spacebar - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Message from %1
hi: %1 से सन्देश है

[ctx: @action open message in application]
en: Open
hi: खोलें

en: Spacebar background service
hi: स्पेसबार पृष्ठभूमि सेवा

en: Chats
hi: बातचीत

en: New Conversation
hi: नया वार्तालाप

en: Search or enter number…
hi: संख्या ढूंढ़ें या प्रविष्टी करें...

en: No contacts with phone numbers yet
hi: अभी तक फ़ोन नम्बर के साथ कोई सम्पर्क नहीं

en: Open contacts app
hi: सम्पर्क अनुप्रयोग खोलें

en: Texting this premium SMS number might cause you to be charged money
hi: इस अधिमूल्यित एसएमएस नंबर पर पाठ भाजने से आपसे पैसे लिए जा सकते हैं

en: Write Message...
hi: सन्देश लिखें...

[ctx: %1 is a phone number]
en: Send Message from %1...
hi: %1 से सन्देश भेजें

en: Contacts
hi: सम्पर्क

en: Open a chat with the given phone number
hi: दिए गए फ़ोन नंबर के साथ बातचीत खोलें
