundKonverter plugin.
    You should have a look at your distribution's package manager for this.
ca: Aquest tipus de fitxer és desconegut per soundKonverter.
    Potser necessita instal·lar un complement soundKonverter addicional.
    Tindria que fer un cop d'ull al gestor de paquets de la vostra distribució per instal·lar-lo.

en: ... and %1 more files
ca: ... i %1 fitxers més

en: Will be skipped
ca: Serà omès

en: Waiting
ca: Esperant

en: The conversion has failed.
    See the log for more information.
ca: Error en la conversió.
    Consulteu el registre per obtenir més informació.

en: CD track %1
ca: Pista %1

en: Do you want to overwrite the current file list?
    
    If not, the saved file list will be appended.
ca: Voleu sobreescriure la llista de fitxers actual?
    
    En cas contrari, s'agregarà a la llista de fitxers guardats.

en: Identifier
ca: Identificador

en: Log ID
ca: ID de registre

en: Finished logging
ca: Finalitzat el registre

en: Log Viewer
ca: Visor de registre

en: Update
ca: Actualitza

en: Save to file...
ca: Desa el fitxer...

en: Log file:
ca: Registre:

en: soundKonverter application log
ca: Registre de l'aplicació soundKonverter

en: Save log file
ca: Desa el registre

en: File already exists. Do you really want to overwrite it?
ca: El fitxer ja existeix. Està segur que vols sobreescriure'l?

en: Writing to file failed.
    Maybe you haven't got write permission.
ca: Error al escriure al fitxer.
    Potser no té permís d'escriptura.

en: Nuvola icon theme
ca: Tema d'icones Nuvola

en: Amarok developers
ca: Desenvolupadors d'Amarok

en: All programmers of audio converters
ca: Tots els programadors de convertidors d'àudio

en: List all tracks on the cd drive <device>, 'auto' will search for a cd
ca: Enumera totes les pistes de la unitat <dispositiu>, 'auto' buscarà un cd

en: Add all files using the given profile
ca: Afegeix tots els fitxers amb el perfil donat

en: Add all files using the given format
ca: Afegeix tots els fitxers amb el format donat

en: Output all files to <directory>
ca: Bolca tots els fitxers al <directori>

en: Start soundKonverter invisible
ca: Inicia soundKonverter invisible

en: Start the conversion immediately (enabled when using '--invisible')
ca: Comença la conversió immediatament (activat quant s'utilitza '--invisible')

en: Close soundKonverter after all files are converted (enabled when using '--invisible')
ca: Tanca soundKonverter quant tots els fitxers han sigut convertits (activat quant s'utilitza '--invisible')

en: Execute <command> after each file has been converted (%i=input file, %o=output file)
ca: Executa <comanda> després de que cada fitxer s'hagi convertit (%i=fitxer d'entrada, %o=fitxer de sortida)

en: Audio file(s) to append to the file list
ca: Fitxer(s) d'àudio per annexar a la llista de fitxers

[ctx: cover type]
en: Unclassified
ca: Sense classificar

[ctx: cover type]
en: 32x32 PNG file icon
ca: Icona PNG de 32x32

[ctx: cover type]
en: File icon
ca: Icona

[ctx: cover type]
en: Front cover
ca: Portada

[ctx: cover type]
en: Back cover
ca: Contraportada

[ctx: cover type]
en: Leaflet page
ca: Fullet

[ctx: cover type]
en: CD photo
ca: Foto del CD

[ctx: cover type]
en: Lead artist picture
ca: Imatge del artista principal

[ctx: cover type]
en: Artist picture
ca: Imatge del artista

[ctx: cover type]
en: Conductor picture
ca: Imatge del director

[ctx: cover type]
en: Band picture
ca: Imatge de la banda

[ctx: cover type]
en: Composer picture
ca: Imatge del compositor

[ctx: cover type]
en: Lyricist picture
ca: Imatge del lletrista

[ctx: cover type]
en: Picture of the recording location
ca: Imatge del lloc de gravació

[ctx: cover type]
en: Picture of the artists during recording
ca: Imatge dels artistes durant la gravació

[ctx: cover type]
en: Picture of the artists during performance
ca: Imatge dels artistes durant la interpretació

