spacefm - en to cs translation catalogue (1529 entries)

en: SpaceFM Open Folder
cs: Otevření složky SpaceFM

en: Open folder
cs: Otevřít složku

en: SpaceFM File Search
cs: Hledání souborů SpaceFM

en: Search for files and folders
cs: Hledat soubory a složky

en: File Manager
cs: Správce souborů

en: Browse the file system
cs: Procházet systém souborů

en: by IgnorantGuru
cs: Od  IgnorantGuru

en: Copyright (C) 2015    GPL3+
cs: Autorské právo (C) 2015 GPL3+

en: SpaceFM icons and logo by Goran Simovic
    
    Additional icons were taken from the Tango Desktop Project icon set
cs: Ikony SpaceFM a logo od Goran Simovic
    
    Additional icons were taken from the Tango Desktop Project icon set

en: Choose Application
cs: Vybrat program

en: Please choose an application or enter a command:
cs: Vyberte, prosím, program nebo zadejte příkaz

en: File Type:
cs: Typ souboru:

en: _Associated Apps
cs: _Přiřazené programy

en: A_ll Apps
cs: _Všechny programy

en: _Command:
cs: _Příkaz:

en: _Browse
cs: _Procházet

en: Opened in Terminal
cs: Otevřeno v terminálu

en: _Set as default application for this file type
cs: _Nastavit jako výchozí program pro tento typ souboru

en: File Properties
cs: Vlastnosti souboru

en: <b>File _Name:</b>
cs: <b>_Název souboru:</b>

en: <b>_Location:</b>
cs: <b>_Umístění:</b>

en: <b>Link _Target:</b>
cs: <b>_Cíl odkazu:</b>

en: <b>Type:</b>
cs: <b>Typ:</b>

en: <b>Opens _With:</b>
cs: <b>Otevřít _s:</b>

en: <b>Total Size:</b>
cs: <b>Celková velikost:</b>

en: <b>Size On Disk:</b>
cs: <b>Velikost na disku:</b>

en: <b>Count:</b>
cs: <b>Počet:</b>

en: <b>_Modified:</b>
cs: <b>Změněno:</b>

en: <b>_Accessed:</b>
cs: <b>Poslední _přistup:</b>

en: _Info
cs: _Informace

en: <b>_Owner:</b>
cs: <b>_Vlastník:</b>

en: <b>_Group:</b>
cs: <b>_Skupina:</b>

en: <b>Owner:</b>
cs: <b>Vlastník:</b>

en: <b>Group:</b>
cs: <b>Skupina:</b>

en: <b>Other:</b>
cs: <b>Ostatní:</b>

en: Read
cs: Pro čtení

en: Write
cs: Zapisovatelný

en: Execute
cs: Spustitelný

en: Set UID
cs: Nastavit UID

en: Set GID
cs: Nastavit GID

en: Recursive (apply changes to folders and their contents)
cs: Použít změny na složky a jejich podsložky

en: _Permissions
cs: _Oprávnění

en: Bytes
cs: Bytů

en: Any
cs: Kdykoli

en: Within One Day
cs: Během jednoho dne

en: Within One Week
cs: Během jednoho týdne

en: Within One Month
cs: Během jednoho měsíce

en: Within One Year
cs: Během jednoho roku

en: Within Selected Date Range
cs: Během vybraného rozsahu data

en: Find Files
cs: Najít soubory

en: <b>Filename:</b>
cs: <b>Název souboru:</b>

en: Case Sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: Video Files (avi, mpg,...)
cs: Obrazové soubory (avi, mpg,...)

en: Audio Files (mp3, ogg,...)
cs: Zvukové soubory (mp3, ogg,...)

en: Image Files (jpg, png,...)
cs: Obrázky (jpg, png,...)

en: Plain Text Files
cs: Textové soubory

en: All Files and Folders
cs: Všechny soubory a adresáře

en: <b>File Types to Search</b>
cs: <b>Typy souborů k hledání</b>

en: Search in subfolders
cs: Hledat v podsložkách

en: Search hidden files
cs: Hledat skryté soubory

en: <b>Places to Search</b>
cs: <b>Místa k prohledání</b>

en: General
cs: Obecné

en: File Contains:
cs: Soubor obsahuje:

en: Use Regular Expression
cs: Použít regulární výraz

en: <b>File Content</b>
cs: <b>Obsah souboru</b>

en: Content
cs: Obsah

en: Greater Than:
cs: Větší než:

en: Smaller Than:
cs: Menší než:

en: <b>File Size</b>
cs: <b>Velikost souboru</b>

en: <b>Last Modified</b>
cs: <b>Naposledy změněno</b>

en: Size & Date
cs: Velikost a datum

en: <b>Search Result:</b>
cs: <b>Výsledek Hledání:</b>

en: Search Again
cs: Opakovat Hledání

en: Go to folder
cs: Jít do složky

en: Open In Current Tab
cs: Otevřít v současné kartě

en: Open In New Tab
cs: Otevřít v nové kartě

en: Stretch
cs: Zvětšit

en: Fit
cs: Přizpůsobit

en: Center
cs: Střed

en: Tile
cs: Dlažďice

en: Zoom
cs: Zvětšení

en: Transparent
cs: Průhledný

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Copy (Ctrl+Drag)
cs: Kopírovat (Ctrl+tažení doleva)

en: Move (Shift+Drag)
cs: Přesunout (Shift+tažení)

en: Link (Ctrl+Shift+Drag)
cs: Spojit (Ctrl+Shift+tažení)

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Small Icons:
cs: Malé ikony

en: Large Icons:
cs: Velké ikony

en: Toolbar Icons:
cs: Ikony v nástrojovém pruhu:

en: <b>Icons</b>
cs: <b>Ikony</b>

en: Single click opens files
cs: Otevírat soubory jedním klepnutím

en: Hover selects
cs: Přejetím se vybere

en: Bookmarks:
cs: Záložky:

en: Show Thumbnails
cs: Ukázat náhledy

en: Max Pic Size To Thumbnail:
cs: Největší velikost obrázku náhledu:

en: <b>File List</b>
cs: <b>Seznam souborů</b>

en: _General
cs: _Hlavní

en: Always show the tab bar
cs: Vždy ukazovat pruh s kartami

en: Hide 'Close Tab' buttons
cs: Skrýt tlačítka Zavřít kartu

en: Confirm delete/remove
cs: Potvrdit smazání/odstranění

en: Click runs executables
cs: Klepnutí spustí spustitelné soubory

en: SI File Sizes (1K = 1000) (requires restart)
cs: SI velikosti souborů (1K = 1000) (vyžaduje opětovné spuštění)

en: Show root user indicator color
cs: Ukázat barvu ukazatele uživatele s právy superuživatele

en: Default Drag Action:
cs: Výchozí činnost tažení:

en: I_nterface
cs: _Rozhraní

en: Wallpaper:
cs: Pozadí:

en: Please select an image file
cs: Prosím vyberte obrázek

en: Mode:
cs: Mód:

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Shadow:
cs: Stín:

en: Font:
cs: Písmo:

en: Top:
cs: Nahoře:

en: Left:
cs: Vlevo:

en: Right:
cs: Vpravo:

en: Bottom:
cs: Dole:

en: Pad:
cs: Výplň:

en: <b>Margins</b>
cs: <b>Okraje</b>

en: Right click shows WM menu
cs: Klepnutí pravým tlačítkem myši ukáže nabídku

en: Open folders using associated MIME application
cs: Otevřít složky pomocí přiřazeného programu MIME

en: _Desktop
cs: _Pracovní plocha

en: _Volume Management
cs: _Správa svazků

en: Terminal:
cs: Terminál:

en: Terminal SU:
cs: Superuživatel - terminál:

en: Graphical SU:
cs: Superuživatel - grafické uživatelské rozhraní:

en: Filename Encoding:
cs: Kódování souborového názvu:

en: Run editor in terminal
cs: Spustit editor v terminálu

en: Root's Editor:
cs: Editor superuživatele:

en: Run root's editor in terminal
cs: Spustit editor superuživatele v terminálu:

en: Date Format:
cs: Formát data:

en: (requires reload)
cs: (vyžaduje opětovné nahrání)

en: Date Display
cs: Zobrazení data

en: _Advanced
cs: _Pokročilé

en: Too many columns (>%d) in %s
cs: Příliš mnoho sloupců (>%d) v %s

en: error reading file %s: %s
cs: Chyba při čtení souboru %s: %s

note: modified = TRUE;
en: file '%s' contents are not valid UTF-8
cs: Obsah souboru '%s' není UTF-8

en: Cannot set missing element '%s'
cs: Nelze nastavit chybějící prvek '%s'

en: file '%s' is not a regular file
cs: Soubor '%s není běžným souborem

en: Dynamic resize requires width and height > 0
cs: Dynamická změna velikosti vyžaduje šířku a výšku > 0

en: internal command %s requires an argument
cs: interníí příkaz %s vyžaduje argument

en: element '%s' does not exist
cs: prvek '%s' neexistuje

en: internal command press is invalid for non-button %s
cs: Vnitřní příkaz Klepnout není na %s použitelné

en: internal command un/select is invalid for %s
cs: Vnitřní příkaz Vybrat/Zrušit výběr není na %s použitelné

en: error writing file %s: %s
cs: Chyba při zápisu souboru %s: %s

en: '%s' is not an internal command
cs: '%s' není vnitřní příkaz

en: error creating file %s: %s
cs: Chyba při vytváření souboru %s: %s

en: pipe '%s' data is not valid UTF-8
cs: Řetěz příkazů '%s' neodpovídá normě UTF-8

en: [ SNIP - additional output above has been trimmed from this log ]
cs: [ SNIP - hořejší dodatečný výstup byl z tohoto převzat ve zlepšeném tvaru ]

en: ( file contents are not valid UTF-8 )
cs: (Obsah souboru neodpovídá normě UTF-8)

en: prefix '%s' is not a valid variable name
cs: Předpona '%s' není platný název proměnné

note: pack timeout button first
en: Pause
cs: Pozastavit

en: file '%s' is not a regular file or a pipe
cs: Soubor '%s není ani běžným souborem ani řetězem příkazů

en: SpaceFM Dialog creates a custom GTK dialog based on the GUI elements you
    specify on the command line, features run-time internal/external commands which
    can modify elements, and outputs evaluatable/parsable results.
cs: SpaceFM Dialog vytvoří vlastní dialog GTK založený na prvcích GUI, jež
    stanovíte v příkazovém řádku, nabízí vnitřní/vnější příkazy, které
    mohou změnit prvky za běhu, a dává vyhodnotitelné/dále použitelné výsledky.

en: Usage:
cs: Použití:

en:     spacefm --dialog|-g {ELEMENT [OPTIONS] [ARGUMENTS...]} ...
cs:     spacefm --dialog|-g {ELEMENT [VOLBY] [ARGUMENTY...]} ...

en: Example:
cs: Příklad:

en:     spacefm -g --label "A message" --button ok
cs:     spacefm -g --label "Zpráva" --button ok

en: 
    ELEMENT:       OPTIONS & ARGUMENTS:
cs: 
    ELEMENT:       VOLBY A ARGUMENTY:

en: 
    The following arguments may be used as shown above:
cs: 
    Následující argumenty jsou použitelné, jak je to ukázáno výše:

en:     STOCK    %s
cs:     STOCK   INVENTÁRNÍ KUS    %s

en:     ICON     An icon name, eg:  gtk-open
cs:     ICON   Název symbolu, např. gtk-open

en:     @FILE    A text file from which to read a value.  In some cases this file
                 is monitored, so writing a new value to the file will update the
                 element.  In other cases, the file specifies an initial value.
cs:     @FILE    Textový soubor, z nějž se má přečíst hodnota. V některých případech
                    je tento soubor za běhu sledován, takže zapsání nové hodnoty do souboru
                    starý prvek nahradí. Jinak bude nová hodnota přidělena.

en:     SAVEFILE A viewer's or editor's contents are saved to this file.
cs:     SAVEFILE Obsah zobrazovacího programu nebo editoru je uložen do tohoto souboru.

en:     COMMAND  An internal command or executable followed by arguments. Separate
                 multiple commands with a -- argument.
                 The following substitutions may be used in COMMANDs:
                     %%n           Name of the current element
                     %%v           Value of the current element
                     %%NAME        Value of element named NAME (eg: %%input1)
                     %%(command)   stdout from a bash command line
                     %%%%           %%
cs:     COMMAND  Vnitřní příkaz nebo spustitelný soubor s vlastními volbami pro zavolání. Více
                 příkazů se musí oddělit argumentem -- .
                 V PŘÍKAZECH jsou dovoleny následující nahrazení:
                     %%n           Název nynějšího prvku
                     %%v           Hodnota nynějšího prvku
                     %%NAME        Hodnota prvku pojmenovaného NAME (např.: %%input1)
                     %%(command)   stdout bashového příkazového řádku
                     %%%%           %%

en:     LABEL    The following escape sequences in LABEL are unescaped:
                     \n   newline
                     \t   tab
                     \"   "
                     \\   \
                 In --label elements only, if the first character in LABEL is a
                 tilde (~), pango markup may be used.  For example:
                     --label '~This is plain. <b>This is bold.</b>'
cs:     LABEL    Na následující únikové (escape) sekvence v LABEL se nebere zřetel:
                     \n   newline
                     \t   tab
                     \"   "
                     \\   \
                 Jen v --label prvcích, pokud je prvním znakem v LABEL 
                 vlnovka (~), je možné použít pango markup.  Příklad:
                     --label '~Toto je plain. <b>Toto je bold.</b>'

en: 
    In addition to the OPTIONS listed above, --compact or --expand options may be
    added to any element.  Also, a --font option may be used with most element
    types to change the element's font and font size.  For example:
        --input --font "Times New Roman 16" "Default Text"
cs: 
    Dodatkem k výše uvedeným VOLBÁM mohou být přidány ke kterémukoli prvku ještě volby --compact nebo --expand
    --expand.  Pro většinu písem pro prvky je i
    volba --font na změnu typu písma a velikosti písma.  Příklad:
        --input --font "Times New Roman 16" "Text"

en: 
    INTERNAL COMMANDS:
cs: 
    VNITŘNÍ PŘÍKAZY:

en: 
    EXAMPLE WITH COMMANDS:
cs: 
    PŘÍKLAD S PŘÍKAZY:

en:     spacefm -g --label "Enter some text and press Enter:" \
                   --input "" set label2 %%v -- echo '# %%n = %%v' \
                   --label \
                   --button ok
cs:     spacefm -g --label "Zadejte nějaký text a stiskněte Enter:" \
                   --input "" set label2 %%v -- echo '# %%n = %%v' \
                   --label \
                   --button ok

en: 
    EXAMPLE SCRIPT:
cs: 
    PŘÍKLAD SKRIPTU:

en: 
    For full documentation and examples see the SpaceFM User's Manual:
cs: 
    Celou dokumentaci a příklady naleznete v uživatelské příručce SpaceFM:

en: spacefm: argument is not valid UTF-8
cs: spacefm: Argument neodpovídá normě UTF-8

en: invalid dialog option
cs: Neplatná dialogová volba

en: Set window title
cs: Ukázat název okna

en: Set window icon
cs: Nastavit ikonu okna

en: Add a text label
cs: Přidat textový popisek

en: Add STOCK dialog button, or LABEL button with ICON
cs: Přidat dialogové tlačítko INVENTÁRNÍ KUS nebo TLAČÍTKO POPISEK se SYMBOLEM

en: Add STOCK button, or LABEL button with ICON anywhere
cs: Přidat dialogové tlačítko INVENTÁRNÍ KUS nebo TLAČÍTKO POPISEK se SYMBOLEM na libovolném místě

en: Add a text entry
cs: Přidat textovou položku

en: Add a large text entry
cs: Přidat velkou textovou položku

en: Add a password entry
cs: Přidat položku s heslem

en: Add a file or pipe viewer
cs: Přidat prohlížeč souboru nebo řetězu příkazů

en: Add multi-line text editor
cs: Přidat víceřádkový textový editor

en: Add a checkbox option
cs: Přidat volbu zaškrtávacího okénka

en: Add a radio option
cs: Přidat volbu kulatého tlačítka

en: Add an icon
cs: Přidat ikonu

en: Add an image
cs: Přidat obrázek

en: Add a progress bar
cs: Přidat ukazatel průběhu

en: Add a horizontal line separator
cs: Přidat vodorovný čárový oddělovač

en: Add a vertical line separator
cs: Přidat svislý čárový oddělovač

en: Automatically close window after DELAY seconds
cs: Automaticky zavřít okno po uplynutí stanoveného množství sekund

en: Add a drop-down list.  COMMAND run when clicked.
cs: Přidat rozbalovací seznam. PŘÍKAZ je proveden po klepnutí.

en: Add a combo list.  COMMAND run when Enter pressed.
cs: Přidat společné pole s rozbalovacím seznamem. PŘÍKAZ je proveden po stisknutí klávesy Enter.

note: ^HIDE   hidden column (must be first) for data return  (int or double or string no progress) use --colwidth=W inside column list
en: Add a list box.  COMMAND run when double-clicked.
cs: Přidat seznam PŘÍKAZ je proveden po dvojitém klepnutí.

en: Add a list box with multiple selections
cs: Přidat seznam s vícenásobným výběrem

en: Options: [--save] [--dir] [--multi] [--filter F[:F...]]
cs: Volby: [--save] [--dir] [--multi] [--filter F[:F...]]

