soundkonverter - en to pl_PL translation catalogue (534 entries)

en: About plugins
pl_PL: O wtyczkach

en: Installed plugins:
pl_PL: Zainstalowane wtyczki:

en: About plugin %1:
pl_PL: O wtyczce %1:

en: Plugin type: %1
pl_PL: Typ wtyczki: %1

en: Backend binaries:
pl_PL: Pliki konfiguracyjne:

en: %1 (found at: %2)
pl_PL: %1 (znalezione w: %2)

en: %1 (not found)
pl_PL: %1 (nie znalezione)

en: Supported codecs:
pl_PL: Wspierane kodeki:

en: Currently deactivated.
pl_PL: Aktualnie nieaktywne.

en: Encode: %1
pl_PL: Zakoduj: %1

en: Decode: %1
pl_PL: Dekoduj: %1

en: Configure %1 ...
pl_PL: Konfiguruj %1 ...

en: Solutions for backend problems
pl_PL: Rozwiązania problemów z konfiguracją

en: You have installed or removed backends and your soundKonverter settings can be optimized.
pl_PL: Zainstalowałeś lub usunąłeś moduły. Ustawienia soundKonverter mogą być zoptymalizowane.

en: For encoding %1 files the backend '%2' can be replaced with '%3'.
pl_PL: Do zakodowania plików %1 moduł '%2' może być zastąpiony przez '%3'.

en: For ripping audio CDs the backend '%1' can be replaced with '%2'.
pl_PL: Do zgrywania płyt audio moduł '%1' może być zastąpiony przez '%2'.

en: For decoding %1 files the backend '%2' can be replaced with '%3'.
pl_PL: Do dekodowania plików %1 moduł '%2' może być zastąpiony przez '%3'.

en: For applying Replay Gain to %1 files the backend '%2' can be replaced with '%3'.
pl_PL: Do zastosowania Replay Gain do plików %1 moduł '%2' może być zastąpiony przez '3%'.

en: Ignore
pl_PL: Ignoruj

en: Fix
pl_PL: Napraw

en: soundKonverter couldn't find any missing packages.
    If you are missing some file formats you might need to install an additional plugin via the package manager of your distribution.
pl_PL: soundKonverter nie mógł znaleźć żadnych brakujących pakietów.
    Jeśli nadal brakuje określonych formatów plików, należy zainstalować dodatkowe wtyczki przy pomocy menedżera oprogramowania twojej dystrybucji.

en: Some of the installed plugins aren't working.
    Possible solutions are listed below.
pl_PL: Niektóre z zainstalowanych wtyczek nie działają.
    Możliwe rozwiązania problemu zostały podane poniżej.

en: Some files can't be decoded.
    Possible solutions are listed below.
pl_PL: Niektóre pliki nie zostały zdekodowane.
    Możliwe rozwiązania problemu zostały podane poniżej.

en: Replay Gain isn't supported for some files.
    Possible solutions are listed below.
pl_PL: Narzędzie Replay Gain nie wspiera niektórych plików.
    Możliwe rozwiązania problemu zostały podane poniżej.

en: Ripping audio CDs is not supported by any installed plugin.
    Please have a look at your distributions package manager in order to get a cd ripper plugin for soundKonverter.
pl_PL: Nie można zgrać płyty audio przy pomocy żadnej z zainstalowanych wtyczek.
    Sprawdź w menedżerze oprogramowania twojej dystrybucji w celu zainstalowania odpowiedniej wtyczki dla soundKonverter.

en: Ripping audio CDs is currently not supported because of missing backends.
    Possible solutions are listed below.
pl_PL: Zgrywanie płyt audio jest aktualnie niemożliwe z powodu brakujących modułów.
    Możliwe rozwiązania problemu zostały podane poniżej.

en: Possible solutions for %1
pl_PL: Możliwe rozwiązania problemu dla %1

[ctx: like in either or]
en: or
pl_PL: lub

en: Affected files:
pl_PL: Dotyczy plików:

en: Last used
pl_PL: Ostatnio używane

en: High
pl_PL: Wysoki

[ctx: cover file name]
en: cover
pl_PL: Okładka

en: Try internal
pl_PL: Spróbuj wewnętrzny

en: Very low
pl_PL: Bardzo niska

en: Low
pl_PL: Niska

en: Medium
pl_PL: Średnia

en: Very high
pl_PL: Bardzo wysoka

en: Lossless
pl_PL: Bezstratna

en: Hybrid
pl_PL: Hybrydowa

en: User defined
pl_PL: Zdefiniowana przez użytkownika

en: Convert with soundKonverter
pl_PL: Konwertuj przy pomocy soundKonverter

en: Add Replay Gain with soundKonverter
pl_PL: Dodaj Replay Gain przy pomocy soundKonverter

en: Advanced
pl_PL: Zaawansowane

en: Preferred file name extension for ogg vorbis files:
pl_PL: Preferowane rozszerzenie nazwy plików ogg vorbis:

en: Preferred comment tag field for ogg vorbis and flac files:
pl_PL: Preferowane pole komentarza w tagach plików ogg vorbis i flac:

en: Some applications use the field DESCRIPTION even though the field COMMENT is the correct one.
    Comments will be written to the selected field, when reading tags the selected field will be preferred.
pl_PL: Niektóre aplikacje używają pola DESCRIPTION mimo że poprawnym polem jest COMMENT.
    Komentarze zostaną zapisane w wybranym polu, a odpowiednie pole zostanie wybrane podczas odczytu znaczników.

en: Preferred total tracks number tag field for ogg vorbis and flac files:
pl_PL: Preferowane pole zapisu liczby wszystkich ścieżek dla plików ogg vorbis i flac:

en: Total tracks number will be written to the selected field, when reading tags the selected field will be preferred.
    When using the field TRACKNUMBER, the track number and the total tracks number will be written to the same field separated by a slash ('/').
pl_PL: Liczba wszystkich ścieżek zostanie zapisana w wybranym polu, a odpowiednie pole zostanie wybrane podczas odczytu znaczników.
    W przypadku wyboru pola TRACKNUMBER numer ścieżki i liczba wszystkich ścieżek zostanie zapisana w tym samym polu, a wartości rozdzielone znakiem slash ('/').

en: Preferred total discs number tag field for ogg vorbis and flac files:
pl_PL: Preferowane pole zapisu liczby wszystkich dysków dla plików ogg vorbis i flac:

en: Total discs number will be written to the selected field, when reading tags the selected field will be preferred.
    When using the field DISCNUMBER, the disc number and the total discs number will be written to the same field separated by a slash ('/').
pl_PL: Liczba wszystkich dysków zostanie zapisana w wybranym polu, a odpowiednie pole zostanie wybrane podczas odczytu znaczników.
    W przypadku wyboru pola DISCNUMBER numer dysku i liczba wszystkich dysków zostanie zapisana w tym samym polu, a wartości rozdzielone znakiem slash ('/').

en: Always use FAT compatible output file names
pl_PL: Zawsze używaj nazw plików kompatybilnych z systemem FAT

en: Replaces some special characters like '?' by '_'.
    If the output directory is on a FAT file system FAT compatible file names will automatically be used independently from this option.
pl_PL: Zamienia niektóre znaki specjalne np. '?' na '_'.
    Jeżeli katalog wynikowy znajduje się na dysku z systemem FAT, nazwy plików kompatybilne z systemem FAT zostaną nadane automatycznie, bez względu na zaznaczenie tej opcji.

en: Eject CD after ripping has been completed
pl_PL: Wysuń płytę CD po zakończeniu zgrywania

en: Debug
pl_PL: Debugowanie

en: Write log files to disc
pl_PL: Zapisz pliki logów na dysku

en: Write log files to the hard drive while converting.
    This can be useful if a crash occurs and you can't access the log file using the log viewer.
    Log files will be written to %1
pl_PL: Zapisz pliki logów na dysku podczas konwersji.
    Ta funkcja może być przydatna w przypadku wystąpienia błędów oraz w sytuacji gdy nie ma dostępu do przeglądarki logów.
    Logi zostaną zapisane w %1

en: Experimental
pl_PL: Funkcje eksperymantalne

en: Store temporary files in memory unless the estimated size is more than:
pl_PL: Przechowuj pliki tymczasowe w pamięci, kiedy ich rozmiar nie przekroczy:

en: Don't store files that are expected to be bigger than this value in memory to avoid swapping
pl_PL: Nie przechowuj plików większych niż zadeklarowany rozmiar aby zapobiec wykorzystaniu pliku wymiany

en: It seems there's no filesystem mounted on /dev/shm
pl_PL: Nie znaleziono zamontowanego systemu plików w /dev/shm

en: Use pipes when possible
pl_PL: Użyj trybu "pipes" kiedy jest to możliwe

en: Pipes make it unnecessary to use temporary files, therefore increasing the performance.
    But some backends cause errors in this mode so be cautious.
pl_PL: Zastosowanie trybu "pipes" powoduje, że nie ma potrzeby używania plików tymczasowych, co wpływa na wzrost wydajności. Jednak użycie tego trybu w niektórych modułach może powodować błędy.

