spacefm - en to fi translation catalogue (155 entries)

en: _Browse
fi: _Selaa

en: Opened in Terminal
fi: Avattu päätteessä

en: File Properties
fi: Tiedoston ominaisuudet

en: <b>_Owner:</b>
fi: <b>_Omistaja:</b>

en: <b>_Group:</b>
fi: <b>_Ryhmä:</b>

en: <b>Owner:</b>
fi: <b>Omistaja:</b>

en: <b>Group:</b>
fi: <b>Ryhmä:</b>

en: Read
fi: Lue

en: Write
fi: Kirjoita

en: Execute
fi: Suorita

en: Set UID
fi: Aseta UID

en: Set GID
fi: Aseta GID

en: Sticky
fi: Tahmea

en: _Permissions
fi: _Oikeudet

en: Find Files
fi: Etsi tiedostoja

en: Case Sensitive
fi: Kirjainkoko merkitsee

en: Video Files (avi, mpg,...)
fi: Videotiedostot (avi, mpg,...)

en: Audio Files (mp3, ogg,...)
fi: Äänitiedostot (mp3, ogg,...)

en: Image Files (jpg, png,...)
fi: Kuvatiedostot (jpg, png,...)

en: Plain Text Files
fi: Muotoilemattomat tekstitiedostot

en: All Files and Folders
fi: Kaikki tiedostot ja kansiot

en: <b>File Types to Search</b>
fi: <b>Etsittävät tiedostotyypit</b>

en: <b>Places to Search</b>
fi: <b>Etsittävät sijainnit</b>

en: General
fi: Yleiset

en: File Contains:
fi: Tiedosto sisältää:

en: Use Regular Expression
fi: Käytä säännöllistä lauseketta

en: <b>File Content</b>
fi: <b>Tiedoston sisältö</b>

en: Content
fi: Sisältö

en: Greater Than:
fi: Suurempi kuin:

en: Smaller Than:
fi: Pienempi kuin:

en: <b>File Size</b>
fi: <b>Tiedoston koko</b>

en: <b>Last Modified</b>
fi: <b>Viimeksi muokattu</b>

en: Size & Date
fi: Koko ja päiväys

en: <b>Search Result:</b>
fi: <b>Haun tulokset:</b>

en: Search Again
fi: Etsi uudelleen

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Bookmarks:
fi: Kirjanmerkit:

en: _General
fi: _Yleiset

en: Wallpaper:
fi: Taustakuva:

en: Please select an image file
fi: Valitse kuvatiedosto

en: Mode:
fi: Tila:

en: Background:
fi: Taustaväri:

en: Text:
fi: Teksti:

en: Shadow:
fi: Varjo:

en: _Desktop
fi: _Työpöytä

en: _Volume Management
fi: _Taltioiden hallinta

en: Terminal:
fi: Pääte:

en: _Advanced
fi: _Lisäasetukset

en: File doesn't exist
fi: Tiedostoa ei ole

en: Error
fi: Virhe

en: Error: Unable to establish connection with FAM.
    
    Do you have "FAM" or "Gamin" installed and running?
fi: Virhe: yhteyttä FAMiin ei voida muodostaa.
    
    Onko FAM tai Gamin asennettuna ja käynnissä?

en: Don't know how to open the file
fi: Tiedoston avaustapaa ei tiedetä

en: Unable to open file:
    "%s"
    %s
fi: Tiedostoa ei voitu avata:
    ”%s”
    %s

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _View
fi: _Näytä

note: Help
en: _Help
fi: _Ohje

en: Folder
fi: Kansio

en: Name
fi: Nimi

en: Size
fi: Koko

en: Type
fi: Tyyppi

en: Permission
fi: Oikeudet

en: Back
fi: Edellinen

en: Forward
fi: Seuraava

en: Refresh
fi: Päivitä

en: New Tab
fi: Uusi välilehti

en: _Folder
fi: _Kansio

note: New > Bookmark
en: _Bookmark
fi: _Kirjanmerkit

note: Properties
en: _Properties
fi: _Ominaisuudet

en: _Edit
fi: _Muokkaa

note: Bookmark list Removed items config version 30 set = xset_get( "sep_bk1" ); set->menu_style = XSET_MENU_SEP; set = xset_get( "sep_bk2" ); set = xset_set( "book_new", "lbl", _("_New") ); xset_set_set( set, "icn", "gtk-new" ); set = xset_set( "book_rename", "lbl", _("_Rename") ); xset_set_set( set, "ic
en: _Open
fi: _Avaa

en: New _Window
fi: Uusi _ikkuna

en: _Tool
fi: _Työkalut

en: E_xecute
fi: _Suorita

en: Extract _To
fi: Pura _kansioon

[ctx: New|]
en: _Bookmark
fi: _Kirjanmerkit

en: _Go
fi: _Siirry

en: _Rename
fi: _Nimeä uudelleen

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Invert Selection
fi: _Käänteinen valinta

en: _Icons
fi: _Kuvakkeet

en: Unable to mount device
fi: Laitetta ei voida liittää

en: Unable to unmount device
fi: Laitetta ei voida irrottaa

en: Unable to eject device
fi: Laitetta ei voida poistaa asemasta

en: _Eject
fi: _Poista asemasta

en: Move:
fi: Siirrä:

en: Copy:
fi: Kopioi:

en: Delete:
fi: Poista:

en: Link:
fi: Linkki:

en: Moving...
fi: Siirretään...