en: Set base variable name  (Default: "dialog")
cs: Nastavit název základní proměnné (Výchozí: "dialog")

en: Set minimum width, height, padding (-1 = don't change)
cs: Nastavit nejmenší šířku, výšku, výplň (-1 = nezměněno)

en: Add following widgets to a horizontal box
cs: Přidat následující prvky do vodorovného pole

en: Add following widgets to a vertical box
cs: Přidat následující prvky do svislého pole

en: Close the current box of widgets
cs: Zavřít nynější pole prvků

en: Run COMMAND when a key combination is pressed
cs: Spustit PŘÍKAZ při stisknutí spojení kláves

en: Run COMMAND on window close attempt
cs: Spustit PŘÍKAZ při pokusu o zavření okna

en: Read commands from FILE or PIPE.  COMMAND for init.
cs: Číst příkazy ze SOUBORU nebo ŘETĚZU PŘÍKAZŮ. PŘÍKAZ pro inicializaci.

en: No operation - does nothing but evaluate arguments
cs: Žádná operace - nedělá nic, ale přezkouší argumenty

note: exit status ?
en: Close the dialog
cs: Zavřít dialog

en: Press button named BUTTON-NAME
cs: Stiskněte tlačítko BUTTON-NAME

en: Set element NAME to VALUE
cs: Nastavit prvek NAME na na hodnotu HODNOTA

note: also do for inputs?
en: Select item VALUE (or first/all) in element NAME
cs: Vybrat položku HODNOTA (nebo první/vše) v prvku NÁZEV

en: Unselect item VALUE (or all) in element NAME
cs: Zrušit výběr položky HODNOTA (nebo vše) v prvku NÁZEV

en: Focus element NAME, or raise dialog window
cs: Zaměřit prvek NAME, nebo otevřít dialogové okno

en: Hide element NAME
cs: Skrýt prvek NAME

en: Show element NAME if previously hidden
cs: Ukázat prvek NAME, pokud byl předtím skryt

en: Disable element NAME
cs: Zakázat prvek NAME

en: Enable element NAME if previously disabled
cs: Povolit prvek NAME, pokud byl předtím zakázán

en: Save files and write source output to FILE
cs: Uložit soubory a zapsat výstup zdroje do SOUBORU

en: Open folders in new tab of last window (default)
cs: Otevřít složky v nové kartě posledního okna (výchozí)

en: Open folder in current tab of last used window
cs: Otevřít složku v nynější kartě naposledy použitého okna

en: Don't load saved tabs
cs: Nenahrávat uložené karty

en: Open folders in new window
cs: Otevřít složky v novém okně

en: Open folders in panel 'P' (1-4)
cs: Otevřít složky v panelu 'P' (1-4)

en: Launch desktop manager daemon
cs: Spustit démona správce pracovní plochy

en: Show desktop settings
cs: Ukázat nastavení pracovní plochy

en: Show Preferences ('N' is the Pref tab number)
cs: Ukázat nastavení ('N' je počet karet pro nastavení)

en: Run as a daemon
cs: Spustit jako démona

en: Use DIR as configuration directory
cs: Použít adresář (DIR) jako adresáři s nastavením

en: Show File Search
cs: Ukázat hledání souboru

en: Set desktop wallpaper to FILE
cs: Nastavit pozadí plochy na SOUBOR

en: Show a custom dialog (See -g help)
cs: Ukázat uživatelsky stanovený dialog (Podívejte se na -g pro nápovědu)

en: Send a socket command (See -s help)
cs: Poslat příkaz socket (Podívejte se na -s pro nápovědu)

en: No function - for compatibility only
cs: Žádná funkce - přítomno jen z důvodu kompatibility

en: Show version information
cs: Ukázat informace o verzi

en: [DIR | FILE | URL]...
cs: [DIR | SOUBOR | URL]...

en: Option --config-dir ignored - an instance is already running
cs: Volba --config-dir se přehlíží - Část programu již běží

en: Option --config-dir contains invalid chars - cannot start
cs: Volba --config-dir obsahuje neplatné znaky - Nelze spustit

en: spacefm: --socket-cmd requires an argument
cs: spacefm: --socket-cmd vyžaduje argument

en: spacefm: could not create socket
cs: spacefm: Nepodařilo se vytvořit socket

en: spacefm: could not connect to socket (not running? or DISPLAY not set?)
cs: spacefm : Nepodařilo se spojit se se socketem (neběží? nebo DISPLAY není nastaveno?)

en: spacefm: invalid response from socket
cs: spacefm: Neplatná odpověď od socketu 's'

note: TRANSLATOR:  These three lines should be limited to 80 chars each
en: SpaceFM socket commands permit external processes (such as command scripts)
    to read and set GUI property values and execute methods inside running SpaceFM
    windows.  To handle events see View|Events in the main menu bar.
cs: Příkazy SpaceFM pro patici (socket) dovolují vnější procesy (jako příkazové skripty) das
    Lesen a nastavení hodnot vlastností GUI a provádění metod v
    otevřených oknech SpaceFM. Na to jak zacházet s událostmi se podívejte přes hlavní nabídku: Pohled|Události

en: Usage:
cs: Použití:

en: Example:
cs: Příklad:

en: METHODS
    -------
cs: METODY
    -------

en: Sets a property
cs: Nastaví vlastnost

en: Gets a property
cs: Načte vlastnost

en: Sets a task property
cs: Nastaví vlastnost úkolu

en: Gets a task property
cs: Načte vlastnost úkolu

en: Starts a new task
cs: Začne nový úkol

en: Activates a menu item by emitting its shortcut key
cs: Zapne položku nabídky odevzdáním její klávesové zkratky

en: Add asynchronous handler COMMAND to EVENT
cs: Přidat asynchronní část programu PŘÍKAZ k UDÁLOSTI

en: Add synchronous handler COMMAND to EVENT, replacing default handler
cs: Přidat synchronní část programu PŘÍKAZ k UDÁLOSTI. Nahradí přednastavený příkaz

en: Remove handler COMMAND from EVENT
cs: Odstranit část programu PŘÍKAZ z UDÁLOSTI

en: Shows this help reference.  (Also see manual link below.)
cs: Ukáže tento odkaz na nápovědu. (Podívejte se i na odkaz na příručku níže.)

en: OPTIONS
    -------
cs: VOLBY
    -------

en: Add options after METHOD to specify a specific window, panel, and/or tab.
cs: Přidat volby po provedení METODY k stanovení určitého okna, panelu a/nebo karty.

en: Otherwise the current tab of the current panel in the last window is used.
cs: Jinak se použije nynější karta nynějšího panelu posledního okna

en: Specify window.  eg:
cs: Stanovit okno. Např.:

en: Specify panel 1-4.  eg:
cs: Stanovit panel 1-4. Např.:

en: Specify tab 1-...  eg:
cs: Stanovit kartu 1-. Např.:

en: PROPERTIES
    ----------
cs: VLASTNOSTI
    ----------

en: Set properties with METHOD 'set', or get the value with 'get'.
cs: Nastavit vlastnosti METODOU 'set', nebo dostat hodnotu pomocí 'get'.

en: eg '800x600'
cs: Např. '800x600'

en: eg '100x50'
cs: Např. '100x50'

en: eg '1024x768'  (read-only)
cs: Např. '1024x768' (jen pro čtení)

en: eg '100'
cs: Např. '100'

en: Open DIR or default in a new tab
cs: Otevřít DIR nebo přednastavenou složku v nové kartě

en: eg 'Current Status: Example'
cs: Např. 'Nynější stav: Příklad'

en: DIR            eg '/etc'
cs: DIR            Např. '/etc'

en: [FILENAME...]
cs: [NÁZEV SOUBORU...]

en: [PATTERN]      eg '*.jpg'
cs: [VZOR]      např '*.jpg'

en: eg 'Some\nlines\nof text'
cs: Např. 'nějaké\nřádky\ntextu'

en: eg '~/copy-file-contents-to-clipboard.txt'
cs: Např. '~/Kopírovat-obsah-souboru-do-schránky.txt'

en: FILE...  Files copied to clipboard
cs: SOUBOR...  Soubory zkopírovány do schránky

en: FILE...  Files cut to clipboard
cs: SOUBOR...  Soubory přesunuty do schránky

en: TASK PROPERTIES
    ---------------
cs: VLASTNOSTI ÚKOLU
    ---------------

en: contents of Status task column  (read-only)
cs: Obsah sloupce s úkoly Stav (pouze pro čtení)

en: eg 'gtk-open'
cs: Např. 'gtk-open'

en: text to show in Count task column
cs: Text k ukázání ve sloupci s úkoly Počet

en: text to show in Folder task column
cs: Text k ukázání ve sloupci s úkoly Složka

en: text to show in Item task column
cs: Text k ukázání ve sloupci s úkoly Položka

en: text to show in To task column
cs: Text k ukázání ve sloupci s úkoly Do

en: progress percent (1..100) or '' to pulse
cs: Postup v procentech (1..100) nebo " pro tepající

en: text to show in Total task column
cs: Text k ukázání ve sloupci s úkoly Celkem

en: text to show in Current task column
cs: Text k ukázání ve sloupci s úkoly Nynější

en: text to show in CRemain task column
cs: Text k ukázání ve sloupci s úkoly Nyní zbývá

en: text to show in Average task column
cs: Text k ukázání ve sloupci s úkoly Průměr

en: text to show in Remain task column
cs: Text k ukázání ve sloupci s úkoly Zbývá

en: contents of Elapsed task column (read-only)
cs: Obsah sloupce s úkoly Uplynulo (pouze pro čtení)

en: contents of Started task column (read-only)
cs: Obsah sloupce s úkoly Spuštěno (pouze pro čtení)

en: COMMAND  command to show a custom task dialog
cs: PŘÍKAZ  příkaz k ukázání uživatelsky stanoveného dialogu

en: TASK TYPES
    ----------
cs: TYPY ÚKOLŮ
    ----------

en: Run COMMAND in DIR
cs: Spustit PŘÍKAZ v ADRESÁŘI

en: Copy|Move|Link FILE(s) or DIR(s) to TARGET dir
cs: Kopírovat|Přesunout|Odkázat SOUBOR(Y) oder ADRESÁŘ(E) do CÍLOVÉHO adresáře/složky

en: Recursively delete FILE(s) or DIR(s)
cs: Smazat SOUBOR(Y) oder ADRESÁŘ(E) včetně podložek

en: Open FILE in user's or root's text editor
cs: Otevřít SOUBOR v textovém editoru superuživatele

en: Open URL in user's web browser
cs: Otevřít adresu (URL) v prohlížeči uživatele

en: Mount DEVICE or URL
cs: Připojit ZAŘÍZENÍ nebo ADRESU (URL)

en: Unmount DEVICE or mount point DIR
cs: Odpojit ZAŘÍZENÍ nebo ADRESÁŘ přípojného bodu

en: EVENTS
    ------
cs: UDÁLOSTI
    ------

en: Instance start        %e
cs: Spustit instanci        %e

en: Instance exit         %e
cs: Ukončit instanci          %e

en: Window new            %e %w %p %t
cs: Nové okno            %e %w %p %t

en: Window focus          %e %w %p %t
cs: Zaměřit okno          %e %w %p %t

en: Window move/resize    %e %w %p %t
cs: Přesunout okno/Změnit velikost okna    %e %w %p %t

en: Mouse click           %e %w %p %t %b %m %f
cs: Klepnutí myši           %e %w %p %t %b %m %f

en: Window keypress       %e %w %p %t %k %m
cs: Stisknout klávesu okna       %e %w %p %t %k %m

en: Window close          %e %w %p %t
cs: Zavřít okno          %e %w %p %t

en: Panel focus           %e %w %p %t
cs: Zaměřit panel           %e %w %p %t

en: Panel show/hide       %e %w %p %t %f %v
cs: Ukázat/Skrýt panel       %e %w %p %t %f %v

en: Selection changed     %e %w %p %t
cs: Výběr změněn     %e %w %p %t

en: Tab new               %e %w %p %t
cs: Nová karta               %e %w %p %t

en: Tab focus             %e %w %p %t
cs: Zaměřit kartu             %e %w %p %t

en: Tab close             %e %w %p %t
cs: Zavřít kartu             %e %w %p %t

en: Device change         %e %f %v
cs: Změnit zařízení         %e %f %v

en: Event COMMAND Substitution Variables:
cs: Nahrazovací proměnná pro událost PŘÍKAZ:

en: event type (evt_start|evt_exit|...)
cs: Typ události (spuštění|ukončení|...)

en: window ID
cs: ID okna

en: panel number (1-4)
cs: Číslo panelu (1-4)

en: tab number (1-...)
cs: Číslo karty (1-...)

en: mouse button (0=double 1=left 2=middle 3=right ...)
cs: Tlačítko myši (0=pravé+levé 1=levé 2=prostřední 3=pravé ...)

en: key code  (eg 0x63)
cs: Kód klávesy (např. 0x63)

en: modifier key (eg 0x4  used with clicks and keypresses)
cs: Klávesa modifikátoru (např. 0x4 dohromady s klepnutím nebo stisknutím klávesy)

en: focus element (panelN|filelist|devices|bookmarks|dirtree|pathbar)
cs: Prvek v zaměření (PanelN|Seznam souborů|Zařízení|Záložky|Adresářový strom|Pole s cestou)

en: focus element is visible (0 or 1, or device state change)
cs: Prvek v zaměření je viditelný (0 nebo 1, nebo změnit stav zařízení)

en: Examples
cs: Příklady

en: These files have been copied to the clipboard
cs: Tyto soubory byly zkopírovány do schránky

en: For full documentation and examples see the SpaceFM User's Manual:
cs: Úplná dokumentace a příklady jsou v uživatelské příručce k SpaceFM:

en: This build of SpaceFM has desktop integration disabled
cs: U této verze SpaceFM je integrace plochy vypnuta

en: spacefm: Error: Unable to save session
           %s
cs: spacefm: Chyba: Nelze uložit sezení
           %s

en: File doesn't exist
cs: Soubor neexistuje

en: Error
cs: Chyba

en: Error: Unable to initialize inotify file change monitor.
    
    Do you have an inotify-capable kernel?
cs: Chyba: Nelze inicializovat sledování změn souborů inotify.
    
    Máte jádro s podporou pro inotify (kernel)?

en: Error: Unable to establish connection with FAM.
    
    Do you have "FAM" or "Gamin" installed and running?
cs: Chyba: Nemohu navázat spojení s FAM.
    
    Máte nainstalován a spuštěn "FAM" nebo "Gamin" ?

en: --dialog must be first option
cs: --dialog musí být první volba

en: --socket-cmd must be first option
cs: --socket-cmd musí být první volba

en: Don't know how to open the file
cs: Neví se, jak soubor otevřít

en: Unable to open file:
    "%s"
    %s
cs: Nelze otevřít soubor:
    "%s"
    %s

en: Choose Plugin File
cs: Vybrat soubor s přídavným modulem

note: get url
en: Enter Plugin URL
cs: Zadat adresu (URL) přídavného modulu

en: Enter SpaceFM Plugin URL:
    
    (wget will be used to download the plugin file)
cs: Zadat adresu (URL) přídavného modulu SpaceFM:
    
    (soubor s přídavným modulem bude stažen pomocí wget)

en: This plugin's filename is invalid.  Please rename it using alpha-numeric ASCII characters and try again.
cs: Neplatný název přídavného modulu. Přejmenujte jej, prosím (jen alfanumerické znaky ASCII!) a zkuste to ještě jednou.

en: Invalid Plugin Filename
cs: Neplatný název souboru přídavného modulu

en: There is already a plugin installed as '%s'.  Overwrite ?
    
    Tip: You can also rename this plugin file to install it under a different name.
cs: Přídavný modul '%s' již je nainstalován. Přepsat?
    
    Rada: Je možné tento přídavný modul přepsat a uložit pod jiným názvem, pod kterým se pak nainstaluje.

en: Overwrite Plugin ?
cs: Přepsat přídavný modul?

en: Error Creating Temp Directory
cs: Chyba při vytváření dočasného adresáře

en: Unable to create temporary directory
cs: Nelze vytvořit dočasný adresář

en: Error: Unable to save session file
    
    ( %s )
cs: Chyba: Nelze uložit soubor se sezením.
    
    ( %s )

en: Save Session Error
cs: Chyba při ukládání sezení

note: root task
en: Open Root Window
cs: Otevřít okno superuživatele

en: Terminal Not Available
cs: Terminál nedostupný

en: Please set your terminal program in View|Preferences|Advanced
cs: Nastavte, prosím, svůj program pro terminál v Pohled|Nastavení|Pokročilé

en: Open Terminal
cs: Otevřít terminál

en: Design Mode Help
cs: Nápověda k návrhovému režimu

en: New _Command
cs: Nový _příkaz

en: Show Panel %d
cs: Ukázat panel %d

en: _File
cs: _Soubor

en: _View
cs: _Pohled

en: _Devices
cs: _Zařízení

en: _Bookmarks
cs: Zál_ožky

en: _Plugins
cs: _Moduly

en: _Tools
cs: _Nástroje

note: Help
en: _Help
cs: Nápo_věda

en: Error: Unable to save session file.  Do you want to exit without saving?
    
    ( %s )
cs: Chyba: Nelze uložit soubor se sezením. Chcete program ukončit bez uložení?
    
