spacefm - en to hu translation catalogue (175 entries)

en: _Browse
hu: _Böngészés

en: Opened in Terminal
hu: Megnyitás Terminálban

en: File Properties
hu: Tulajdonságok

en: <b>_Owner:</b>
hu: <b>_Tulajdonos:</b>

en: <b>_Group:</b>
hu: <b>_Csoport:</b>

en: <b>Owner:</b>
hu: <b>Tulajdonos:</b>

en: <b>Group:</b>
hu: <b>Csoport:</b>

en: Read
hu: Olvas

en: Write
hu: Ír

en: Execute
hu: Futtat

en: Sticky
hu: Ragadós

en: _Permissions
hu: _Jogok

en: Find Files
hu: Fájlkeresés

en: Case Sensitive
hu: Nagybetű-érzékeny

en: Video Files (avi, mpg,...)
hu: Videófájlok (mpg, avi...)

en: Audio Files (mp3, ogg,...)
hu: Hangfájlok (ogg, mp3,...)

en: Image Files (jpg, png,...)
hu: Képfájlok (png, jpg...)

en: Plain Text Files
hu: Sima szövegfájlok

en: All Files and Folders
hu: Minden fájl és mappa

en: <b>File Types to Search</b>
hu: <b>Keresendő fájltípusok</b>

en: <b>Places to Search</b>
hu: <b>Keresési helyek</b>

en: General
hu: Általános

en: File Contains:
hu: Fájl tartalma:

en: Use Regular Expression
hu: Szabályos kifejezéssel

en: <b>File Content</b>
hu: <b>Fájltartalom</b>

en: Content
hu: Tartalom

en: Greater Than:
hu: Nagyobb mint:

en: Smaller Than:
hu: Kisebb mint:

en: <b>File Size</b>
hu: <b>Fájlméret</b>

en: <b>Last Modified</b>
hu: <b>Utolsó módosítás</b>

en: Size & Date
hu: Méret és dátum

en: <b>Search Result:</b>
hu: <b>Keresési eredmények:</b>

en: Search Again
hu: Keresés újra

en: Go to folder
hu: Ugrás mappára

en: Preferences
hu: Tulajdonságok

en: Bookmarks:
hu: Könyvjelzők

en: _General
hu: Általá_nos

en: Always show the tab bar
hu: Fül sáv állandó mutatása

en: I_nterface
hu: F_elület

en: Wallpaper:
hu: Tapéta:

en: Please select an image file
hu: Válassz egy kép fájlt

en: Mode:
hu: Mód:

en: Background:
hu: Háttér:

en: Text:
hu: Szöveg:

en: Shadow:
hu: Árnyék:

en: _Desktop
hu: Asztal

en: _Volume Management
hu: _Kötetkezelés

en: Terminal:
hu: Terminál:

en: _Advanced
hu: _Haladó

en: Too many columns (>%d) in %s
hu: Túl sok oszlop (>%d) itt: %s

en: error reading file %s: %s
hu: hiba e fájl olvasásakor: %s: %s

note: modified = TRUE;
en: file '%s' contents are not valid UTF-8
hu: Az alábbi fájl tartalma: '%s' nem érvényes UTF-8

en: Cannot set missing element '%s'
hu: Nem tudom beállítani e hiányzó elemet: '%s'

en: Dynamic resize requires width and height > 0
hu: A dinamikus átméretezés 0-nál nagyobb szélességet és hosszúságot kíván

en: internal command %s requires an argument
hu: az alábbi belső parancs: %s egy argumentumot kíván

en: element '%s' does not exist
hu: '%s' ekem nem létezik

en: error writing file %s: %s
hu: hiba a fájl írásakor: %s: %s

en: '%s' is not an internal command
hu: '%s' nem egy belső parancs

en: error creating file %s: %s
hu: hiba a fájl létrehozásakor: %s: %s

en: pipe '%s' data is not valid UTF-8
hu: '%s' csővezeték adata nem érvényes UTF-8

en: ( file contents are not valid UTF-8 )
hu: ( a fájl tartalma nem érvényes UTF-8 )

en: prefix '%s' is not a valid variable name
hu: '%s' prefixum nem egy érvényes változónév

note: pack timeout button first
en: Pause
hu: Szünet

en: invalid dialog option
hu: érvénytelen párbeszéd opció

en: File doesn't exist
hu: A fájl nem létezik

en: Error
hu: Hiba

en: Error: Unable to establish connection with FAM.
    