en: Decoder
pl_PL: Dekoder

en: Encoder
pl_PL: Enkoder

en: Move %1 one position up
pl_PL: Przesuń %1 o jedną pozycję w górę

en: Move %1 one position down
pl_PL: Przesuń %1 o jedną pozycję w dół

en: About %1 ...
pl_PL: O %1 ...

en: CD ripper
pl_PL: Ripper CD

en: Use plugin:
pl_PL: Użyj wtyczki:

en: Filters
pl_PL: Filtry

en: Enable plugins:
pl_PL: Aktywuj wtyczki:

en: Priorities
pl_PL: Priorytety

en: Configure plugin priorities for format:
pl_PL: Konfiguruj priorytety wtyczek dla formatu:

en: Show possible optimizations
pl_PL: Pokaż możliwości optymalizacji

en: You have changed the current settings.
    Do you want to save them?
pl_PL: Aktualne ustawienia zostały zmienione.
    Zapisać?

en: Settings changed
pl_PL: Ustawienia zostały zmienione

en: This will choose the best backends for all formats and save the new preferences immediately.
    
    Do you want to continue?
pl_PL: Ta funkcja spowoduje wybranie najlepszych modułów dla wszystkich formatów i zapisanie zmian.
    Kontynuować?

en: All backend settings seem to be optimal, there is nothing to do.
pl_PL: Wszystkie ustawienia modułów są optymalne. Zmiany nie są konieczne.

en: Saving covers to output directory
pl_PL: Zapisywanie okładek do katalogu wynikowego

en: Save embedded covers to output directory
pl_PL: Zapisz osadzone okładki do katalogu wynikowego

en: Always
pl_PL: Zawsze

en: Only if embedding the covers into the output files is not possible
pl_PL: Tylko w sytuacji gdy nie można osadzić okładki w pliku

en: Never
pl_PL: Nigdy

en: File name for the cover (when saving to output directory)
pl_PL: Nazwa pliku z okładką (podczas zapisywania w katalogu wynikowym)

en: The embedded cover description
pl_PL: Opis osadzonej okładki

en: The default cover file name
pl_PL: Domyślna nazwa pliku z okładką

en: Default cover file name:
pl_PL: Domyślna nazwa pliku z okładką:

en: The following strings are wildcards that will be replaced
    by the information in the meta data:
    
    %a - Artist
    %b - Album
    %d - Cover description
    %r - Cover role
pl_PL: Następujące ciągi są symbolami wieloznacznymi i zostaną zastąpione
    informacjami w metadanych:
    
    %a - Artysta
    %b - Album
    %d - Opis okładki
    %r - Typ okładki

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: General
pl_PL: Ogólne

en: Cover art
pl_PL: Okładka

en: Backends
pl_PL: Moduły

en: User interface
pl_PL: Interfejs użytkownika

en: Start in Mode:
pl_PL: Rozpocznij w trybie:

en: Simple
pl_PL: Prosty

en: Detailed
pl_PL: Szczegółowy

en: Default profile:
pl_PL: Domyślny profil:

en: Default format:
pl_PL: Domyślny format:

en: Conversion
pl_PL: Konwersja

en: Conflict handling:
pl_PL: Rozwiązywanie konfilktów

en: Generate new file name
pl_PL: Wygeneruj nową nazwę pliku

en: Skip file
pl_PL: Pomiń plik

note: i18n("Overwrite file") );
en: Do that if the output file already exists
pl_PL: Wykonaj tę czynność jeśli plik wynikowy już istnieje

en: Number of files to convert at once:
pl_PL: Liczba plików konwertowanych jednocześnie:

en: You shouldn't set this number higher than the amount of installed processor cores.
    There have been %1 processor cores detected.
pl_PL: Nie należy ustawiać tej wartości na większą niż liczba rdzeni zainstalowanego procesora.
    Wykryto %1 rdzeni zainstalowanego procesora.

en: Apply album gain to converted files
pl_PL: Zastosuj poziom głośności albumu do konwertowanych plików

en: Keep songs of the same album waiting in file list in order to apply album gain to all files.
pl_PL: Kolejkuj utwory z tego samego albumu na liście aby dodać znaczniki Gain do wszystkich plików.

en: Copy files instead of converting to the same file format
pl_PL: Kopiuj pliki zamiast konwertować do tego samego formatu pliku

en: If the input and the output file format are the same, copy the files instead of re-encoding them.
pl_PL: Jeśli wynikowy format pliku jest taki sam jak format źródłowy, kopiuj pliki zamiast ponownie je kodować.

en: Replay Gain tool
pl_PL: Narzędzie Replay Gain

en: Group files in the Replay Gain tool by:
pl_PL: Grupuj pliki w narzędziu Replay Gain wg:

[ctx: Group files in the Replay Gain tool by]
en: Album tags and directories
pl_PL: Znaczniki albumów i katalogi

[ctx: Group files in the Replay Gain tool by]
en: Album tags only
pl_PL: Tylko znaczniki albumów

[ctx: Group files in the Replay Gain tool by]
en: Directories only
pl_PL: Tylko katalogi

en: Number of items to process at once:
pl_PL: Liczba pozycji przetwarzanych jednocześnie:

en: Getting file
pl_PL: Dodawanie pliku

en: Copying "%1" to "%2"
pl_PL: Kopiowanie "%1" do "%2"

en: File is encrypted, conversion not possible
pl_PL: Plik jest zaszyfrowany, konwersja nie jest możliwa

en: Cannot create output directory "%1"
pl_PL: Nie można utworzyć katalogu wynikowego "%1"

en: No more backends left to try :(
pl_PL: Brak dalszych modułów do sprawdzenia :(

en: Converting
pl_PL: Konwersja

en: Conversion failed. At least one of the used backends needs to be configured properly.
pl_PL: Konwersja nie powiodła się. Co najmniej jeden z modułów nie został skonfigurowany poprawnie.

en: Conversion failed. The preferred plugin lacks support for a necessary feature.
pl_PL: Konwersja nie powiodła się. Wtyczka nie posiada wsparcia dla wybranej funkcji.

en: Conversion failed. Unknown Error.
pl_PL: Konwersja nie powiodła się. Wystąpił nieznany błąd.

en: Ripping
pl_PL: Zgrywanie

en: Decoding
pl_PL: Dekodowanie

en: Applying filter
pl_PL: Dodawanie filtra

en: Encoding
pl_PL: Kodowanie

en: Skipping Replay Gain, Album Gain will be calculated later
pl_PL: Pomijanie Replay Gain, Album Gain zostanie obliczony później

en: Applying Replay Gain
pl_PL: Dodawanie Replay Gain

en: Waiting for running Vorbis Gain process to finish
pl_PL: Oczekiwanie na zakończenie procesu Vorbis Gain

en: Writing tags
pl_PL: Zapisywanie znaczników

en: Executing next step
pl_PL: Wykonywanie kolejnego kroku

en: Read tags successfully
pl_PL: Odczyt znaczników zakończony sukcesem

en: Unable to read tags
pl_PL: Nie można odczytać znaczników

[ctx: removing file]
en: Removing: %1
pl_PL: Usuwanie: %1

en: An error occurred. Error code: %1 (%2)
pl_PL: Wystąpił błąd. Kod błędu: %1 (%2)

en: Conversion failed. Exit code: %1
pl_PL: Konwersja nie powiodła się. Kod: %1

[ctx: identificator for the logger]
en: CD track %1: %2 - %3
pl_PL: Ścieżka CD %1: %2 - %3

[ctx: identificator for the logger]
en: CD track %1
pl_PL: Ścieżka CD %1

en: Adding new item to conversion list: '%1'
pl_PL: Dodawanie nowej pozycji do listy: %1'

en: Got log ID: %1
pl_PL: Identyfikator logu: %1

en: Track number: %1, device: %2
pl_PL: Numer utworu: %1, urządzenie: %2

en: Possible conversion strategies:
pl_PL: Możliwości konwersji:

en: File system type: %1
pl_PL: Typ systemu plików: %1

en: An error occurred, the output file size is less than one percent of the input file size
pl_PL: Wystąpił błąd. Plik wynikowy ma rozmiar mniejszy niż jeden procent pliku źródłowego

en: Conversion failed, trying again. Exit code: -2 (%1)
pl_PL: Konwersja nie powiodła się, spróbuj ponownie. Kod: -2 (%1)

en: Removing partially converted output file
pl_PL: Usuwanie częściowo skonwertowanego pliku wynikowego

