spacebar - en to fi translation catalogue (89 entries)

en: New message
fi: Uusi viesti

en: Message from %1
fi: Viesti henkilöltä %1

[ctx: Number of files attached]
en: %1 Attachment | %1 Attachments
fi[0]: 1 liite
fi[1]: %1 liitettä

[ctx: @action open message in application]
en: Open
fi: Avaa

en: Spacebar background service
fi: Spacebar-taustapalvelu

en: and %1 more
fi: ja %1 muuta

en: Details
fi: Tiedot

en: %1 person | %1 people
fi[0]: 1 henkilö
fi[1]: %1 henkilöä

en: Add people
fi: Lisää henkilöitä

en: Chats
fi: Keskustelut

en: New Conversation
fi: Uusi keskustelu

[ctx: Configuring application settings]
en: Settings
fi: Asetukset

[ctx: Deleting a conversation]
en: Delete
fi: Poista

en: Unable to connect to messaging daemon
fi: Viestipalveluun ei saada yhteyttä

[ctx: Selecting recipients from contacts list]
en: Create a chat
fi: Luo keskustelu

[ctx: Indicating that message was sent by you]
en: You
fi: Sinä

[ctx: Indicating that message contains an image]
en: Picture
fi: Kuva

en: Delete this conversation? | Delete %1 conversations?
fi[0]: Poistetaanko tämä keskustelu?
fi[1]: Poistetaanko %1 keskustelua?

en: This is permanent and can't be undone
fi: Tämä on pysyvää eikä sitä voi kumota

en: Call
fi: Soita

en: Texting this premium SMS number might cause you to be charged money
fi: Tekstiviestin lähettäminen tähän numeroon voi olla maksullista

en: Max attachment limit exceeded
fi: Liitteiden enimmäismäärä saavutettu

en: No MMSC configured
fi: MMSC:tä ei ole määritetty

en: Message has expired and will be deleted
fi: Viesti on vanhentunut ja poistetaan

en: Message will be sent as individual messages
fi: Viesti lähetetään erillisinä viesteinä

en: MMS message
fi: Multimediaviesti

en: Message size: %1
fi: Viestin koko: %1

en: Expires: %1
fi: Vanhenee: %1

en: View all
fi: Näytä kaikki

en: %1 new message | %1 new messages
fi[0]: 1 uusi viesti
fi[1]: %1 uutta viestiä

en: Copy code
fi: Kopioi koodi

en: Copy link
fi: Kopioi linkki

en: Copy text
fi: Kopioi teksti

en: Save attachment
fi: Tallenna liite

en: Delete message
fi: Poista viesti

[ctx: Retry sending message]
en: Resend
fi: Lähetä uudelleen

en: Save
fi: Tallenna

en: Cancel
fi: Peru

[ctx: Remove item from list]
en: Remove
fi: Poista

en: Write Message...
fi: Kirjoita viesti…

[ctx: %1 is a phone number]
en: Send Message from %1...
fi: Lähetä viesti numerosta %1…

en: Choose a file
fi: Valitse tiedosto

en: Select a number
fi: Valitse numero

en: Search or enter number…
fi: Etsi numeroa tai anna se…

[ctx: Number of items selected]
en: %1 Selected
fi: %1 valittu

[ctx: Open chat conversation window]
en: Create
fi: Luo

[ctx: @info:status Error message displayed when no contact is selected]
en: No contact selected
fi: Yhteystietoja ei valittu

en: New Group
fi: Uusi ryhmä

en: No contacts with phone numbers yet
fi: Ei vielä puhelinnumerollisia yhteystietoja

en: Open contacts app
fi: Avaa yhteystietosovellus

en: No results found
fi: Ei hakutuloksia

en: New Group Chat
fi: Uusi ryhmäkeskustelu

en: New Chat
fi: Uusi keskustelu

en: Back
fi: Takaisin

en: MMS Settings
fi: Multimediaviestiasetukset

en: Multimedia messages (MMS)
fi: Multimediaviestit (MMS)

en: Proxy
fi: Välityspalvelin

en: Port
fi: Portti

en: Request delivery reports
fi: Pyydä vastaanottokuittauksia

en: Request read reports
fi: Pyydä lukemisilmoituksia

en: Share delivery status
fi: Jaa vastaanoton tila

en: Share read status
fi: Jaa lukemisen tila

en: Auto download messages
fi: Lataa viestit automaattisesti

en: Auto download messages for existing contacts only
fi: Lataa viestit automaattisesti vain tunnetuista yhteystiedoista

en: Max message size (KiB)
fi: Viestin enimmäiskoko (KiB)

en: Max attachments
fi: Liitteitä enintään

en: Auto create SMIL
fi: Luo SMIL automaattisesti

en: Default to group conversations
fi: Aseta oletukseksi ryhmäkeskustelu

en: Settings
fi: Asetukset

en: General
fi: Perusasetukset

en: About
fi: Tietoa

en: Multimedia Messages (MMS)
fi: Multimediaviestit (MMS)

en: Restore defaults
fi: Palauta oletukset

en: Reset
fi: Palauta

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Use custom colors for messages
fi: Mukauta viestivärejä

en: Incoming message color
fi: Saapuvien viestien väri

en: Outgoing message color
fi: Lähtevien viestien väri

en: Message font size
fi: Viestin fonttikoko

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Show sender name / number
fi: Näytä lähettäjän nimi tai numero

en: Show a preview of the message content
fi: Näytä viestisisällöstä esikatselu

en: Show attachment previews
fi: Näytä liitteistä esikatselu

en: Ignore tapbacks
fi: Sivuuta reaktiot

en: Choose a color
fi: Valitse väri

en: SMS/MMS messaging client
fi: Teksti- ja multimediaviestiasiakas

en: © 2020-2024 KDE Community
fi: © 2020–2024 KDE-yhteisö

en: Spacebar SMS/MMS client
fi: Spacebar-teksti- ja multimediaviestiasiakas

en: Open a chat with the given phone number
fi: Avaa keskustelu annetun puhelinnumeron kanssa
