soundkonverter - en to sl translation catalogue (533 entries)

en: About plugins
sl: O vstavkih

en: Installed plugins:
sl: Nameščeni vstavki:

en: About plugin %1:
sl: O vstavku %1:

en: Plugin type: %1
sl: Vrsta vstavka: %1

en: Backend binaries:
sl: Izvedljive datoteke zaledja:

en: %1 (found at: %2)
sl: %1 (najden v: %2)

en: %1 (not found)
sl: %1 (ni bil najden)

en: Supported codecs:
sl: Podprti kodeki:

en: Currently deactivated.
sl: Trenutno onemogočen.

en: Encode: %1
sl: Kodiraj: %1

en: Decode: %1
sl: Odkodiraj: %1

en: Configure %1 ...
sl: Nastavi %1 ...

en: Solutions for backend problems
sl: Rešitve za težave z zaledjem

en: You have installed or removed backends and your soundKonverter settings can be optimized.
sl: Namestili ali odstranili ste zaledja, zato so lahko vaše nastavitve soundKonverterja optimizirane.

en: For encoding %1 files the backend '%2' can be replaced with '%3'.
sl: Za kodiranje datotek %1 lahko zaledje '%2' zamenjate z '%3'.

en: For ripping audio CDs the backend '%1' can be replaced with '%2'.
sl: Za zajemanje zvočnih CD-jev lahko zaledje '%1' zamenjate z '%2'.

en: For decoding %1 files the backend '%2' can be replaced with '%3'.
sl: Za odkodiranje datotek %1 lahko zaledje '%2' zamenjate z '%3'.

en: For applying Replay Gain to %1 files the backend '%2' can be replaced with '%3'.
sl: Za uveljavljanje jakosti predvajanja datotekam %1 lahko zaledje '%2' zamenjate z '%3'.

en: Ignore
sl: Prezri

en: Fix
sl: Popravi

en: soundKonverter couldn't find any missing packages.
    If you are missing some file formats you might need to install an additional plugin via the package manager of your distribution.
sl: soundKonverter ni mogel najti nobenega manjkajočega paketa.
    Če vam manjkajo nekatere vrste datotek, boste morda morali namestiti dodaten vstavek preko upravljalnika paketov za vašo distribucijo.

en: Some of the installed plugins aren't working.
    Possible solutions are listed below.
sl: Nekateri od nameščenih vstavkov ne delujejo.
    Spodaj so naštete mogoče rešitve.

en: Some files can't be decoded.
    Possible solutions are listed below.
sl: Nekaterih datotek ni mogoče odkodirati.
    Spodaj so naštete mogoče rešitve.

en: Replay Gain isn't supported for some files.
    Possible solutions are listed below.
sl: Jakost predvajanja ni podprta za nekatere datoteke.
    Spodaj so naštete mogoče rešitve.

en: Ripping audio CDs is not supported by any installed plugin.
    Please have a look at your distributions package manager in order to get a cd ripper plugin for soundKonverter.
sl: Zajemanja zvočnih CD-jev ne podpira nobeden od nameščenih vstavkov.
    Oglejte si upravljalnik paketov vaše distribucije, da dobite vstavek za zajemanje CD-jev za soundKonverter.

en: Ripping audio CDs is currently not supported because of missing backends.
    Possible solutions are listed below.
sl: Zajemanje zvočnih CD-jev trenutno ni podprto, saj manjkajo zaledja.
    Spodaj so naštete mogoče rešitve.

en: Possible solutions for %1
sl: Mogoče rešitve za %1

[ctx: like in either or]
en: or
sl: ali

en: Affected files:
sl: Prizadete datoteke:

en: Last used
sl: Nazadnje uporabljeno

en: High
sl: Visoka kakovost

[ctx: cover file name]
en: cover
sl: ovitek

en: Try internal
sl: Poskusi notranje

en: Very low
sl: Zelo nizka kakovost

en: Low
sl: Nizka kakovost

en: Medium
sl: Srednja kakovost

en: Very high
sl: Zelo visoka kakovost

en: Lossless
sl: Brez izgub

en: Hybrid
sl: Hibridna

en: User defined
sl: Uporabniško določeno

en: Convert with soundKonverter
sl: Pretvori s soundKonverter-jem

en: Add Replay Gain with soundKonverter
sl: Dodaj jakost predvajanja s soundKonverter-jem

en: Advanced
sl: Napredno

en: Preferred file name extension for ogg vorbis files:
sl: Prednostna pripona imena datoteke za datoteke ogg vorbis:

en: Preferred comment tag field for ogg vorbis and flac files:
sl: Prednostno polje oznake opombe za datoteke ogg vorbis in flac:

en: Some applications use the field DESCRIPTION even though the field COMMENT is the correct one.
    Comments will be written to the selected field, when reading tags the selected field will be preferred.
sl: Nekateri programi uporabljajo polje DESCRIPTION, čeprav je pravilno polje COMMENT.
    Opombe bodo zapisane v izbrano polje, hkrati pa bo polje prednostno tudi med branjem oznak.

en: Preferred total tracks number tag field for ogg vorbis and flac files:
sl: Prednostno polje oznake skupnega števila skladb za datoteke ogg vorbis in flac:

en: Total tracks number will be written to the selected field, when reading tags the selected field will be preferred.
    When using the field TRACKNUMBER, the track number and the total tracks number will be written to the same field separated by a slash ('/').
sl: Skupno število skladb bo zapisano v izbrano polje, hkrati pa bo polje prednostno tudi med branjem oznak.
    Če boste uporabili polje TRACKNUMBER, bosta tako številka skladbe kot skupno število skladb zapisana v enako polje, ločena z poševnico ('/').

en: Preferred total discs number tag field for ogg vorbis and flac files:
sl: Prednostno polje oznake skupnega števila diskov za datoteke ogg vorbis in flac:

en: Total discs number will be written to the selected field, when reading tags the selected field will be preferred.
    When using the field DISCNUMBER, the disc number and the total discs number will be written to the same field separated by a slash ('/').
sl: Skupno število diskov bo zapisano v izbrano polje, hkrati pa bo polje prednostno tudi med branjem oznak.
    Če boste uporabili polje DISCNUMBER, bosta tako številka skladbe kot skupno število skladb zapisana v enako polje, ločena z poševnico ('/').

en: Always use FAT compatible output file names
sl: Vedno uporabi izhodna imena datotek združljiva s FAT

en: Replaces some special characters like '?' by '_'.
    If the output directory is on a FAT file system FAT compatible file names will automatically be used independently from this option.
sl: Zamenja nekatere posebne znake kot '?' z '_'.
    Če je izhodna mapa na datotečnem sistem FAT, bodo imena datotek privzeto združljiva s FAT, ne glede na to možnost.

en: Eject CD after ripping has been completed
sl: Po končanem zajemu CD-ja ga izvrzi

en: Debug
sl: Razhrošči

en: Write log files to disc
sl: Zapiši dnevnike na disk

en: Write log files to the hard drive while converting.
    This can be useful if a crash occurs and you can't access the log file using the log viewer.
    Log files will be written to %1
sl: Zapiše dnevnike na trdi disk med pretvarjanjem.
    To je lahko uporabno, če pride do sesutja in ne morete dostopati do datoteke dnevnika s pomočjo pregledovalnika dnevnikov.
    Dnevniške datoteke bodo zapisane v %1

en: Experimental
sl: Poskusno

en: Store temporary files in memory unless the estimated size is more than:
sl: Shrani začasne datoteke v pomnilnik, razen če je njihova predvidena velikost večja od:

en: Don't store files that are expected to be bigger than this value in memory to avoid swapping
sl: Ne shrani datotek, za katere pričakuje, da bodo večje od te vrednosti, v pomnilnik in tako prepreči uporabo počasnejšega izmenjevalnega pomnilnika.