[ctx: Conversion exit status]
en: Normal exit
pl_PL: Normalne wyjście

[ctx: Conversion exit status]
en: Succeeded but problems occurred
pl_PL: Proces zakończony sukcesem jednak wystąpiły błędy

[ctx: Conversion exit status]
en: Aborted by the user
pl_PL: Przerwane przez użytkownika

[ctx: Conversion exit status]
en: Backend needs configuration
pl_PL: Moduły wymagają konfiguracji

[ctx: Conversion exit status]
en: Not enough space on the output device
pl_PL: Zbyt mało miejsca na dysku

[ctx: Conversion exit status]
en: Cannot write to output directory, please check permissions
pl_PL: Nie można zapisać do katalogu wynikowego, sprawdź uprawnienia

[ctx: Conversion exit status]
en: File already exists
pl_PL: Plik już istnieje

[ctx: Conversion exit status]
en: File is encrypted
pl_PL: Plik jest zaszyfrowany

[ctx: Conversion exit status]
en: An error occurred
pl_PL: Wystąpił błąd

en: Executing command: "%1"
pl_PL: Wykonywanie polecenia: "%1"

en: Removing file from conversion list. Exit code %1 (%2)
pl_PL: Usuwanie pliku z kolejki konwersji. Kod %1 (%2)

en: Conversion time
pl_PL: Czas konwersji

en: Output file size
pl_PL: Rozmiar pliku wynikowego

en: File size ratio
pl_PL: Proporcja rozmiaru pliku

[ctx: The conversion progress can't be determined]
en: Unknown
pl_PL: Nieznany

en: Filter
pl_PL: Filtr

en: Waiting for Replay Gain
pl_PL: Oczekiwanie na Replay Gain

en: Progress: %1
pl_PL: Postęp: %1

en: Wave is a very simple audio format that doesn't compress the audio stream so it's lossless but the file size is very big and it doesn't support advanced features like tags.<br>It is supported by virtually any software or device.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/WAV">http://en.wikipedia.org/wiki/WAV</a>
pl_PL: Wave jest bardzo prostym formatem audio. Jest to format bezstratny, co oznacza że strumień audio nie jest kompresowany. Pliki wav mają bardzo duży rozmiar, dodatkowo ten format nie obsługuje zaawansowanych funkcji takich jak tagi.<br>Format jest obsługiwany przez praktycznie każde urządzenie i oprogramowanie.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/WAV">http://en.wikipedia.org/wiki/WAV</a>

en: Advanced Audio Coding (AAC) is a lossy and popular audio format. It is widely used by Apple Inc.<br>In soundKonverter "aac" refers to only the codec. In order to get a file with tagging capabilities use "m4a/aac".<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding">http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced Audio Coding</a>
pl_PL: Advanced Audio Coding (AAC) jest popularnym, stratnym formatem kompresji audio. Format ten jest szeroko używany przez firmę Apple Inc.<br>W soundkonverter "aac" odnosi się tylko do kodeka. W celu utworzenia plików z możliwością zapisania tagów należy użyć opcji "m4a/aac".<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding">http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced Audio Coding</a>

en: Advanced Audio Coding (AAC) is a lossy and popular audio format. It is widely used by Apple Inc.<br>In soundKonverter "m4a/aac" refers to a MPEG-4 audio file encoded with AAC.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding">http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced Audio Coding</a>
pl_PL: Anvanced Audio Coding (AAC) jest popularnym, stratnym formatem kompresji audio. Format ten jest szeroko używany przez firmę Apple Inc.<br>W soundKonverter "m4a/aac" odnosi się do pliku audio MPEG-4 zakodowanego w AAC.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding">http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced Audio Coding</a>

en: Apple Lossless Audio Codec (ALAC) is a lossless audio format. It is widely used by Apple Inc.<br>In soundKonverter "m4a/alac" refers to a MPEG-4 audio file encoded with ALAC.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless">http://en.wikipedia.org/wiki/Apple Lossless</a>
pl_PL: Apple Lossless Audio Codec (ALAC) jest formatem bezstratnej kompresji audio. Format ten jest szeroko używany przez firmę Apple Inc.<br>W soundKonverter "m4a/alac" odnosi się do pliku audio MPEG-4 zakodowanego w ALAC.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless">http://en.wikipedia.org/wiki/Apple Lossless</a>

en: Ogg Vorbis is a lossy and popular audio format.<br>It is free of any legal restrictions.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis">http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis</a>
pl_PL: Ogg Vorbis jest popularnym formatem stratnej kompresji audio.<br>Jest to format wolny, nie podlegający żadnym regulacjom prawnym.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis">http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis</a>

en: Opus is a lossy audio format designed for real time communication over the internet.<br>It can cover a wide range of bitrates with a high quality and it is free of any legal restrictions.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)">http://en.wikipedia.org/wiki/Opus (audio format)</a>
pl_PL: Opus jest formatem stratnej kompresji audio zaprojektowanym dla komunikacji w czasie rzeczywistym w sieci Internet.<br>Format obsługuje szeroki zakres przepływności bitowych przy zachowaniu wysokiej jakości oraz jest wolny i nie podlega żadnym regulacjom prawnym.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)">http://en.wikipedia.org/wiki/Opus (audio format)</a>

en: MPEG-1 or MPEG-2 Audio Layer III (MP3) is the most popular lossy audio format.<br>It is supported by virtually all audio players even though it has some legal restrictions.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MP3">http://en.wikipedia.org/wiki/MP3</a>
pl_PL: MPEG-1 lub MPEG-2 Audio Layer III (MP3) jest najpopularniejszym formatem stratnej kompresji audio.<br>Jest obsługiwany przez praktycznie wszystkie urządzenia odtwarzające i oprogramowanie. Format podlega pewnym regulacjom prawnym.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MP3">http://en.wikipedia.org/wiki/MP3</a>

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is a lossless audio format.<br>It is free of any legal restrictions.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/FLAC">http://en.wikipedia.org/wiki/FLAC</a>
pl_PL: Free Lossless Audio Codec (FLAC) jest formatem bezstratnej kompresji audio.<br>Jest to format wolny, nie podlegający żadnym regulacjom prawnym.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/FLAC">http://en.wikipedia.org/wiki/FLAC</a>

en: Windows Media Audio (WMA) is a lossy audio format developed by Microsoft.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio">http://en.wikipedia.org/wiki/Windows Media Audio</a>
pl_PL: Windows Media Audio (WMA) jest formatem stratnej kompresji audio, opracowanym przez firmę Microsoft.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio">http://en.wikipedia.org/wiki/Windows Media Audio</a>

en: AC3 or AC-3 is part of the Dolby Digital format family.<br>It was designed to be used for movies (e.g. DVDs) and supports surround sound.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital">http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby Digital</a>
pl_PL: AC3 lub AC-3 jest częścią rodziny formatów Dolby Digital.<br>Został zaprojektowany do użycia w filmach (np. DVD) i wspiera dźwięk przestrzenny.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital">http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby Digital</a>

en: MPEG-1 or MPEG-2 Audio Layer II (MP2) is an old lossy audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1_Audio_Layer_II">http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1 Audio Layer II</a>
pl_PL: MPEG-1 lub MPEG-2 Audio Layer II (MP2) jest przestarzałym formatem stratnej kompresji audio.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1_Audio_Layer_II">http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1 Audio Layer II</a>

en: Adaptive Multi-Rate Narrow-Band (AMR NB) is mainly used for speech compression for mobile communication.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Multi-Rate_audio_codec">http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive Multi-Rate audio codec</a>
pl_PL: Adaptive Multi-Rate Narrow-Band (AMR NB) jest formatem używanym głównie do kompresji mowy na potrzeby telefonii komórkowej.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Multi-Rate_audio_codec">http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive Multi-Rate audio codec</a>

en: Adaptive Multi-Rate Wide-Band (AMR WB) is an advanced version of AMR NB which uses a higher data rate resulting in a higher quality.<br>Still it should be used only for speech compression.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Multi-Rate_Wideband">http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive Multi-Rate Wideband</a>
pl_PL: Adaptive Multi-Rate Wide-Band (AMR WB) jest bardziej zaawansowaną wersją AMR NB, która wykorzystuje wyższy poziom transmisji danych, co zapewnia wyższą jakość.<br>Fomat powinien być używany do kompresji mowy.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Multi-Rate_Wideband">http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive Multi-Rate Wideband</a>

en: Monkey's Audio is a lossless audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Monkey's_Audio">http://en.wikipedia.org/wiki/Monkey's Audio</a>
pl_PL: Monkey's Audio jest formatem bezstratnej kompresji audio.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Monkey's_Audio">http://en.wikipedia.org/wiki/Monkey's Audio</a>