    ( %s )

en: SpaceFM Error
cs: Chyba SpaceFM

en: Stop all tasks running in this window?
cs: Zastavit všechny úkoly spuštěné v tomto okně?

en: Aborting tasks...
cs: Rušení úkolů...

en:  %s free / %s
cs: %s volné / %s

en: %sReading %s ...
cs: %sČtení %s ...

en:    Link → %s
cs:    Odkaz → %s

en:    Link → %s/
cs:    Odkaz → %s/

en:    !Link → %s/ (missing)
cs:    !Odkaz → %s/ (chybí)

en:    Link → %s (%s)
cs:    Odkaz → %s (%s)

en:    !Link → %s (missing)
cs:    !Odkaz → %s (chybí)

en:    !Link → ( error reading target )
cs:    !Odkaz → (chyba při čtení cíle)

en: hidden | hidden
cs[0]: skrytý
cs[1]: skrytý
cs[2]: skrytý

en: %s%d visible (%s)   %s | %s%d visible (%s)   %s
cs[0]: %s%d viditelný (%s)   %s
cs[1]: %s%d viditelný (%s)   %s
cs[2]: %s%d viditelný (%s)   %s

en: %s%d item   %s | %s%d items   %s
cs[0]: %s%d položka   %s
cs[1]: %s%d položky   %s
cs[2]: %s%d položek   %s

en: Device manager key shortcuts are disabled in HAL mode
cs: Klávesové zkratky správy zařízení jsou v režimu HAL vypnuty

note: If you change "Status", also change it in on_task_button_press_event
en: Status
cs: Stav

en: Folder
cs: Složka

en: Item
cs: Položka

en: To
cs: Do

en: Progress
cs: Postup

en: Total
cs: Celkem

en: Started
cs: Spuštěno

en: Elapsed
cs: Uplynulo

en: Current
cs: Nynější

en: CRemain
cs: Nyní zbývá

en: Average
cs: Průměr

en: Remain
cs: Zbývá

en: Reorder Columns Help
cs: Nápověda k přeuspořádání sloupců

en: To change the order of the columns, drag the column header to the desired location.
cs: Pro změnu pořadí sloupců táhněte záhlaví sloupce na požadované místo.

en: moving
cs: Přesouvá se

en: copying
cs: Kopíruje se

en: trashing
cs: Zahazuje se do koše

en: deleting
cs: Maže se

en: linking
cs: Odkazuje se

en: changing
cs: Mění se

en: running
cs: Spouští se

en: %d error %s
cs: %d chyba %s

en: %d errors %s
cs: %d chyby %s

en: paused
cs: Pozastaveno

en: queued
cs: Zařazeno

en: Name
cs: Název

en: Size
cs: Velikost

en: Type
cs: Typ

en: Permission
cs: Práva

en: Owner
cs: Vlastník

en: Modified
cs: Upraveno

en: spacefm: invalid socket command
cs: spacefm: Neplatný příkaz konektoru

en: spacefm: invalid option '%s'
cs: spacefm: Neplatný přepínač '%s'

en: spacefm: option %s requires an argument
cs: spacefm: Přepínač %s vyžaduje argument

en: spacefm: invalid window
cs: spacefm: Neplatné okno

en: spacefm: invalid window %s
cs: spacefm: Neplatné okno %s

en: spacefm: invalid panel %d
cs: spacefm: Neplatný panel %d

en: spacefm: panel %d is not visible
cs: spacefm: Panel %d není viditelný

en: spacefm: invalid tab %d
cs: spacefm: Neplatná karta %d

en: spacefm: command set requires an argument
cs: spacefm: Sada příkazů vyžaduje argument

en: spacefm: invalid %s value
cs: spacefm: Neplatná hodnota %s

en: spacefm: invalid slider value
cs: spacefm: Neplatná hodnota posuvníku

en: spacefm: invalid panel number
cs: spacefm: Neplatné číslo panelu

en: spacefm: invalid tab number
cs: spacefm: Neplatné číslo karty

en: spacefm: invalid property %s
cs: spacefm: Neplatná vlastnost %s

en: spacefm: invalid column width
cs: spacefm: Neplatná šířka sloupce

en: spacefm: invalid column name '%s'
cs: spacefm: Neplatný název sloupce '%s'

en: spacefm: text is not valid UTF-8
cs: spacefm: Text neodpovídá normě UTF-8

en: spacefm: %s requires a file path
cs: spacefm: %s vyžaduje cestu k souboru

en: spacefm: error reading file '%s'
cs: spacefm: Chyba při čtení souboru '%s'

en: spacefm: file '%s' does not contain valid UTF-8 text
cs: spacefm: Obsah souboru '%s' neobsahuje platný text UTF-8

en: spacefm: %s requires a directory path
cs: spacefm: %s vyžaduje cestu k adresáři

en: spacefm: directory '%s' does not exist
cs: spacefm: Adresář '%s' neexistuje

en: spacefm: command %s requires an argument
cs: spacefm: Příkaz %s vyžaduje argument

en: spacefm: %s requires two arguments
cs: spacefm: %s vyžaduje dva argumenty

en: spacefm: invalid task '%s'
cs: spacefm: Neplatný úkol '%s'

en: spacefm: internal task %s is read-only
cs: spacefm: Vnitřní úkol %s je pouze ke čtení

en: spacefm: task property '%s' is read-only
cs: spacefm: Vlastnost úkolu '%s' je pouze ke čtení

en: spacefm: invalid queue_state '%s'
cs: spacefm: Neplatný stav řetězce '%s'

en: spacefm: invalid task property '%s'
cs: spacefm: Neplatná vlastnost úkolu '%s'

en: spacefm: no such directory '%s'
cs: spacefm: Není žádný takový adresář '%s'

en: spacefm: invalid %s task option '%s'
cs: spacefm: Neplatná volba %s u úkolu '%s'

en: spacefm: no such file '%s'
cs: spacefm: Není žádný takový soubor '%s'

en: spacefm: task type %s requires udev build
cs: spacefm: Typ úkolu %s vyžaduje sestavení udev

en: spacefm: task type %s requires TARGET argument
cs: spacefm: Typ úkolu %s vyžaduje argument CÍL

note: not a valid url
en: spacefm: invalid TARGET '%s'
cs: spacefm: Neplatný CÍL '%s'

en: spacefm: relative path '%s' requires %s option --dir DIR
cs: spacefm: relativní cesta '%s' vyžaduje %s volbu --dir DIR

en: spacefm: task type %s requires FILE argument(s)
cs: spacefm: Typ úkolu %s vyžaduje argument(y) SOUBOR

en: spacefm: invalid task type '%s'
cs: spacefm: Neplatný typ úkolu '%s'

en: spacefm: invalid keycode '%s'
cs: spacefm: Neplatný kód klávesy '%s'

en: spacefm: invalid event type '%s'
cs: spacefm: Neplatný typ události '%s'

en: spacefm: event handler not found
cs: spacefm: Správa události nenalezena

en: spacefm: invalid socket method '%s'
cs: spacefm: Neplatná metoda socketu '%s'

en: Default
cs: Výchozí

en: Choose Desktop Font
cs: Vybrat písmo plochy

en: Example Item 0123456789
cs: Příklad 0123456789

en: Transparency Requirements
cs: Požadavky na průhlednost

en: Save Root Settings
cs: Uložit nastavení superuživatele

note: also in aboutdlg.ui
en: Enter program or bash command line:
    
    Use:
    	%%F	selected files  or  %%f first selected file
    	%%N	selected filenames  or  %%n first selected filename
    	%%d	current directory
    	%%v	selected device (eg /dev/sda1)
    	%%m	device mount point (eg /media/dvd);  %%l device label
    	%%b	selected bookmark
    	%%t	selected task directory;  %%p task pid
    	%%a	menu item value
    	$fm_panel, $fm_tab, $fm_command, etc
cs: Zadejte program nebo (bash) příkazový řádek(y):
    
    Použití:
    	%%F	vybrané soubory  nebo  %%f první vybraný soubor
    	%%N	vybrané souborové názvy nebo  %%n první vybraný souborový název
    	%%d	nynější adresář
    	%%v	vybrané zařízení (např. /dev/sda1)
    	%%m	přípojný bod zařízení (např. /media/dvd);  %%l štítek (označení) zařízení
    	%%b	vybraná záložka
    	%%t	vybraný adresář s úkoly;  %%p PID úkolu
    	%%a	hodnota položky nabídky
    	$fm_panel, $fm_tab, $fm_command, atd.

en: Show Devices
cs: Ukázat zařízení

en: Show Bookmarks
cs: Ukázat záložky

en: Show Tree
cs: Ukázat strom

en: Home
cs: Domovská složka

en: Up
cs: Nahoru

en: Back
cs: Zpět

en: Back History
cs: Historie zpět

en: Forward
cs: Vpřed

en: Forward History
cs: Historie vpřed

en: Refresh
cs: Obnovit

en: New Tab
cs: Nová karta

en: New Tab Here
cs: Nová karta zde

en: Show Hidden
cs: Ukázat skryté

en: Large Icons
cs: Velké ikony

en: file not found
cs: soubor nenalezen

en: Ignore _Hide Policy
cs: Přehlížet příkazy ke skrývá_ní

en: Ignore _No Policy
cs: Přehlížet příkazy k _vyloučení

en: _FAQ
cs: Č_asto kladené otázky

en: _Stop
cs: Za_stavit

en: Show _Manager
cs: Ukázat _správce

note: set->x  used for task man height >=0.9.4
en: Auto-_Hide Manager
cs: Skrýt správce automaticky

en: Err_ors
cs: _Chyby

en: Current Re_main
cs: Nyní z_bývá

en: A_verage Remain
cs: Průměrně zbý_vá

en: _Folder
cs: _Složka

en: _Detailed Stats
cs: _Podrobné statistiky

en: Remo_ve / Eject
cs: Odstrani_t/Vysunout

note: Note: this is the last config version which should require menu_label changes of this nature due to defaults no longer being saved in session file New > Import >
en: _Import
cs: _Zavést

en: _Task Manager
cs: Správce ú_kolů

note: for rename dialog
en: F_ilename
cs: Název _souboru

en: Typ_e
cs: Ty_p

en: Ta_rget
cs: _Cíl

en: Te_mplate
cs: Pře_dloha

note: Change Save Session to Open URL - remove custom label/icon was previously used for 'Save Session' < 0.9.4 as XSET_MENU_NORMAL
en: Open _URL
cs: Otevřít adresu (_URL)

note: General
en: # SpaceFM Session File
    
    # THIS FILE IS NOT DESIGNED TO BE EDITED - it will be read and OVERWRITTEN
    
    # If you delete all session* files, SpaceFM will be reset to factory defaults.
cs: # Soubor se sezením SpaceFM
    
    # TENTO SOUBOR NENÍ NAVRŽEN PRO ÚPRAVY - bude přečten a PŘEPSÁN
    
    # pokud smažete všechny soubory session*, SpaceFM bude nastaven znovu na výchozí tovární nastavení.

en: Error saving file
cs: Chyba při ukládání souboru

en: SpaceFM Error: Unable to autosave session file ( %s )
cs: Chyba SpaceFM: Nelze automaticky uložit soubor se sezením ( %s )

en: Help Not Available
cs: Nápověda není dostupná

en: This plugin does not include a README file.
cs: Tento přídavný modul nezahrnuje žádný soubor README.

en: Create README
cs: Vytvořit ČTI MĚ

en: No README file exists for this command.
    
    Create a default README file for you to fill in?
cs: Pro tento příkaz není žádný soubor ČTI MĚ (README).
    
    Vytvořit výchozí soubor ČTI MĚ, abyste jej mohl vyplnit?

en: Creation Failed
cs: Vytvoření se nezdařilo

en: An error occurred creating a README file for this command.
cs: Při vytváření souboru README pro tento příkaz se vyskytla chyba.

en: An error occurred copying command files
    
    %s
cs: Při kopírování souborů s příkazy se vyskytla chyba
    
    %s

note: due to dialog run causes low level thread lock
en: Copy Command Error
cs: Chyba při kopírování

en: An error occurred copying command data files
    
    %s
cs: Při kopírování souborů s daty příkazů se vyskytla chyba
    
    %s

en: Error reading plugin file %s
cs: Chyba při čtení souboru s přídavným modulem %s

en: The imported plugin folder does not contain a valid plugin.
    
    (%s/)
cs: Složka se zavedeným přídavným modulem neobsahuje platný přídavný modul.
    
    (%s/)

en: Invalid Plugin
cs: Neplatný přídavný modul

en: The '%s' plugin has been copied to the design clipboard.  Use View|Design Mode to paste it into a menu.
    
    Because it has not been installed, this plugin will not appear in the Plugins menu.
cs: Přídavný modul %s' byl zkopírován do návrhové schránky.  K jeho vložení do nabídky použijte Pohled|Návrhový režim.
    
    Protože nebyl nainstalován, neobjeví se tento přídavný modul v nabídce s přídavnými moduly

en: The '%s' plugin has been copied to the design clipboard.  Use View|Design Mode to paste it into a menu.
    
    Because it has not been installed, this plugin will not appear in the Plugins menu, and its contents are not protected by root (once pasted it will be saved with normal ownership).
    
    If this plugin contains su commands or will be run as root, installing it to and running it only from the Plugins menu is recommended to improve your system security.
cs: Přídavný modul %s' byl zkopírován do návrhové schránky.  K jeho vložení do nabídky použijte Pohled|Návrhový režim.
    
    Protože nebyl nainstalován, neobjeví se tento přídavný modul v nabídce s přídavnými moduly. Jeho obsah není chráněn superuživatelskými oprávněními (až bude vložen, bude chráněn obyčejnými uživatelskými oprávněními).
    
    Pokud tento přídavný modul obsahuje příkazy su, nebo pokud bude spuštěn pod superuživatelem, doporučuje se z bezpečnostních důvodů jeho instalace a spuštění pouze z nabídky s přídavný moduly.

en: Uninstall the '%s' plugin?
    
    ( %s )
cs: Odinstalovat přídavný modul '%s'?
    
    ( %s )

en: Uninstall Plugin
cs: Odinstalovat přídavný modul

note: task
en: Install Plugin
cs: Nainstalovat přídavný modul

en: Save As Plugin File
cs: Uložit jako soubor s přídavným modulem

note: tar and delete tmp files task
en: Export Plugin
cs: Vyvést přídavný modul

en: Export Error
cs: Chyba při vyvedení

en: Unable to create temporary files
cs: Nelze vytvořit dočasné soubory

en: Bookmark target '%s' is missing or invalid.
cs: Cíl záložky '%s' chybí nebo je neplatný.

en: Invalid Bookmark Target
cs: Neplatný cíl záložky

en: Editor Not Set
cs: Editor není nastaven

en: Please set your editor in View|Preferences|Advanced
cs: Nastavte, prosím, svůj editor v Pohled|Nastavení|Pokročilé

en: Root Editor Not Set
cs: Editor pro superuživatele není nastaven

en: Please set root's editor in View|Preferences|Advanced
cs: Nastavte, prosím, editor pro superuživatele v Pohled|Nastavení|Pokročilé

note: task
en: Edit %s
cs: Upravit %s

en: User's Manual Not Found
cs: Příručka uživatele nenalezena

en: Read the user's manual online?
    
    The local copy of the SpaceFM user's manual was not found.  Click Yes to read it online, or click No and then set the correct location in Help|Options|Manual Location.
cs: Číst uživatelskou příručku na internetu?'
    
    V místním systému se nepodařilo najít žádnou příručku. Klepněte na Ano pro její čtení na internetu, nebo klepněte na Ne, a pak nastavte správné umístění příručky v Nápověda|Volby|Příručka.

en: Manual Opened ?
cs: Je příručka otevřena?

en: The SpaceFM user's manual should have opened in your browser.  If it didn't open, or if you would like to use a different browser, set your browser in Help|Options|Browser.
    
    This message will not repeat.
cs: Uživatelská příručka k SpaceFM by se měla otevřít ve vašem prohlížeči. Pokud se neotevřela, nebo v případě, že byste rád použil jiný prohlížeč, nastavte svůj prohlížeč v Nápověda|Volby|Prohlížeč.
    
    Tato zpráva se nebude opakovat.

en: ( none )
cs: (žádná)

en: 	%s
    	Keycode: %#4x  Modifier: %#x
    
    %s is already assigned to '%s'.
    
    Press a different key or click Set to replace the current key assignment.
cs: 	%s
    	Kód klávesy: %#4x  Modifikátor: %#x
    
    %s je již přiřazen k '%s'.
    
    Stiskněte jinou klávesu nebo klepněte na Nastavit pro nahrazení nynějšího přiřazení klávesy.

en: 	%s
    	Keycode: %#4x  Modifier: %#x
cs: 	%s
    	Kód klávesy: %#4x  Modifikátor: %#x

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Unset
cs: Zrušit nastavení

en: Set
cs: Nastavit

en: Set Key
cs: Nastavit klávesu

note: Note: xset_text_dialog uses the title passed to know this is an icon chooser, so it adds a Choose button.  If you change the title, change xset_text_dialog. Special hack to add an icon chooser button when this dialog is called * to set icons - see xset_menu_cb() and set init "main_icon" * and xset_d
en: Set Icon
cs: Nastavit ikonu

en: Edit Command Line
cs: Upravit příkazový řádek

en: Choose Custom Executable
cs: Vybrat vlastní spustitelný soubor

en: Run As User
cs: Spustit jako uživatel

en: Run this command as username:
    
    ( Leave blank for current user )
cs: Spustit tento příkaz jako uživatel:
    
    ( Ponechte prázdné pro nynějšího uživatele )

en: You are adding a custom command to the Default menu item.  This item will automatically have a pre-context - it will only appear when the MIME type of the first selected file matches the current type '%s'.
    
    Add commands or menus here which you only want to appear for this one MIME type.
cs: Přidáváte uživatelsky stanovený příkaz do výchozí položky nabídky. Tato položka nabídky bude mít potom automatické omezení souvislostí -- objeví se, jen když se bude shodovat typ MIME prvního vybraného souboru s nynějším typem '%s'.
    
    Přidávejte zde jen ty příkazy nebo nabídky, které se mají u tohoto typu MIME objevovat.

en: New Context Command
cs: Nový související příkaz

en: Set Item Name
cs: Nastavit název položky

en: Choose Folder
cs: Vybrat složku

en: You are adding a custom submenu to the Default menu item.  This item will automatically have a pre-context - it will only appear when the MIME type of the first selected file matches the current type '%s'.
    
    Add commands or menus here which you only want to appear for this one MIME type.
cs: Přidáváte uživatelsky stanovený podnabídku do výchozí položky nabídky. Tato položka nabídky bude mít potom automatické omezení souvislostí -- objeví se, jen když se bude shodovat typ MIME prvního vybraného souboru s nynějším typem '%s'.
    