en: It seems there's no filesystem mounted on /dev/shm
sl: Izgleda, da na /dev/shm ni priklopljen noben datotečni sistem

en: Use pipes when possible
sl: Uporabi cevi, če je mogoče

en: Pipes make it unnecessary to use temporary files, therefore increasing the performance.
    But some backends cause errors in this mode so be cautious.
sl: Cevi odstranijo potrebo po začasnih datotekah, kar posledično izboljša hitrost delovanja.
    Vseeno bodite previdni, saj v tem načinu nekatera zaledja povzročajo napake.

en: Decoder
sl: Odkodirnik

en: Encoder
sl: Kodirnik

en: Replay Gain
sl: Jakost predvajanja

en: Move %1 one position up
sl: Premakni %1 mest navzgor

en: Move %1 one position down
sl: Premakni %1 mest navzdol

en: About %1 ...
sl: O %1 ...

en: CD ripper
sl: Zajem CD-jev

en: Use plugin:
sl: Uporabi vstavek:

en: Filters
sl: Filtri

en: Enable plugins:
sl: Omogoči vstavke:

en: Priorities
sl: Prednosti

en: Configure plugin priorities for format:
sl: Nastavi prednosti vstavkov za vrsto:

en: Show possible optimizations
sl: Prikaži mogoče optimizacije

en: You have changed the current settings.
    Do you want to save them?
sl: Spremenili ste trenutne nastavitve.
    Ali jih želite shraniti?

en: Settings changed
sl: Nastavitve so bile spremenjene

en: This will choose the best backends for all formats and save the new preferences immediately.
    
    Do you want to continue?
sl: To bo izbralo najboljša zaledja za vse vrste in takoj shranilo nove možnosti.
    
    Ali želite nadaljevati?

en: All backend settings seem to be optimal, there is nothing to do.
sl: Vse nastavitve zaledij izgledajo optimalne, zato ni ničesar za narediti.

en: Saving covers to output directory
sl: Shranjevanje ovitkov v izhodno mapo

en: Save embedded covers to output directory
sl: Shrani vgrajene ovitke v izhodno mapo

en: Always
sl: Vedno

en: Only if embedding the covers into the output files is not possible
sl: Samo, če ni mogoče vgraditi ovitkov v izhodne datoteke

en: Never
sl: Nikoli

en: File name for the cover (when saving to output directory)
sl: Ime datoteke za ovitek (ob shranjevanju v izhodno mapo)

en: The embedded cover description
sl: Opis vgrajenega ovitka

en: The default cover file name
sl: Privzeto ime datoteke ovitka

en: Default cover file name:
sl: Privzeto ime datoteke ovitka:

en: The following strings are wildcards that will be replaced
    by the information in the meta data:
    
    %a - Artist
    %b - Album
    %d - Cover description
    %r - Cover role
sl: Sledeči nizi so nadomestni znaki, ki bodo zamenjani
    s podatki v metapodatkih:
    
    %a - izvajalec
    %b - album
    %d - opis ovitka
    %r - vloga ovitka

en: Settings
sl: Nastavitve

en: General
sl: Splošno

en: Cover art
sl: Ovitek

en: Backends
sl: Zaledja

en: User interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Start in Mode:
sl: Zaženi v načinu:

en: Simple
sl: Preprosto

en: Detailed
sl: Podrobno

en: Default profile:
sl: Privzeti profil:

en: Default format:
sl: Privzeta vrsta:

en: Conversion
sl: Pretvorba

en: Conflict handling:
sl: Obravnavanje sporov:

en: Generate new file name
sl: Ustvari novo ime datoteke

en: Skip file
sl: Preskoči datoteko

note: i18n("Overwrite file") );
en: Do that if the output file already exists
sl: Naredi to, če izhodna datoteka že obstaja

en: Number of files to convert at once:
sl: Število datotek, ki bodo pretvorjene naenkrat:

en: You shouldn't set this number higher than the amount of installed processor cores.
    There have been %1 processor cores detected.
sl: Te številke ne bi smeli nastaviti višje od količine prisotnih jeder procesorja.
    Zaznanih je bilo %1 jeder procesorja.

en: Apply album gain to converted files
sl: Uveljavi jakost predvajanja albuma za pretvorjene datoteke

en: Keep songs of the same album waiting in file list in order to apply album gain to all files.
sl: Ohrani skladbe enakega albuma v čakalni vrsti, da bo uveljavljena jakost predvajanja albuma za vse datoteke.

en: Copy files instead of converting to the same file format
sl: Kopiraj datoteke namesto pretvorbe v enako vrsto

en: If the input and the output file format are the same, copy the files instead of re-encoding them.
sl: Če sta vrsti vhoda in izhoda enaki, kopiraj datoteke namesto prekodiranja.

en: Replay Gain tool
sl: Orodje jakosti predvajanja

en: Group files in the Replay Gain tool by:
sl: Združi datoteke v orodju jakosti predvajanja:

[ctx: Group files in the Replay Gain tool by]
en: Album tags and directories
sl: Po oznakah albumov in mapah

[ctx: Group files in the Replay Gain tool by]
en: Album tags only
sl: Samo po oznakah albumov

[ctx: Group files in the Replay Gain tool by]
en: Directories only
sl: Samo po mapah

en: Number of items to process at once:
sl: Število predmetov, ki bodo naenkrat obdelani:

en: Getting file
sl: Pridobivanje datoteke

en: Copying "%1" to "%2"
sl: Kopiranje "%1" v "%2"

en: File is encrypted, conversion not possible
sl: Datoteka je šifrirana, pretvorba ni mogoča

en: No more backends left to try :(
sl: Ni več zaledij, ki bi jih lahko preizkusili :(

en: Converting
sl: Pretvarjanje

en: Conversion failed. At least one of the used backends needs to be configured properly.
sl: Pretvarjanje je spodletelo. Vsaj eno uporabljeno zaledje morate pravilno nastaviti.

en: Conversion failed. The preferred plugin lacks support for a necessary feature.
sl: Pretvorba je spodletela. Prednostnemu vstavku manjka podpora za nujno zmožnost.

en: Conversion failed. Unknown Error.
sl: Pretvorba je spodletela. Neznana napaka.

en: Ripping
sl: Zajemanje

en: Decoding
sl: Odkodiranje

en: Applying filter
sl: Uveljavljanje filtra

en: Encoding
sl: Kodiranje

en: Skipping Replay Gain, Album Gain will be calculated later
sl: Preskakovanje jakosti predvajanja, kasneje bo izračunana jakost predvajanja albuma

en: Applying Replay Gain
sl: Uveljavljanje jakosti predvajanja

en: Waiting for running Vorbis Gain process to finish
sl: Čakanje na zaključek opravila Vorbis Gain

en: Writing tags
sl: Zapisovanje oznak

en: Executing next step
sl: Izvajanje naslednjega koraka

en: Read tags successfully
sl: Branje oznak je bilo uspešno

en: Unable to read tags
sl: Oznak ni bilo mogoče prebrati

[ctx: removing file]
en: Removing: %1
sl: Odstranjevanje: %1

en: An error occurred. Error code: %1 (%2)
sl: Prišlo je do napake. Koda napake: %1 (%2)

en: Conversion failed. Exit code: %1
sl: Pretvorba je spodletela. Izhodna koda: %1

[ctx: identificator for the logger]
en: CD track %1: %2 - %3
sl: Skladba %1 CD-ja: %2 - %3

[ctx: identificator for the logger]
en: CD track %1
sl: Skladba %1 CD-ja

en: Adding new item to conversion list: '%1'
sl: Dodajanje novih predmetov na seznam za pretvarjanje: '%1'

en: Got log ID: %1
sl: Pridobljen ID dnevnika: %1

en: Track number: %1, device: %2
sl: Številka skladbe: %1, naprava: %2

en: Possible conversion strategies:
sl: Mogoče strategije pretvorbe:

en: File system type: %1
sl: Vrsta datotečnega sistema: %1

en: An error occurred, the output file size is less than one percent of the input file size
sl: Prišlo je do napake. Izhodna velikost datoteke je manjša kot odstotek vhodne velikosti datoteke.

en: Conversion failed, trying again. Exit code: -2 (%1)
sl: Pretvorba je spodletela, poskušam znova. Izhodna koda:-2 (%1)

en: Removing partially converted output file
sl: Odstranjevanje delno pretvorjene izhodne datoteke