en: Speex is a lossy audio format designed for speech encoding.<br>It is free of any legal restrictions. Since the release of Opus, Speex is considered obsolete.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Speex">http://en.wikipedia.org/wiki/Speex<a/>
pl_PL: Speex jest formatem stratnej kompresji audio zaprojektowanym do kompresji mowy.<br>Format ten jest wolny i nie podlega żadnym ograniczeniom prawnym. Od czasu wydania kodeka Opus, format Speex został zarzucony.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Speex">http://en.wikipedia.org/wiki/Speex<a/>

en: Musepack (MPC) is a free and lossy file format based on mp2 and optimized for high quality.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Musepack">http://en.wikipedia.org/wiki/Musepack<a/>
pl_PL: Musepack (MPC) jest wolnym formatem stratnej kompresji audio. Został oparty na formacie MP2 i zoptymalizowany dla wyższej jakości.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Musepack">http://en.wikipedia.org/wiki/Musepack<a/>

en: Shorten (SHN) is a free and lossless audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Shorten">http://en.wikipedia.org/wiki/Shorten</a>
pl_PL: Shorten (SHN) jest wolnym formatem bezstratnej kompresji audio.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Shorten">http://en.wikipedia.org/wiki/Shorten</a>

en: True Audio (TTA) is a free and lossless audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/TTA_(codec)">http://en.wikipedia.org/wiki/TTA (codec)<a/>
pl_PL: True Audio (TTA) jest wolnym formatem bezstratnej kompresji audio.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/TTA_(codec)">http://en.wikipedia.org/wiki/TTA (codec)<a/>

en: WavPack (WV) is a free and lossless audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/WavPack">http://en.wikipedia.org/wiki/WavPack<a/>
pl_PL: WavPack (WV) jest wolnym formatem bezstratnej kompresji audio.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/WavPack">http://en.wikipedia.org/wiki/WavPack<a/>

en: 8-Bit Sampled Voice (8SVX) is an audio file format standard developed by Electronic Arts for the Commodore-Amiga computer series.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/8SVX">http://en.wikipedia.org/wiki/8SVX</a>
pl_PL: 8-Bit Sampled Voice (8SVX) jest formatem audio zaprojektowanym przez firmę Electronic Arts dla komputerów serii Commodore-Amiga.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/8SVX">http://en.wikipedia.org/wiki/8SVX</a>

en: Audio Interchange File Format (AIFF) is a very simple audio format that doesn't compress the audio stream so it's lossless but the file size is very big and it doesn't support advanced features like tags.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Interchange_File_Format">http://en.wikipedia.org/wiki/Audio Interchange File Format</a>
pl_PL: Audio Interchange File Format (AIFF) jest bardzo prostym, bezstratnym formatem audio, jednak rozmiar plików wynikowych jest bardzo duży, a format nie obsługuje zaawansowanych funkcji, jak np. tagowanie.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Interchange_File_Format">http://en.wikipedia.org/wiki/Audio Interchange File Format</a>

en: Killing process on user request
pl_PL: Zamykanie procesu na życzenie użytkownika

en: In order to encode %1 files, you need to install '%2'.
pl_PL: Aby zakodować %1 pliki, należy zainstalować '%2'.

en: In order to decode %1 files, you need to install '%2'.
pl_PL: Aby zdekodować %1 pliki, należy zainstalować '%2'.

en: In order to transcode %1 files, you need to install '%2'.
pl_PL: Aby skonwertować %1 pliki, należy zainstalować '%2'.

en: In order to calculate Replay Gain tags for %1 files, you need to install '%2'.
pl_PL: Aby obliczyć znaczniki Replay Gain dla %1 plików, należy zainstalować '%2'.

en: '%1' should be shipped with your distribution.
pl_PL: '%1' powinien być dostarczony z twoją dystrybucją.

en: Since '%1' includes patented codecs, it may not be included in the default installation of your distribution. Many distributions offer '%1' in an additional software repository.
pl_PL: Ponieważ '%1' zawiera licencjonowane kodeki, może nie być domyślnie instalowany wraz z twoją dystrybucją. Wiele dystrybucji oferuje instalację '%1' z opcjonalnego repozytorium.

en: You can download '%1' at %2
pl_PL: '%1' możesz pobrać z %2

en: In order to use the filter %1, you need to install '%2'.
pl_PL: Aby użyć filtru %1 należy zainstalować '%2'.

en: In order to use the filters %1, you need to install '%2'.
pl_PL: Aby użyć filtrów %1 należy zainstalować '%2'.

en: State
pl_PL: Status

en: Input
pl_PL: Źródło

en: Output
pl_PL: Cel

en: Quality
pl_PL: Jakość

en: Edit options...
pl_PL: Opcje edycji...

en: Start conversion
pl_PL: Rozpocznij konwersję

en: Stop conversion
pl_PL: Zatrzymaj konwersję

en: Remove
pl_PL: Usuń

en: This file type is unknown to soundKonverter.
    Maybe you need to install an additional soundKonverter plugin.
    You should have a look at your distribution's package manager for this.
pl_PL: soundKonverter nie rozpoznał typu pliku.
    Być może należy zainstalować dodatkową wtyczkę do soundKonverter.
    Sprawdź w menedżerze oprogramowania twojej dystrybucji.

en: ... and %1 more files
pl_PL: ... i %1 plików więcej

en: Will be skipped
pl_PL: Zostanie pominięte

en: Will be copied
pl_PL: Zostanie skopiowane

en: Waiting
pl_PL: Oczekiwanie

[ctx: Short conversion status]
en: Stopped
pl_PL: Zatrzymano

[ctx: Short conversion status]
en: Backend not configured
pl_PL: Moduł nie został skonfigurowany

[ctx: Short conversion status]
en: Disc full
pl_PL: Dysk pełny

[ctx: Short conversion status]
en: Can't write output
pl_PL: Nie można zapisać

en: The conversion has failed.
    See the log for more information.
pl_PL: Konwersja nie powiodła się.
    Otwórz plik logu aby zobaczyć szczegóły.

en: Skipped
pl_PL: Pominięte

[ctx: Short conversion status]
en: File is encrypted
pl_PL: Plik jest zaszyfrowany

[ctx: Short conversion status]
en: Failed
pl_PL: Błąd

en: CD track %1
pl_PL: Ścieżka Cd %1

en: Do you want to overwrite the current file list?
    
    If not, the saved file list will be appended.
pl_PL: Czy chcesz zamienić aktualną listę plików?
    Jeśli nie, zapisana lista plików zostanie dodana.

en: Identifier
pl_PL: Identyfikator

en: Log ID
pl_PL: Identyfikator logu

en: Finished logging
pl_PL: Zapis logu zakończony

en: Log Viewer
pl_PL: Przeglądarka logów

en: Update
pl_PL: Aktualizacja

en: Save to file...
pl_PL: Zapisz do pliku...

en: Log file:
pl_PL: Plik logu:

en: soundKonverter application log
pl_PL: Log aplikacji soundKonverter

en: Save log file
pl_PL: Zapisz plik logu

en: File already exists. Do you really want to overwrite it?
pl_PL: Plik już istnieje. Czy na pewno zamienić plik w miejscu docelowym?

en: Writing to file failed.
    Maybe you haven't got write permission.
pl_PL: Zapis do pliku nie powiódł się.
    Być może nie masz uprawnień do zapisu.

en: soundKonverter is a frontend to various audio converters, Replay Gain tools and CD rippers.
    
    Please file bug reports at https://github.com/dfaust/soundkonverter/issues
pl_PL: soundKonverter jest nakładką graficzną dla wielu modułów konwersji audio, narzędzia Replay Gain oraz ripperem płyt audio CD. Błędy można zgłaszać na https://github.com/dfaust/soundkonverter/issues

en: All programmers of audio converters
pl_PL: Wszyscy programiści konwerterów formatów audio

en: Open the Replay Gain tool and add all given files
pl_PL: Otwórz narzędzie Replay Gain i dodaj wszystkie pliki

en: List all tracks on the cd drive <device>, 'auto' will search for a cd
pl_PL: Pokaż wszystkie ścieżki w napedzie <device>, 'auto' znajdzie płytę CD

en: Add all files using the given profile
pl_PL: Dodaj wszystkie pliki używając ustawionego profilu

en: Add all files using the given format
pl_PL: Dodaj wszystkie pliki używając ustawionego formatu

en: Output all files to <directory>
pl_PL: Zapisz wszystkie pliki wynikowe do <directory>

en: Start soundKonverter invisible
pl_PL: Ukryj soundKonverter po starcie

en: Start the conversion immediately (enabled when using '--invisible')
pl_PL: Rozpocznij konwersję natychmiast (aktywny gdy używasz '-invisible')

en: Close soundKonverter after all files are converted (enabled when using '--invisible')
pl_PL: Zamknij soundKonverter po zakończeniu konwersji wszystkich plików (aktywny gdy używasz '-invisible')

en: Execute <command> after each file has been converted (%i=input file, %o=output file)
pl_PL: Wykonaj <command> po zakończeniu konwersji każdego pliku (%i=input file, %o=output file)

en: Load the file list at <path> after starting soundKonverter
pl_PL: Wczytaj listę plików z <path> po uruchomieniu soundKonverter

en: Audio file(s) to append to the file list
pl_PL: Plik(i) audio do dodania do listy plików