[ctx: cover type]
en: Picture from a video
ca: Imatge a partir d'un vídeo

[ctx: cover type]
en: Picture of a large, coloured fish
ca: Imatge d'un peix gran, de color

[ctx: cover type]
en: Illustration related to the track
ca: Il·lustració relacionada amb la pista

[ctx: cover type]
en: Band logo
ca: Logotip de la banda

[ctx: cover type]
en: Publisher logo
ca: Logotip de la discogràfica

en: Add CD tracks
ca: Afegeix pistes

en: 1. Select CD tracks
ca: 1. Selecciona les pistes del CD

en: 2. Set conversion options
ca: 2. Estableix les opcions de conversió

en: Album:
ca: Àlbum:

en: Disc No.:
ca: Disc Núm.:

[ctx: Track/Disc No. x of y]
en: of
ca: de

en: Year:
ca: Any:

en: Genre:
ca: Gènere:

[ctx: column title]
en: Rip
ca: Extreure

en: Track
ca: Pista

en: Artist
ca: Artista

en: Composer
ca: Compositor

en: Title
ca: Títol

en: Length
ca: Duració

en: Player
ca: Reproductor

en: No track selected
ca: Cap pista seleccionada

en: Title:
ca: Títol:

en: Artist:
ca: Artista:

en: Composer:
ca: Compositor:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Select your desired output options and click on "Ok".
ca: Seleccioni les opcions de sortida que vulgueu i feu clic a "Ok".

en: Save cue sheet...
ca: Desa el fitxer cue...

en: Request CDDB
ca: Busca en CDDB

en: Rip entire CD to one file
ca: Extreu el CD complet en un fitxer

en: Ripping an entire cd to a single file is not supported by the installed backends.
    Possible solutions are listed below.
ca: Extreure un CD complet a un sol fitxer no està suportat per els binaris externs instal·lats.
    Les possibles solucions s'enumeren a continuació.

en: Ripping an entire cd to a single file is not supported by the installed backends.
    Please check your distribution's package manager in order to install an additional ripper plugin which supports ripping to one file.
ca: Extreure un CD complet a un sol fitxer no està suportat per els binaris externs instal·lats.
    Si us plau, doneu un cop d'ull al gestor de paquets de la vostra distribució per tal d'aconseguir un complement que suporti la extracció a un sol fitxer.

en: Proceed
ca: Seguir

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Select CD-ROM drive
ca: Elegiu la unitat de CD-ROM

en: Multiple CD-ROM drives where found. Please select one:
ca: S'han trobat múltiples unitats de CD-ROM. Elegiu una:

en: %1 (%2): Audio CD with %3 tracks
ca: %1 (%2): CD d'àudio amb %3 pistes

en: Please wait, trying to download CDDB data ...
ca: Esperi si us plau, intentant descarregar dades CDDB ...

en: Select CDDB Entry
ca: Seleccioni una entrada CDDB

en: Multiple CDDB entries where found. Please select one:
ca: S'han trobat múltiples entrades CDDB. Seleccioni una

en: All tracks
ca: Totes les pistes

en: Tracks
ca: Pistes

en: Please select at least one track in order to proceed.
ca: Si us plau, seleccioni almenys una pista per a seguir.

en: No conversion options selected.
ca: No s'ha seleccionat cap opció de conversió.

en: A file with this name already exists.
    
    Do you want to overwrite the existing one?
ca: Un fitxer amb aquest nom ja existeix.
    
    Voleu sobreescriure l'existent?

en: File already exists
ca: El fitxer ja existeix

en: Add folder
ca: Afegeix una carpeta

en: 1. Select directory
ca: 1. Seleccioni un directori

en: Directory:
ca: Directori:

en: Only add selected file formats:
ca: Només afegeix els formats de fitxer seleccionats:

en: Are you missing some file formats?
ca: Trobeu a faltar alguns formats de fitxer?

en: Select all
ca: Seleccionna-ho tot

en: Select none
ca: Sense selecció

en: Recursive
ca: Recursiu

en: If checked, files from subdirectories will be added, too.
ca: Si és selecciona, també s'agregaran els fitxers dels subdirectoris.