[ctx: Conversion exit status]
en: Normal exit
sl: Običajen izhod

[ctx: Conversion exit status]
en: Succeeded but problems occurred
sl: Uspelo, ampak je prišlo do napak

[ctx: Conversion exit status]
en: Aborted by the user
sl: Prekinil uporabnik

[ctx: Conversion exit status]
en: Backend needs configuration
sl: Zaledje je potrebno nastaviti

[ctx: Conversion exit status]
en: Not enough space on the output device
sl: Na izhodni napravi ni dovolj prostora

[ctx: Conversion exit status]
en: File already exists
sl: Datoteka že obstaja

[ctx: Conversion exit status]
en: File is encrypted
sl: Datoteka je šifrirana

[ctx: Conversion exit status]
en: An error occurred
sl: Prišlo je do napake

en: Executing command: "%1"
sl: Izvajanje ukaza: "%1"

en: Removing file from conversion list. Exit code %1 (%2)
sl: Odstranjevanje datoteke iz seznama za pretvorbo. Izhodna koda %1 (%2)

en: Conversion time
sl: Čas pretvorbe

en: Output file size
sl: Velikost izhodne datoteke

en: File size ratio
sl: Razmerje velikosti datoteke

[ctx: The conversion progress can't be determined]
en: Unknown
sl: Neznan

en: Waiting for Replay Gain
sl: Čakanje na opravilo Replay Gain

en: Progress: %1
sl: Napredek: %1

en: Wave is a very simple audio format that doesn't compress the audio stream so it's lossless but the file size is very big and it doesn't support advanced features like tags.<br>It is supported by virtually any software or device.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/WAV">http://en.wikipedia.org/wiki/WAV</a>
sl: Wave je preprosta oblika zvoka, ki ne stisne zvočnega pretoka. Posledično je brez izgub, ampak je velikost datoteke velika in ne podpira naprednih zmožnosti kot so oznake.<br>Podprta je v praktično vseh programih in napravah.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/WAV">http://en.wikipedia.org/wiki/WAV</a>

en: Advanced Audio Coding (AAC) is a lossy and popular audio format. It is widely used by Apple Inc.<br>In soundKonverter "aac" refers to only the codec. In order to get a file with tagging capabilities use "m4a/aac".<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding">http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced Audio Coding</a>
sl: Napredno kodiranje zvoka (AAC) je priljubljena oblika zvoka z izgubami. Na široko jo uporablja Apple.<br>V soundKonverter-ju se "aac" nanaša le na kodek. Da bi dobili datoteko, kjer lahko uporabite tudi oznake, uporabite "m4a/aac".<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding">http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced Audio Coding</a>

en: Advanced Audio Coding (AAC) is a lossy and popular audio format. It is widely used by Apple Inc.<br>In soundKonverter "m4a/aac" refers to a MPEG-4 audio file encoded with AAC.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding">http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced Audio Coding</a>
sl: Napredno kodiranje zvoka (AAC) je priljubljena oblika zvoka z izgubami Na široko jo uporablja Apple.<br>V soundKonverter-ju se "ma/aac" nanaša na zvočno datoteko MPEG-4 kodirano z AAC.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding">http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced Audio Coding</a>

en: Apple Lossless Audio Codec (ALAC) is a lossless audio format. It is widely used by Apple Inc.<br>In soundKonverter "m4a/alac" refers to a MPEG-4 audio file encoded with ALAC.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless">http://en.wikipedia.org/wiki/Apple Lossless</a>
sl: Apple-ov zvočni kodek brez izgub (ALAC) je oblika zvoka brez izgub. Na široko jo uporablja Apple.<br>V soundKonverter-ju se "m4a/alac" nanaša na zvočno datoteko MPEG-4 kodirano z ALAC.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless">http://en.wikipedia.org/wiki/Apple Lossless</a>

en: Ogg Vorbis is a lossy and popular audio format.<br>It is free of any legal restrictions.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis">http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis</a>
sl: Ogg Vorbis je priljubljena oblika zvoka z izgubami.<br>Nima nobenih zakonskih omejitev.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis">http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis</a>

en: Opus is a lossy audio format designed for real time communication over the internet.<br>It can cover a wide range of bitrates with a high quality and it is free of any legal restrictions.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)">http://en.wikipedia.org/wiki/Opus (audio format)</a>
sl: Opus je oblika zvoka z izgubami, ki je bila zasnovana za realno-časovne komunikacije preko interneta.<br>Pokriva široko območje bitnih hitrosti z visoko kakovostjo in nima nobenih zakonskih omejitev.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)">http://en.wikipedia.org/wiki/Opus (audio format)</a>

en: MPEG-1 or MPEG-2 Audio Layer III (MP3) is the most popular lossy audio format.<br>It is supported by virtually all audio players even though it has some legal restrictions.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MP3">http://en.wikipedia.org/wiki/MP3</a>
sl: Zvočna plast MPEG-1 ali MPEG-2 III (MP3) je najbolj priljubljena oblika zvoka z izgubami.<br>Čeprav ima nekatere zakonske omejitve, jo podpirajo praktično vsi zvočni predvajalniki.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MP3">http://en.wikipedia.org/wiki/MP3</a>

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is a lossless audio format.<br>It is free of any legal restrictions.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/FLAC">http://en.wikipedia.org/wiki/FLAC</a>
sl: Brezplačen zvočni kodek brez izgub (FLAC) je oblika zvoka brez izgub.<br>Nima nobenih zakonskih omejitev.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/FLAC">http://en.wikipedia.org/wiki/FLAC</a>

en: Windows Media Audio (WMA) is a lossy audio format developed by Microsoft.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio">http://en.wikipedia.org/wiki/Windows Media Audio</a>
sl: Windows zvočna datoteka (WMA) je oblika zvoka z izgubami, ki jo je razvil Microsoft.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio">http://en.wikipedia.org/wiki/Windows Media Audio</a>

en: AC3 or AC-3 is part of the Dolby Digital format family.<br>It was designed to be used for movies (e.g. DVDs) and supports surround sound.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital">http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby Digital</a>
sl: AC3 ali AC-3 je del družine oblik Dolby Digital.<br>Zasnovan je bil za uporabo v filmih (npr. DVD-jih) in podpira  prostorski zvok.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital">http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby Digital</a>

en: MPEG-1 or MPEG-2 Audio Layer II (MP2) is an old lossy audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1_Audio_Layer_II">http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1 Audio Layer II</a>
sl: Zvočna plast MPEG-1 ali MPEG-2 II (MP2) je stara oblika zvoka z izgubami.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1_Audio_Layer_II">http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1 Audio Layer II</a>

en: Adaptive Multi-Rate Narrow-Band (AMR NB) is mainly used for speech compression for mobile communication.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Multi-Rate_audio_codec">http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive Multi-Rate audio codec</a>
sl: Adaptive Multi-Rate Narrow-Band (AMR NB) se večinoma uporablja pri stiskanju govora za mobilne komunikacije.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Multi-Rate_audio_codec">http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive Multi-Rate audio codec</a>

en: Adaptive Multi-Rate Wide-Band (AMR WB) is an advanced version of AMR NB which uses a higher data rate resulting in a higher quality.<br>Still it should be used only for speech compression.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Multi-Rate_Wideband">http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive Multi-Rate Wideband</a>
sl: Adaptive Multi-Rate Wide-Band (AMR WB) je napredna različica AMR NB, ki uporablja višjo hitrost podatkov kar na koncu pomeni višjo kakovost.<br>Kljub temu naj bi jo uporabljali le za stiskanje govora.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Multi-Rate_Wideband">http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive Multi-Rate Wideband</a>

en: Monkey's Audio is a lossless audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Monkey's_Audio">http://en.wikipedia.org/wiki/Monkey's Audio</a>
sl: Monkey's Audio je oblika zvoka brez izgub.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Monkey's_Audio">http://en.wikipedia.org/wiki/Monkey's Audio</a>

