spacefm - en to gl translation catalogue (157 entries)

en: _Browse
gl: _Navegar

en: Opened in Terminal
gl: Abrir en terminal

en: File Properties
gl: Propiedades do Ficheiro

en: <b>_Owner:</b>
gl: <b>_Propietario:</b>

en: <b>_Group:</b>
gl: <b>_Grupo:</b>

en: <b>Owner:</b>
gl: <b>Propietario:</b>

en: <b>Group:</b>
gl: <b>Grupo:</b>

en: Read
gl: Lectura

en: Write
gl: Escritura

en: Execute
gl: Execución

en: Set UID
gl: Estabelecer UID

en: Set GID
gl: Estabelecer GID

en: Sticky
gl: Pegañento

en: _Permissions
gl: _Permisos

en: Find Files
gl: Buscar Ficheiros

en: Case Sensitive
gl: Distinguir Maiúsculas / Minúsculas

en: Video Files (avi, mpg,...)
gl: Ficheiros de Vídeo (avi, mpg,...

en: Audio Files (mp3, ogg,...)
gl: Ficheiros de Audio (mp3, ogg,...)

en: Image Files (jpg, png,...)
gl: Ficheiros de Imaxe (jpg, png,...)

en: Plain Text Files
gl: Ficheiros de Texto Plano

en: All Files and Folders
gl: Todos os Ficheiros e Cartafoles

en: <b>File Types to Search</b>
gl: <b>Tipos de Ficheiro a Buscar</b>

en: <b>Places to Search</b>
gl: <b>Lugares a Buscar</b>

en: General
gl: Xeral

en: File Contains:
gl: O Ficheiro Conten:

en: Use Regular Expression
gl: Usar expresións regulares

en: <b>File Content</b>
gl: <b>Contido do Ficheiro</b>

en: Content
gl: Contido

en: Greater Than:
gl: Maior que:

en: Smaller Than:
gl: Menor que:

en: <b>File Size</b>
gl: <b>Tamaño do Ficheiro</b>

en: <b>Last Modified</b>
gl: <b>Última Modificación</b>

en: Size & Date
gl: Tamaño e Data

en: <b>Search Result:</b>
gl: <b>Resultado da Busca:</b>

en: Search Again
gl: Buscar de novo

en: Go to folder
gl: Ir ao cartafol

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Bookmarks:
gl: Marcadores:

en: _General
gl: _Xeral

en: Always show the tab bar
gl: Mostrar sempre a barra de separadores

en: Wallpaper:
gl: Imaxe de fondo:

en: Please select an image file
gl: Por favor, seleccione un ficheiro de imaxe

en: Mode:
gl: Modo:

en: Background:
gl: Fondo de pantalla:

en: Text:
gl: Texto:

en: Shadow:
gl: Sombra:

en: _Desktop
gl: _Escritorio

en: _Volume Management
gl: _Xestión de Volumes

en: _Advanced
gl: _Avanzado

en: File doesn't exist
gl: O ficheiro non existe

en: Error
gl: Erro

en: Error: Unable to establish connection with FAM.
    
    Do you have "FAM" or "Gamin" installed and running?
gl: Erro: Non se pode estabelecer unha conexión con FAM.
    
    Tes "FAM" ou "Gamin" instalado e executándose?

en: Don't know how to open the file
gl: Non se sabe como abrir o ficheiro

en: Unable to open file:
    "%s"
    %s
gl: Non se pode abrir o ficheiro:
    "%s"
    %s

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _View
gl: _Ver

note: Help
en: _Help
gl: A_xuda

en: Folder
gl: Cartafol

en: Name
gl: Nome

en: Size
gl: Tamaño

en: Type
gl: Tipo

en: Permission
gl: Permisos

en: Back
gl: Atrás

en: Forward
gl: Adiante

en: Refresh
gl: Actualizar

en: New Tab
gl: Novo Separador

en: _Folder
gl: _Cartafol

note: New > Bookmark
en: _Bookmark
gl: _Marcadores

note: Properties
en: _Properties
gl: _Propiedades

en: _Edit
gl: _Editar

note: Bookmark list Removed items config version 30 set = xset_get( "sep_bk1" ); set->menu_style = XSET_MENU_SEP; set = xset_get( "sep_bk2" ); set = xset_set( "book_new", "lbl", _("_New") ); xset_set_set( set, "icn", "gtk-new" ); set = xset_set( "book_rename", "lbl", _("_Rename") ); xset_set_set( set, "ic
en: _Open
gl: _Abrir

en: New _Window
gl: Nova _Xanela

en: _Tool
gl: Ferramen_tas

en: E_xecute
gl: E_xecutar

en: Extract _To
gl: Extraer _a

[ctx: New|]
en: _Bookmark
gl: _Marcadores

en: _Go
gl: _Ir

en: _Rename
gl: _Renomear

en: _Delete
gl: _Borrar

en: _Invert Selection
gl: _Inverter Selección

en: _Icons
gl: _Iconas

en: Unable to mount device
gl: Non se pode montar o dispositivo

en: Unable to unmount device
gl: Non se pode desmontar o dispositivo

en: Unable to eject device
gl: Non se pode expulsar o dispositivo

en: _Eject
gl: _Expulsar

en: Move:
gl: Mover:

en: Copy:
gl: Copiar:

en: Delete:
gl: Borrar:

en: Link:
gl: Enlazar:

en: Moving...
gl: Movendo...