    Do you have "FAM" or "Gamin" installed and running?
hu: Hiba: Nem tudok kapcsolódni a FAM-hoz.
    
    A "FAM" vagy "Gamin" telepítve van és fut?

en: Don't know how to open the file
hu: Nincs adatom e fájl megnyitásáról

en: Unable to open file:
    "%s"
    %s
hu: Fájl megnyitása sikertelen:
    "%s"
    %s

en: Open Terminal
hu: Terminál megnyitása

en: _File
hu: _Fájl

en: _View
hu: _Nézet

note: Help
en: _Help
hu: _Súgó

en: Folder
hu: Mappa

en: Name
hu: Név

en: Size
hu: Méret

en: Type
hu: Típus

en: Permission
hu: Engedély

en: Back
hu: Vissza

en: Forward
hu: Előre

en: Refresh
hu: Frissít

en: New Tab
hu: Új lap

en: _Folder
hu: _Mappa

note: New > Bookmark
en: _Bookmark
hu: _Könyvjelzők

note: Properties
en: _Properties
hu: T_ulajdonságok

en: _Edit
hu: Sz_erkesztés

note: Bookmark list Removed items config version 30 set = xset_get( "sep_bk1" ); set->menu_style = XSET_MENU_SEP; set = xset_get( "sep_bk2" ); set = xset_set( "book_new", "lbl", _("_New") ); xset_set_set( set, "icn", "gtk-new" ); set = xset_set( "book_rename", "lbl", _("_Rename") ); xset_set_set( set, "ic
en: _Open
hu: Megnyitás

en: New _Window
hu: Új _ablak

en: _Tool
hu: Esz_köz

en: E_xecute
hu: _Futtat

en: Extract _To
hu: Kibontás ide

[ctx: New|]
en: _Bookmark
hu: _Könyvjelzők

en: _Go
hu: _Ugrás

en: _Rename
hu: Át_nevezés

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Invert Selection
hu: Választás meg_fordítása

en: _Icons
hu: _Ikonok

en: Unable to mount device
hu: Eszköz csatolása sikertelen

en: Unable to unmount device
hu: Eszköz lecsatolása sikertelen

en: Unable to eject device
hu: Eszköz kiadása sikertelen

en: _Eject
hu: Kiad

en: Move:
hu: Mozgatás:

en: Copy:
hu: Másolás:

en: Delete:
hu: Törlés:

en: Link:
hu: Lánc:

en: Moving...
hu: Mozgatás...

en: Copying...
hu: Másolás...

en: Deleting...
hu: Törlés...

en: Linking...
hu: Láncolás...

en: To:
hu: Ide:

en: Overwrite All
hu: Mindet felülírja

en: Skip All
hu: Mindet kihagyja

en: 
    Complete!
hu: 
    Kész!

en: Command:
hu: Parancs:

en: File System
hu: Fájlrendszer

[ctx: Title|CreateNew|]
en: Folder
hu: Mappa

en: New Folder
hu: Új könyvtár

en: New File
hu: Új fájl

note: The total file size displayed in "File Properties" is not completely calculated yet. So "Calculating..." is displayed.
en: Calculating...
hu: Számolás...