en: Speex is a lossy audio format designed for speech encoding.<br>It is free of any legal restrictions. Since the release of Opus, Speex is considered obsolete.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Speex">http://en.wikipedia.org/wiki/Speex<a/>
sl: Speex je oblika zvoka z izgubami, ki je bila zasnovana za kodiranje govora.<br>Nima nobenih zakonskih omejitev. Speex je ob izidu Opusa postal zastarel.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Speex">http://en.wikipedia.org/wiki/Speex<a/>

en: Musepack (MPC) is a free and lossy file format based on mp2 and optimized for high quality.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Musepack">http://en.wikipedia.org/wiki/Musepack<a/>
sl: Musepack (MPC) je brezplačna oblika zvoka z izgubami, ki temelji na mp2 in je optimizirana za visoko kakovost.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Musepack">http://en.wikipedia.org/wiki/Musepack<a/>

en: Shorten (SHN) is a free and lossless audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Shorten">http://en.wikipedia.org/wiki/Shorten</a>
sl: Shorten (SHN) je brezplačna oblika zvoka brez izgub.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Shorten">http://en.wikipedia.org/wiki/Shorten</a>

en: True Audio (TTA) is a free and lossless audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/TTA_(codec)">http://en.wikipedia.org/wiki/TTA (codec)<a/>
sl: True Audio (TTA) je brezplačna oblika zvoka brez izgub.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/TTA_(codec)">http://en.wikipedia.org/wiki/TTA (codec)<a/>

en: WavPack (WV) is a free and lossless audio format.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/WavPack">http://en.wikipedia.org/wiki/WavPack<a/>
sl: WavPack (WV) je brezplačna oblika zvoka brez izgub.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/WavPack">http://en.wikipedia.org/wiki/WavPack<a/>

en: 8-Bit Sampled Voice (8SVX) is an audio file format standard developed by Electronic Arts for the Commodore-Amiga computer series.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/8SVX">http://en.wikipedia.org/wiki/8SVX</a>
sl: 8-Bit Sampled Voice (8SVX) je standardna oblika zvoka, ki so ga razvili pri Electronic Arts za računalnike Commodore-Amiga.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/8SVX">http://en.wikipedia.org/wiki/8SVX</a>

en: Audio Interchange File Format (AIFF) is a very simple audio format that doesn't compress the audio stream so it's lossless but the file size is very big and it doesn't support advanced features like tags.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Interchange_File_Format">http://en.wikipedia.org/wiki/Audio Interchange File Format</a>
sl: Vrsta datotek za izmenjavo zvoka (AIFF) je zelo preprosta oblika zvoka, ki ne stisne zvočnega pretoka, zato je brez izgub, a so datoteke velike in ne podpira naprednih zmožnosti kot so oznake.<br><br><a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Interchange_File_Format">http://en.wikipedia.org/wiki/Audio Interchange File Format</a>

en: Killing process on user request
sl: Uničenje opravila na uporabnikovo zahtevo

en: In order to encode %1 files, you need to install '%2'.
sl: Da boste lahko kodirali datoteke %1, morate namestiti '%2'.

en: In order to decode %1 files, you need to install '%2'.
sl: Da boste lahko odkodirali datoteke %1, morate namestiti '%2'.

en: In order to transcode %1 files, you need to install '%2'.
sl: Da boste lahko prekodirali datoteke %1, morate namestiti '%2'.

en: In order to calculate Replay Gain tags for %1 files, you need to install '%2'.
sl: Da boste lahko izračunali jakost predvajanja za datoteke %1, morate namestiti '%2'.

en: '%1' should be shipped with your distribution.
sl: '%1' bi moral biti prisoten v vaši distribuciji.

en: Since '%1' includes patented codecs, it may not be included in the default installation of your distribution. Many distributions offer '%1' in an additional software repository.
sl: Ker '%1' vsebuje patentirane kodeke, morda ni vključen v privzeti namestitvi vaše distribucije. Veliko distribucij ponuja '%1' v dodatnem programskem skladišču.

en: You can download '%1' at %2
sl: '%1' lahko prejmete z %2

en: In order to use the filter %1, you need to install '%2'.
sl: Da lahko uporabite filter %1, morate namestiti '%2'.

en: In order to use the filters %1, you need to install '%2'.
sl: Da lahko uporabite filtre %1, morate namestiti '%2'.

en: State
sl: Stanje

en: Input
sl: Vhod

en: Output
sl: Izhod

en: Quality
sl: Kakovost

en: Edit options...
sl: Urejanje možnosti ...

en: Start conversion
sl: Začni pretvorbo

en: Stop conversion
sl: Zaustavi pretvorbo

en: Remove
sl: Odstrani

en: This file type is unknown to soundKonverter.
    Maybe you need to install an additional soundKonverter plugin.
    You should have a look at your distribution's package manager for this.
sl: Te vrste datoteke soundKonverter ne pozna.
    Morda morate namestiti dodaten vstavek za soundKonverter.
    V ta namen si oglejte upravljalnik paketov vaše distribucije.

en: ... and %1 more files
sl: ... in še %1 datotek

en: Will be skipped
sl: Bo preskočeno

en: Will be copied
sl: Bo kopirana

en: Waiting
sl: Čakanje

en: The conversion has failed.
    See the log for more information.
sl: Pretvorba je spodletela.
    Za več podrobnosti si oglejte dnevnik

en: Skipped
sl: Preskočeno

en: CD track %1
sl: Skladba %1 CD-ja

en: Do you want to overwrite the current file list?
    
    If not, the saved file list will be appended.
sl: Ali želite prepisati trenuten seznam datotek?
    
    Če ne, bo shranjen seznam datotek pripet.

[ctx: hours]
en: h
sl: u

en: Identifier
sl: Določilnik

en: Log ID
sl: ID dnevnika

en: Finished logging
sl: Beleženje zaključeno

en: Log Viewer
sl: Pregledovalnik dnevnika

en: Update
sl: Posodobi

en: Save to file...
sl: Shrani v datoteko ...

en: Log file:
sl: Datoteka dnevnika:

en: soundKonverter application log
sl: Dnevnik programa soundKonverter

en: Save log file
sl: Shrani dnevniško datoteko

en: File already exists. Do you really want to overwrite it?
sl: Datoteka že obstaja. Ali jo zares želite prepisati?

en: Writing to file failed.
    Maybe you haven't got write permission.
sl: Zapisovanje v datoteko je spodletelo.
    Morda nimate dovoljenj za pisanje.

en: Nuvola icon theme
sl: Tema ikon Nuvola

en: Amarok developers
sl: Razvijalci Amaroka

en: All programmers of audio converters
sl: Vsi programerji pretvornikov zvoka

en: Open the Replay Gain tool and add all given files
sl: Odpri orodje za Jakost predvajanja in dodaj vse dane datoteke

en: List all tracks on the cd drive <device>, 'auto' will search for a cd
sl: Izpiši seznam vseh skladb na pogonu CD <device>, 'samodejno' bo iskalo za CD-jem

en: Add all files using the given profile
sl: Dodaj vse datoteke z uporabo danega profila

en: Add all files using the given format
sl: Dodaj vse datoteke z uporabo dane oblike

en: Output all files to <directory>
sl: Izpiši vse datoteke v <mapa>

en: Start soundKonverter invisible
sl: Zaženi soundKonverter nevidnega

en: Start the conversion immediately (enabled when using '--invisible')
sl: Tako zaženi pretvorbo (omogočeno ob uporabi '--invisible')

en: Close soundKonverter after all files are converted (enabled when using '--invisible')
sl: Zapri soundKonverter, ko so pretvorjene vse datoteke (omogočeno ob uporabi '--invisible')

en: Execute <command> after each file has been converted (%i=input file, %o=output file)
sl: Izvedi <ukaz>, ko je pretvorjena vsaka datoteka (%i=vhodna datoteka, %o=izhodna datoteka)

en: Audio file(s) to append to the file list
sl: Zvočne datoteke, ki bodo pripete na seznam datotek

