spacefm - en to ca translation catalogue (155 entries)

en: _Browse
ca: _Navega

en: Opened in Terminal
ca: Obre un terminal aquí

en: File Properties
ca: Propietats del fitxer

en: <b>_Owner:</b>
ca: <b>Pr_opietari:</b>

en: <b>_Group:</b>
ca: <b>_Grup:</b>

en: <b>Owner:</b>
ca: <b>Propietari:</b>

en: <b>Group:</b>
ca: <b>Grup:</b>

en: Read
ca: Lectura

en: Write
ca: Escriptura

en: Execute
ca: Executa

en: Set UID
ca: Defineix UID

en: Set GID
ca: Defineix GID

en: Sticky
ca: Enganxós

en: _Permissions
ca: _Permisos

en: Find Files
ca: Cerca _fitxers

en: Case Sensitive
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Video Files (avi, mpg,...)
ca: Fitxers de vídeo (avi, mpg,...)

en: Audio Files (mp3, ogg,...)
ca: Fitxers d'audio (mp3, ogg, ...)

en: Image Files (jpg, png,...)
ca: Fitxers d'imatge (jpg, png,...)

en: Plain Text Files
ca: _Arxius de text pla

en: All Files and Folders
ca: Tots els fitxers i carpetes

en: <b>File Types to Search</b>
ca: <b>Tipus de fitxer a buscar</b>

en: <b>Places to Search</b>
ca: <b>Llocs on cercar</b>

en: General
ca: _General

en: File Contains:
ca: El fitxer conté:

en: Use Regular Expression
ca: Empra expressions regulars

en: <b>File Content</b>
ca: <b>Contingut del fitxer</b>

en: Content
ca: Contingut

en: Greater Than:
ca: Més gran que:

en: Smaller Than:
ca: Més petit que:

en: <b>File Size</b>
ca: <b>Mida del fitxer</b>

en: <b>Last Modified</b>
ca: Modificat:

en: Size & Date
ca: Mida i data

en: <b>Search Result:</b>
ca: <b>Resultat de la cerca</b>

en: Search Again
ca: Torna a cercar

en: Go to folder
ca: Ves a la carpeta

en: Preferences
ca: Preferències

en: Bookmarks:
ca: Marcadors:

en: Always show the tab bar
ca: Mostra sempre la barra de pestanyes

en: I_nterface
ca: I_nterfície

en: Wallpaper:
ca: Fons de pantalla

en: Please select an image file
ca: Seleccioneu una imatge

en: Background:
ca: Fons

en: Shadow:
ca: Ombra:

en: _Desktop
ca: _Escriptori

en: _Volume Management
ca: Gestió de _volums

en: _Advanced
ca: _Avançat

en: File doesn't exist
ca: No existeix el fitxer!

en: Error: Unable to establish connection with FAM.
    
    Do you have "FAM" or "Gamin" installed and running?
ca: Error: no s'ha pogut establir una connexió amb FAM.
    
    Pot ser que no tingueu instal·lat o funcionant "FAM" o "Gamin"?

en: Don't know how to open the file
ca: No es sap com obrir el fitxer

en: Unable to open file:
    "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer:
    "%s"
    %s

en: _File
ca: _Fitxer

en: _View
ca: Visualit_za

note: Help
en: _Help
ca: A_juda

en: Folder
ca: Carpeta

en: Name
ca: Nom

en: Size
ca: Mida

en: Type
ca: Tipus

en: Permission
ca: Permisos

en: Back
ca: Enrere

en: Forward
ca: Endavant

en: Refresh
ca: Actualitza

en: New Tab
ca: Nova pestanya

en: _Folder
ca: _Carpeta

note: New > Bookmark
en: _Bookmark
ca: _Marcadors

note: Properties
en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Edit
ca: _Edita

note: Bookmark list Removed items config version 30 set = xset_get( "sep_bk1" ); set->menu_style = XSET_MENU_SEP; set = xset_get( "sep_bk2" ); set = xset_set( "book_new", "lbl", _("_New") ); xset_set_set( set, "icn", "gtk-new" ); set = xset_set( "book_rename", "lbl", _("_Rename") ); xset_set_set( set, "ic
en: _Open
ca: _Obre

en: New _Window
ca: Nova _finestra

en: _Tool
ca: Ei_nes

en: E_xecute
ca: E_xecuta

en: Extract _To
ca: Ex_treu a

[ctx: New|]
en: _Bookmark
ca: _Marcadors

en: _Go
ca: _Ves

en: _Rename
ca: _Reanomena

en: _Delete
ca: _Esborra

en: _Invert Selection
ca: _Inverteix la selecció

en: _Icons
ca: Vista d'_icones

en: Unable to mount device
ca: No s'ha pogut muntar el dispositiu

en: Unable to unmount device
ca: No s'ha pogut desmuntar el dispositiu

en: Unable to eject device
ca: No s'ha pogut expulsar el dispositiu

en: _Eject
ca: _Expulsa

en: Move:
ca: Mou:

en: Copy:
ca: Copia:

en: Delete:
ca: Esborra:

en: Link:
ca: Enllaça:

en: Moving...
ca: S'està movent...

en: Copying...
ca: S'està copiant...