en: Invalid User
hu: Nem létező felhasználó

en: Invalid Group
hu: Nem létező csoport

en: Command not found
hu: Parancs nem található

en: Destination directory "%1$s" is contained in source "%2$s"
hu: "%1$s" cél könyvtár szerepel a forrásban: "%2$s"

en: %s Volume
hu: %s kötet

en: %s/%s Drive
hu: %s/%s meghajtó

en: %s Drive
hu: %s Meghajtó

en: Floppy Drive
hu: Flopi meghajtó

en: Compact Flash Drive
hu: Compact Flash meghajtó

en: Memory Stick Drive
hu: Memory Stick meghajtó

en: Smart Media Drive
hu: Smart Media meghajtó

en: SD/MMC Drive
hu: SD/MMC meghajtó

en: Zip Drive
hu: Zip meghajtó

en: Jaz Drive
hu: Jaz meghajtó

en: Pen Drive
hu: Pen meghajtó

en: %s %s Music Player
hu: %s %s zenelejátszó

en: %s %s Digital Camera
hu: %s %s digitális kamera

en: Drive
hu: Meghajtó

en: External %s
hu: Külső %s

en: CD-ROM Disc
hu: CD-ROM lemez

en: Blank CD-R Disc
hu: Üres CD-R lemez

en: CD-R Disc
hu: CD-R lemez

en: Blank CD-RW Disc
hu: Üres CD-RW lemez

en: CD-RW Disc
hu: CD-RW lemez

en: DVD-ROM Disc
hu: DVD-ROM lemez

en: Blank DVD-RAM Disc
hu: Üres DVD-RAM lemez

en: DVD-RAM Disc
hu: DVD-RAM lemez

en: Blank DVD-R Disc
hu: Üres DVD-R lemez

en: DVD-R Disc
hu: DVD-R lemez

en: Blank DVD-RW Disc
hu: Üres DVD-RW lemez

en: DVD-RW Disc
hu: DVD-RW lemez

en: Blank DVD+R Disc
hu: Üres DVD+R lemez

en: DVD+R Disc
hu: DVD+R lemez

en: Blank DVD+RW Disc
hu: Üres DVD+RW lemez

en: DVD+RW Disc
hu: DVD+RW lemez

en: Audio Disc
hu: Audio lemez

en: %s Removable Volume
hu: %s eltávolítható kötet

en: Volume
hu: Kötet

en: Failed to connect to the HAL daemon: %s
hu: Nem tudtam kapcsolódni a HAL démonhoz: %s

note: definitely not a device that we're able to mount, eject or unmount
en: Given device "%s" is not a volume or drive
hu: A megadott "%s" eszköz nem kötet vagy meghajtó

note: tell the caller that no matching device was found
en: Device "%s" not found in file system device table
hu: "%s" eszköz nincs a fájlrendszer eszköz táblában

en: You are not privileged to mount the volume "%s"
hu: Nincs jogod csatolni "%s" kötetet

en: You are not privileged to unmount the volume "%s"
hu: Nincs jogod lecsatolni "%s" kötetet

en: You are not privileged to eject the volume "%s"
hu: Nincs jogod kiadni "%s" kötetet

note: TODO: slim down mount options to what is allowed, cf. volume.mount.valid_options
en: Invalid mount option when attempting to mount the volume "%s"
hu: Érvénytelen csatolási opció "%s" kötet csatolása közben

en: The volume "%s" uses the <i>%s</i> file system which is not supported by your system
hu: "%s" kötet <i>%s</i> fájlrendszert használja, melyet nem támogat rendszered

en: An application is preventing the volume "%s" from being unmounted
hu: Egy alkalmazás gátolja "%s" kötet lecsatolását

en: The volume "%s" is not mounted
hu: Az alábbi kötet nincs csatolva: "%s"

en: Error <i>%s</i>
hu: Hiba: <i>%s</i>

note: TRANSLATORS: HAL can only unmount volumes that were mounted via HAL.
en: The volume "%s" was probably mounted manually on the command line
hu: Az alábbi kötet valószínűleg kézzel került csatolásra: "%s"

en: Blank discs cannot be mounted, use a CD recording application to record audio or data on the disc
hu: Az üres lemezek nem csatolhatók, használj egy CD-író alkalmazást hangsávok vagy adatok rögzítésére a lemezen

en: Audio CDs cannot be mounted, use music players to play the audio tracks
hu: A hang CD-k nem csatolhatók, használj zenelejátszót a hangsávok lejátszására

en: Open Containing _Folder
hu: Tartalmazó _mappa megnyitása

en: Select a folder
hu: Válassz mappát

en: Browse...
hu: Böngész...

en: Last Modified
hu: Utolsó módosítás