[ctx: cover type]
en: Unclassified
sl: Neuvrščeno

[ctx: cover type]
en: 32x32 PNG file icon
sl: Ikona datoteke PNG 32x32

[ctx: cover type]
en: File icon
sl: Ikona datoteke

[ctx: cover type]
en: Front cover
sl: Prednji ovitek

[ctx: cover type]
en: Back cover
sl: Zadnji ovitek

[ctx: cover type]
en: Leaflet page
sl: Stran letaka

[ctx: cover type]
en: CD photo
sl: Fotografija CD-ja

[ctx: cover type]
en: Lead artist picture
sl: Slika glavnega izvajalca

[ctx: cover type]
en: Artist picture
sl: Slika izvajalca

[ctx: cover type]
en: Conductor picture
sl: Slika dirigenta

[ctx: cover type]
en: Band picture
sl: Slika skupine

[ctx: cover type]
en: Composer picture
sl: Slika skladatelja

[ctx: cover type]
en: Lyricist picture
sl: Slika avtorja besedil

[ctx: cover type]
en: Picture of the recording location
sl: Slika mesta snemanja

[ctx: cover type]
en: Picture of the artists during recording
sl: Slika izvajalcev med snemanjem

[ctx: cover type]
en: Picture of the artists during performance
sl: Slika izvajalcev med izvajanjem

[ctx: cover type]
en: Picture from a video
sl: Slika iz videa

[ctx: cover type]
en: Picture of a large, coloured fish
sl: Slika velike, obarvane ribe

[ctx: cover type]
en: Illustration related to the track
sl: Ilustracija povezana s skladbo

[ctx: cover type]
en: Band logo
sl: Logotip skupine

[ctx: cover type]
en: Publisher logo
sl: Logotip založnika

en: Add CD tracks
sl: Dodaj skladbe CD-ja

en: 1. Select CD tracks
sl: 1. Izberite skladbe CD-ja

en: 2. Set conversion options
sl: 2. Nastavite možnosti pretvorbe

en: Album artist:
sl: Izvajalec albuma:

en: Disc No.:
sl: Št. diska:

[ctx: Track/Disc No. x of y]
en: of
sl: od

en: Year:
sl: Leto:

en: Genre:
sl: Zvrst:

[ctx: column title]
en: Rip
sl: Zajemi

en: Track
sl: Skladba

en: Artist
sl: Izvajalec

en: Composer
sl: Skladatelj

en: Title
sl: Naslov

en: Length
sl: Dolžina

en: Player
sl: Predvajalnik

en: No track selected
sl: Ni izbrane skladbe

en: Title:
sl: Naslov:

en: Artist:
sl: Izvajalec:

en: Composer:
sl: Skladatelj:

en: Comment:
sl: Opomba:

en: Select your desired output options and click on "Ok".
sl: Izberite vaše želene možnosti izhoda in kliknite na "V redu".

en: Save cue sheet...
sl: Shrani predlogo cue ...

en: Request CDDB
sl: Zahtevaj CDDB

en: Rip entire CD to one file
sl: Zajemi celoten CD v eno datoteko

en: Ripping an entire cd to a single file is not supported by the installed backends.
    Possible solutions are listed below.
sl: Trenutno nameščena zaledja ne podpirajo zajemanje celotnega CD-ja v eno datoteko.
    Spodaj so navedene mogoče rešitve.

en: Ripping an entire cd to a single file is not supported by the installed backends.
    Please check your distribution's package manager in order to install an additional ripper plugin which supports ripping to one file.
sl: Trenutno nameščena zaledja ne podpirajo zajemanje celotnega CD-ja v eno datoteko.
    Preverite upravljalnik paketov vaše distribucije, da namestite dodatni vstavek za zajemanje, ki podpira zajemanje v eno datoteko.

en: Proceed
sl: Nadaljuj

en: Ok
sl: V redu

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Select CD-ROM drive
sl: Izberite pogon CD-ROM

en: Multiple CD-ROM drives where found. Please select one:
sl: Najdenih je bilo več pogonov CD-ROM. Izberite enega:

en: %1 (%2): Audio CD with %3 tracks
sl: %1 (%2): zvočni CD s %3 sledmi

en: Please wait, trying to download CDDB data ...
sl: Počakajte, poskus prejema podatkov CDDB ...

en: Select CDDB Entry
sl: Izberite vnos CDDB

en: Multiple CDDB entries where found. Please select one:
sl: Najdenih je bilo več vnosov CDDB. Izberite enega:

en: All tracks
sl: Vse skladbe

en: Tracks
sl: Skladbe

en: Please select at least one track in order to proceed.
sl: Izberite vsaj eno sled za nadaljevanje.

en: No conversion options selected.
sl: Ni bilo izbranih možnosti pretvorbe.

en: A file with this name already exists.
    
    Do you want to overwrite the existing one?
sl: Datoteka s tem imenom že obstaja.
    
    Ali jo želite prepisati?

en: File already exists
sl: Datoteka že obstaja

en: Add folder
sl: Dodaj mapo

en: 1. Select directory
sl: 1. Izberite mapo

en: Directory:
sl: Mapa:

en: Only add selected file formats:
sl: Dodaj samo izbrane vrste datotek:

en: Are you missing some file formats?
sl: Ali vam manjkajo nekatere vrste datotek?

en: Select all
sl: Izberi vse

en: Select none
sl: Odstrani izbor

en: Recursive
sl: Rekurzivno

en: If checked, files from subdirectories will be added, too.
sl: Če je označeno, bodo dodane tudi datoteke iz podmap.

en: Add Files
sl: Dodaj datoteke

en: %1 files
sl: %1 datotek

en: All supported files
sl: Vse podprte datoteke

en: All files
sl: Vse datoteke

en: Add playlist
sl: Dodaj seznam predvajanja

en: The following files couldn't be found:
sl: Sledečih datotek ni bilo mogoče najti:

en: Files not found
sl: Datoteke niso bile najdene

en: Add url
sl: Dodaj naslov URL

en: 1. Enter url
sl: 1. Vnesite naslov URL

en: The Url you entered is invalid. Please try again.
sl: Vnesen naslov URL ni veljaven. Poskusite znova.

en: Format:
sl: Vrsta:

en: Use Plugin:
sl: Uporabi vstavek:

en: Destination:
sl: Cilj:

en: Calculate Replay Gain tags
sl: Izračunaj oznake jakosti predvajanja

en: Save current options as a profile
sl: Shrani trenutne možnosti kot profil

en: Load saved profiles
sl: Naloži shranjene profile

en: Replay Gain is not supported for the %1 file format.
    Possible solutions are listed below.
sl: Jakost predvajanja ni podprta za vrsto datoteke %1.
    Spodaj so naštete mogoče rešitve.

en: Replay Gain is not supported for the %1 file format.
    Please check your distribution's package manager in order to install an additional Replay Gain plugin.
sl: Jakost predvajanja ni podprta za vrsto datoteke %1.
    Preverite upravljalnik paketov vaše distribucije, da namestite dodatni vstavek jakosti predvajanja.

en: Replay Gain tags can tell your music player how loud a track is
    so it can adjust the volume to play all tracks with equal loudness.
sl: Jakost predvajanja lahko pove vašemu predvajalniku glasbe kako glasna je skladba,
    da lahko slednji prilagodi glasnost in predvaja vse skladbe z enako glasnostjo.

en: Using the current conversion options will create files with approximately %1 per minute.
sl: Z uporabo možnosti trenutne pretvorbe bodo datoteke ustvarjene s hitrostjo %1 na minuto.

en: New profile
sl: Nov profil

en: Enter a name for the new profile:
sl: Vnesite ime za nov profil:

en: You cannot save a profile without a name.
sl: Ne morete shraniti profila brez imena.

en: Profile name is empty
sl: Ime profila je prazno

en: You cannot overwrite the built-in profiles.
sl: Ne morete prepisati vgrajenih profilov.

en: Profile already exists
sl: Profil že obstaja

en: A profile with this name already exists.
    
    Do you want to overwrite the existing one?
sl: Profil s tem imenom že obstaja.
    