en: Deleting...
ca: S'està esborrant...

en: Linking...
ca: Enllaçant...

en: To:
ca: A:

en: Overwrite All
ca: Sobreescriu tot

en: Skip All
ca: Omet tot

en: 
    Complete!
ca: 
    S'ha completat la tasca!

en: Command:
ca: Ordre:

en: File System
ca: Tipus Mime:

[ctx: Title|CreateNew|]
en: Folder
ca: Carpeta

en: New Folder
ca: Nou directori

en: New File
ca: Nou fitxer

note: The total file size displayed in "File Properties" is not completely calculated yet. So "Calculating..." is displayed.
en: Calculating...
ca: S'està calculant...

en: Invalid User
ca: L'usuari no és vàlid

en: Invalid Group
ca: El grup no és vàlid

en: Command not found
ca: No s'ha trobat l'ordre

en: Destination directory "%1$s" is contained in source "%2$s"
ca: El directori destí "%1$s" és dins l'origen "%2$s"

en: %s Volume
ca: Volum %s

en: %s/%s Drive
ca: Unitat %s/%s

en: %s Drive
ca: Unitat %s

en: Floppy Drive
ca: Unitat de disc flexible

en: Compact Flash Drive
ca: Lector de Compact Flash

en: Memory Stick Drive
ca: Lector de Memory Stick

en: Smart Media Drive
ca: Lector d'Smart Media

en: SD/MMC Drive
ca: Lector SD/MMC

en: Zip Drive
ca: Unitat ZIP

en: Jaz Drive
ca: Unitat Jaz

en: Pen Drive
ca: Pen drive

en: %s %s Music Player
ca: Reproductor musical %s %s

en: %s %s Digital Camera
ca: Càmara digital %s %s

en: Drive
ca: Unitat

en: External %s
ca: %s extern

en: CD-ROM Disc
ca: Disc de CD-ROM

en: Blank CD-R Disc
ca: Disc CD-R verge

en: CD-R Disc
ca: Disc CD-R

en: Blank CD-RW Disc
ca: Disc CD-RW verge

en: CD-RW Disc
ca: Disc CD-RW

en: DVD-ROM Disc
ca: Disc DVD-ROM

en: Blank DVD-RAM Disc
ca: Disc DVD-RAM verge

en: DVD-RAM Disc
ca: Disc DVD-RAM

en: Blank DVD-R Disc
ca: Disc DVD-R verge

en: DVD-R Disc
ca: Disc DVD-R

en: Blank DVD-RW Disc
ca: Disc DVD-RW verge

en: DVD-RW Disc
ca: Disc DVD-RW

en: Blank DVD+R Disc
ca: Disc DVD+R verge

en: DVD+R Disc
ca: Disc DVD+R

en: Blank DVD+RW Disc
ca: Disc DVD+RW verge

en: DVD+RW Disc
ca: Disc DVD+RW

en: Audio Disc
ca: Disc d'audio

en: %s Removable Volume
ca: Volum extraible %s

en: Volume
ca: Volum

en: Failed to connect to the HAL daemon: %s
ca: No s'ha pogut connectar amb el dimoni HAL: %s

note: definitely not a device that we're able to mount, eject or unmount
en: Given device "%s" is not a volume or drive
ca: El dispositiu esmentat %s no és un volum o dispositiu

note: tell the caller that no matching device was found
en: Device "%s" not found in file system device table
ca: No s'ha trobat el dispositiu "%s" a la taula del sistema de fitxers

en: You are not privileged to mount the volume "%s"
ca: No teniu els permisos per a muntar el volum "%s"

en: You are not privileged to unmount the volume "%s"
ca: No teniu permisos per a desmuntar el volum "%s"

en: You are not privileged to eject the volume "%s"
ca: No teniu permisos per a expulsar el volum "%s"

note: TODO: slim down mount options to what is allowed, cf. volume.mount.valid_options
en: Invalid mount option when attempting to mount the volume "%s"
ca: En muntar el volum s'ha especificat una opció no vàlida "%s"

en: The volume "%s" uses the <i>%s</i> file system which is not supported by your system
ca: El volum "%s" empra el sistema de fitxers <i>%s</i>  que no està suportat pel vostre sistema

en: An application is preventing the volume "%s" from being unmounted
ca: Una aplicació impedeix que el volum "%s" es pugui desmuntar

en: The volume "%s" is not mounted
ca: El volum "%s" no esta muntat

note: TRANSLATORS: HAL can only unmount volumes that were mounted via HAL.
en: The volume "%s" was probably mounted manually on the command line
ca: És probable que el volum "%s" s'hagi muntat manualment

en: Blank discs cannot be mounted, use a CD recording application to record audio or data on the disc
ca: Els discs verges no es poden muntar. Empreu una aplicació de gravació de CD per a gravar dades o audio al disc

en: Audio CDs cannot be mounted, use music players to play the audio tracks
ca: Els CD d'audio no es poden muntar. Empreu un reproductor musical per a escoltar les pistes musicals

en: Open Containing _Folder
ca: Obre la carpeta contenidora

en: Select a folder
ca: Seleccion_a-ho tot

en: Browse...
ca: _Navega...

en: Last Modified
ca: Última modificació