[ctx: cover type]
en: Unclassified
pl_PL: Nieokreślony

[ctx: cover type]
en: 32x32 PNG file icon
pl_PL: Ikona pliku 32x32 PNG

[ctx: cover type]
en: File icon
pl_PL: Ikona pliku

[ctx: cover type]
en: Front cover
pl_PL: Okładka przód

[ctx: cover type]
en: Back cover
pl_PL: Okładka tył

[ctx: cover type]
en: Leaflet page
pl_PL: Strona bookletu

[ctx: cover type]
en: CD photo
pl_PL: Zdjęcie CD

[ctx: cover type]
en: Lead artist picture
pl_PL: Wprowadź zdjęcie wykonawcy

[ctx: cover type]
en: Artist picture
pl_PL: Zdjęcie wykonawcy

[ctx: cover type]
en: Conductor picture
pl_PL: Zdjęcie dyrygenta

[ctx: cover type]
en: Band picture
pl_PL: Zdjęcie zespołu

[ctx: cover type]
en: Composer picture
pl_PL: Zdjęcie kompozytora

[ctx: cover type]
en: Lyricist picture
pl_PL: Zdjęcie autora tekstu

[ctx: cover type]
en: Picture of the recording location
pl_PL: Zdjęcie studia nagrań

[ctx: cover type]
en: Picture of the artists during recording
pl_PL: Zdjęcie wykonawcy podczas nagrywania

[ctx: cover type]
en: Picture of the artists during performance
pl_PL: Zdjęcie wykonawcy podczas wykonania

[ctx: cover type]
en: Picture from a video
pl_PL: Zdjęcie z wideo

[ctx: cover type]
en: Picture of a large, coloured fish
pl_PL: Zdjęcie dużej, kolorowej ryby

[ctx: cover type]
en: Illustration related to the track
pl_PL: Ilustracja związana z utworem

[ctx: cover type]
en: Band logo
pl_PL: Logo zespołu

[ctx: cover type]
en: Publisher logo
pl_PL: Logo wydawcy

en: Add CD tracks
pl_PL: Dodaj ścieżki z płyty CD

en: 1. Select CD tracks
pl_PL: 1. Wybierz ścieżki CD

en: 2. Set conversion options
pl_PL: 2. Ustaw opcje konwersji

en: Album artist:
pl_PL: Wykonawca albumu:

en: Disc No.:
pl_PL: Nr dysku:

[ctx: Track/Disc No. x of y]
en: of
pl_PL: z

en: Year:
pl_PL: Rok:

en: Genre:
pl_PL: Gatunek:

[ctx: column title]
en: Rip
pl_PL: Zgraj

en: Track
pl_PL: Utwór

en: Artist
pl_PL: Wykonawca

en: Composer
pl_PL: Kompozytor

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Length
pl_PL: Długość

en: Player
pl_PL: Odtwarzacz

en: No track selected
pl_PL: Nie wybrano ścieżki

en: Title:
pl_PL: Tytuł:

en: Artist:
pl_PL: Wykonawca:

en: Composer:
pl_PL: Kompozytor:

en: Comment:
pl_PL: Komentarz:

en: Select your desired output options and click on "Ok".
pl_PL: Wybierz opcje plików wynikowych i kliknij "OK".

en: Save cue sheet...
pl_PL: Zapisz plik cue sheet...

en: Request CDDB
pl_PL: Pobierz dane z bazy CDDB

en: Rip entire CD to one file
pl_PL: Zgraj całą płytę do jednego pliku

en: Ripping an entire cd to a single file is not supported by the installed backends.
    Possible solutions are listed below.
pl_PL: Zainstalowane moduły nie wspierają zgrywania całej płyty do jednego pliku.
    Możliwe rozwiązania problemu zostały podane poniżej.

en: Ripping an entire cd to a single file is not supported by the installed backends.
    Please check your distribution's package manager in order to install an additional ripper plugin which supports ripping to one file.
pl_PL: Zainstalowane moduły nie wspierają zgrywania całej płyty do jednego pliku.
    Sprawdź w menedżerze oprogramowania swojej dystrybucji aby zainstalować dodatkową wtyczkę, która wspiera zgrywanie płyt audio do jednego pliku.

en: Proceed
pl_PL: Rozpocznij

en: Ok
pl_PL: OK

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Select CD-ROM drive
pl_PL: Wybierz napęd CD-ROM

en: Multiple CD-ROM drives where found. Please select one:
pl_PL: Znaleziono kilka napędów CD-ROM. Wybierz właściwy:

en: %1 (%2): Audio CD with %3 tracks
pl_PL: %1 (%2): Płyta audio z %3 ścieżkami

en: Please wait, trying to download CDDB data ...
pl_PL: Proszę czekać, trwa pobieranie danych CDDB ...

en: Select CDDB Entry
pl_PL: Wybierz rekord CDDB

en: Multiple CDDB entries where found. Please select one:
pl_PL: Znaleziono kilka rekordów w bazie CDDB. Wybierz właściwy:

en: All tracks
pl_PL: Wszystkie ścieżki

en: Tracks
pl_PL: Utwory

en: Please select at least one track in order to proceed.
pl_PL: Aby kontynuować należy wybrać co najmniej jedną ścieżkę.

en: No conversion options selected.
pl_PL: Nie wybrano opcji konwersji.

en: A file with this name already exists.
    
    Do you want to overwrite the existing one?
pl_PL: Plik o takiej nazwie już istnieje.
    
    Czy chcesz zamienić plik w miejscu docelowym?

en: File already exists
pl_PL: Plik już istnieje

en: Add folder
pl_PL: Dodaj katalog

en: 1. Select directory
pl_PL: 1. Wybierz katalog

en: Directory:
pl_PL: Katalog:

en: Only add selected file formats:
pl_PL: Tylko dodaj wybrane formaty plików:

en: Are you missing some file formats?
pl_PL: Czy brakuje niektórych formatów plików?

en: Select all
pl_PL: Zaznacz wszystko

en: Select none
pl_PL: Odznacz wszystko

en: Recursive
pl_PL: Rekursywnie

en: If checked, files from subdirectories will be added, too.
pl_PL: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, pliki z podkatalogów zostaną również dodane

en: Add Files
pl_PL: Dodaj pliki

en: %1 files
pl_PL: % 1 plików

en: All supported files
pl_PL: Wszystkie wspierane pliki

en: All files
pl_PL: Wszyskie pliki

en: Add playlist
pl_PL: Dodaj listę odtwarzania

en: The following files couldn't be found:
pl_PL: Następujące pliki nie zostały znalezione:

en: Files not found
pl_PL: Nie znaleziono plików

en: Add url
pl_PL: Dodaj URL

en: 1. Enter url
pl_PL: 1. Wprowadź URL

en: The Url you entered is invalid. Please try again.
pl_PL: Wprowadzony URL jest nieprawidłowy. Spróbuj ponownie.

en: Use Plugin:
pl_PL: Użyj wtyczki:

en: Destination:
pl_PL: Cel:

en: Calculate Replay Gain tags
pl_PL: Oblicz znaczniki Replay Gain

en: Save current options as a profile
pl_PL: Zapisz ustawione opcje jako profil

en: Load saved profiles
pl_PL: Załaduj zapisane profile

en: Replay Gain is not supported for the %1 file format.
    Possible solutions are listed below.
pl_PL: Replay Gain nie wspiera formatu pliku %1.
    Możliwe rozwiązania problemu zostały podane poniżej.

en: Replay Gain is not supported for the %1 file format.
    Please check your distribution's package manager in order to install an additional Replay Gain plugin.
pl_PL: Replay Gain nie wspiera formatu pliku %1.
    Sprawdź w menedżerze oprogramowania twojej dystrybucji aby zainstalować dodatkową wtyczkę Replay Gain.

en: Replay Gain tags can tell your music player how loud a track is
    so it can adjust the volume to play all tracks with equal loudness.
pl_PL: Replay Gain wysyła dane do odtwarzacza audio z informacją o
    głośności tak aby ustawić jednakową głośność dla wszystkich utworów.

en: Using the current conversion options will create files with approximately %1 per minute.
pl_PL: Użycie aktualnych opcji konwersji utworzy pliki z około %1 na minutę.

en: New profile
pl_PL: Nowy profil

en: Enter a name for the new profile:
pl_PL: Wprowadź nazwę nowego profilu:

en: You cannot save a profile without a name.
pl_PL: Nie możesz zapisać profilu bez nazwy.

en: Profile name is empty
pl_PL: Brak nazwy profilu

en: You cannot overwrite the built-in profiles.
pl_PL: Nie możesz zastąpić wbudowanych profili.

en: Profile already exists
pl_PL: Profil już istnieje

en: A profile with this name already exists.
    