    Přidávejte zde jen ty příkazy nebo nabídky, které se mají u tohoto typu MIME objevovat.

en: (none)
cs: (žádné)

en: Set Submenu Name
cs: Zadat název podnabídky

en: Enter submenu name:
    
    Precede a character with an underscore (_) to underline that character as a shortcut key if desired.
cs: Zadejte název podnabídky:
    
    Jedno písmeno můžete uvést podtržítkem (_) pro zdůraznění tohoto znaku jako klávesové zkratky.

en: New _Submenu
cs: Nová _podnabídka

en: Import GTK Bookmarks
cs: Zavést záložky GTK

en: ( no name )
cs: (žádný název)

en: Permanently remove the '%s' SUBMENU AND ALL ITEMS WITHIN IT?
    
    This action will delete all settings and files associated with these items.
cs: Trvale odstranit PODNABÍDKU '%s' A VŠECHNY TAMĚJŠÍ PŘÍKAZY?
    
    Tento krok smaže všechna nastavení a soubory spojené s těmito položkami.

en: Permanently remove the '%s' item?
    
    This action will delete all settings and files associated with this item.
cs: Trvale odstranit položku '%s'?
    
    Tento krok smaže všechna nastavení a soubory spojené s těmito položkami.

en: Confirm Remove
cs: Potvrdit odstranění

en: Are you sure?
cs: Jste si jistý?

en: Dialog Message
cs: Dialogová zpráva

en: Enter the message to be displayed in this dialog:
    
    Use:
    	\n	newline
    	\t	tab
cs: Zadejte zprávu, která se má zobrazit v tomto dialogu:
    
    Použít:
    	\n	novýřádek
    	\t	zarážka (tabulátor)

note: Cut EDIT
en: Cu_t
cs: _Vyjmout

note: Copy
en: _Copy
cs: _Kopírovat

note: Paste
en: _Paste
cs: V_ložit

note: Remove gtk_widget_add_accelerator( newitem, "activate", accel_group, GDK_k, GDK_CONTROL_MASK, GTK_ACCEL_VISIBLE); menu is shown from right-click on list Treeview widgets list buttons
en: _Remove
cs: O_dstranit

note: Export
en: E_xport
cs: _Vyvést

note: // New submenu
en: _New
cs: _Nový

note: New > Bookmark
en: _Bookmark
cs: _Záložka

note: New > Application
en: _Application
cs: _Program

note: New > Command
en: _Command
cs: _Příkaz

note: New > Submenu
en: Sub_menu
cs: Pod_nabídka

note: New > Separator
en: S_eparator
cs: O_ddělovač

en: _URL
cs: Adresa (_URL)

en: _GTK Bookmarks
cs: Záložky _GTK

note: "Add" submenu for builtin tool items
en: _Add
cs: _Přidat

en: T_ooltips
cs: _Nástroje

note: Key
en: _Key Shortcut
cs: _Klávesová zkratka

note: edit as user
en: _Edit Script
cs: _Upravit skript

note: edit as root
en: E_dit As Root
cs: U_pravit jako superuživatel

note: edit command line
en: _Edit Command
cs: Up_ravit příkaz

note: Properties
en: _Properties
cs: _Vlastnosti

en: Choose Icon
cs: Vybrat ikonu

en: _Edit
cs: _Upravit

note: Note: xset_text_dialog uses the title passed to know this is an icon chooser, so it adds a Choose button.  If you change the title, change xset_text_dialog.
en: Set Window Icon
cs: Stanovit symbol okna

en: C_hoose
cs: Vy_brat

en: _Default
cs: _Výchozí

en: Your input is invalid because it contains linefeeds
cs: Vaše zadání je neplatné, protože obsahuje posuny na nové řádky

en: _Unset
cs: _Zrušit nastavení

en: _Unmount
cs: O_dpojit

en: Re_load
cs: _Nahrát znovu

en: _Sync
cs: _Seřídit

note: Bookmark list Removed items config version 30 set = xset_get( "sep_bk1" ); set->menu_style = XSET_MENU_SEP; set = xset_get( "sep_bk2" ); set = xset_set( "book_new", "lbl", _("_New") ); xset_set_set( set, "icn", "gtk-new" ); set = xset_set( "book_rename", "lbl", _("_Rename") ); xset_set_set( set, "ic
en: _Open
cs: _Otevřít

[ctx: Devices|Open|]
en: Open In _Tab
cs: Otevřít v _kartě

en: _Mount
cs: _Připojit

en: Re_/mount
cs: Znovu_připojit

en: _Root
cs: _Superuživatel

en: _Label
cs: Š_títek

en: _Check
cs: _Přezkoušet

en: _Edit fstab
cs: _Upravit fstab

en: Edit u_devil.conf
cs: Upravit u_devil.conf

en: _Format
cs: _Formátovat

en: _Backup
cs: _Zálohovat

en: _Restore
cs: _Obnovit

en: _From File
cs: _Ze souboru

en: File _Info
cs: _Informace o souboru

en: Setti_ngs
cs: Nasta_vení

note: dev settings
en: S_how
cs: U_kázat

en: _Internal Drives
cs: _Vnitřní diskové jednotky

en: _Empty Drives
cs: P_rázdné diskové jednotky

en: _Partition Tables
cs: Tabulky _oddílů

en: Mounted _Networks
cs: Připojené sí_tě

en: Mounted _Other
cs: Připojené _jiné

en: _Volumes...
cs: Sv_azky...

en: Show/Hide Volumes
cs: Ukázat/Skrýt svazky

en: To force showing or hiding of some volumes, overriding other settings, you can specify the devices, volume labels, or device IDs in the space-separated list below.
    
    Example:  +/dev/sdd1 -Label With Space +ata-OCZ-part4
    This would cause /dev/sdd1 and the OCZ device to be shown, and the volume with label "Label With Space" to be hidden.
    
    There must be a space between entries and a plus or minus sign directly before each item.  This list is case-sensitive.
cs: Pro vynucení ukázání nebo skrytí jednotlivých svazků, přepsání jiných nastavení, můžete zadat zařízení, popisky svazků, nebo ID zařízení v mezerami odděleném seznamu níže
    
    Příklad:  +/dev/sdd1 -Label With Space +ata-OCZ-part4
    Tímto bude /dev/sdd1 a zařízení OCZ ukázáno, a svazek s popiskem "Label With Space" skryt.
    
    Mezi záznamy musí být mezera znaménko plus nebo minus přímo před každou položkou.  Tento seznam bere ohled na velikost písmen.

en: _Display Name
cs: _Zobrazit název

en: Set Display Name Format
cs: Nastavit formát zobrazení názvu

en: _Auto Mount
cs: Připojit _automaticky

en: Mount _Optical
cs: Připojit _optickou diskovou jednotku

en: _Mount Removable
cs: _Připojit odpojitelný

en: Mount _Volumes...
cs: Připojit _svazky...

en: Auto-Mount Volumes
cs: Připojit svazky automaticky

en: To force or prevent automounting of some volumes, overriding other settings, you can specify the devices, volume labels, or device IDs in the space-separated list below.
    
    Example:  +/dev/sdd1 -Label With Space +ata-OCZ-part4
    This would cause /dev/sdd1 and the OCZ device to be auto-mounted when detected, and the volume with label "Label With Space" to be ignored.
    
    There must be a space between entries and a plus or minus sign directly before each item.  This list is case-sensitive.
cs: Pro vynucení nebo zabránění automatického připojení jednotlivých svazků, přepsání jiných nastavení, můžete zadat zařízení, popisky svazků, nebo ID zařízení v mezerami odděleném seznamu níže
    
    Příklad:  +/dev/sdd1 -Label With Space +ata-OCZ-part4
    Tímto bude /dev/sdd1 a zařízení OCZ při zjištění automaticky připojeno, a svazek s popiskem "Label With Space" přehlížen.
    
    Mezi záznamy musí být mezera znaménko plus nebo minus přímo před každou položkou.  Tento seznam bere ohled na velikost písmen.

en: Open _Tab
cs: Otevřít _kartu

en: _Unmount On Exit
cs: Odpojit při _ukončení

en: Auto _Run
cs: _Spustit automaticky

en: On _Mount
cs: Při _připojení

en: Auto Run On Mount
cs: Spustit automaticky při připojení

en: Enter program or bash command line to be run automatically after a removable drive or data disc is auto-mounted:
    
    Use:
    	%%v	device (eg /dev/sda1)
    	%%l	device label
    	%%m	device mount point (eg /media/disk)
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je automaticky připojen odpojitelný disk nebo datový nosič:
    
    Použití:
    	%%v	zařízení (např. /dev/sda1)
    	%%l	popisek zařízení
    	%%m	přípojný bod zařízení (např. /media/disk)

en: On _Audio CD
cs: Při _zvukovém CD

en: Auto Run On Audio CD
cs: Spustit automaticky při zvukovém CD

en: Enter program or bash command line to be run automatically when an audio CD is inserted in a qualified device:
    
    Use:
    	%%v	device (eg /dev/sda1)
    	%%l	device label
    	%%m	device mount point (eg /media/disk)
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je do příslušného zařízení vloženo zvukové CD:
    
    Použití:
    	%%v	zařízení (např. /dev/sda1)
    	%%l	popisek zařízení
    	%%m	přípojný bod zařízení (např. /media/disk)

en: On _Video DVD
cs: Při o_brazovém DVD

en: Auto Run On Video DVD
cs: Spustit automaticky při obrazovém DVD

en: Enter program or bash command line to be run automatically when a video DVD is auto-mounted:
    
    Use:
    	%%v	device (eg /dev/sda1)
    	%%l	device label
    	%%m	device mount point (eg /media/disk)
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je automaticky připojeno obrazové DVD:
    
    Použití:
    	%%v	zařízení (např. /dev/sda1)
    	%%l	popisek zařízení
    	%%m	přípojný bod zařízení (např. /media/disk)

en: On _Insert
cs: Při _vložení

en: Auto Run On Insert
cs: Spustit automaticky při vložení

en: Enter program or bash command line to be run automatically when any device is inserted:
    
    Use:
    	%%v	device added (eg /dev/sda1)
    	%%l	device label
    	%%m	device mount point (eg /media/disk)
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je vloženo libovolné zařízení:
    
    Použití:
    	%%v	zařízení přidáno (např. /dev/sda1)
    	%%l	popisek zařízení
    	%%m	přípojný bod zařízení (např. /media/disk)

en: On _Unmount
cs: Při _odpojení

en: Auto Run On Unmount
cs: Spustit automaticky při odpojení

en: Enter program or bash command line to be run automatically when any device is unmounted by any means:
    
    Use:
    	%%v	device unmounted (eg /dev/sda1)
    	%%l	device label
    	%%m	device mount point (eg /media/disk)
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je odpojeno libovolné zařízení:
    
    Použití:
    	%%v	zařízení odstraněno (např. /dev/sda1)
    	%%l	popisek zařízení
    	%%m	přípojný bod zařízení (např. /media/disk)

en: On _Remove
cs: Při o_dstranění

en: Auto Run On Remove
cs: Spustit automaticky při odstranění

en: Enter program or bash command line to be run automatically when any device is removed (ejection of media does not qualify):
    
    Use:
    	%%v	device removed (eg /dev/sda1)
    	%%l	device label
    	%%m	device mount point (eg /media/disk)
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je odpojeno libovolné zařízení (vysunutí datového nosiče nestačí):
    
    Použití:
    	%%v	zařízení odstraněno (např. /dev/sda1)
    	%%l	popisek zařízení
    	%%m	přípojný bod zařízení (např. /media/disk)

en: _Mount Options
cs: Volby pro připojení

en: Default Mount Options
cs: Výchozí volby pro připojení

en: Re/mount With Options
cs: Opakovat připojení s volbami

en: Device will be (re)mounted using the options below.
    
    In addition to regular options, you can also specify options to be added or removed for a specific filesystem type by using the form OPTION+FSTYPE or OPTION-FSTYPE.
    
    Example:  nosuid, sync+vfat, sync+ntfs, noatime, noatime-ext4
    This will add nosuid and noatime for all filesystem types, add sync for vfat and ntfs only, and remove noatime for ext4.
    
    Note: Some options, such as nosuid, may be added by the mount program even if you don't include them.  Options in fstab take precedence.  pmount ignores options set here.
cs: Zařízení bude (znovu) připojeno pomocí voleb níže.
    
    Dodatečně k běžným volbám lze přidat nebo odstranit volby pro určité souborové systémové typy pomocí zadávacího formuláře VOLBA+TYPSOUBOROVÉHOSYSTÉMU nebo VOLBA-TYPSOUBOROVÉHOSYSTÉMU.
    
    Příklad:  nosuid, sync+vfat, sync+ntfs, noatime, noatime-ext4
    Tímto se přidá nosuid a noatime ke všem typům souborových systémů, sync pouze pro vfat a ntfs, a odstraní noatime pro ext4.
    
    Poznámka: Některé volby, jako je nosuid, mohou být, pokud je nezahrnete, přidány pomocí připojovacího příkazu.  Volby v fstab mají přednost.  pmount přehlíží zde nastavené volby.

en: _Change Detection
cs: Zjištění _změny

en: Change Detection Blacklist
cs: Černá listina zjištění změny

note: Removed 0.9.4 set = xset_set( "dev_mount_cmd", "lbl", _("Mount _Command") ); set->menu_style = XSET_MENU_STRING; xset_set_set( set, "desc", _("Enter the command to mount a device:\n\nUse:\n\t%%v\tdevice file ( eg /dev/sda5 )\n\t%%o\tvolume- specific mount options\n\nudevil:\t/usr/bin/udevil mount -o
en: _Device Handlers
cs: Zacházení se _zařízeními

en: _Protocol Handlers
cs: Zacházení s _protokoly

en: _Icon
cs: _Symbol

en: Optical Mounted
cs: Připojena disková jednotka CD/DVD

en: Optical Has Media
cs: V diskové jednotce CD/DVD je přítomen nosič dat

en: Optical No Media
cs: V diskové jednotce CD/DVD není přítomen žádný nosič dat

en: Floppy Mounted
cs: Připojena disketová jednotka

en: Floppy Unmounted
cs: Odpojena disketová jednotka

en: Removable Mounted
cs: Připojen vnější odpojitelný disk

en: Removable Unmounted
cs: Odpojen vnější odpojitelný disk

en: Internal Mounted
cs: Připojen vnitřní disk

en: Internal Unmounted
cs: Odpojen vnitřní disk

en: Mounted Network
cs: Připojen síťový disk

en: Mounted Other
cs: Připojené jiné

en: _Settings
cs: _Nastavení

en: Bookmark _Icon
cs: _Ikona záložky

en: Sub_menu Icon
cs: Ikona pod_nabídky

en: _Show Bookmarks
cs: _Ukázat záložky

en: New _Bookmark
cs: Nová _záložka

note: Rename/Move Dialog
en: _Name
cs: _Název

en: _Parent
cs: Pů_vod

en: P_ath
cs: _Cesta

en: _Option
cs: _Volba

en: _Link
cs: _Zástupce

en: Copy _Target
cs: Kopírovat _cíl

en: Lin_k Target
cs: Cíl _odkazu

en: _As Root
cs: _Jako superuživatel

en: _Font
cs: _Písmo

en: Move Dialog Font
cs: Posunout písmo pro dialog

en: /home/user/Example Filename.ext
cs: /home/user/Příklad názvu souboru.ext

en: _Confirm Create
cs: _Potvrdit vytvoření

en: Highlight _Bar
cs: Zvýraznit řá_dek

en: Status Bar Highlight Color
cs: Barva zvýraznění stavového řádku

en: Highlight _Text
cs: Zvýraznit _text

en: Status Bar Text Highlight Color
cs: Barva zvýraznění textu stavového řádku

en: _Middle Click
cs: Klepnutí p_rostředním tlačítkem myši

en: Copy _Name
cs: Kopírovat _název

en: Copy _Path
cs: Kopírovat _cestu

en: _Hide Panel
cs: _Skrýt panel

en: New _Window
cs: Nové _okno

en: R_oot Window
cs: Okno s_uperuživatele

en: _File Search
cs: Hledání _souboru

en: _Terminal
cs: _Terminál

note: discovery notification
en: _Root Terminal
cs: Terminál sup_eruživatele

en: Open URL
cs: Otevřít adresu (URL)

en: Save Ta_bs
cs: Uložit k_arty

en: E_xit
cs: U_končit

en: Panel _Bar
cs: _Pruh s panely

en: F_ocus
cs: _Zaměření

en: _Prev
cs: _Předchozí

en: _Next
cs: _Další

note: xset_set( "panel_left", "lbl", _("_Left") ); xset_set( "panel_right", "lbl", _("_Right") ); xset_set( "panel_top", "lbl", _("_Top") ); xset_set( "panel_bottom", "lbl", _("_Bottom") );
en: _Hide
cs: _Skrýt

en: _Event Manager
cs: Správce _událostí

en: _Startup
cs: _Spuštění

en: Set Instance Startup Command
cs: Stanovit příkaz pro spuštění instance

en: Enter program or bash command line to be run automatically when a SpaceFM instance starts:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_start)
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je spuštěna instance SpaceFM:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_start)

en: _Exit
cs: U_končit

en: Set Instance Exit Command
cs: Stanovit příkaz pro ukončení instance

en: Enter program or bash command line to be run automatically when a SpaceFM instance exits:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_exit)
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je ukončena instance SpaceFM:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_exit)

en: _Window
cs: _Okno

[ctx: View|Events|Window|]
en: _New
cs: _Nový

en: Set New Window Command
cs: Stanovit příkaz pro nové okno

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a new SpaceFM window is opened:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_win_new)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je otevřeno nové okno SpaceFM:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_win_new)
    	%%w	ID okna  (podívejte se na spacefm -s pro nápovědu)
    	%%p	panel
    	%%t	karta
    
    Vyvedené proměnné příkazového řádku (bash) (např. $fm_pwd, atd.) lze v tomto příkazu použít.

en: _Focus
cs: _Zaměření

en: Set Window Focus Command
cs: Stanovit příkaz pro zaměření okna

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a SpaceFM window gets focus:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_win_focus)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je zaměřeno okno SpaceFM:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_win_focus)
    	%%w	ID okna  (podívejte se na spacefm -s pro nápovědu)
    	%%p	panel
    	%%t	karta
    
    Vyvedené proměnné příkazového řádku (bash) (např. $fm_pwd, atd.) lze v tomto příkazu použít.

en: _Move/Resize
cs: _Přesunout/Změnit velikost

en: Set Window Move/Resize Command
cs: Stanovit příkaz pro přesunutí/změnu velikosti

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a SpaceFM window is moved or resized:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_win_move)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
    
    Note: This command may be run multiple times during resize.
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je okno SpaceFM přesunuto, nebo je změněna jeho velikost:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_win_move)
    	%%w	ID okna  (podívejte se na spacefm -s pro nápovědu)
    	%%p	panel
    	%%t	karta
    
    Vyvedené proměnné příkazového řádku (bash) (např. $fm_pwd, atd.) lze v tomto příkazu použít.

en: _Click
cs: _Klepnout

en: Set Click Command
cs: Stanovit příkaz pro klepnutí

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever the mouse is clicked:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_win_click)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    	%%b	button  (mouse button pressed)
    	%%m	modifier  (modifier keys)
    	%%f	focus  (element which received the click)
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command when no asterisk prefix is used.
    