en: Add Files
ca: Afegeix fitxers

en: %1 files
ca: %1 fitxers

en: All supported files
ca: Tots els fitxers suportats

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Add playlist
ca: Afegeix llista de reproducció

en: The following files couldn't be found:
ca: Els següents fitxers no s'han trobat:

en: Files not found
ca: Fitxers no trobats

en: Add url
ca: Afegeix url

en: 1. Enter url
ca: 1. Introdueix URL

en: The Url you entered is invalid. Please try again.
ca: La URL que has introduït no és valida. Torneu-ho a provar.

en: Use Plugin:
ca: Utilitza el complement:

en: Destination:
ca: Destí:

en: Calculate Replay Gain tags
ca: Calcula les etiquetes de Replay Gain

en: Save current options as a profile
ca: Desa les preferències actuals com un perfil

en: Load saved profiles
ca: Carrega els perfils guardats

en: Replay Gain is not supported for the %1 file format.
    Possible solutions are listed below.
ca: Replay Gain no està suportat per el format de fitxer %1.
    Les possibles solucions s'enumeren a continuació.

en: Replay Gain is not supported for the %1 file format.
    Please check your distribution's package manager in order to install an additional Replay Gain plugin.
ca: Replay Gain no està suportat per el format de fitxer %1.
    Si us plau, doneu un cop d'ull al gestor de paquets de la vostra distribució per tal d'instal·lar un complement addicional que suporti Replay Gain.

en: Replay Gain tags can tell your music player how loud a track is
    so it can adjust the volume to play all tracks with equal loudness.
ca: Les etiquetes Replay Gain poden dir al seu reproductor de música el volum el que té una pista
    pel que pot ajustar el volum per tal de reproduir totes les pistes amb la mateixa intensitat.

en: Using the current conversion options will create files with approximately %1 per minute.
ca: L'ús de les opcions de conversió actuals crearà fitxers amb aproximadament %1 per minut.

en: New profile
ca: Nou perfil

en: Enter a name for the new profile:
ca: Introduïu un nom per al nou perfil:

en: You cannot save a profile without a name.
ca: No es pot desar un perfil sense nom.

en: Profile name is empty
ca: El nom del perfil està buit

en: You cannot overwrite the built-in profiles.
ca: No és possible sobreescriure els perfils per defecte.

en: Profile already exists
ca: El perfil ja existeix

en: A profile with this name already exists.
    
    Do you want to overwrite the existing one?
ca: Un perfil amb aquest nom ja existeix.
    
    Voleu sobreescriure l'existent?

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Edit conversion options
ca: Edita les opcions de conversió

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Covers:
ca: Portades:

en: Edit
ca: Edita

en: Track No.:
ca: Pista núm.:

en: Edit tags
ca: Editar les etiquetes

en: No file selected
ca: Cap fitxer seleccionat

en: The tags could not be read, because this is not a local file.
    soundKonverter will try to read the tags, when it is about to convert the file.
    If you want to edit the tags, you can hit the button below but then soundKonverter will not try
    to read the tags after downloading.
ca: Les etiquetes no es poden llegir perquè no és un fitxer local.
    soundKonverter intentarà llegir les etiquetes, just abans de convertir el fitxer.
    Si voleu editar les etiquetes, pot polsar el botó de sota, si ho fa, soundKonverter no intentarà
    llegir les etiquetes després de la descàrrega.

en: Reading the tags of this file failed.
    soundKonverter will try to read the tags a second time, when it is about to convert the file.
    If you want to edit the tags, you can hit the button below but then soundKonverter will not try
    to read the tags a second time.
ca: Error al llegir les etiquetes d'aquest fitxer.
    soundKonverter intentarà llegir les etiquetes per segona vegada, just abans de convertir el fitxer.
    Si voleu editar les etiquetes, pot polsar el botó de sota, si ho fa, soundKonverter no intentarà
    llegir les etiquetes per segon cop.