    Do you want to overwrite the existing one?
pl_PL: Profil o takiej nazwie już istnieje.
    
    Czy chcesz zamienić istniejący profil?

en: Previous
pl_PL: Poprzedni

en: Next
pl_PL: Następny

en: Edit conversion options
pl_PL: Edytuj opcje konwersji

en: Tags
pl_PL: Znaczniki

en: Covers:
pl_PL: Okładki:

en: Edit
pl_PL: Edycja

en: Track No.:
pl_PL: Nr utworu:

en: Edit tags
pl_PL: Edycja znaczników

en: No file selected
pl_PL: Nie wybrano pliku

en: The tags could not be read, because this is not a local file.
    soundKonverter will try to read the tags, when it is about to convert the file.
    If you want to edit the tags, you can hit the button below but then soundKonverter will not try
    to read the tags after downloading.
pl_PL: Odczyt znaczników nie powiódł się ponieważ plik nie jest plikiem lokalnym.
    soundKonverter spróbuje odczytać znaczniki w trakcie konwersji pliku.
    Jeśli chcesz edytować znaczniki, naciśnij przycisk poniżej ale wtedy soundKonverter nie odczyta
    znaczników po pobraniu plików.

en: Reading the tags of this file failed.
    soundKonverter will try to read the tags a second time, when it is about to convert the file.
    If you want to edit the tags, you can hit the button below but then soundKonverter will not try
    to read the tags a second time.
pl_PL: Odczyt znaczników z tego pliku nie powiódł się.
    soundKonverter spróbuje odczytać znaczniki w trakcie konwersji pliku.
    Jeśli chcesz edytować znaczniki, naciśnij przycisk poniżej ale wtedy soundKonverter nie odczyta
    znaczników ponownie.

[ctx: cover tooltip]
en: Cover type:
pl_PL: Typ okładki:

[ctx: cover tooltip]
en: Description:
pl_PL: Opis:

[ctx: cover tooltip]
en: Size:
pl_PL: Wielkość:

[ctx: cover tooltip]
en: %1 x %2 pixels (%3)
pl_PL: %1 x %2 pikseli (%3)

[ctx: cover tooltip]
en: Mime type:
pl_PL: Typ mime:

en: %1 Files
pl_PL: %1 pliki

en: You have selected multiple files with different conversion options.
    You can change the options of all files by hitting the button below.
pl_PL: Wybrałeś wiele plików z różnymi opcjami konwersji.
    Naciśnij przycisk poniżej aby zmienić opcje konwersji dla wszystkich plików.

en: Reading the tags of one or more files failed.
    soundKonverter will try to read the tags a second time, when it is about to convert the files.
    If you want to edit the tags, you can hit the button below but then soundKonverter will not try
    to read the tags a second time.
pl_PL: Odczyt znaczników z jednego lub więcej plików nie powiódł się.
    soundKonverter spróbuje odczytać znaczniki ponownie w trakcie konwersji plików.
    Jeśli chcesz edytować znaczniki, naciśnij przycisk poniżej ale wtedy soundKonverter nie
    odczyta ich ponownie.

en: Quality:
pl_PL: Jakość:

en: Remove the selected profile
pl_PL: Usuń zaznaczony profil

en: Information about the selected profile
pl_PL: Informacje o wybranym profilu

en: Information about the selected file format
pl_PL: Informacje o wybranym formacie pliku

en: More formats...
pl_PL: Więcej formatów...

en: Optional:
pl_PL: Opcjonalnie:

en: Encoding files with a very low quality can be useful if you have a mobile device where your storage space is limited.
    It is not recommended to save your music in this quality without a copy of higher quality.
pl_PL: Kodowanie plików w bardzo niskiej jakości może być dobrym rozwiązaniem, jeśli posiadasz urządzenie mobilne z ograniczoną pamięcią.
    Nie zaleca się przechowywania muzyki w tej jakości bez kopii plików w wyższej jakości.

en: Encoding files with a low quality can be useful if you have a mobile device where your storage space is limited.
    It is not recommended to save your music in this quality without a copy of higher quality.
pl_PL: Kodowanie plików w niskiej jakości może być dobrym rozwiązaniem, jeśli posiadasz urządzenie mobilne z ograniczoną pamięcią.
    Nie zaleca się przechowywania muzyki w tej jakości bez kopii plików w wyższej jakości.

en: Encoding files with a medium quality is a compromise between quality and file size.
    Most people might not hear much of a difference to the original files but you should only use it to save music if your storage space is limited.
pl_PL: Kodowanie plików w średniej jakości stanowi kompromis pomiędzy jakością a rozmiarem pliku.
    Większość ludzi nie słyszy różnic w porównaniu do oryginalnych plików, jednak zaleca się korzystanie z tej opcji tylko gdy przestrzeń na dysku jest ograniczona.

en: Encoding files with a high quality is a good choice if you have enough storage space available. You can use this to save your music.
pl_PL: Kodowanie plików w wysokiej jakości jest najlepszym wyborem w sytuacji gdy posiadasz dużo miejsca na dysku. Możesz użyć tej opcji aby zarchiwizować swoją muzykę.

en: Encoding files with a very high quality is fine if you have enough storage space.
pl_PL: Kodowanie plików w bardzo wysokiej jakości jest dobrym rozwiązaniem w przypadku kiedy twoja przestrzeń na dysku jest nieograniczona.

en: Encoding files lossless will preserve the quality of the original file.
    It is only then useful if the original file has a good quality (e.g. audio CD).
    The file size will be big, so you should only use it if you have enough storage space.
pl_PL: Kodowanie plików w bezstratnej jakosci pozwala zachować oryginalną jakość muzyki.
    Ta metoda jest polecana tylko wtedy gdy plik źródłowy ma wysoką jakość (np. płyta audio CD).
    Rozmiar plików wynikowych jest duży, dlatego ta metoda jest zalecana w przypadku kiedy posiadasz dużo miejsca na dysku.

en: You can define your own profile in the "Detailed" tab.
pl_PL: Możesz zdefiniowac własny profil w zakładce "Szczegóły".

en: This is a user defined profile.
pl_PL: To jest profil użytkownika.

en: Profile info for %1
pl_PL: Informacje o profilu dla %1

en: Do you really want to remove the profile: %1
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć profil: %1

en: Remove profile?
pl_PL: Usunąć profil?

en: Format info for %1
pl_PL: Informacje o formacie dla %1

en: Sorry, no format information available.
pl_PL: Informacje o formacie są niedostępne.

en: By meta data
pl_PL: Wg metadanych

en: Source directory
pl_PL: Katalog źródłowy

en: Specify output directory
pl_PL: Podaj katalog wynikowy

en: Copy directory structure
pl_PL: Kopiuj strukturę katalogów

en: Choose an output directory
pl_PL: Wybierz katalog wynikowy

en: Open the output directory with Dolphin
pl_PL: Otwórz katalog wynikowy w Dolphin

en: Unknown Artist
pl_PL: Nieznany wykonawca

en: Unknown Album
pl_PL: Nieznany album

en: No Comment
pl_PL: Brak komentarza

en: Unknown Genre
pl_PL: Nieznany gatunek

en: Unknown Composer
pl_PL: Nieznany kompozytor

en: Unknown Title
pl_PL: Nieznany tytuł

[ctx: will be appended to the filename if a file with the same name already exists]
en: new
pl_PL: nowy

en: Name all converted files according to the specified pattern
pl_PL: Nazwij wszystkie skonwertowane pliki według wzoru

en: The following strings are wildcards that will be replaced
    by the information in the meta data:
    
    %a - Artist
    %z - Album artist
    %b - Album
    %c - Comment
    %d - Disc number
    %g - Genre
    %n - Track number
    %p - Composer
    %t - Title
    %y - Year
    %f - Original file name
    %s - Path to the source directory
    
    You may parenthesize these wildcards and surrounding characters with squared brackets ('[' and ']')
    so they will be ignored if the replacement value is empty.
    In order to use squared brackets you will have to escape them with a backslash ('\[' and '\]').
pl_PL: Następujące ciągi znaków są symbolami wieloznacznymi i zostaną zastąpione
    przez informacje w metadanych:
    
    %a - Wykonawca
    %z - Wykonawca albumu
    %b - Album
    %c - Komentarz
    %d - Numer dysku
    %g - Gatunek
    %n - Numer utworu
    %p - Kompozytor
    %t - Tytuł
    %y - Rok
    %f - Oryginalna nazwa pliku
    %s - Ścieżka do katalogu źródłowego
    