    Prefix your command with an asterisk (*) and conditionally return exit status 0 to inhibit the default handler.  For example:
    *if [ "%%b" != "2" ]; then exit 1; fi; spacefm -g --label "\nMiddle button was clicked in %%f" --button ok &
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je klepnuto myší:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_win_click)
    	%%w	ID okna  (podívejte se na spacefm -s pro nápovědu)
    	%%p	panel
    	%%t	karta
    	%%b	tlačítko  (stisknuto tlačítko myši)
    	%%m	modifikátor  (klávesy modifikátorů)
    	%%f	zaměření  (prvek, jenž přijal klepnutí)
    
    Vyvedené proměnné příkazového řádku (bash) (např. $fm_pwd, atd.) lze v tomto příkazu použít.
    
    Uveďte před svůj příkaz hvězdičku (*) a podmínečně vrácení stavu ukončení 0 pro zabránění výchozímu zacházení.  Například:
    *if [ "%%b" != "2" ]; then exit 1; fi; spacefm -g --label "\nProstřední tlačítko myši stisknuto v %%f" --button ok &

en: _Keypress
cs: Stisknout _klávesu

en: Set Window Keypress Command
cs: Stanovit příkaz pro stisknutí klávesy

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a key is pressed:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_win_key)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    	%%k	key code  (key pressed)
    	%%m	modifier  (modifier keys)
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command when no asterisk prefix is used.
    
    Prefix your command with an asterisk (*) and conditionally return exit status 0 to inhibit the default handler.  For example:
    *if [ "%%k" != "0xffc5" ]; then exit 1; fi; spacefm -g --label "\nKey F8 was pressed." --button ok &
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je stisknuta klávesa:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_win_key)
    	%%w	ID okna  (podívejte se na spacefm -s pro nápovědu)
    	%%p	panel
    	%%t	karta
    	%%k	kód klávesy  (stisknutá klávesa)
    	%%m	modifikátor  (klávesy modifikátorů)
    
    Vyvedené proměnné příkazového řádku (bash) (např. $fm_pwd, atd.) lze v tomto příkazu použít.
    
    Uveďte před svůj příkaz hvězdičku (*) a podmínečně vrácení stavu ukončení 0 pro zabránění výchozímu zacházení.  Například:
    *if [ "%%k" != "0xffc5" ]; then exit 1; fi; spacefm -g --label "\nKlávesa F8 stisknuta" --button ok &

en: Cl_ose
cs: Z_avřít

en: Set Window Close Command
cs: Stanovit příkaz pro zavření okna

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a SpaceFM window is closed:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_win_close)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je okno SpaceFM zavřeno:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_win_close)
    	%%w	ID okna  (podívejte se na spacefm -s pro nápovědu)
    	%%p	panel
    	%%t	karta
    
    Vyvedené proměnné příkazového řádku (bash) (např. $fm_pwd, atd.) lze v tomto příkazu použít.

en: Set Panel Focus Command
cs: Stanovit příkaz pro zaměření panelu

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a panel gets focus:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_pnl_focus)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je panel zaměřen:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_pnl_focus)
    	%%w	ID okna  (podívejte se na spacefm -s pro nápovědu)
    	%%p	panel
    	%%t	karta
    
    Vyvedené proměnné příkazového řádku (bash) (např. $fm_pwd, atd.) lze v tomto příkazu použít.

[ctx: View|Events|Panel|]
en: _Show
cs: _Ukázat

en: Set Panel Show Command
cs: Stanovit příkaz pro ukázání panelu

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a panel or panel element is shown or hidden:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_pnl_show)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    	%%f	focus  (element shown or hidden)
    	%%v	visible  (1 or 0)
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je panel nebo prvek panelu ukázán nebo skryt:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_pnl_show)
    	%%w	ID okna  (podívejte se na spacefm -s pro nápovědu)
    	%%p	panel
    	%%t	karta
    	%%f	zaměření  (prvek ukázán nebo skryt)
    	%%v	visible  (1 or 0)
    
    Vyvedené proměnné příkazového řádku (bash) (např. $fm_pwd, atd.) lze v tomto příkazu použít.

en: S_elect
cs: _Vybrat

en: Set Panel Select Command
cs: Stanovit příkaz pro vybrání panelu

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever the file selection changes:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_pnl_sel)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
    
    Prefix your command with an asterisk (*) and conditionally return exit status 0 to inhibit the default handler.
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když se změní výběr panelu:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_pnl_sel)
    	%%w	ID okna  (podívejte se na spacefm -s pro nápovědu)
    	%%p	panel
    	%%t	karta
    
    Vyvedené proměnné příkazového řádku (bash) (např. $fm_pwd, atd.) lze v tomto příkazu použít.

[ctx: View|Events|]
en: _Tab
cs: _Karta

en: Set New Tab Command
cs: Stanovit příkaz pro novou kartu

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a new tab is opened:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_tab_new)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je otevřena nová karta:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_tab_new)
    	%%w	ID okna  (podívejte se na spacefm -s pro nápovědu)
    	%%p	panel
    	%%t	karta
    
    Vyvedené proměnné příkazového řádku (bash) (např. $fm_pwd, atd.) lze v tomto příkazu použít.

en: _Change Dir
cs: Adresář _změny

en: Set Tab Focus Command
cs: Stanovit příkaz pro zaměření karty

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a tab gets focus:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_tab_focus)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je karta zaměřena:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_tab_focus)
    	%%w	ID okna  (podívejte se na spacefm -s pro nápovědu)
    	%%p	panel
    	%%t	karta
    
    Vyvedené proměnné příkazového řádku (bash) (např. $fm_pwd, atd.) lze v tomto příkazu použít.

[ctx: View|Events|Tab|]
en: _Close
cs: _Zavřít

en: Set Tab Close Command
cs: Stanovit příkaz pro zavření karty

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a tab is closed:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_tab_close)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	closed tab
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když je karta zavřena:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_tab_close)
    	%%w	ID okna  (podívejte se na spacefm -s pro nápovědu)
    	%%p	panel
    	%%t	zavřená karta

en: _Device
cs: Zaříz_ení

en: Set Device Command
cs: Stanovit příkaz pro zařízení

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a device state changes:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_device)
    	%%f	device file
    	%%v	change  (added|removed|changed)
cs: Zadejte program nebo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl spuštěn automaticky, když se změní stav zařízení:
    
    Použití:
    	%%e	typ události  (evt_device)
    	%%f	soubor zařízení
    	%%v	změna  (přidáno|odstraněno|změněno)

en: Wi_ndow Title
cs: Název _okna

en: Set Window Title Format
cs: Stanovit formát názvu okna

en: Set window title format:
    
    Use:
    	%%n	current folder name (eg bin)
    	%%d	current folder path (eg /usr/bin)
    	%%p	current panel number (1-4)
    	%%t	current tab number
    	%%P	total number of panels visible
    	%%T	total number of tabs in current panel
    	*	asterisk shown if tasks running in window
cs: Nastavit formát názvu okna:
    
    Použití:
    	%%n	název nynější složky (např. bin)
    	%%d	cesta k nynější  složce (např. /usr/bin)
    	%%p	číslo nynějšího panelu (1-4)
    	%%t	číslo nynější karty
    	%%P	celkový počet viditelných panelů
    	%%T	celkový počet karet v nynějším panelu
    	*	hvězdička ukázána, pokud v okně běží úkoly

en: _Window Icon
cs: Symbol okn_a

note: x and y store global icon chooser dialog size
en: _Fullscreen
cs: _Celá obrazovka

en: _Design Mode
cs: _Návrhový režim

en: _Preferences
cs: _Nastavení

en: _Tool
cs: _Nástroje

en: _Thumbnails (global)
cs: _Náhledy (celkové)

note: Plugins
en: _Install
cs: _Nainstalovat

en: _Verbose
cs: Pod_robný

en: In_cluded
cs: Za_hrnuto

en: _User's Manual
cs: Uži_vatelská příručka

en: _Homepage
cs: _Domovská stránka

en: SpaceFM _News
cs: _Zprávy SpaceFM

en: _Get Plugins
cs: Získ_at přídavné moduly

en: _Options
cs: _Volby

en: _Browser
cs: P_rohlížeč

en: Choose HTML Browser
cs: Vybrat prohlížeč HTML

en: Enter browser name or bash command line to be used to display HTML files and URLs:
    
    Use:
    	%%u	url
    
    (Leave blank for automatic browser detection)
cs: Zadejte název prohlížeče neboo příkaz pro (bash) příkazový řádek, aby byl použit k zobrazení souborů HTML a adres (URL):
    
    Použití:
    	%%u	url
    
    (Ponechte prázdné pro automatické zjištění prohlížeče)

en: _Manual Location
cs: Umístění _příručky

en: Choose User's Manual Location
cs: Vyberte umístění uživatelské příručky

en: Enter local file path or remote URL for the SpaceFM User's Manual:
    
    (Leave blank for default)
cs: Zadejte cestu k místnímu souboru nebo vzdálenou adresu (URL) pro uživatelskou příručku SpaceFM:
    
    (Ponechte prázdné pro výchozí)

en: _About
cs: O _programu

en: _Show Devices
cs: _Ukázat zařízení

en: _Status
cs: _Stav

note: column position column width
en: _Count
cs: Poč_et

en: _Item
cs: P_oložka

en: _To
cs: _Do

en: _Progress
cs: _Postup

en: T_otal
cs: _Celkem

en: Sta_rted
cs: Spuště_no

en: _Elapsed
cs: _Uplynulo

en: C_urrent Speed
cs: N_ynější rychlost

en: _Average Speed
cs: P_růměrná rychlost

en: Reor_der
cs: Přeuspořáda_t

en: Pa_use
cs: Pozastav_it

en: _Queue
cs: _Zařadit

en: _Resume
cs: _Pokračovat

en: Sho_w Output
cs: _Ukázat výstup

en: _All Tasks
cs: _Všechny úkoly

en: Task Manager Font
cs: Písmo správce úkolů

en: copying  File  1:15  65.2 M  30.2 M/s
cs: Kopíruje se soubor  1:15  65.2 M  30.2 M/s

en: _Columns
cs: _Sloupce

en: _Popups
cs: _Oznámení

en: Popup _All Tasks
cs: Nechat ukázat _všechny úkoly

en: Stay On _Top
cs: Zůstat na v_rchu

en: A_bove Others
cs: Zůstat _nad ostatními

en: All _Workspaces
cs: Všechny _pracovní plochy

en: _Overwrite Option
cs: Volba pro _přepsání

en: _Error Option
cs: Volba pro zacházení s ch_ybami

en: Task Popup Font (affects new tasks)
cs: Písmo oznámení úkolu (ovlivní nové úkoly)

en: Example Output 0123456789
cs: Příklad výstupu 0123456789

en: Stop If _First
cs: Zastavit, pokud je prv_ní

en: Stop On _Any
cs: Zastavit při _jakémkoli

en: _Continue
cs: _Pokračovat

en: Qu_eue
cs: Z_ařadit

en: _Queue New Tasks
cs: _Zařadit nové úkoly

en: _Smart Queue
cs: C_hytré zařazení

en: _Pause On Error
cs: _Pozastavit při chybě

en: Arrange _Icons
cs: Uspořádat _symboly

en: By _Name
cs: Podle _názvu

en: By _Type
cs: Podle _typu

en: By _Date
cs: Podle _data

en: By _Size
cs: Podle _velikosti

en: _Custom
cs: _Vlastní

en: _Ascending
cs: Vzest_upně

en: D_escending
cs: S_estupně

en: Desktop _Settings
cs: _Nastavení plochy

note: set->b keeps desktop prefs compositing wm info has been shown
en: De_vices
cs: _Zařízení

en: _Desktop Folder
cs: Složka na _ploše

en: Editor Font
cs: Písmo editoru

en: Example Input 0123456789
cs: Příklad vstupu 0123456789

en: Input Font
cs: Písmo pro vstup

en: E_xecute
cs: S_pustit

en: Edi_t
cs: _Upravit

en: Edit As _Root
cs: Upravit jako _superuživatel

en: _Choose...
cs: _Vybrat...

en: Open With _Default
cs: Otevřít s _výchozím

note: virtual
en: In _Tab
cs: V _kartě

en: N_ew
cs: N_ová

en: Tab _1
cs: Karta _1

en: Tab _2
cs: Karta _2

en: Tab _3
cs: Karta _3

en: Tab _4
cs: Karta _4

en: Tab _5
cs: Karta _5

en: Tab _6
cs: Karta _6

en: Tab _7
cs: Karta _7

en: Tab _8
cs: Karta _8

en: Tab _9
cs: Karta _9

en: Tab 1_0
cs: Karta _10

en: In _Panel
cs: V _panelu

en: _Extract
cs: _Rozbalit

en: Extract _To
cs: Rozbalit _do

en: _List Contents
cs: Ukázat _obsah

en: _Archive Defaults
cs: Výchozí _archivy

en: _Open With App
cs: _Otevřít s programem

en: _Create Subfolder
cs: Vy_tvořit podsložku

en: _Write Access
cs: Přístup k _zápisu

en: Archive _Handlers
cs: Za_cházení s archivy

en: Fol_der
cs: Slož_ka

[ctx: New|]
en: _Bookmark
cs: _Záložka

en: _Archive
cs: _Archiv

[ctx: New|]
note: Extract To - Create Subfolder Extract To - Write Access
en: _Tab
cs: _Karta

en: Tab _Here
cs: Karta _zde

en: _Desktop Application
cs: Program _plochy

en: _Go
cs: _Přejít

en: _Back
cs: _Zpět

en: _Forward
cs: _Vpřed

en: _Up
cs: _Nahoru

en: _Home
cs: _Domovská složka

en: _Set Default
cs: _Nastavit jako výchozí

en: Re_al Path
cs: _Skutečná cesta

en: Fo_cus
cs: Z_aměření

en: _Path Bar
cs: Pruh s _cestou

en: _File List
cs: Seznam _souborů

en: _Tree
cs: S_trom

[ctx: Go|]
en: _Tab
cs: _Karta

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Styl_e
cs: Sty_l

en: C_olumns
cs: S_loupce

en: _Reorder
cs: _Přeuspořádat

en: _Rubberband Select
cs: _Gumičkový výběr

en: _Sort
cs: _Seřadit

note: visible position
en: _Size
cs: _Velikost

en: _Type
cs: _Typ

en: _Permission
cs: _Oprávnění

en: _Owner
cs: _Vlastník

en: _Modified
cs: _Změněno

en: _Descending
cs: Ses_tupně

en: Nat_ural
cs: Př_irozeně

en: _Case Sensitive
cs: Rozlišovat _velikost písmen

en: Folders Fi_rst
cs: Nejprve sl_ožky

en: F_iles First
cs: Nejprve sou_bory

en: Mi_xed
cs: S_míšeně

en: _Hidden First
cs: Nejprve s_kryté

en: Hidden _Last
cs: Skryté naposledy

en: Re_fresh
cs: Ob_novit

en: Auto See_k
cs: _Hledat automaticky

note: set->s was custom protocol handler in sfm<=0.9.3 - retained
en: Path Bar _Help
cs: _Nápověda k pruhu s cestou

en: _Rename
cs: _Přejmenovat

en: _Delete
cs: _Smazat

en: _Actions
cs: Či_nnosti

en: Copy Pa_rent
cs: Kopírovat pů_vod

en: Paste _Link
cs: Vložit _odkaz

en: Paste _Target
cs: Vložit _cíl

en: Paste _As
cs: Vložit _jako

en: _Copy To
cs: _Kopírovat do

en: L_ocation
cs: _Umístění

en: L_ast Location
cs: Posle_dní umístění

[ctx: Edit|CopyTo|]
en: _Tab
cs: _Karta

en: _Move To
cs: _Přesunout do

en: _Location
cs: _Umístění

[ctx: Edit|MoveTo|]
en: _Tab
cs: _Karta

en: _Select All
cs: _Vybrat vše

en: _Unselect All
cs: _Zrušit výběr všeho

en: _Invert Selection
cs: _Obrátit výběr

en: S_elect By Pattern
cs: V_ybrat podle vzoru

en: R_oot
cs: S_uperuživatel

en: Move _To
cs: Přesunout _do

note: Properties
en: Propert_ies
cs: _Vlastnosti

en: _Quick
cs: _Rychle

en: _Recursive
cs: _Rekurzivní

en: _Toolbar
cs: _Nástrojový pruh

en: T_ree
cs: S_trom

en: _Side Toolbar
cs: P_ostranní nástrojový pruh

en: _Detailed
cs: _Podrobné

en: _Icons
cs: _Ikony

en: _Compact
cs: Ce_listvý

en: _Large Icons
cs: _Velké ikony

en: _Hidden Files
cs: S_kryté soubory

en: File List Font (Panel %d)
cs: Písmo pro seznam souborů (Panel %d)

en: Example  1.1 M  file  -rwxr--r--  user:group  2011-01-01 01:11
cs: Příklad  1.1 M  Soubor  -rwxr--r--  user:group  2011-01-01 01:11

en: Devices Font (Panel %d)
cs: Písmo pro zařízení (Panel %d)

en: sr0 [no media] :EXAMPLE
cs: sr0 [no media] :PŘÍKLAD

en: Bookmarks Font (Panel %d)
cs: Písmo pro záložky (Panel %d)

en: Example Bookmark Name
cs: Příklad pro název záložky

en: Path Bar Font (Panel %d)
cs: Písmo pro pruh s cestou (Panel %d)

en: $ cat /home/user/example
cs: $ cat /home/user/Beispiel

en: Tab Font (Panel %d)
cs: Písmo pro kartu (Panel %d)

en: Status Bar Font (Panel %d)
cs: Písmo pro stavový řádek (Panel %d)

en: 12 G free / 200 G   52 items
cs: 12 G volné / 200 G   52 položek

note: sort_natural sort_case PTK_LIST_SORT_DIR_FIRST from ptk-file-list.h sort_hidden_first
en: Follow _Dir
cs: Sledovat _adresář

note: speed
en: _New Tab
cs: _Nová karta

en: _Single Click
cs: _Jedno klepnutí

en: Directory doesn't exist
    
    %s
cs: Adresář neexistuje
    
    %s

en: Unable to access %s
    
    %s
cs: Nelze přistupovat k %s
    
    %s

en: Select By Pattern
cs: Vybrat podle vzoru

en: Enter pattern to select files and folders:
    
    If your pattern contains any uppercase characters, the matching will be case sensitive.
    