[ctx: cover tooltip]
en: Cover type:
ca: Tipus de portada:

[ctx: cover tooltip]
en: Description:
ca: Descripció:

[ctx: cover tooltip]
en: Size:
ca: Mida:

[ctx: cover tooltip]
en: %1 x %2 pixels (%3)
ca: %1 x %2 píxels (%3)

[ctx: cover tooltip]
en: Mime type:
ca: Tipus MIME:

en: %1 Files
ca: %1 Fitxers

en: You have selected multiple files with different conversion options.
    You can change the options of all files by hitting the button below.
ca: Ha seleccionat diversos fitxers amb diferents opcions de conversió.
    Podeu canviar les opcions de tots els fitxers prement el botó de sota.

en: Reading the tags of one or more files failed.
    soundKonverter will try to read the tags a second time, when it is about to convert the files.
    If you want to edit the tags, you can hit the button below but then soundKonverter will not try
    to read the tags a second time.
ca: Error al llegir les etiquetes d'un o més fitxers.
    soundKonverter intentarà llegir les etiquetes per segona vegada, just abans de convertir els fitxers.
    Si voleu editar les etiquetes, pot polsar el botó de sota, si ho fa, soundKonverter no intentarà
    llegir les etiquetes per segon cop.

en: Quality:
ca: Qualitat:

en: Remove the selected profile
ca: Elimina el perfil seleccionat

en: Information about the selected profile
ca: Informació sobre el perfil seleccionat

en: Information about the selected file format
ca: Informació sobre el format de fitxer seleccionat

en: More formats...
ca: Més formats...

en: Optional:
ca: Opcional:

en: Encoding files with a very low quality can be useful if you have a mobile device where your storage space is limited.
    It is not recommended to save your music in this quality without a copy of higher quality.
ca: Codificar els fitxers amb una qualitat molt baixa pot ser útil si té un dispositiu mòbil on l'espai d'emmagatzematge és limitat.
    No es recomana guardar la seva música en aquesta qualitat sense una còpia de més qualitat.

en: Encoding files with a low quality can be useful if you have a mobile device where your storage space is limited.
    It is not recommended to save your music in this quality without a copy of higher quality.
ca: Codificar els fitxers amb una qualitat baixa pot ser útil si té un dispositiu mòbil on l'espai d'emmagatzematge és limitat.
    No es recomana guardar la seva música en aquesta qualitat sense una còpia de més qualitat.

en: Encoding files with a medium quality is a compromise between quality and file size.
    Most people might not hear much of a difference to the original files but you should only use it to save music if your storage space is limited.
ca: Codificar els fitxers amb una qualitat mitjana és un compromís entre qualitat i mida del fitxer.
    La majoria de les persones no poden apreciar massa diferència respecte els fitxers originals, però només s'ha d'utilitzar per guardar música si l'espai d'emmagatzematge és limitat.

en: Encoding files with a high quality is a good choice if you have enough storage space available. You can use this to save your music.
ca: Codificar els fitxers amb una alta qualitat és una bona opció si té prou espai d'emmagatzematge disponible. Pot utilitzar aquesta qualitat per guardar la seva música.

en: Encoding files with a very high quality is fine if you have enough storage space.
ca: Codificar els fitxers amb una molt alta qualitat està molt bé si tens prou espai d'emmagatzematge.

en: Encoding files lossless will preserve the quality of the original file.
    It is only then useful if the original file has a good quality (e.g. audio CD).
    The file size will be big, so you should only use it if you have enough storage space.
ca: Codificar els fitxers sense pèrdua preservarà la qualitat del fitxers original.
    Per tant només és útil si el fitxer original té una bona qualitat (per exemple, CD d'àudio).
    La mida del fitxer serà gran, per la qual cosa s'ha d'utilitzar només si té prou espai d'emmagatzematge.

en: You can define your own profile in the "Detailed" tab.
ca: Pot definir el seu propi perfil a la pestanya "Detalls".

en: This is a user defined profile.
ca: Aquest és un perfil definit per l'usuari.

en: Profile info for %1
ca: Informació del perfil per %1

en: Do you really want to remove the profile: %1
ca: Realment voleu eliminar el perfil: %1

en: Remove profile?
ca: Elimina el perfil?

en: Format info for %1
ca: Format d'informació per %1

en: Sorry, no format information available.
ca: Ho sentim, no disposem de informació per aquest format.

en: By meta data
ca: Per les metadades

en: Source directory
ca: Directori d'origen

en: Specify output directory
ca: Especifiqui el directori de sortida

en: Copy directory structure
ca: Copia l'estructura del directori

en: Choose an output directory
ca: Tria un directori de sortida

en: Open the output directory with Dolphin
ca: Obre el directori de sortida amb Dolphin