en: Copying...
gl: Copiando...

en: Deleting...
gl: Borrando...

en: Linking...
gl: Enlazando...

en: To:
gl: A:

en: Overwrite All
gl: Sobrescribir todo

en: Skip All
gl: Omitir Todo

en: 
    Complete!
gl: 
    Completado!

en: Command:
gl: Orde:

en: File System
gl: Sistema de Ficheiros

[ctx: Title|CreateNew|]
en: Folder
gl: Cartafol

en: New Folder
gl: Novo Cartafol

en: New File
gl: Novo Ficheiro

note: The total file size displayed in "File Properties" is not completely calculated yet. So "Calculating..." is displayed.
en: Calculating...
gl: Calculando...

en: Invalid User
gl: Usuario Inválido

en: Invalid Group
gl: Grupo Inválido

en: Command not found
gl: Orde non atopada

en: Destination directory "%1$s" is contained in source "%2$s"
gl: O directorio de destino "%1$s" está contido na orixe "%2$s"

en: %s/%s Drive
gl: %s/%s Unidade

en: %s Drive
gl: %s Unidade

en: Floppy Drive
gl: Unidade de disquete

en: Compact Flash Drive
gl: Unidade de Compact Flash

en: Memory Stick Drive
gl: Unidade de Memory Stick

en: Smart Media Drive
gl: Unidade de Smart Media

en: SD/MMC Drive
gl: Unidade de SD/MMC

en: Zip Drive
gl: Unidade Zip

en: Jaz Drive
gl: Unidade Jaz

en: Pen Drive
gl: Memoria USB

en: %s %s Music Player
gl: %s %s Reprodutor de música

en: %s %s Digital Camera
gl: %s %s Cámara Dixital

en: Drive
gl: Unidade

en: External %s
gl: Externo %s

en: CD-ROM Disc
gl: Disco CD-ROM

en: Blank CD-R Disc
gl: Disco CD-R Baleiro

en: CD-R Disc
gl: Disco CD-R

en: Blank CD-RW Disc
gl: Disco CD-RW Baleiro

en: CD-RW Disc
gl: Disco CD-RW

en: DVD-ROM Disc
gl: Disco DVD-ROM

en: Blank DVD-RAM Disc
gl: Disco DVD-RAM Baleiro

en: DVD-RAM Disc
gl: Disco DVD-RAM

en: Blank DVD-R Disc
gl: Disco DVD-R Baleiro

en: DVD-R Disc
gl: Disco DVD-R

en: Blank DVD-RW Disc
gl: Disco DVD-RW Baleiro

en: DVD-RW Disc
gl: Disco DVD-RW

en: Blank DVD+R Disc
gl: Disco DVD+R Baleiro

en: DVD+R Disc
gl: Disco DVD+R

en: Blank DVD+RW Disc
gl: Disco DVD+RW Baleiro

en: DVD+RW Disc
gl: Disco DVD+RW

en: Audio Disc
gl: Disco de Audio

en: %s Removable Volume
gl: %s Volume Extraíbel

en: Failed to connect to the HAL daemon: %s
gl: Non se puido conectar ao demoño HAL: %s

note: definitely not a device that we're able to mount, eject or unmount
en: Given device "%s" is not a volume or drive
gl: O dispositivo indicado "%s" non é un volume ou unidade

note: tell the caller that no matching device was found
en: Device "%s" not found in file system device table
gl: O dispositivo "%s" non se atopou na táboa de dispositivos do sistema

en: You are not privileged to mount the volume "%s"
gl: Non tes permiso para montar o volume "%s"

en: You are not privileged to unmount the volume "%s"
gl: Non tes permiso para desmontar o volume "%s"

en: You are not privileged to eject the volume "%s"
gl: Non tes permiso para expulsar o volume "%s"

note: TODO: slim down mount options to what is allowed, cf. volume.mount.valid_options
en: Invalid mount option when attempting to mount the volume "%s"
gl: Opción de montaxe non válida ao tratar de montar o volume "%s"

en: The volume "%s" uses the <i>%s</i> file system which is not supported by your system
gl: O volume "%s" usa o sistema de ficheiros <i>%s</i>, que o seu sistema non admite

en: An application is preventing the volume "%s" from being unmounted
gl: Unha aplicación está evitando que o volume "%s" se desmonte

en: The volume "%s" is not mounted
gl: O volume "%s" non está montado

en: Error <i>%s</i>
gl: Erro <i>%s</i>

note: TRANSLATORS: HAL can only unmount volumes that were mounted via HAL.
en: The volume "%s" was probably mounted manually on the command line
gl: O volume "%s" montouse probabelmente de forma manual por liña de ordes

en: Blank discs cannot be mounted, use a CD recording application to record audio or data on the disc
gl: Os discos baleiros non se poden montar, utilice unha aplicación de gravación de discos para gravar audio ou datos no disco

en: Audio CDs cannot be mounted, use music players to play the audio tracks
gl: Os CDs de audio non se poden montar, utilice un reprodutor de música para escoitalos

en: Open Containing _Folder
gl: Abrir _Cartafol Contedor

en: Select a folder
gl: Seleccione un cartafol

en: Browse...
gl: Navegar...

en: Last Modified
gl: Última Modificación