    Example:  *sp*e?m*
    
    TIP: You can also enter '%% PATTERN' in the path bar.
cs: Zadejte vzor pro výběr souborů a složek:
    
    pokud váš vzor obsahuje velká písmena, bude se při porovnání rozlišovat velikost písmen.
    
    Příklad:  *sp*e?m*
    
    RADA: '%% VZOR' lze také zadat v pruhu s cestou.

en: Choose Location
cs: Vybrat umístění

en: Invalid Destination
cs: Neplatný cíl

en: Destination same as source
cs: Cíl stejný jako zdroj

en: Invalid destination
cs: Neplatný cíl

en: Hide File
cs: Skrýt soubor

en: The names of the selected files will be added to the '.hidden' file located in this folder, which will hide them from view in SpaceFM.  You may need to refresh the view or restart SpaceFM for the files to disappear.
    
    To unhide a file, open the .hidden file in your text editor, remove the name of the file, and refresh.
cs: Názvy vybraných souborů budou přidány do souboru '.hidden' umístěného v této složce, což je skryje ze zobrazení v SpaceFM.  Případně bude nutné obnovit zobrazení nebo SpaceFM spustit znovu, aby soubory zmizely.
    
    Pro opětovné ukázání souboru, otevřete soubor .hidden ve svém textovém editoru, odstraňte ze souboru název, a obnovte zobrazení.

en: Error hiding files
cs: Chyba při skrývání souborů

en: No files are selected
cs: Nejsou vybrány žádné soubory

en: Unable to mount device
cs: Nelze připojit zařízení

en: Unable to unmount device
cs: Nelze odpojit zařízení

en: Unable to eject device
cs: Nelze vysunout zařízení

en: udev Not Configured
cs: udev nenastaveno

en: Mounting a network share requires a udev (--disable-hal) build of SpaceFM.
cs: Připojení v síti sdílených složek vyžaduje sestavení SpaceFM pro udev (--disable-hal).

en: Invalid URL
cs: Neplatná adresa (URL)

en: The entered URL is not valid.
cs: Zadaná adresa (URL) je neplatná.

en: Handler Not Found
cs: Manipulátor nenalezen

en: No network handler is configured for this URL, or no mount command is set.  Add a handler in Devices|Settings|Protocol Handlers.
cs: Pro tuto adresu (URL) není nastaven žádný síťový manipulátor, nebo není nastaven žádný příkaz pro připojení. Přidejte manipulátor v Zařízení|Nastavení|Zacházení s protokoly.

en: Open URL %s
cs: Otevřít adresu (URL) %s

en: mount
cs: Připojit

en: unmount
cs: Odpojit

en: No handler is configured for this device type, or no %s command is set.  Add a handler in Settings|Device Handlers or Protocol Handlers.
cs: Pro tento typ zařízení není nastaven žádný manipulátor, nebo není nastaven žádný příkaz %s. Přidejte manipulátor v Nastavení|Zacházení se zařízeními nebo Zacházení s protokoly.

note: task
en: Mount %s
cs: Připojit %s

en: %s is currently mounted.  You must unmount it before you can check it.
cs: %s je nyní připojeno. Před přezkoušením musí být odpojeno.

en: Device Is Mounted
cs: Zařízení je připojeno

en: Enter filesystem check command:
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root
cs: Zadejte příkaz pro přezkoušení souborového systému:
    
    Použití:
    	%%%%v	soubor zařízení ( %s )
    
    UPRAVUJTE OPATRNĚ   Tento příkaz je spuštěn s oprávněními superuživatele

en: Check As Root
cs: Přezkoušet jako superuživatel

en: CHECK AS ROOT
cs: Přezkoušet jako superuživatel

en: Check As Root %s
cs: Přezkoušet jako superuživatel %s

en: Enter mount command:
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    	%%%%o	volume-specific mount options
    		( %s )
    
    Note: fstab overrides some options
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root
cs: Zadejte příkaz pro přezkoušení souborového systému:
    
    Použití:
    	%%%%v	soubor zařízení ( %s )
    	%%%%o	zvláštní volby pro připojení svazku
    		( %s )
    
    Poznámka: fstab přepíše některé volby
    
    UPRAVUJTE OPATRNĚ   Tento příkaz je spuštěn s oprávněními superuživatele

en: Mount As Root
cs: Připojit jako superuživatel

en: MOUNT AS ROOT
cs: Připojit jako superuživatel

en: Mount As Root %s
cs: Připojit jako superuživatel %s

en: Enter unmount command:
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root
cs: Zadejte příkaz pro odpojení:
    
    Použití:
    	%%%%v	soubor zařízení ( %s )
    
    UPRAVUJTE OPATRNĚ   Tento příkaz je spuštěn s oprávněními superuživatele

en: Unmount As Root
cs: Odpojit jako superuživatel

en: UNMOUNT AS ROOT
cs: Odpojit jako superuživatel

en: Unmount As Root %s
cs: Odpojit jako superuživatel %s

en: 
    
    WARNING: %s is mounted.  You may want or need to unmount it before changing the label.
cs: 
    
    VAROVÁNÍ: %s je připojen.  Před změnou popisku je lepší provést odpojení.

en: Enter volume label for %s:%s
cs: Zadejte název svazku pro %s:%s

en: Change Volume Label
cs: Změnit popisek svazku

en: Enter remove label command for fstype '%s':
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    	%%%%l	new label ( "%s" )
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root%s
cs: Zadejte příkaz pro odstranění popisku pro fstype '%s':
    
    Použití:
    	%%%%v	soubor zařízení ( %s )
    	%%%%l	nový popisek ( "%s" )
    
    UPRAVUJTE OPATRNĚ   Tento příkaz je spuštěn s oprávněními superuživatele %s

en: Enter change label command for fstype '%s':
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    	%%%%l	new label ( "%s" )
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root%s
cs: Zadejte příkaz pro změnu popisku pro fstype '%s':
    
    Použití:
    	%%%%v	soubor zařízení ( %s )
    	%%%%l	nový popisek ( "%s" )
    
    UPRAVUJTE OPATRNĚ   Tento příkaz je spuštěn s oprávněními superuživatele %s

en: Change Label As Root
cs: Změnit popisek jako superuživatel

en: LABEL AS ROOT
cs: Popisek jako superuživatel

en: Label As Root %s
cs: Popisek jako superuživatel %s

en: Unmount %s
cs: Odpojit %s

en: Remove %s
cs: Odstranit %s

note: task
en: Remount %s
cs: Připojit znovu %s

en: Reload %s
cs: Nahrát znovu %s

en: Sync
cs: Seřídit

en: %s is currently mounted.  You must unmount it before you can format it.
cs: %s je nyní připojeno. Před formátováním musí být odpojeno.

en:  ( AN ENTIRE DEVICE )
cs:  (CELÝ DATOVÝ NOSIČ)

en: You are about to erase %s %s- ALL DATA WILL BE LOST.  Be patient - this can take awhile and dd gives no feedback.
    
    Enter command to overwrite entire volume with /dev/%s:
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root
cs: Chystáte se vymazat %s %s- VŠECHNA DATA BUDOU ZTRACENA.  Buďte opatrný - může to chvíli trvat a dd nedává žádnou zpětnou vazbu.
    
    Zadejte příkaz pro přepsání celého svazku /dev/%s:
    
    Použití:
    	%%%%v	soubor zařízení ( %s )
    
    UPRAVUJTE OPATRNĚ   Tento příkaz je spuštěn s oprávněními superuživatele

en: You are about to format %s %s- ALL DATA WILL BE LOST.
    
    Enter %s format command:
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root
cs: Chystáte se formátovat %s %s- VŠECHNA DATA BUDOU ZTRACENA.
    
    Zadejte příkaz pro přepsání %s:
    
    Použití:
    	%%%%v	soubor zařízení ( %s )
    
    UPRAVUJTE OPATRNĚ   Tento příkaz je spuštěn s oprávněními superuživatele

en: Format
cs: Formátovat

en: DATA LOSS WARNING
cs: VAROVÁNÍ PŘED ZTRÁTOU DAT

en: Format %s
cs: Formátovat %s

en: %s is currently mounted.  You must unmount it before you can restore it.
cs: %s je nyní připojeno. Před obnovením musí být odpojeno.

en: Choose Backup For Restore
cs: Vybrat zálohu pro obnovení

en: You are about to overwrite the MBR boot code of %s using %s.
    
    This change may prevent your computer from booting properly.  All important data on the entire device should be backed up first.
    
    Proceed?  (If you press Yes, you still have one more opportunity to abort before the disk is modified.)
cs: Chystáte se přepsat zaváděcí kód (boot code) %s v MBR pomocí %s.
    
    Tato změna může vašemu počítači zabránit v řádném zavedení. Všechna důležitá data na celém zařízení by se nejprve měla zazálohovat
    
    Pokračovat? (Pokud stisknete Ano, stále ještě máte jednu další příležitost k přerušení, předtím než bude datový nosič (disk) změněn.)

en: Restore MBR
cs: Obnovit MBR

en: Unknown Type
cs: Neznámý typ

en: The selected file is not a recognized backup file.
    
    FSArchiver filenames contain 'fsarchiver' or end in '.fsa'.  Partimage filenames contain 'partimage' or end in '.000'.  MBR filenames end in '.mbr', '.mbr.bin', or '-MBR-back' and are 512 bytes in size.  If you are SURE this file is a valid backup, you can rename it to avoid this error.
cs: Vybraný soubor není rozpoznán jako záložní soubor.
    
    Souborové názvy FSArchiver obsahují 'fsarchiver' nebo končí na '.fsa'.  Souborové názvy Partimage obsahují 'partimage' nebo končí na '.000'.  Souborové názvy MBR končí na '.mbr', '.mbr.bin', nebo '-MBR-back' a mají velikost 512 bytů.  pokud jste si JISTÝ, že tento soubor je platnou zálohou, můžete jej přejmenovat, abyste se vyhnul této chybě.

en: You are about to restore %s %susing %s - ALL DATA WILL BE LOST.
    
    Enter %s restore command:
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    	%%%%s	backup file ( %s )
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root
cs: Chystáte se obnovit %s %s pomocí %s- VŠECHNA DATA BUDOU ZTRACENA.
    
    Zadejte příkaz pro  obnovení %s:
    
    Použití:
    	%%%%v	soubor zařízení ( %s )
    	%%%%s	soubor se zálohou ( %s )
    
    UPRAVUJTE OPATRNĚ   Tento příkaz je spuštěn s oprávněními superuživatele

en: Restore
cs: Obnovit

en: %s Restore %s
cs: %s Obnovit %s

en: Directory Missing
cs: Adresář chybí

en: Choose Backup For Info
cs: Vybrat zálohu pro informace

en: MBR File
cs: Soubor MBR

en: Based on its name, the selected file appears to be an MBR backup file.  No other information is available for this type of backup.
cs: Podle jeho názvu se zdá, že vybraný soubor je záložní soubor MBR. U tohoto typu zálohy nejsou dostupné žádné další zálohy.

en: Restore Info
cs: Informace o obnovení

en: 
    
    WARNING: %s is mounted.  By default, FSArchiver will only backup volumes mounted read-only.  To backup a read-write volume, you need to add --allow-rw-mounted to the command.  See 'man fsarchiver' for details.
cs: 
    
    VAROVÁNÍ: %s je připojen.  FSArchiver podle  výchozího nastavení zazálohuje jen svazky připojené pouze pro čtení.  Pro zazálohování svazku nastaveného na čtení-zápis (read-write) potřebujete přidat --allow-rw-mounted do příkazu umožňujícího zálohu datového nosiče rw.  Podívejte se do 'man fsarchiver' na podrobnosti.

en: %s is currently mounted.  You must unmount it before you can create a backup using Partimage.
cs: %s je nyní připojeno. Před vytvořením zálohy pomocí Partimage musí být odpojeno.

en: Save %s Backup
cs: Uložit jako %s zálohu

en: Overwrite?
cs: Přepsat?

en: The selected backup already exists.  Overwrite?
cs: Vybraná záloha již existuje. Přepsat?

en: Enter %s backup command:
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    	%%%%s	backup file ( %s )%s
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root
cs: Zadejte příkaz pro zálohu %s:
    
    Použití:
    	%%%%v	soubor zařízení ( %s )
    	%%%%s	soubor se zálohou ( %s )%s
    
    UPRAVUJTE OPATRNĚ   Tento příkaz je spuštěn s oprávněními superuživatele

en: Backup
cs: Záloha

en: %s Backup %s
cs: %s Záloha dat %s

en: Properties %s
cs: Vlastnosti %s

en: %sCurrently Selected Device: %s
    Volume Label: %s
    Device ID: %s
cs: %sNyní vybrané zařízení: %s
    popisek svazku: %s
    ID zařízení: %s

en: _Eject
cs: _Vysunout

en: Kill As Other
cs: Zabít jako jiné

en: Q_ueue
cs: _Zařadit

en: Res_ume
cs: _Pokračovat

en: Stop As Other
cs: Zastavit jako jiné

en: Cont As Other
cs: Počítat jako jiné

en: Move:
cs: Přesunout:

en: Copy:
cs: Kopírovat:

en: Trash:
cs: Koš:

en: Delete:
cs: Mazat:

en: Link:
cs: Odkaz:

en: Change:
cs: Změnit:

en: Run:
cs: Spustit:

en: Moving...
cs: Přesouvá se...

en: Copying...
cs: Kopíruje se...

en: Trashing...
cs: Odhazuje se...

en: Deleting...
cs: Maže se...

en: Linking...
cs: Spojuje se...

en: Changing...
cs: Mění se...

en: Running...
cs: Běží...

en: From:
cs: Z:

en: To:
cs: Do:

en: Progress:
cs: Postup:

en: Status:
cs: Stav:

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Queued
cs: Zařazeno

en: Ask
cs: Ptát se

en: Overwrite All
cs: Přepsat vše

en: Skip All
cs: Přeskočit vše

en: Auto Rename
cs: Přejmenovat automaticky

en: Stop If Error First
cs: Zastavit při první chybě

en: Stop On Any Error
cs: Zastavit při jakékoli chybě

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Errors
cs: Chyby

en: Done
cs: Hotovo

en: %s  (%s)  %s remaining
cs: %s  (%s)  %s zbývá

en: Error  ( Stop If First )
cs: Chyba (zastavit pokud první)

en: Error  ( Stop On Any )
cs: Chyba (zastavit při jakékoli)

en: Stopped with %d error | Stopped with %d errors
cs[0]: Zastaveno s %d chybou
cs[1]: Zastaveno s %d chybami
cs[2]: Zastaveno s %d chybami

en: Finished with %d error | Finished with %d errors
cs[0]: Dokončeno s %d chybou
cs[1]: Dokončeno s %d chybami
cs[2]: Dokončeno s %d chybami

en: Finished with error  ( exit status %d )
cs: Dokončeno s chybou (stav ukončení %d)

en: Finished with error
cs: Dokončeno s chybou

en: Paused  ( pid %d )
cs: Pozastaveno ( PID %d )

en: Paused  ( exit status %d )
cs: Pozastaveno (stav ukončení %d)

en: Queued  ( pid %d )
cs: Zařazeno ( PID %d )

en: Queued  ( exit status %d )
cs: Pozastaveno (stav ukončení %d)

en: Running with %d error | Running with %d errors
cs[0]: Běží s %d chybou
cs[1]: Běží s %d chybami
cs[2]: Běží s %d chybami

en: Running...  ( pid %d )
cs: Běží... ( PID %d )

en: Running...  ( exit status %d )
cs: Běží... (stav ukončení %d)

en: stalled
cs: přerušeno

en: [ SNIP - additional errors above have been trimmed from this log ]
cs: [ SNIP - dodatečné chyby výše byly z tohoto zápisu odstraněny ]

en: Moving from folder:
cs: Přesunout ze složky:

en: Linking from folder:
cs: Odkázat ze složky:

en: Copying from folder:
cs: Kopírovat ze složky:

note: Ask the user whether to overwrite dir content or not
en: Folder Exists
cs: Složka existuje

en: <b>Folder already exists.</b>  Please rename or select an action.
cs: <b>Složka již existuje.</b>  Přejmenujte ji, prosím, nebo zvolte činnost.