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Unknown Album
ca: Àlbum desconegut

en: No Comment
ca: Sense comentari

en: Unknown Genre
ca: Gènere desconegut

en: Unknown Composer
ca: Compositor desconegut

en: Unknown Title
ca: Títol desconegut

[ctx: will be appended to the filename if a file with the same name already exists]
en: new
ca: nou

en: Name all converted files according to the specified pattern
ca: Anomena tots els arxius convertits d'acord amb el patró especificat

en: Output all converted files into the same directory as the original files
ca: Bolca tots els arxius convertits en el mateix directori que els fitxers originals

en: Output all converted files into the specified output directory
ca: Bolca tots els arxius convertits en el directori de sortida especificat

en: Copy the whole directory structure for all converted files
ca: Copia tota l'estructura de directoris per a tots els arxius convertits

en: Bitrate
ca: Taxa de bit

en: Bitrate:
ca: Taxa de bits:

en: Additional encoder arguments:
ca: Arguments addicionals del codificador:

en: Enable experimental codecs in the ffmpeg configuration dialog.
ca: Habilita els còdecs experimentals en el diàleg de configuració de ffmpeg.

en: Compile ffmpeg with %1 support.
ca: Compili ffmpeg amb suport per %1.

en: Configure %1
ca: Configura %1

en: Enable experimental codecs
ca: Habilita els còdecs experimentals

en: Please restart soundKonverter in order to activate the changes.
ca: Reinicii soundKonverter per activar els canvis.

en: Compression level:
ca: Nivell de compressió:

en: Use SoundFont file:
ca: Utilitza el fitxer SoundFont:

en: In order to convert the midi data to a wave form you need a SoundFont which maps the midi data to sound effects.
    Have a look at %1 in order to get SoundFont files.
ca: Per convertir les dades MIDI a una forma d'ona és necessiri un SoundFont que correlaciona les dades MIDI als efectes de so. ⏎
    Fes una ullada a %1 per tal d'obtenir els fitxers SoundFont.

en: FluidSynth is not configured, yet. You need to set a SoundFont file.
ca: FluidSynth encara no està configurat. Cal especificar un fitxer SoundFont.

en: Preset:
ca: Valor predefinit:

[ctx: Backend profile]
en: Medium
ca: Mitja

[ctx: Backend profile]
en: Standard
ca: Estàndard

[ctx: Backend profile]
en: Extreme
ca: Extrem

[ctx: Backend profile]
en: Insane
ca: Dement

en: Specify bitrate
ca: Especifica una taxa de bit

en: Encode using a constant bitrate.
    Only works with 80, 96, 112, 128, 160, 192, 224, 256 and 320 kbps
ca: Codifica utilitzant una taxa de bit constant.
    Només funciona amb 80, 96, 112, 128, 160, 192, 224, 256 i 320 kbps

en: Fast encoding
ca: Codificació ràpida

en: Use a faster encoding algorithm (results in a slightly lower output quality).
ca: Utilitza un algorisme de codificació més ràpid (la qualitat de sortida serà lleugerament inferior).

en: Bitrate mode:
ca: Mode de taxa de bit:

en: Average
ca: Mitjana

en: This preset should provide near transparency to most people on most music (~150 kbps abr).
ca: Aquest valor predefinit ha de proporcionar un so gairebé transparent en la majoria dels casos (~150 kbps abr).

en: This preset should generally be transparent to most people on most music
    and is already quite high in quality (~230 kbps abr).
ca: Aquest valor predefinit ha de proporcionar un so transparent a la majoria del casos i té una qualitat bastant alta (~230 kbps abr).

en: If you have extremely good hearing and similar equipment, this preset will generally provide
    slightly higher quality than the standard mode (~280 kbps abr).
ca: Si té molt bona oïda i equips de so, aquest valor predefinit proporcionarà generalment
    una lleugera millora de qualitat respecte el mode estàndard (~280 kbps abr).

en: This preset will usually be overkill for most people and most situations, but if you must have
    the absolute highest quality with no regard to filesize, this is the way to go (320 kbps cbr).
ca: Aquest valor predefinit sol ser excessiu per la majoria de la gent i situacions, però si ha de tenir
    la major qualitat possible sense tenir en compte la mida del fitxer, aquest és el camí a seguir (320 kbps cbr).

en: Stereo mode:
ca: Mode estèreo:

en: Automatic
ca: Automàtic

en: About %1
ca: Quant al %1

en: LAME is a free high quality MP3 encoder.
    You can get it at: http://lame.sourceforge.net
ca: LAME és un codificador de MP3 d'alta qualitat.
    Es pot aconseguir a: http://lame.sourceforge.net

en: Enable experimental codecs in the libav configuration dialog.
ca: Habilita els còdecs experimentals en el diàleg de configuració de libav.

en: Compile libav with %1 support.
ca: Compili libav amb suport per %1.