    Ali ga želite prepisati?

en: Previous
sl: Predhodno

en: Next
sl: Naslednje

en: Edit conversion options
sl: Uredite možnosti pretvorbe

en: Tags
sl: Oznake

en: Covers:
sl: Ovitki:

en: Edit
sl: Uredi

en: Track No.:
sl: Št. skladbe:

en: Edit tags
sl: Uredi oznake

en: No file selected
sl: Ni izbrane datoteke

en: The tags could not be read, because this is not a local file.
    soundKonverter will try to read the tags, when it is about to convert the file.
    If you want to edit the tags, you can hit the button below but then soundKonverter will not try
    to read the tags after downloading.
sl: Oznak ni bilo mogoče prebrati, ker to ni krajevna datoteka.
    soundKonverter bo poskušal prebrati oznake tik pred pretvorbo datoteke.
    Če želite urediti oznake, lahko kliknete spodnji gumb, ampak potem
    soundKonverter ne bo poskušal prebrati oznak po prejemu.

en: Reading the tags of this file failed.
    soundKonverter will try to read the tags a second time, when it is about to convert the file.
    If you want to edit the tags, you can hit the button below but then soundKonverter will not try
    to read the tags a second time.
sl: Branje oznak za to datoteko je spodletelo.
    soundKonverter bo poskušal znova prebrati oznake tik pred pretvorbo datoteke.
    Če želite urediti oznake, lahko kliknete spodnji gumb, ampak potem
    soundKonverter ne bo poskušal znova prebrati oznak.

[ctx: cover tooltip]
en: Cover type:
sl: Vrsta ovitka:

[ctx: cover tooltip]
en: Description:
sl: Opis:

[ctx: cover tooltip]
en: Size:
sl: Velikost:

[ctx: cover tooltip]
en: %1 x %2 pixels (%3)
sl: %1 x %2 slikovnih točk (%3)

[ctx: cover tooltip]
en: Mime type:
sl: Vrsta MIME:

en: %1 Files
sl: %1 datotek

en: You have selected multiple files with different conversion options.
    You can change the options of all files by hitting the button below.
sl: Izbrali ste več datotek z različnimi možnostmi pretvorbe.
    Možnosti lahko spremenite za vse datoteke tako da kliknete spodnji gumb.

en: Reading the tags of one or more files failed.
    soundKonverter will try to read the tags a second time, when it is about to convert the files.
    If you want to edit the tags, you can hit the button below but then soundKonverter will not try
    to read the tags a second time.
sl: Branje oznak za eno ali več datotek je spodletelo
    soundKonverter bo poskušal znova prebrati oznake tik pred pretvorbo datotek.
    Če želite urediti oznake, lahko kliknete spodnji gumb, ampak potem
    soundKonverter ne bo poskušal znova prebrati oznak.

en: Quality:
sl: Kakovost:

en: Remove the selected profile
sl: Odstrani izbran profil

en: Info
sl: Podrobnosti

en: Information about the selected profile
sl: Podrobnosti o izbranem profilu

en: Information about the selected file format
sl: Podrobnosti o izbrani vrsti datoteke

en: More formats...
sl: Več vrst ...

en: Optional:
sl: Izbirno:

en: Encoding files with a very low quality can be useful if you have a mobile device where your storage space is limited.
    It is not recommended to save your music in this quality without a copy of higher quality.
sl: Kodiranje datotek z zelo nizko kakovostjo je lahko uporabno, če imate mobilno napravo, kjer je velikost shrambe omejena.
    Priporočeno je, da ne shranite glasbe v tej kakovosti brez kopij v višji kakovosti.

en: Encoding files with a low quality can be useful if you have a mobile device where your storage space is limited.
    It is not recommended to save your music in this quality without a copy of higher quality.
sl: Kodiranje datotek z nizko kakovostjo je lahko uporabno, če imate mobilno napravo, kjer je velikost shrambe omejena.
    Priporočeno je, da ne shranite glasbe v tej kakovosti brez kopij v višji kakovosti.

en: Encoding files with a medium quality is a compromise between quality and file size.
    Most people might not hear much of a difference to the original files but you should only use it to save music if your storage space is limited.
sl: Kodiranje datotek s srednjo kakovostjo je kompromis med kakovostjo in velikostjo datoteke.
    Večina ljudi morda ne bo slišala velikih razlik glede na izvirnike,  ampak to bi morali uporabiti le v primeru, če je vaša velikost shrambe omejena.

en: Encoding files with a high quality is a good choice if you have enough storage space available. You can use this to save your music.
sl: Kodiranje datotek z visoko kakovostjo je dobra izbira, če imate na voljo dovolj veliko shrambo. To lahko uporabite, da shranite vašo glasbo.

en: Encoding files with a very high quality is fine if you have enough storage space.
sl: Kodiranje datotek z zelo visoko kakovostjo je v redu, če imate na voljo dovolj veliko shrambo.

en: Encoding files lossless will preserve the quality of the original file.
    It is only then useful if the original file has a good quality (e.g. audio CD).
    The file size will be big, so you should only use it if you have enough storage space.
sl: Kodiranje datotek brez izgub bo ohranilo kakovost izvirnih datotek.
    Uporabno je le, če ima izvirnik dobro kakovost (npr. zvočni CD).
    Velikost datoteke bo velika, zato to uporabite le, če imate dovolj veliko shrambo.

en: You can define your own profile in the "Detailed" tab.
sl: Vaš lastni profil lahko določite v zavihku "Podrobno".

en: This is a user defined profile.
sl: To je uporabniško določen profil.

en: Profile info for %1
sl: Podrobnosti o profilu za %1

en: Do you really want to remove the profile: %1
sl: Ali zares želite odstraniti profil %1?

en: Remove profile?
sl: Odstranim profil?

en: Format info for %1
sl: Podrobnosti o vrsti za %1

en: Sorry, no format information available.
sl: Žal ni na voljo nobenih podrobnosti o vrsti.

en: By meta data
sl: Po metapodatkih

en: Source directory
sl: Izvorna mapa

en: Specify output directory
sl: Podajte izhodno mapo

en: Copy directory structure
sl: Kopiraj zgradbo map

en: Choose an output directory
sl: Izberite izhodno mapo

en: Open the output directory with Dolphin
sl: Odpri izhodno mapo v Dolphinu

en: Unknown Artist
sl: Neznan izvajalec

en: Unknown Album
sl: Neznan album

en: No Comment
sl: Brez opombe

en: Unknown Genre
sl: Neznana zvrst

en: Unknown Composer
sl: Neznan skladatelj

en: Unknown Title
sl: Neznan naslov

[ctx: will be appended to the filename if a file with the same name already exists]
en: new
sl: nov

en: Name all converted files according to the specified pattern
sl: Poimenuj vse pretvorjene datoteke glede na podan vzorec

en: The following strings are wildcards that will be replaced
    by the information in the meta data:
    
    %a - Artist
    %z - Album artist
    %b - Album
    %c - Comment
    %d - Disc number
    %g - Genre
    %n - Track number
    %p - Composer
    %t - Title
    %y - Year
    %f - Original file name
    %s - Path to the source directory
    
    You may parenthesize these wildcards and surrounding characters with squared brackets ('[' and ']')
    so they will be ignored if the replacement value is empty.
    In order to use squared brackets you will have to escape them with a backslash ('\[' and '\]').
sl: Naslednji nizi so nadomestni znaki, ki bodo zamenjani
    s podati v metapodatkih:
    
    %a - izvajalec
    %z - izvajalec albuma
    %b - album
    %c - opomba
    %d - številka diska
    %g - zvrst
    %n - številka skladbe
    %p - skladatelj
    %t - naslov
    %y - leto
    %f - ime izvorne datoteke
    %s - pot do izvorne mape
    
    Te nadomestne znake in njihove sosede lahko obdate tudi z oglatimi oklepaji ('[' in ']'),
    da bodo prezrti, če je vrednost za zamenjavo prazna.
    Da boste lahko uporabili oglate oklepaje, boste morali prednje pripeti levo poševnico ('\[' and '\]').