    Możesz umieścić te symbole w nawiasach zwykłych lub kwadratowych ("[" i "]"), wtedy będą
    igonorowane jeśli wartość odtworzeniowa jest pusta.
    W celu skorzystania z nawiasów kwadratowych należy posłużyć się symbolem backslash ('\[' i '\]').

en: Output all converted files into the same directory as the original files
pl_PL: Zapisz wszystkie pliki wynikowe w tym samym katalogu co źródłowe

en: Output all converted files into the specified output directory
pl_PL: Zapisz wszystkie pliki wynikowe we wskazanym katalogu wynikowym

en: Copy the whole directory structure for all converted files
pl_PL: Kopiuj całą strukturę katalogów dla wszystkich skonwertowanych plików

en: Mode:
pl_PL: Tryb:

en: Quality level from %1 to %2 where %2 is the highest quality.
    The higher the quality, the bigger the file size and vice versa.
pl_PL: Poziom jakości od %1 do%2 gdzie %2 oznacza najwyższą jakość.
    Im wyższa jakość tym większy rozmiar pliku i odwrotnie.

en: Compile faac with MP4 support.
pl_PL: Kompiluj faac ze wsparciem MP4.

en: Additional encoder arguments:
pl_PL: Dodatkowe parametry enkodera:

en: Enable experimental codecs in the ffmpeg configuration dialog.
pl_PL: Aktywuj kodeki eksperymentalne w oknie konfiguracji ffmpeg.

en: Compile ffmpeg with %1 support.
pl_PL: Kompiluj ffmpeg ze wsparciem %1.

en: Configure %1
pl_PL: Konfiguruj %1

en: Enable experimental codecs
pl_PL: Aktywuj kodeki eksperymentalne

en: Please restart soundKonverter in order to activate the changes.
pl_PL: Uruchom ponownie soundKonverter aby aktywować wprowadzone zmiany.

en: Compression level:
pl_PL: Poziom kompresji:

en: Compression level from %1 to %2 where %2 is the best compression.
    The better the compression, the slower the conversion but the smaller the file size and vice versa.
pl_PL: Poziom kompresji od %1 do %2 gdzie %2 oznacza najwyższą kompresję.
    Im większa kompresja tym wolniej trwa kompresowanie oraz tym mniejszy plik wynikowy i na odwrót.

en: Use SoundFont file:
pl_PL: Użyj pliku SoundFont:

en: In order to convert the midi data to a wave form you need a SoundFont which maps the midi data to sound effects.
    Have a look at %1 in order to get SoundFont files.
pl_PL: Aby skonwertować pliki midi do formatu wave potrzebujesz SoundFont, który przemapuje dane midi na efekty dźwiękowe.
    Zobacz na %1 aby otrzymać pliki SoundFont.

en: FluidSynth is not configured, yet. You need to set a SoundFont file.
pl_PL: FluidSynth nie został jeszcze skonfigurowany. Należy ustawić plik SoundFont.

en: Preset:
pl_PL: Ustawienie:

[ctx: Backend profile]
en: Medium
pl_PL: Średni

[ctx: Backend profile]
en: Standard
pl_PL: Standardowy

[ctx: Backend profile]
en: Extreme
pl_PL: Ekstremalny

[ctx: Backend profile]
en: Insane
pl_PL: Szalenie ekstremalny

en: Specify bitrate
pl_PL: Podaj bitrate

en: Encode using a constant bitrate.
    Only works with 80, 96, 112, 128, 160, 192, 224, 256 and 320 kbps
pl_PL: Zakoduj używając stałego bitrate.
    Dostępne tylko dla wartości: 80, 96, 112, 128, 160, 192, 224, 256 i 320 kbps

en: Fast encoding
pl_PL: Szybkie kodowanie

en: Use a faster encoding algorithm (results in a slightly lower output quality).
pl_PL: Użyj szybkiego algorytmu kodowania (skutkuje nieznacznie zmniejszoną jakością pliku).

en: Bitrate mode:
pl_PL: Tryb bitrate:

en: Variable
pl_PL: Zmienny

en: Average
pl_PL: Średni

en: Constant
pl_PL: Stały

en: Compression level from %1 to %2 where %2 is the best compression.
    The better the compression, the slower the conversion but the smaller the file size and vice versa.
    A value of %3 is recommended.
pl_PL: Poziom kompresji od %1 do %2 gdzie %2 oznacza najlepszą kompresję.
    Im wyższy poziom kompresji tym mniejszy plik wynikowy i na odwrót.
    Zalecaną wartością jest %3.

en: This preset should provide near transparency to most people on most music (~150 kbps abr).
pl_PL: To ustawienie powinno zapewnić mniej więcej odpowiednią jakość muzyki dla większości osób (~150 kbps abr).

en: This preset should generally be transparent to most people on most music
    and is already quite high in quality (~230 kbps abr).
pl_PL: To ustawienie powinno być wystarczające dla większości ludzi i
    zapewnia dość wysoką jakość (~230 kbps abr).

en: If you have extremely good hearing and similar equipment, this preset will generally provide
    slightly higher quality than the standard mode (~280 kbps abr).
pl_PL: Jeśli posiadasz sprzęt grający bardzo wysokiej jakości, to ustawienie zapewni lepszą jakość odsłuchu niż tryb standardowy (~280 kbps abr).

en: This preset will usually be overkill for most people and most situations, but if you must have
    the absolute highest quality with no regard to filesize, this is the way to go (320 kbps cbr).
pl_PL: To ustawienie zapewnia jakość najwyższą z możliwych. W przypadku gdy potrzebujesz najwyższej możliwej jakości bez względu na rozmiar plików, wybierz tę opcję (320 kbps cbr).

en: Stereo mode:
pl_PL: Tryb stereo

en: Automatic
pl_PL: Automatycznie

en: Joint Stereo
pl_PL: Joint stereo

en: Forced Joint Stereo
pl_PL: Wymuszony tryb joint stereo

en: About %1
pl_PL: O... %1

en: LAME is a free high quality MP3 encoder.
    You can get it at: http://lame.sourceforge.net
pl_PL: LAME jest bezpłatnym enkoderem MP3 wysokiej jakości.
    Do pobrania ze strony: http://lame.sourceforge.net

en: Enable experimental codecs in the libav configuration dialog.
pl_PL: Aktywuj kodeki eksperymentalne w oknie konfiguracji libav.

en: Compile libav with %1 support.
pl_PL: Kompiluj libav przy pomocy %1.

[ctx: Backend profile]
en: Telephone
pl_PL: Telefon

[ctx: Backend profile]
en: Thumb
pl_PL: Miniatura

en: Either use one of MusePacks's presets or your own settings.
pl_PL: Użyj jednego z wbudowanych ustawień MusePack lub własnego ustawienia.

en: low quality (~60 kbps abr).
pl_PL: niska jakość (~60 kbps abr).

en: low/medium quality (~90 kbps abr).
pl_PL: niska/średnia jakość (~90 kbps abr).

en: medium quality (~130 kbps abr).
pl_PL: średnia jakość (~130 kbps abr).

en: high quality (~180 kbps abr).
pl_PL: wysoka jakość (~180 kbps abr).

en: excellent quality (~210 kbps abr).
pl_PL: bardzo wysoka jakość (~210 kbps abr).

en: excellent quality (~240 kbps abr).
pl_PL: bardzo wysoka jakość (~230 kbps abr).

en: excellent quality (~270 kbps abr).
pl_PL: bardzo wysoka jakość (~270 kbps abr).

en: You can download '%1' at '%2' after entering an email address.
pl_PL: Możesz pobrać '%1' z '%2' po wprowadzeniu adresu email.

en: '%1' is usually in the package '%2' which should be shipped with your distribution.
pl_PL: '%1' zwykle znajduje się w pakiecie '%2' dołączonym do twojej dystrybucji.

en: Uncoupled channels
pl_PL: Rozłączone kanały

en: Use one mono stream per channel
pl_PL: Użyj jednego strumienia mono dla każdego kanału

en: TwoLame is a free MP2 encoder.
    You can get it at: http://www.twolame.org
pl_PL: TwoLame jest bezpłatnym enkoderem MP2.
    Do pobrania ze strony: http://www.twolame.org

en: '%1' is usually in the package '%2' which you can download at %3
pl_PL: '%1' zwykle znajduje się w pakiecie '%2' który możesz pobrać z %3

en: Fast
pl_PL: Szybko

en: Normal
pl_PL: Normalnie

en: High quality
pl_PL: Wysoka jakość

en: Very high quality
pl_PL: Bardzo wysoka jakość

en: Normalize
pl_PL: Normalizuj

en: Enable experimental codecs in the sox configuration dialog.
pl_PL: Aktywuj kodeki eksperymentalne w oknie konfiguracji sox.

en: Compile sox with %1 support.
pl_PL: Kompilacja sox przy pomocy %1.