[ctx: Backend profile]
en: Telephone
ca: Telefon

[ctx: Backend profile]
en: Braindead
ca: Mort cerebral

en: Either use one of MusePacks's presets or your own settings.
ca: Utilitzar un dels valor predefinit de MusePack o be els teus propis ajustaments.

en: low quality (~60 kbps abr).
ca: baixa qualitat (~60 kbps abr).

en: low/medium quality (~90 kbps abr).
ca: baixa/mitjana qualitat (~90 kbps abr).

en: medium quality (~130 kbps abr).
ca: mitjana qualitat (~130 kbps abr).

en: high quality (~180 kbps abr).
ca: alta qualitat (~180 kbps abr).

en: excellent quality (~210 kbps abr).
ca: excel·lent qualitat (~210 kbps abr).

en: excellent quality (~240 kbps abr).
ca: excel·lent qualitat (~240 kbps abr).

en: excellent quality (~270 kbps abr).
ca: excel·lent qualitat (~270 kbps abr).

en: You can download '%1' at '%2' after entering an email address.
ca: Pot descarregar '%1' a '%2' després d'introduir una adreça de correu electrònic.

en: '%1' is usually in the package '%2' which should be shipped with your distribution.
ca: '%1' és troba en general en el paquet '%2' que tindria que estar inclòs amb la seva distribució.

en: Uncoupled channels
ca: Canals desacoblats

en: Use one mono stream per channel
ca: Utilitza un flux mono per canal

en: TwoLame is a free MP2 encoder.
    You can get it at: http://www.twolame.org
ca: TwoLame és un codificador MP2 lliure.
    Es pot aconseguir a: http://www.twolame.org

en: '%1' is usually in the package '%2' which you can download at %3
ca: '%1' és troba en general en el paquet '%2' que pots descarregar a %3

en: Fast
ca: Ràpid

en: High quality
ca: Alta qualitat

en: Very high quality
ca: Molt alta qualitat

en: Normalize
ca: Normalitza

en: Enable experimental codecs in the sox configuration dialog.
ca: Habilita els còdecs experimentals en el diàleg de configuració de sox.

en: Compile sox with %1 support.
ca: Compili sox amb suport per %1.

en: Sample rate change quality:
ca: Canvia la qualitat de la taxa de mostratge:

en: Quick
ca: Ràpid

en: Effect:
ca: Efecte:

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Remove this effect
ca: Elimina el efecte

en: Add
ca: Afegeix

en: Add another effect
ca: Afegeix un altre efecte

en: Normalize:
    Change the volume so all files have the same loudness
ca: Normalitza:
    Canvia el volum perquè tots els fitxers tinguin el mateix volum

en: Bass:
    Amplify the low frequencies
ca: Baixos:
    Amplifica les freqüències baixes

en: Treble:
    Amplify the high frequencies
ca: Aguts:
    Amplifica les freqüències altes

en: Sample rate:
ca: Taxa de mostratge:

en: Sample size:
ca: Mida de la mostra:

en: Channels:
ca: Canals:

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Use tag format:
ca: Utilitza el format d'etiqueta:

en: Modify audio stream
ca: Modifica el flux d'àudio

en: Write gain adjustments directly into the encoded data. That way the adjustment works with all mp3 players.
    Undoing the changes is still possible since correction data will be written as well.
ca: Escriu els ajustos de guany directament en les dades codificades. D'aquesta manera l'ajust funciona amb tots els reproductors de mp3.
    Es poden desfer els canvis ja que també s'escriuran les dades de correcció.

en: In order to rip audio cds per track or to a single file, you need to install 'cdparanoia'.
    'cdparanoia' is usually shipped with your distribution, the package name can vary.
ca: Per extreure CDs d'àudio per pista o a un sol fitxer, cal instal·lar 'cdparanoia'.
    'cdparanoia' normalment esta inclòs amb la seva distribució, però el nom del paquet pot variar.