en: Output all converted files into the same directory as the original files
sl: Shrani vse pretvorjene datoteke v enako mapo kot izvorne datoteke

en: Output all converted files into the specified output directory
sl: Shrani vse pretvorjene datoteke v podano izhodno mapo

en: Copy the whole directory structure for all converted files
sl: Kopiraj celotno zgradbo mape za vse pretvorjene datoteke

en: Mode:
sl: Način:

en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

en: Quality level from %1 to %2 where %2 is the highest quality.
    The higher the quality, the bigger the file size and vice versa.
sl: Raven kakovosti od %1 do %2, kjer je %2 najvišja kakovost.
    Višja kot je kakovost, večja je datoteka in obratno.

en: Compile faac with MP4 support.
sl: Prevedite faac s podporo MP4.

en: Bitrate:
sl: Bitna hitrost:

en: Additional encoder arguments:
sl: Dodatni argumenti kodirnika:

en: Enable experimental codecs in the ffmpeg configuration dialog.
sl: Omogoči eksperimentalne kodeke v nastavitvenem oknu ffmpeg.

en: Compile ffmpeg with %1 support.
sl: Prevedite ffmpeg s podporo %1.

en: Configure %1
sl: Nastavi %1

en: Enable experimental codecs
sl: Omogoči eksperimentalne kodeke

en: Please restart soundKonverter in order to activate the changes.
sl: Da omogočite spremembe, morate znova zagnati soundKonverter.

en: Compression level:
sl: Raven stiskanja:

en: Compression level from %1 to %2 where %2 is the best compression.
    The better the compression, the slower the conversion but the smaller the file size and vice versa.
sl: Raven stiskanja od %1 do %2, kjer je %2 najvišja stopnja stiskanja.
    Višja kot je kakovost, počasnejša je pretvorba, a je datoteka manjša in obratno.

en: Use SoundFont file:
sl: Uporabi datoteko SoundFont:

en: In order to convert the midi data to a wave form you need a SoundFont which maps the midi data to sound effects.
    Have a look at %1 in order to get SoundFont files.
sl: Za pretvorbo podatkov midi v obliko wave, potrebujete SoundFont, ki preslika podatke midi v zvočne učinke.
    Oglejte si %1, da dobite datoteke SoundFont.

en: FluidSynth is not configured, yet. You need to set a SoundFont file.
sl: FluidSynth še ni nastavljen. Nastaviti morate datoteko SoundFont.

en: Preset:
sl: Predloga nastavitev:

[ctx: Backend profile]
en: Medium
sl: Srednje

[ctx: Backend profile]
en: Standard
sl: Običajno

[ctx: Backend profile]
en: Extreme
sl: Zelo visoko

[ctx: Backend profile]
en: Insane
sl: Noro

en: Specify bitrate
sl: Podajte bitno hitrost

en: Encode using a constant bitrate.
    Only works with 80, 96, 112, 128, 160, 192, 224, 256 and 320 kbps
sl: Kodiraj s stalno bitno hitrostjo.
    Deluje samo z 80, 96, 112, 128, 160, 192, 224, 256 in 320 kb/s

en: Fast encoding
sl: Hitro kodiranje

en: Use a faster encoding algorithm (results in a slightly lower output quality).
sl: Uporabi hitrejši kodirni algoritem (izhodna kakovost je malo slabša).

en: Bitrate mode:
sl: Način bitne hitrosti:

en: Variable
sl: Spremenljiva

en: Average
sl: Povprečna

en: Constant
sl: Stalna

en: Compression level from %1 to %2 where %2 is the best compression.
    The better the compression, the slower the conversion but the smaller the file size and vice versa.
    A value of %3 is recommended.
sl: Raven stiskanja od %1 do %2, kjer je %2 najvišja stopnja stiskanja.
    Višja kot je stopnja stiskanja, počasnejša je pretvorba, a je datoteka manjša in obratno.
    Priporočena vrednost je %3.

en: This preset should provide near transparency to most people on most music (~150 kbps abr).
sl: Ta predloga nastavitev naj bi ponujala približno tak izhod, ki ga večina ljudi ne bo ločila od izhoda za večino glasbe (~150 kb/s abr).

en: This preset should generally be transparent to most people on most music
    and is already quite high in quality (~230 kbps abr).
sl: Ta predloga nastavitev naj bi ponujala izhod, ki ga večina ljudi ne bo ločila od
    izhoda. Kakovost je že zelo visoka (~230 kb/s abr).

en: If you have extremely good hearing and similar equipment, this preset will generally provide
    slightly higher quality than the standard mode (~280 kbps abr).
sl: Če imate zelo dober sluh in podobno opremo, bo ta predloga nastavitev v splošnem
    ponujala rahlo višjo kakovost kot običajen način (~280 kb/s abr).

en: This preset will usually be overkill for most people and most situations, but if you must have
    the absolute highest quality with no regard to filesize, this is the way to go (320 kbps cbr).
sl: Ta predloga nastavitev bo običajno pretiravanje za večino ljudi v večini situacij, ampak
    če morate imeti najvišjo kakovost ne glede na velikost datoteke, je to prava izbira (320 kb/s cbr).

en: Stereo mode:
sl: Način stereo:

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Joint Stereo
sl: Združeni stereo

en: Simple Stereo
sl: Preprost stereo

en: Forced Joint Stereo
sl: Vsiljen združen stereo

en: Dual Mono
sl: Dvojni mono

en: About %1
sl: O %1

en: LAME is a free high quality MP3 encoder.
    You can get it at: http://lame.sourceforge.net
sl: LAME je brezplačen kodirnik MP3 z visoko kakovostjo.
    Dobite ga lahko na: http://lame.sourceforge.net

en: Enable experimental codecs in the libav configuration dialog.
sl: Omogoči eksperimentalne kodeke v nastavitvenem oknu libav.

en: Compile libav with %1 support.
sl: Prevedite libav s podporo %1.

[ctx: Backend profile]
en: Telephone
sl: Telefon

en: Either use one of MusePacks's presets or your own settings.
sl: Uporabite predloge nastavitev MusePacka ali vaše lastne.

en: low quality (~60 kbps abr).
sl: nizka kakovost (~60 kb/s abr).

en: low/medium quality (~90 kbps abr).
sl: nizka/srednja kakovost (~90 kb/s abr).

en: medium quality (~130 kbps abr).
sl: srednja kakovost (~130 kb/s abr).

en: high quality (~180 kbps abr).
sl: visoka kakovost (~180 kb/s abr).

en: excellent quality (~210 kbps abr).
sl: odlična kakovost (~210 kb/s abr).

en: excellent quality (~240 kbps abr).
sl: odlična kakovost (~240 kb/s abr).

en: excellent quality (~270 kbps abr).
sl: odlična kakovost (~270 kb/s abr).

en: You can download '%1' at '%2' after entering an email address.
sl: '%1' lahko prejmete preko '%2' zatem ko vnesete naslov e-pošte.

en: '%1' is usually in the package '%2' which should be shipped with your distribution.
sl: '%1' je običajno v paketu '%2', ki bi moral biti pakiran v vaši distribuciji.

en: Uncoupled channels
sl: Odklopljeni kanali

en: Use one mono stream per channel
sl: Uporabi en pretok mono na kanal

en: TwoLame is a free MP2 encoder.
    You can get it at: http://www.twolame.org
sl: TwoLame je brezplačen kodirnik MP2.
    Dobite ga lahko na: http://www.twolame.org

en: '%1' is usually in the package '%2' which you can download at %3
sl: '%1' je običajno v paketu '%2', ki ga lahko prejmete z %3

en: Fast
sl: Hitro

en: Normal
sl: Običajno

en: High quality
sl: Visoka kakovost

en: Very high quality
sl: Zelo visoka kakovost

en: Normalize
sl: Normaliziraj

en: Enable experimental codecs in the sox configuration dialog.
sl: Omogoči eksperimentalne kodeke v nastavitvenem oknu sox.

en: Compile sox with %1 support.
sl: Prevedite sox s podporo %1.