en: 	<b>( link )</b>
cs: 	<b>( odkaz )</b>

en: 	<b>! overwrite file with link !</b>
cs: 	<b>! Přepsat soubor s odkazem !</b>

en: <b>( same size )</b>
cs: <b>( stejná velikost )</b>

en: %s	( %lu bytes )
cs: %s	( %lu bytů )

en: larger
cs: Větší

en: smaller
cs: Menší

en: <b>( same time )</b>
cs: <b>( stejný čas )</b>

en: newer
cs: novější

en: older
cs: starší

en: Filename Exists
cs: Souborový název existuje

en: <b>Filename already exists.</b>  Please rename or select an action.
cs: <b>Souborový název již existuje.</b>  Přejmenujte jej, prosím, nebo zvolte činnost.

en: Rename Required
cs: Požadováno přejmenování

en: In folder:
cs: Ve složce:

en: _Overwrite
cs: _Přepsat

en: Overwrite _All
cs: Přepsat _vše

en: _Pause
cs: _Pozastavit

en: _Skip
cs: _Přeskočit

en: S_kip All
cs: _Přeskočit vše

en: To folder:
cs: Po složku:

en: <b>Folder Name:</b>
cs: <b>Název složky:</b>

note: extra buttons
en:  _Rename
cs: _Přejmenovat

en:  A_uto Rename
cs: Přejmenovat _automaticky

en:  Auto Re_name All
cs: _Přejmenovat vše automaticky

en: Error Loading Handler
cs: Chyba při nahrávání manipulátoru

en: Create Archive
cs: Vytvořit archiv

en: Conf_igure
cs: _Nastavit

en: Co_mpress Commands:
cs: Příkazy pro _kompresi:

en: Archive Handlers - Create Archive
cs: Zacházení s archivy - Vytvořit archiv

en: No archive handlers configured. You must add a handler before creating an archive.
cs: Nenastaveny žádné manipulátory s archivy. Před vytvořením archivu musíte přidat manipulátor.

en: _Archive Format:
cs: Formát _archivu:

en: The archive creation command is empty.  Please enter a command.
cs: Příkaz pro vytvoření archivu je prázdný. Zadejte, prosím, příkaz.

en: Error Saving Handler
cs: Chyba při ukládání manipulátoru

en: copy
cs: Kopírovat

note: Creating task
en: Archive
cs: Zabalit

note: It hasn't - generating dialog to ask user. Only dealing with * user-writable contents if the user isn't root
en: Extract To
cs: Rozbalit do

en: Cre_ate subfolder(s)
cs: Vy_tvořit podsložku(y):

en: Make contents user-_writable
cs: Udělat obsah _zapisovatelný pro uživatele

en: No archive handler/command found for file:
cs: Nenalezen žádný manipulátor archivu/příkaz pro soubor:

note: Creating task
en: Extract %s
cs: Rozbalit %s

en: 
    Complete!
cs: 
    Hotovo!

en: Command:
cs: Příkaz:

en: File System
cs: Systém souborů

en: ( no subfolder )
cs: (žádná podsložka)

en: Remove Text Type Association
cs: Odstranit přiřazení typu textu

en: Copy Desktop File
cs: Kopírovat soubor plochy

en: Create New XML
cs: Vytvořit nové XML

note: Set Default
en: _Set As Default
cs: _Nastavit jako výchozí

note: Add
en: _Add...
cs: _Přidat...

en: new
cs: Nový

en: Delete %d selected item ? | Delete %d selected items ?
cs[0]: Smazat %d vybranou položku?
cs[1]: Smazat %d vybrané položky?
cs[2]: Smazat %d vybraných položek?

note: MOD
en: Confirm Delete
cs: Potvrdit smazání

en: <b>P_ath:</b>   <i>original</i>
cs: <b>_Cesta:</b>   <i>původní</i>

en: <b>_Name:</b>   <i>original</i>
cs: <b>_Název:</b>   <i>původní</i>

en: <b>_Filename:</b>   <i>original</i>
cs: <b>_Souborový název:</b>   <i>původní</i>

en: <b>_Parent:</b>   <i>original</i>
cs: <b>_Původ:</b>   <i>původní</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>exists as folder</i>
cs: <b>C_esta:</b>   <i>existuje jako složka</i>

en: <b>_Name:</b>   <i>exists as folder</i>
cs: <b>Ná_zev:</b>   <i>existuje jako složka</i>

en: <b>_Filename:</b>   <i>exists as folder</i>
cs: <b>S_ouborový název:</b>   <i>existuje jako složka</i>

en: <b>_Parent:</b>
cs: <b>Pů_vod:</b>

en: <b>P_ath:</b>   <i>exists as file</i>
cs: <b>C_esta:</b>   <i>existuje jako soubor</i>

en: <b>_Name:</b>   <i>exists as file</i>
cs: <b>Ná_zev:</b>   <i>existuje jako soubor</i>

en: <b>_Filename:</b>   <i>exists as file</i>
cs: <b>S_ouborový název:</b>   <i>existuje jako soubor</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>* overwrite existing file</i>
cs: <b>C_esta:</b>   <i>* přepsat stávající soubor</i>

en: <b>_Name:</b>   <i>* overwrite existing file</i>
cs: <b>_Název:</b>   <i>* přepsat stávající soubor</i>

en: <b>_Filename:</b>   <i>* overwrite existing file</i>
cs: <b>S_ouborový název:</b>   <i>* přepsat stávající soubor</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>parent exists as file</i>
cs: <b>C_esta:</b>   <i>rodič existuje jako soubor</i>

en: <b>_Name:</b>
cs: <b>_Název:</b>

en: <b>_Filename:</b>
cs: <b>_Název souboru:</b>

en: <b>_Parent:</b>   <i>parent exists as file</i>
cs: <b>_Původ:</b>   <i>rodič existuje jako soubor</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>* create parent</i>
cs: <b>_Cesta:</b>   <i>* vytvořit rodiče</i>

en: <b>_Parent:</b>   <i>* create parent</i>
cs: <b>_Původ:</b>   <i>* vytvořit rodiče</i>

en: <b>P_ath:</b>
cs: <b>_Cesta:</b>

en: _Move
cs: _Přesunout

en: Select Link Target
cs: Vybrat cíl odkazu

en: Select Template File
cs: Vybrat soubor s předlohou

en: Select Template Folder
cs: Vybrat složku s předlohou

note: action create folder does not work properly so not used: it creates a folder by default with no way to stop it it gives 'folder already exists' error popup
en: Browse
cs: Procházet

en: Fil_ename
cs: S_ouborový název

en: Pa_rent
cs: _Původ

en: Insert as
cs: Vložit jako

en: C_reate
cs: _Vytvořit

[ctx: Title|]
en: Create New
cs: Vytvořit nový

[ctx: Title|CreateNew|]
en: File
cs: Soubor

[ctx: Title|CreateNew|]
en: Folder
cs: Složka

[ctx: Title|CreateNew|]
en: Link
cs: Odkaz

en: Move
cs: Přesunout

en: C_opy
cs: K_opírovat

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Create Link To
cs: Vytvořit odkaz na

en: Link Target
cs: Cíl odkazu

en: Target
cs: Cíl

en:  As Root
cs:  Jako superuživatel

en: Link
cs: Odkaz

en: File
cs: Soubor

note: Buttons
en: Opt_ions
cs: Vol_by

en: Re_vert
cs: _Obrátit

en: & _Open
cs: & _Otevřít...

en: Link-> %s
cs: Odkaz -> %s

en: !Link-> %s (missing)
cs: Odkaz -> %s (chybí)

en: <b>_Target:</b>
cs: <b>_Cíl:</b>

en: <b>_Template:</b>
cs: <b>_Předloha:</b>

en: Empty File
cs: Prázdný soubor

en: Empty Folder
cs: Prázdná složka

en: <b>E_xtension:</b>
cs: <b>_Přípona:</b>

note: Options
en: Mov_e
cs: Př_esunout

en: Cop_y
cs: _Kopírovat

en: Lin_k
cs: _Odkázat

en: Link Tar_get
cs: _Cíl odkazu

en: A_s Root
cs: J_ako superuživatel

[ctx: New|Radio]
en: Fil_e
cs: Sou_bor

[ctx: New|Radio]
en: Fol_der
cs: Slo_žka

[ctx: New|Radio]
en: _Link
cs: _Zástupce

en: New
cs: Nový

en: Path contains linefeeds
cs: Cesta obsahuje posuny na nové řádky

en: Create Parent Folder
cs: Vytvořit nadřazenou složku

en: The parent folder does not exist.  Create it?
cs: Nadřazená složka neexistuje Vytvořit?

en: Error creating parent folder
    
    %s
cs: Chyba při vytváření nadřazené složky
    
    %s

en: Mkdir Error
cs: Chyba Mkdir

en: Overwrite Existing File
cs: Přepsat existující soubor

en: OVERWRITE WARNING
cs: VAROVÁNÍ PŘI PŘEPISOVÁNÍ

en: The file path exists.  Overwrite existing file?
cs: Cesta k souboru existuje. Přepsat stávající soubor?

note: new link task link task
en: Create Link%s
cs: Vytvořit odkaz %s

en: Template Missing
cs: Předloha chybí

en: The specified template does not exist
cs: Zadaná předloha neexistuje

en: Create New File%s
cs: Vytvořit nový soubor %s

en: Create New Folder%s
cs: Vytvořit novou složku %s

note: copy task
en: Copy%s
cs: Kopírovat %s

en: Copy Target Error
cs: Chyba při kopírování cíle

en: Error determining link's target
cs: Chyba při určování cíle odkazu

en: Link Target Error
cs: Chyba při odkazování cíle

note: move task - this is jumped to from the below rename block on EXDEV error
en: Move%s
cs: Přesunout %s

note: Unknown error has occurred - alert user as usual
en: Error renaming file
    
    %s
cs: Chyba při přejmenovávání souboru
    
    %s

en: Rename Error
cs: Chyba při přejmenovávání

en: New Folder
cs: Nová složka

en: New folder name:
cs: Název nové složky:

en: New File
cs: Nový soubor

en: New filename:
cs: Název nového souboru

en: Name already exists.
    
    Please input a new one:
cs: Název již existuje
    
    Zadejte, prosím, nový:

en: The new file cannot be created
cs: Nový soubor nelze vytvořit

en: This symlink's target is missing or you do not have permission to access it:
    %s
    
    Target: %s
cs: Cíl tohoto odkazu chybí nebo nemáte oprávnění pro přistupování k němu:
    %s
    
    Cíl: %s

en: Broken Link
cs: Poškozený odkaz

en: Delete %d selected item as root ? | Delete %d selected items as root ?
cs[0]: Smazat %d vybranou položku jako superuživatel?
cs[1]: Smazat %d vybrané položky jako superuživatel?
cs[2]: Smazat %d vybraných položek jako superuživatel?

en: Confirm Delete As Root
cs: Potvrdit smazání jako superuživatel

en: DELETE AS ROOT
cs: Smazat jako superuživatel

en: Delete As Root
cs: Smazat jako superuživatel

en: Move As Root
cs: Přesunout jako superuživatel

en: Copy As Root
cs: Kopírovat jako superuživatel

en: %s ( %lu bytes )
cs: %s ( %lu bytů )

en: %d folder | %d folders
cs[0]: %d složka
cs[1]: %d složky
cs[2]: %d složek

en: %d file, %s | %d files, %s
cs[0]: %d soubor, %s
cs[1]: %d soubory, %s
cs[2]: %d souborů, %s

en: %d files | %d files
cs[0]: %d soubor
cs[1]: %d soubory
cs[2]: %d souborů

en: ( multiple files )
cs: (více souborů)

en: ( multiple types )
cs: (více typů)

en: Choose...
cs: Vybrat...

en: <b>Folder _Name:</b>
cs: <b>_Název složky:</b>

en: %s  ( %lu bytes )
cs: %s  ( %lu bytů )

en: 1 file
cs: Jeden soubor

en: <b>Link _Name:</b>
cs: <b>_Název odkazu:</b>

en: ( broken link )
cs: ( poškozený odkaz )

en: ( read link error )
cs: ( chyba při čtení odkazu )

note: The total file size displayed in "File Properties" is not completely calculated yet. So "Calculating..." is displayed.
en: Calculating...
cs: Počítá se...

en: Change File Date
cs: Změnit datum souboru

en: Invalid User
cs: Neplatný uživatel

en: Invalid Group
cs: Neplatná skupina

en: In addition to a folder or file path, commands can be entered in the Path Bar.  Prefixes:
    	$	run as task
    	&	run and forget
    	+	run in terminal
    	!	run as root
    Use:
    	%%F	selected files  or  %%f first selected file
    	%%N	selected filenames  or  %%n first selected filename
    	%%d	current directory
    	%%v	selected device (eg /dev/sda1)
    	%%m	device mount point (eg /media/dvd);  %%l device label
    	%%b	selected bookmark
    	%%t	selected task directory;  %%p task pid
    	%%a	menu item value
    	$fm_panel, $fm_tab, $fm_command, etc
    
    Example:  $ echo "Current Directory: %%d"
    Example:  +! umount %%v
cs: Dodatečně lze ke složce nebo souborové cestě zadávat v pruhu s cestou příkazy.  Předpony:
    	$	spustit jako úkol
    	&	spustit a zapomenout
    	+	spustit v terminálu
    	!	spustit jako superuživatel
    Použití:
    	%%F	vybrané soubory nebo  %%f první vybraný soubor
    	%%N	vybrané souborové názvy nebo  %%n první vybraný souborový název
    	%%d	nynější adresář
    	%%v	vybrané zařízení (např. /dev/sda1)
    	%%m	přípojný bod zařízení (např. /media/dvd);  %%l popisek zařízení
    	%%b	vybraná záložka
    	%%t	adresář vybraného úkolu;  %%p PID úkolu
    	%%a	hodnota položky nabídky
    	$fm_panel, $fm_tab, $fm_command, atd.
    
    Příklad:  $ echo "Current Directory: %%d"
    Příklad:  +! umount %%v

en: Archive Handlers
cs: Zacházení s archivy

en: Device Handlers
cs: Zacházení se zařízeními

en: Protocol Handlers
cs: Zacházení s protokoly

en: File Handlers
cs: Zacházení se soubory

en: Archive Hand_lers
cs: _Zacházení s archivy

en: Device Hand_lers
cs: Z_acházení se zařízeními

en: Protocol Hand_lers
cs: Za_cházení s protokoly

en: File Hand_lers
cs: Zac_házení se soubory

en: Error: unable to load command (internal error)
cs: Chyba: Nelze nahrát příkaz (vnitřní chyba)

en: Error: unable to save command (can't get script path?)
cs: Chyba: Nelze uložit příkaz (nelze získat cestu ke skriptu?)

en: Error reading file
cs: Chyba při čtení souboru

en: Error: unable to save command (internal error)
cs: Chyba: Nelze uložit příkaz (vnitřní chyba)

en: Error writing to file
cs: Chyba při zápisu do souboru

en: Device
cs: Zařízení

en: Protocol
cs: Protokol

note: due to dialog run causes low level thread lock
en: Handler Imported
cs: Manipulátor zaveden

en: (optional)
cs: (volitelné)

en: (disabled)
cs: (zakázáno)

en: Permanently remove the selected handler?
cs: Trvale odstranit vybraný ovladač?

en: Apply Changes ?
cs: Použít změny?

en: Apply changes to the current handler?
cs: Použít změny na nynější ovladač?

en: Restore Default Handlers
cs: Obnovit výchozí ovladače

en: Missing default handlers will be restored.
    
    Also OVERWRITE ALL EXISTING default handlers?
cs: Chybějící výchozí ovladače budou obnoveny.
    