en: Speed:
ca: Velocitat:

en: Remaining time:
ca: Temps restant:

en: Finished
ca: Finalitzat

en: File
ca: Fitxer

en: Album
ca: Àlbum

en: Collapse all
ca: Contraure tot

en: Expand all
ca: Expandir tot

note: i18n("Calculate Replay Gain"), this ); connect( processAddAction, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(processAddSelectedItems()) ); processRemoveAction = new KAction( KIcon("list-remove"), i18n("Remove Replay Gain"), this ); connect( processRemoveAction, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(processRemoveSele
en: Move to new Album
ca: Mou al nou Àlbum

en: Some tracks can't be added to the album because either the codec or the sampling rate is different.
ca: Algunes pistes no es poden afegir a l'àlbum, ja sigui perquè el còdec o la taxa de mostreig és diferent.

en: New album
ca: Nou àlbum

en: Replay Gain failed. The used backend needs to be configured properly.
ca: Error de Replay Gain. El binari extern utilitzat s'ha de configurar correctament.

en: Replay Gain failed. The preferred plugin lacks support for a necessary feature.
ca: Error de Replay Gain. El complement preferit no té suport per a una funció necessària.

en: Replay Gain failed. Unknown Error.
ca: Error de Replay Gain. Error desconegut.

en: Replay Gain failed. Exit code: %1
ca: Error de Replay Gain. Codi de sortida: %1

en: Adding new item to Replay Gain processing list: '%1'
ca: Addició d'un nou article a la llista de processat de Replay Gain: '%1'

en: Replay Gain for %1
ca: Replay Gain per %1

en: Possible Replay Gain backends:
ca: Possibles binaris externs per a Replay Gain:

[ctx: Conversion exit status]
en: Skipped
ca: Omès

en: Add folder...
ca: Afegeix una carpeta...

en: Add files...
ca: Afegeix fitxers...

en: Tag untagged
ca: Etiqueta sense etiquetar

en: Calculate Replay Gain tags for all files in the file list without Replay Gain tags.
ca: Calcula les etiquetes Replay Gain per a tots els fitxers de la llista sense etiquetes Replay Gain.

en: Untag tagged
ca: Treure etiqueta

en: Remove the Replay Gain tags from all files in the file list.
ca: Elimina les etiquetes Replay Gain de tots els fitxers de la llista.

en: Force recalculation
ca: Força el recàlcul

en: Recalculate Replay Gain tags for files that already have Replay Gain tags set.
ca: Recalcula les etiquetes Replay Gain per els fitxers que ja tenen etiquetes Replay Gain.

en: Close
ca: Tancar

en: There are still Replay Gain jobs running.
    Do you really want to cancel them?
ca: Encara hi ha treballs de Replay Gain en execució.
    Realment voleu cancel·lar-los?

en: This is soundKonverter %1
ca: Aquest és soundKonverter %1

en: Compiled with TagLib %1.%2.%3
ca: Compilat amb TagLib %1.%2.%3

en: View logs...
ca: Veure registre...

en: Replay Gain tool...
ca: Eina de Replay Gain...

en: About plugins...
ca: Quant als complements...

en: Add CD tracks...
ca: Afegeix pistes...

en: Add url...
ca: Afegeix una URL...

en: Add playlist...
ca: Afegeix una llista de reproducció...

en: Load file list
ca: Carrega la llista de fitxers

en: Save file list
ca: Desa la llista de fitxers

en: Removing old file: %1
ca: Esborrant fitxer vell: %1

en: Start
ca: Inicia

en: Stop
ca: Atura

en: Stop immediatelly
ca: Atura immediatament

en: Stop after current conversions are completed
ca: Atura després de completar les conversions actuals

en: Continue after current conversions are completed
ca: Continua després de completar les conversions actuals

en: No CD device found
ca: No s'ha trobat dispositiu de CD

en: Audio file converter, CD ripper and Replay Gain tool
ca: Convertidor d'arxius d'àudio, extractor de CD i eina Replay Gain

en: Rip Audio CD with soundKonverter
ca: Extreure CD d'àudio amb soundKonverter