en: Sample rate change quality:
sl: Sprememba kakovosti hitrosti vzorčenja:

en: Quick
sl: Hitra

en: Effect:
sl: Učinek:

en: Disabled
sl: Onemogočen

en: Remove this effect
sl: Odstrani ta učinek

en: Add
sl: Dodaj

en: Add another effect
sl: Dodaj drug učinek

en: Normalize:
    Change the volume so all files have the same loudness
sl: Normaliziraj:
    Spremeni glasnost, da imajo vse datoteke enako

en: Bass:
    Amplify the low frequencies
sl: Bas:
    Ojača nizke frekvence

en: Treble:
    Amplify the high frequencies
sl: Porazdelitev:
    Ojača visoke frekvence

en: Sample rate:
sl: Hitrost vzorčenja:

en: Sample size:
sl: Velikost vzorca:

en: Channels:
sl: Kanali:

en: Use tag format:
sl: Uporabi obliko oznak:

en: Adjust gain:
sl: Prilagodi jakost predvajanja:

en: Lower or raise the suggested gain
sl: Povišaj ali znižaj predlagano jakost

en: Modify audio stream
sl: Spremeni zvočni pretok

en: Write gain adjustments directly into the encoded data. That way the adjustment works with all mp3 players.
    Undoing the changes is still possible since correction data will be written as well.
sl: Zapiši prilagoditve jakosti predvajanja neposredno v kodirane podatke. Na ta način bo prilagoditev delovala z vsemi predvajalniki MP3.
    Razveljavitev je mogoča, saj bodo zapisani tudi podatki popravkov.

en: In order to rip audio cds per track or to a single file, you need to install 'cdparanoia'.
    'cdparanoia' is usually shipped with your distribution, the package name can vary.
sl: Da lahko zajamete zvočne CD-je v skladbe ali v eno datoteko, morate namestiti 'cdparanoia'.
    'cdparanoia' je običajno pakirana v vaši distribuciji, ime paketa je lahko tudi drugačno.

en: Force read speed:
sl: Vsili hitrost branja:

en: Maximum read retries:
sl: Največ ponovnih poskusov branja:

en: Enable paranoia
sl: Omogoči "paranoia"

en: Enable extra paranoia
sl: Omogoči "extra paranoia"

en: In order to rip audio cds per track or to a single file, you need to install 'icedax'.
    'icedax' is usually shipped with your distribution, the package name can vary.
sl: Da lahko zajamete zvočne CD-je v skladbe ali v eno datoteko, morate namestiti 'icedax'.
    'icedax' je običajno pakiran v vaši distribuciji, ime paketa je lahko tudi drugačno.

en: Speed:
sl: Hitrost:

en: Remaining time:
sl: Preostali čas:

en: Finished
sl: Končano

en: File
sl: Datoteka

en: Collapse all
sl: Zloži vse

en: Expand all
sl: Razširi vse

note: i18n("Calculate Replay Gain"), this ); connect( processAddAction, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(processAddSelectedItems()) ); processRemoveAction = new KAction( KIcon("list-remove"), i18n("Remove Replay Gain"), this ); connect( processRemoveAction, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(processRemoveSele
en: Move to new Album
sl: Premakni v nov album

en: Some tracks can't be added to the album because either the codec or the sampling rate is different.
sl: Nekaterih skladb ni bilo mogoče dodati v album, ker je različen kodek ali hitrost vzorčenja.

en: New album
sl: Nov album

en: Replay Gain failed. The used backend needs to be configured properly.
sl: Jakost predvajanja je spodletela. Uporabljeno zaledje morate pravilno nastaviti.

en: Replay Gain failed. The preferred plugin lacks support for a necessary feature.
sl: Jakost predvajanja je spodletela. Prednostnemu vstavku manjka podpora za nujno zmožnost.

en: Replay Gain failed. Unknown Error.
sl: Jakost predvajanja je spodletela. Neznana napaka.

en: Replay Gain failed. Exit code: %1
sl: Jakost predvajanja je spodletela. Izhodna koda: %1

en: Adding new item to Replay Gain processing list: '%1'
sl: Dodajanje novih predmetov na seznam za jakost predvajanja: '%1'

en: Replay Gain for %1
sl: Jakost predvajanja za %1

en: Possible Replay Gain backends:
sl: Mogoča zaledja za jakost predvajanja:

[ctx: Conversion exit status]
en: Skipped
sl: Preskočeno

en: Add folder...
sl: Dodaj mapo ...

en: Add files...
sl: Dodaj datoteke ...

en: Show soundKonverter main window
sl: Pokaži glavno okno SoundKonverterja

en: Tag untagged
sl: Označi neoznačene

en: Calculate Replay Gain tags for all files in the file list without Replay Gain tags.
sl: Izračuna oznake jakosti predvajanja za vse datoteke v seznamu, ki te oznake nimajo.

en: Untag tagged
sl: Odstrani oznako označenim

en: Remove the Replay Gain tags from all files in the file list.
sl: Odstrani oznake jakosti predvajanja za vse datoteke v seznamu.

en: Force recalculation
sl: Vsili ponovni izračun

en: Recalculate Replay Gain tags for files that already have Replay Gain tags set.
sl: Znova izračuna oznake jakosti predvajanja za tiste datoteke, ki imajo te oznake že nastavljene.

en: Close
sl: Zapri

en: There are still Replay Gain jobs running.
    Do you really want to cancel them?
sl: Še vedno tečejo opravila jakosti predvajanja.
    Ali jih želite zares preklicati?

en: This is soundKonverter %1
sl: To je soundKonverter %1

en: Compiled with TagLib %1.%2.%3
sl: Prevedeno s TagLib %1.%2.%3

en: Support for cover art in FLAC picture format for Xiph tags requires taglib 1.7 or later.
sl: Podpora ovitkom slikovne vrste FLAC v oznakah Xiph zahteva taglib 1.7 ali novejši.

en: Support for cover art for ASF/WMA tags requires taglib 1.7 or later.
sl: Podpora ovitkom za oznake ASF/WMA zahteva taglib 1.7 ali novejši.

en: Support for tags for Ogg Opus files requires taglib 1.9 or later.
sl: Podpora za oznake datotek Ogg Opus zahteva taglib 1.9 ali novejši.

en: View logs...
sl: Pokaži dnevnike ...

en: Replay Gain tool...
sl: Orodje jakosti predvajanja ...

en: About plugins...
sl: O vstavkih ...

en: Add CD tracks...
sl: Dodaj skladbe CD-ja ...

en: Add url...
sl: Dodaj naslov URL ...

en: Add playlist...
sl: Dodaj seznam predvajanja ...

en: Load file list
sl: Naloži seznam datotek

en: Save file list
sl: Shrani seznam datotek

en: No codec plugins could be loaded. Without codec plugins soundKonverter can't work.
    This problem can have two causes:
    1. You just installed soundKonverter and the KDE System Configuration Cache is not up-to-date, yet.
    In this case, run kbuildsycoca4 and restart soundKonverter to fix the problem.
    2. Your installation is broken.
    In this case try reinstalling soundKonverter.
sl: Vstavkov kodekov ni bilo mogoče naložiti. Brez teh ni mogoče uporabljati soundKonverter-ja.
    Vzroka za to težavo sta dva:
    1. pravkar ste namestili soundKonverter, zato Sistemski namestitveni predpomnilnik za KDE še ni osvežen.
    V tem primeru zaženite kbuildsycoca4 in znova zaženite soundKonverter, da rešite težavo.
    2. Vaša namestitev je pokvarjena.
    V tem primeru poskusite znova namestiti soundKonverter.

en: Removing old file: %1
sl: Odstranjevanje stare datoteke: %1

en: Start
sl: Začni

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Stop immediatelly
sl: Zaustavi takoj

en: Stop after current conversions are completed
sl: Zaustavi, ko se končajo trenutne pretvorbe

en: Continue after current conversions are completed
sl: Nadaljuj, ko se končajo trenutne pretvorbe

en: No CD device found
sl: Ni najdenih naprav CD

en: Audio file converter, CD ripper and Replay Gain tool
sl: Pretvornik zvočni datotek, zajemalnik CD-jev in orodje za jakost predvajanja

en: Rip Audio CD with soundKonverter
sl: Zajemi zvočni CD s soundKonverter-jem