en: Sample rate change quality:
pl_PL: Jakość próbki:

en: Quick
pl_PL: Szybko

en: Effect:
pl_PL: Efekt:

en: Disabled
pl_PL: Nieaktywny

en: Remove this effect
pl_PL: Usuń ten efekt

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Add another effect
pl_PL: Dodaj kolejny efekt

en: Normalize:
    Change the volume so all files have the same loudness
pl_PL: Normalizuj:
    Dopasuj tak aby wszystkie utwory miały taką samą głośność

en: Bass:
    Amplify the low frequencies
pl_PL: Bass:
    Wzmocnienie niskich częstotliwości

en: Treble:
    Amplify the high frequencies
pl_PL: Treble:
    Wzmocnienie wysokich częstotliwości

en: Sample rate:
pl_PL: Częstotliwość próbkowania:

en: Sample size:
pl_PL: Wielkość próbki:

en: Channels:
pl_PL: Kanały:

en: Use tag format:
pl_PL: Użyj formatu znaczników:

en: Adjust gain:
pl_PL: Wyreguluj wzmocnienie:

en: Lower or raise the suggested gain
pl_PL: Zmniejsz lub zwiększ proponowany poziom wzmocnienia

en: Modify audio stream
pl_PL: Modyfikuj strumień audio

en: Write gain adjustments directly into the encoded data. That way the adjustment works with all mp3 players.
    Undoing the changes is still possible since correction data will be written as well.
pl_PL: Zapisz dane Gain bezpośrednio do plików wynikowych. W ten sposób regulacja głośności będzie działać ze wszystkimi odtwarzaczami mp3.
    Cofnięcie zmian jest wciąż możliwe ponieważ dane korekcji zostaną również zapisane.

en: In order to rip audio cds per track or to a single file, you need to install 'cdparanoia'.
    'cdparanoia' is usually shipped with your distribution, the package name can vary.
pl_PL: Aby zgrywać utwory z płyt audio CD pojedynczo lub wszystkie do jednego pliku należy
    zainstalować 'cdparanoia'. Ten pakiet jest zwykle dostarczany wraz z twoją dystrybucją.

en: Force read speed:
pl_PL: Wymuś prędkość odczytu:

[ctx: Byte-Order]
en: Endianness:
pl_PL: Kolejność bajtów:

en: Maximum read retries:
pl_PL: Maksymalna liczba ponowień odczytu:

en: Enable paranoia
pl_PL: Aktywuj tryb paranoia

en: Enable extra paranoia
pl_PL: Aktywuj tryb extra paranoia

en: In order to rip audio cds per track or to a single file, you need to install 'icedax'.
    'icedax' is usually shipped with your distribution, the package name can vary.
pl_PL: Jeśli chcesz zgrać płytę audio do pojedynczego pliku, musisz zainstalować 'icedax'.
    Pakiet zawierający 'icedax' jest zwykle dostarczany z twoją dystrybucją. Nazwa pakietu może się różnić w zależności od dystrybucji.

en: Speed:
pl_PL: Prędkość:

en: Remaining time:
pl_PL: Pozostały czas:

en: Finished
pl_PL: Zakończone

en: File
pl_PL: Plik

en: Collapse all
pl_PL: Zwiń wszystko

en: Expand all
pl_PL: Rozwiń wszystko

note: i18n("Calculate Replay Gain"), this ); connect( processAddAction, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(processAddSelectedItems()) ); processRemoveAction = new KAction( KIcon("list-remove"), i18n("Remove Replay Gain"), this ); connect( processRemoveAction, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(processRemoveSele
en: Move to new Album
pl_PL: Przesuń do nowego albumu

en: Some tracks can't be added to the album because either the codec or the sampling rate is different.
pl_PL: Niektóre ścieżki nie zostały dodane do albumu ponieważ kodek lub częstotliwość próbkowania są różne.

en: New album
pl_PL: Nowy album

en: Replay Gain failed. The used backend needs to be configured properly.
pl_PL: Nie można uruchomić Replay Gain. Należy prawidłowo skonfigurować używany moduł.

en: Replay Gain failed. The preferred plugin lacks support for a necessary feature.
pl_PL: Nie można uruchomić Replay Gain. W wybranej wtyczce brakuje obsługi wymaganej funkcji.

en: Replay Gain failed. Unknown Error.
pl_PL: Nie można uruchomić Replay Gain. Wystąpił nieznany błąd.

en: Replay Gain failed. Exit code: %1
pl_PL: Nie można uruchomić Replay Gain. Kod: %1

en: Adding new item to Replay Gain processing list: '%1'
pl_PL: Dodawanie nowej pozycji do listy Replay Gain: '%1"

en: Replay Gain for %1
pl_PL: Replay Gain dla %1

en: Possible Replay Gain backends:
pl_PL: Moduły Replay Gain:

[ctx: Conversion exit status]
en: Skipped
pl_PL: Pominięte

en: Add folder...
pl_PL: Dodaj katalog...

en: Add files...
pl_PL: Dodaj pliki...

en: Show soundKonverter main window
pl_PL: Pokaż okno główne soundKonverter

en: Tag untagged
pl_PL: Utwórz znaczniki

en: Calculate Replay Gain tags for all files in the file list without Replay Gain tags.
pl_PL: Oblicz znaczniki Replay Gain dla wszystkich plików na liście.

en: Untag tagged
pl_PL: Usuń znaczniki

en: Remove the Replay Gain tags from all files in the file list.
pl_PL: Usuń znaczniki Replay Gain ze wszystkich plików na liście.

en: Force recalculation
pl_PL: Wymuś przeliczenie

en: Recalculate Replay Gain tags for files that already have Replay Gain tags set.
pl_PL: Przelicz znaczniki Replay Gain dla plików zawierających już zestaw znaczników Replay Gain.

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: There are still Replay Gain jobs running.
    Do you really want to cancel them?
pl_PL: Wciąż wykonywane są zadania Replay Gain.
    Czy na pewno chcesz je anulować?

en: This is soundKonverter %1
pl_PL: To jest soundKonverter %1

en: Compiled with TagLib %1.%2.%3
pl_PL: Skompilowane przy użyciu TagLib %1.%2.%3

en: Support for cover art in FLAC picture format for Xiph tags requires taglib 1.7 or later.
pl_PL: Obsługa okładek w plikach FLAC wymaga taglib 1.7 lub nowszej.

en: Support for cover art for ASF/WMA tags requires taglib 1.7 or later.
pl_PL: Obsługa okładek w plikach ASF/WMA wymaga taglib 1.7 lub nowszej.

en: Support for tags for Ogg Opus files requires taglib 1.9 or later.
pl_PL: Obsługa okładek w plikach Ogg Opus wymaga taglib 1.9 lub nowszej.

en: View logs...
pl_PL: Zobacz logi...

en: Replay Gain tool...
pl_PL: Narzędzie Replay Gain...

en: About plugins...
pl_PL: O wtyczkach...

en: Add CD tracks...
pl_PL: Dodaj ścieżki CD...

en: Add url...
pl_PL: Dodaj URL...

en: Add playlist...
pl_PL: Dodaj listę odtwarzania...

en: Load file list
pl_PL: Załaduj listę plików

en: Save file list
pl_PL: Zapisz listę plików

en: No codec plugins could be loaded. Without codec plugins soundKonverter can't work.
    This problem can have two causes:
    1. You just installed soundKonverter and the KDE System Configuration Cache is not up-to-date, yet.
    In this case, run kbuildsycoca4 and restart soundKonverter to fix the problem.
    2. Your installation is broken.
    In this case try reinstalling soundKonverter.
pl_PL: Żadne kodeki nie zostały załadowane. SoundKonverter nie będzie działał bez kodeków.
    Ten problem może mieć dwie przyczyny:
    1. Zainstalowałeś soundKonverter, a pamięć podręczna danych systemowych KDE jest nieaktualna.
    W tym przypadku uruchom polecenie kbuildsycoca4 a następnie zrestartuj soundKonverter aby naprawić problem.
    2. Instalacja jest uszkodzona.
    W tym przypadku spróbuj zainstalować soundKonverter ponownie.

en: Removing old file: %1
pl_PL: Usuwanie starego pliku: %1

en: Stop immediatelly
pl_PL: Zatrzymaj natychmiast

en: Stop after current conversions are completed
pl_PL: Zatrzymaj po zakończeniu aktualnej konwersji

en: Continue after current conversions are completed
pl_PL: Kontynuuj po zakończeniu aktualnej konwersji

en: No CD device found
pl_PL: Nie znaleziono napędu CD

en: Audio file converter, CD ripper and Replay Gain tool
pl_PL: Konwerter plików audio, ripper płyt CD i narzędzie Replay Gain

en: Rip Audio CD with soundKonverter
pl_PL: Zgraj płytę audio CD przy pomocy soundKonverter