en: Copying...
fi: Kopioidaan...

en: Deleting...
fi: Poistetaan...

en: Linking...
fi: Linkitetään...

en: To:
fi: Kansioon:

en: Overwrite All
fi: Korvaa kaikki

en: Skip All
fi: Ohita kaikki

en: 
    Complete!
fi: 
    Valmis!

en: Command:
fi: Komento:

en: File System
fi: Tiedostojärjestelmä

[ctx: Title|CreateNew|]
en: Folder
fi: Kansio

en: New Folder
fi: Uusi kansio:

en: New File
fi: Uusi tiedosto

note: The total file size displayed in "File Properties" is not completely calculated yet. So "Calculating..." is displayed.
en: Calculating...
fi: Lasketaan...

en: Invalid User
fi: Virheellinen käyttäjä

en: Invalid Group
fi: Virheellinen ryhmä

en: Command not found
fi: Komentoa ei löytynyt

en: Destination directory "%1$s" is contained in source "%2$s"
fi: Kohdehakemisto ”%1$s” sisältyy lähteeseen ”%2$s”

en: %s Volume
fi: %s levy

en: %s/%s Drive
fi: %s/%s-asema

en: %s Drive
fi: %s-asema

en: Floppy Drive
fi: Levykeasema

en: Compact Flash Drive
fi: Compact Flash -asema

en: Memory Stick Drive
fi: USB-muisti

en: SD/MMC Drive
fi: SD/MMC-asema

en: Zip Drive
fi: Zip-asema

en: Pen Drive
fi: Muistitikku

en: %s %s Music Player
fi: %s %s musiikkisoitin

en: %s %s Digital Camera
fi: %s %s digikamera

en: Drive
fi: Asema

en: External %s
fi: Ulkoinen %s

en: CD-ROM Disc
fi: CD-ROM-levy

en: Blank CD-R Disc
fi: Tyhjä CD-R-levy

en: CD-R Disc
fi: CD-R-levy

en: Blank CD-RW Disc
fi: Tyhjä CD-RW-levy

en: CD-RW Disc
fi: CD-RW-levy

en: DVD-ROM Disc
fi: DVD-ROM-levy

en: Blank DVD-RAM Disc
fi: Tyhjä DVD-RAM-levy

en: DVD-RAM Disc
fi: DVD-RAM-levy

en: Blank DVD-R Disc
fi: Tyhjä DVD-R-levy

en: DVD-R Disc
fi: DVD-R-levy

en: Blank DVD-RW Disc
fi: Tyhjä DVD-RW -levy

en: DVD-RW Disc
fi: DVD-RW -levy

en: Blank DVD+R Disc
fi: Tyhjä DVD+R-levy

en: DVD+R Disc
fi: DVD+R-levy

en: Blank DVD+RW Disc
fi: Tyhjä DVD+RW-levy

en: DVD+RW Disc
fi: DVD+RW-levy

en: Audio Disc
fi: Äänilevy

en: %s Removable Volume
fi: %s irrotettava levy

en: Volume
fi: Levy

en: Failed to connect to the HAL daemon: %s
fi: HAL-taustaohjelmaan ei voitu yhdistää: %s

note: definitely not a device that we're able to mount, eject or unmount
en: Given device "%s" is not a volume or drive
fi: Annettu laite ”%s” ei ole levy tai asema

note: tell the caller that no matching device was found
en: Device "%s" not found in file system device table
fi: Laitetta ”%s” ei löydy tiedostojärjestelmän laitetaulusta

en: You are not privileged to mount the volume "%s"
fi: Sinulla ei ole oikeuksia liittää levyä ”%s”

en: You are not privileged to unmount the volume "%s"
fi: Sinulla ei ole oikeuksia irrottaa levyä ”%s”

en: You are not privileged to eject the volume "%s"
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa levyä ”%s” asemasta

note: TODO: slim down mount options to what is allowed, cf. volume.mount.valid_options
en: Invalid mount option when attempting to mount the volume "%s"
fi: Virheellinen liitosvalinta yritettäessä liittää taltiota ”%s”

en: The volume "%s" uses the <i>%s</i> file system which is not supported by your system
fi: Levy ”%s” käyttää tiedostojärjestelmää  <i>%s</i>, jota järjestelmäsi ei tue

en: An application is preventing the volume "%s" from being unmounted
fi: Sovellus estää levyn ”%s” irrottamisen

en: The volume "%s" is not mounted
fi: Levyä ”%s” ei ole liitetty

en: Error <i>%s</i>
fi: Virhe <i>%s</i>

note: TRANSLATORS: HAL can only unmount volumes that were mounted via HAL.
en: The volume "%s" was probably mounted manually on the command line
fi: Levy ”%s” liitettiin ehkä käsin komentoriviltä

en: Blank discs cannot be mounted, use a CD recording application to record audio or data on the disc
fi: Tyhjiä levyjä ei voi liittää: käytä CD-kirjoitussovellusta siirtääksesi ääntä tai tietoja levylle

en: Audio CDs cannot be mounted, use music players to play the audio tracks
fi: Ääni-CD:itä ei voi liittää, käytä musiikkisoittimia kappaleiden toistoon.

en: Select a folder
fi: Valitse kansio

en: Browse...
fi: Selaa...

en: Last Modified
fi: Viimeksi muokattu