    Takže PŘEPSAT VŠECHNY STÁVAJÍCÍ výchozí ovladače?

en: Please enter a valid handler name.
cs: Zadejte, prosím, platný název ovladače

en: Please enter a valid MIME Type or Pathname pattern.
cs: Zadejte, prosím, platný typ MIME nebo vzor názvu cesty.

en: _Export
cs: _Vyvést

en: Import _File
cs: Zavést _soubor

en: Import _URL
cs: Zavést _adresu (URL)

en: Restore _Default Handlers
cs: Obnovit _výchozí ovladače

en: Defa_ults
cs: _Výchozí

en: A_dd
cs: _Přidat

en: Appl_y
cs: P_oužít

en: U_p
cs: _Nahoru

en: Do_wn
cs: _Dolů

en: Ena_ble as a default opener
cs: Povo_lit jako výchozí otevírač

en: Ena_ble Handler
cs: Povol_it ovladač

en: _Name:
cs: _Název:

en: MIM_E Type:
cs: MIM_E Typ:

en: Whit_elist:
cs: _Bílá listina:

en: P_athname:
cs: Název _cesty:

en: Bl_acklist:
cs: Č_erná listina:

en: _Icon:
cs: _Ikona:

en: <b>Co_mpress:</b>
cs: <b>Ko_mprimovat:</b>

en: <b>Open Co_mmand:</b>
cs: <b>Otevřít _příkaz:</b>

en: <b>_Mount:</b>
cs: <b>Připo_jit:</b>

en: <b>Ex_tract:</b>
cs: <b>V_ytáhnout:</b>

en: <b>Unmoun_t:</b>
cs: <b>Odpoji_t:</b>

en: <b>Li_st:</b>
cs: <b>Vyp_sat:</b>

en: <b>Propertie_s:</b>
cs: <b>_Vlastnosti:</b>

en: Run In Terminal
cs: Spustit v terminálu

en: Run As Task
cs: Spustit jako úkol

en: Edit
cs: Upravit

en: Please choose an application:
cs: Vyberte, prosím, program:

en: MIME Type Has Handler
cs: MIME typ má manipulátor

en: Command not found
cs: Příkaz nenalezen

en: Destination directory "%1$s" is contained in source "%2$s"
cs: Cílový adresář "%1$s" je obsažen ve zdroji "%2$s"

en: Accessing
cs: Přistupuje se

en: Removing
cs: Odstraňuje se

en: Creating Dir
cs: Vytváří se adresář

en: Creating Link
cs: Vytváří se odkaz

en: Writing
cs: Zapisuje se

en: Creating
cs: Vytváří se

en: Renaming
cs: Přejmenovává se

en: Please install /usr/bin/sha256sum so I can improve your security while running root commands
cs: Nainstalujte, prosím, /usr/bin/sha256sum, aby šlo zlepšit vaši bezpečnost, když pracujete s příkazy příslušejícími superuživateli

en: Please configure a valid Terminal SU command in View|Preferences|Advanced
cs: Nastavte, prosím, platný příkaz pro terminál superuživatele (su) v Pohled|Nastavení|Pokročilé

en: Terminal SU Not Available
cs: Terminálové SU nedostupné

en: Please configure a valid Graphical SU command in View|Preferences|Advanced
cs: Nastavte, prosím, platný příkaz pro obrazové rozhraní pro superuživatele (su) v Pohled|Nastavení|Pokročilé

en: Graphical SU Not Available
cs: Grafické SU nedostupné

en: Cannot create temporary directory
cs: Nelze vytvořit dočasný adresář

en: Please set a valid terminal program in View|Preferences|Advanced
cs: Nastavte, prosím, platný program pro terminál v Pohled|Nastavení|Pokročilé

en: spacefm-auth not found in path - this reduces your security
cs: spacefm-auth nenalezen v cestě - to zmenšuje bezpečnost systému

en: Error executing '%s'
    See stdout (run spacefm in a terminal) for debug info
cs: Chyba při provádění '%s'
    Podívejte se na stdout (spusťte spacefm v terminálu) pro ladicí informace

en: Error writing temporary file
cs: Chyba při zápisu dočasného souboru

en: Timed out calculating total size
cs: Překročení časového omezení při počítání celkové velikosti

en: 
    %s %s
    Error: %s
cs: 
    %s %s
    Chyba: %s

en: %s Volume
cs: %s Svazek

en: %s/%s Drive
cs: %s/%s Jednotka

en: %s Drive
cs: %s Jednotka

en: Floppy Drive
cs: Disketová jednotka

en: Compact Flash Drive
cs: Jednotka Compact Flash

en: Memory Stick Drive
cs: Jednotka Memory Stick

en: Smart Media Drive
cs: Jednotka Smart Media

en: SD/MMC Drive
cs: Jednotka SD/MMC

en: Zip Drive
cs: Jednotka Zip

en: Jaz Drive
cs: Jednotka Jaz

en: Pen Drive
cs: Pen Disk

en: %s %s Music Player
cs: %s %s Hudební přehrávač

en: %s %s Digital Camera
cs: %s %s Digitální kamera

en: Drive
cs: Disk

en: External %s
cs: Externí %s

en: CD-ROM Disc
cs: CD-ROM Disk

en: Blank CD-R Disc
cs: Prázdný disk CD-R

en: CD-R Disc
cs: CD-R Disk

en: Blank CD-RW Disc
cs: Prázdný disk CD-RW

en: CD-RW Disc
cs: CD-RW Disk

en: DVD-ROM Disc
cs: DVD-ROM Disk

en: Blank DVD-RAM Disc
cs: Prázdný disk DVD-RAM

en: DVD-RAM Disc
cs: DVD-RAM Disk

en: Blank DVD-R Disc
cs: Prázdný disk DVD-R

en: DVD-R Disc
cs: DVD-R Disk

en: Blank DVD-RW Disc
cs: Prázdný disk DVD-RW

en: DVD-RW Disc
cs: DVD-RW Disk

en: Blank DVD+R Disc
cs: Prázdný disk DVD+R

en: DVD+R Disc
cs: DVD+R Disk

en: Blank DVD+RW Disc
cs: Prázdný disk DVD+RW

en: DVD+RW Disc
cs: DVD+RW Disk

en: Audio Disc
cs: Hudební disk

en: %s Removable Volume
cs: %s Odpojitelný svazek

en: Volume
cs: Svazek

en: Failed to connect to the HAL daemon: %s
cs: Chyba při spojeni s HAL démonem: %s

note: definitely not a device that we're able to mount, eject or unmount
en: Given device "%s" is not a volume or drive
cs: Zařízení "%s" není svazek nebo jednotka

note: tell the caller that no matching device was found
en: Device "%s" not found in file system device table
cs: Zařízení "%s" nebylo nalezeno

en: You are not privileged to mount the volume "%s"
cs: Nemáte oprávnění připojit svazek "%s"

en: You are not privileged to unmount the volume "%s"
cs: Nemáte oprávnění odpojit svazek "%s"

en: You are not privileged to eject the volume "%s"
cs: Nemáte oprávnění vysunout svazek "%s"

note: TODO: slim down mount options to what is allowed, cf. volume.mount.valid_options
en: Invalid mount option when attempting to mount the volume "%s"
cs: Chybné parametry při pokusu o připojení svazku "%s"

en: The volume "%s" uses the <i>%s</i> file system which is not supported by your system
cs: Svazek "%s" používá <i>%s</i> systém souborů, který není podporován vaším systémem

en: An application is preventing the volume "%s" from being unmounted
cs: Program zabraňuje svazku "%s" v odpojení

en: The volume "%s" is not mounted
cs: Svazek "%s" není připojen

en: Error <i>%s</i>
cs: Chyba <i>%s</i>

note: TRANSLATORS: HAL can only unmount volumes that were mounted via HAL.
en: The volume "%s" was probably mounted manually on the command line
cs: Svazek "%s" byl pravděpodobně připojen ručně z příkazové řádky

en: Blank discs cannot be mounted, use a CD recording application to record audio or data on the disc
cs: Prázdné disky nemohou být připojeny, použijte vypalovací program pro zapsání dat.

en: Audio CDs cannot be mounted, use music players to play the audio tracks
cs: Audio CD nemohou být připojena, použijte hudební přehrávač pro přehrátí

en: :floppy
cs: :disketa

en: :optical
cs: :optické médium

en: [blank]
cs: [nepopsaná]

en: [audio]
cs: [zvuk]

en: [no media]
cs: [žádné médium]

en: Selected Device Handler
cs: Vybraný způsob zacházení se zařízením

en: Selected Protocol Handler
cs: Vybraný způsob zacházení s protokolem

en: ( no udev device )
cs: ( není zařízením udev )

en: 
    Autoexec: %s
cs: 
    Automatické spuštění: %s

en: 
    Auto Open Tab for %s in %s
cs: 
    Kartu otevřít automaticky pro %s v %s

en: 
    Auto-Unmount: %s
cs: 
    Automatické odpojení: %s

en: 
    Auto-Unmount: error: no unmount command available
cs: 
    Automatické odpojení: chyba: Není dostupný žádný program pro odpojování

en: 
    Automount: %s
cs: 
    Automatické připojení: %s

en: 
    Automount: error: no mount command available
cs: 
    Automatické připojení: chyba: Není dostupný žádný příkaz pro připojování

en: Unmount-If-Mounted: %s
cs: Odpojit pokud připojeno: %s

en: You do not have permission to edit the contents of file %s
    
    Consider copying the file to the desktop, or link to a copy placed in ~/.local/share/applications/
cs: Nemáte oprávnění k tomu, abyste mohl upravovat obsah souborů %s
    
    Zvažte zkopírování souboru na plochu, nebo udělání odkazu na kopii umístěnou v ~/.local/share/applications/

en: Unable To Rename
cs: Nelze přejmenovat

en: Enter new desktop item name:
    
    Changing the name of this desktop item requires modifying the contents of desktop file %s
cs: Zadat nový název položky pracovní plochy:
    
    Změna názvu položky této pracovní plochy vyžaduje změnu obsahu souboru pracovní plochy %s

en: Change Desktop Item Name
cs: Změnit název položky pracovní plochy

en: An error occurred renaming this desktop item.
cs: Při přejmenovávání této položky plochy se vyskytla chyba.

en: Open Containing _Folder
cs: Otevřít obsahující _složku

en: Select a folder
cs: Vybrat složku

en: Browse...
cs: Prohlížet...

en: Local Volumes
cs: Místní svazky

en: Last Modified
cs: Naposledy změněno

en: Enter program or bash command line(s):
    
    Use:
    	%F	selected files  or  %f first selected file
    	%N	selected filenames  or  %n first selected filename
    	%d	current directory
    	%v	selected device (eg /dev/sda1)
    	%m	device mount point (eg /media/dvd);  %l device label
    	%b	selected bookmark
    	%t	selected task directory;  %p task pid
    	%a	menu item value
    	$fm_panel, $fm_tab, $fm_command, etc
cs: Zadat program nebo (bash) příkazový řádek(y):
    
    Použít:
    	%F	vybrané soubory  nebo  %f vybraný soubor
    	%N	vybrané souborové názvy  nebo  %n první vybraný souborový název
    	%d	nynější adresář
    	%v	vybrané zařízení (např. /dev/sda1)
    	%m	přípojný bod zařízení (např. /media/dvd);  %l štítek (označení) zařízení
    	%b	vybraná záložka
    	%t	vybraný adresář s úkoly;  %p PID úkolu
    	%a	hodnota položky nabídky
    	$fm_panel, $fm_tab, $fm_command, atd.

en: MIME Type
cs: MIME Typ

en: Filename
cs: Název souboru

en: Directory
cs: Adresář

en: Dir Write Access
cs: Právo zapisovat do adresáře

en: File Is Text
cs: Soubor je text

en: File Is Dir
cs: Soubor je adresář

en: File Is Link
cs: Soubor je zástupce

en: User Is Root
cs: Uživatel je superuživatel (root)

en: Multiple Selected
cs: Výcenásobný výběr

en: Clipboard Has Files
cs: Schránka obsahuje soubory

en: Clipboard Has Text
cs: Schránka obsahuje text

en: Current Panel
cs: Nynější panel

en: Panel Count
cs: Počet panelů

en: Current Tab
cs: Nynější karta

en: Tab Count
cs: Počet karet

en: Bookmark
cs: Záložka

en: Device Mount Point
cs: Přípojný bod zařízení

en: Device Label
cs: Štítek zařízení

en: Device FSType
cs: Typ FS zařízení

en: Device UDI
cs: UID zařízení

en: Device Properties
cs: Vlastnosti zařízení

en: Task Count
cs: Počet úkolů

en: Task Directory
cs: Adresář úkolu

en: Task Type
cs: Typ úkolu

en: Task Name
cs: Název úkolu

en: Panel 1 Directory
cs: Panel 1 Adresář

en: Panel 2 Directory
cs: Panel 2 Adresář

en: Panel 3 Directory
cs: Panel 3 Adresář

en: Panel 4 Directory
cs: Panel 4 Adresář

en: Panel 1 Has Sel
cs: Označení v Panel 1

en: Panel 2 Has Sel
cs: Označení v Panel 2

en: Panel 3 Has Sel
cs: Označení v Panel 3

en: Panel 4 Has Sel
cs: Označení v Panel 4

en: Panel 1 Device
cs: Panel 1 Zařízení

en: Panel 2 Device
cs: Panel 2 Zařízení

en: Panel 3 Device
cs: Panel 3 Zařízení

en: Panel 4 Device
cs: Panel 4 Zařízení

en: equals
cs: Rovná se

en: doesn't equal
cs: Nerovná se

en: contains
cs: Obsahuje

en: doesn't contain
cs: Neobsahuje

en: begins with
cs: Začíná na

en: doesn't begin with
cs: Nezačíná na

en: ends with
cs: Končí na

en: doesn't end with
cs: Nekončí na

en: is less than
cs: Je menší než

en: is greater than
cs: Je větší než

en: matches
cs: Odpovídá

en: doesn't match
cs: Neodpovídá

en: Application
cs: Program

en: Command
cs: Příkaz

en: Current: Show
cs: Nynější: Ukázat

en: Current: Hide
cs: Nynější: Skrýt

en: Current: Disable
cs: Nynější: Zakázat

en: Current: Enable
cs: Nynější: Povolit

en: Save Modified Script?
cs: Uložit upravený skript?

en: Save your changes to the command script?
cs: Uložit vaše změny do příkazového skriptu?

en: Overwrite Script?
cs: Přepsat skript?

en: The command script on disk has changed.
    
    Do you want to overwrite it?
cs: Skript s příkazem na disku se změnil.
    
    Chcete jej přepsat?

en: Command Dir
cs: Adresář s příkazem

en: (no files)
cs: (žádné soubory)

en: The command line does not begin with a text file (script) to be opened, or the script was not found in your $PATH.
cs: Příkazový řádek nezačíná textovým souborem (skript) k otevření, nebo skript nebyl nalezen ve vaší $PATH.

en: Targets:  (a semicolon-separated list of paths or URLs)
cs: Cíle: (středníky oddělený seznam cest nebo adres)

en: Target:  (a .desktop or executable file)
cs: Cíl: (soubor .desktop nebo spustitelný textový soubor)

en: Choose Executable
cs: Vybrat spustitelný soubor

en: Command Line Too Long
cs: Příkazový řádek je příliš dlouhý

en: Toolbar Item Properties
cs: Vlastnosti položek nástrojového pruhu

en: Menu Item Properties
cs: Vlastnosti položek nabídky

en: _Toolbar Item
cs: Položka ná_strojového pruhu

en: _Menu Item
cs: Položka _nabídky

en: Type:
cs: Typ:

en: Name:
cs: Název:

en: Key:
cs: Klávesa:

en: Icon:
cs: Ikona:

en: Con_text
cs: _Souvislost

en: A_pply
cs: Po_užít

en: matches any rule:
cs: Odpovídá jakémukoli pravidlu:

en: matches all rules:
cs: Odpovídá všem pravidlům:

en: doesn't match any rule:
cs: Neodpovídá žádnému pravidlu:

en: doesn't match all rules:
cs: Neodpovídá všem pravidlům:

en: Show
cs: Ukázat

en: Enable
cs: Povolit

en: Hide
cs: Skrýt

en: Disable
cs: Zakázat

en: item if context
cs: Položka pokud souvislost

en: Edit Rule
cs: Upravit pravidlo

en: Value:
cs: Hodnota:

en: If enabled, use as handler for:
cs: Pokud povolen, použít jako manipulátor pro:

en: none
cs: Žádný

en: files
cs: Soubory

en: devices
cs: Zařízení

en: _Ignore Context / Show All  (global setting)
cs: Pře_hlížet souvislost/Ukázat vše (celkové nastavení)

en: Comm_and
cs: _Příkaz

en: Command _Line
cs: Příkazový řá_dek

en: _Script
cs: _Skript:

en: Open In _Editor
cs: Otevřít v _editoru

en: _Root Editor
cs: Editor _superuživatele

en: Optio_ns
cs: _Volby

en: Run Options
cs: Volby pro spuštění

en: Popup Task
cs: Oznámení o úkolu

en: Popup Error
cs: Oznámení o chybě

en: Popup Output
cs: Oznámení o výstupu

en: Scroll Output
cs: Posunovat výstup

en: Keep Terminal Open
cs: Ponechat terminál otevřený

en: Run As User:
cs: Spustit jako uživatel:

en: ( leave blank for current user )
cs: (ponechat prázdné pro nynějšího uživatele)

en: Style
cs: Styl

en: Normal
cs: Normální

en: Checkbox
cs: Zaškrtávací okénko

en: Confirmation
cs: Potvrzení

en: Input
cs: Vstup

en: Confirmation/Input Message:
cs: Zpráva o potvrzení/vstupu

en: Open In Browser:
cs: Otevřít v prohlížeči:

en: Data Dir
cs: Adresář s daty

en: Plugin Dir
cs: Adresář s přídavným modulem

en: Built-In Toolbar Item
cs: Vestavěná položka nástrojového pruhu

en: Submenu
cs: Podnabídka

en: Separator
cs: Oddělovač

note: built-in
en: Built-In Command
cs: Vestavěný příkaz

en: Follow state
cs: Sledovat stav

en: Icon
cs: Ikona

en: The icon to render.
cs: Ikona k vykreslení.

en: GIcon
cs: GIkona

en: The GIcon to render.
cs: GIkona k vykreslení.

en: size
cs: Velikost

en: The size of the icon to render in pixels.
cs: Velikost ikony k vykreslení v obrazových bodech.

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_ACTIONS
en: Action Icons
cs: Ikony činností

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_ANIMATIONS
en: Animations
cs: Animace

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_APPLICATIONS
en: Application Icons
cs: Ikony programů

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_CATEGORIES
en: Menu Icons
cs: Ikony nabídek

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_DEVICES
en: Device Icons
cs: Ikony zařízení

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_EMBLEMS
en: Emblems
cs: Odznaky

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_EMOTES
en: Emoticons
cs: Ikony vyjadřující city

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_INTERNATIONAL
en: International Denominations
cs: Mezinárodní církve

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_MIME_TYPES
en: File Type Icons
cs: Ikony typů souborů

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_PLACES
en: Location Icons
cs: Ikony umístění

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_STATUS
en: Status Icons
cs: Stavové ikony

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_OTHER
en: Uncategorized Icons
cs: Nezařazené ikony

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_ALL
en: All Icons
cs: Všechny ikony

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_FILE
en: Image Files
cs: Obrázkové soubory

note: setup the context combo box
en: Select _icon from:
cs: Vybrat _ikonu z:

note: search filter
en: _Search icon:
cs: _Hledat ikonu:

en: Clear search field
cs: Vyprázdnit vyhledávací pole

en: Preview
cs: Náhled

en: No file selected
cs: Není vybrán žádný soubor

en: Block Device
cs: Blokovat zařízení

en: Socket
cs: Kabelový vývod
