spacefm - en to ms translation catalogue (152 entries)

en: _Browse
ms: _Layari

en: Opened in Terminal
ms: Dibuka di Terminal

en: File Properties
ms: Ciri-ciri Fail

en: <b>_Owner:</b>
ms: <b>_Pemilik:</b>

en: <b>_Group:</b>
ms: <b>_Kumpulan:</b>

en: <b>Owner:</b>
ms: <b>Pemilik:</b>

en: <b>Group:</b>
ms: <b>Kumpulan:</b>

en: Read
ms: Baca

en: Write
ms: Tulis

en: Execute
ms: Laksanakan

en: Sticky
ms: Melekit

en: _Permissions
ms: _Kebenaran-kebenaran

en: Find Files
ms: Cari Fail-fail

en: Case Sensitive
ms: Kes Sensitif

en: Video Files (avi, mpg,...)
ms: Fail Video (avi, mpg,...)

en: Audio Files (mp3, ogg,...)
ms: Fail Audio (mp3, ogg....)

en: Image Files (jpg, png,...)
ms: Fail Imej (jpg, png....)

en: Plain Text Files
ms: Fail Teks Biasa

en: All Files and Folders
ms: Semua Fail-fail dan Folder-folder

en: <b>File Types to Search</b>
ms: <b>Jenis Fail untuk Dicari</b>

en: <b>Places to Search</b>
ms: <b>Tempat untuk Dicari</b>

en: General
ms: Am

en: File Contains:
ms: Fail Mengandungi:

en: Use Regular Expression
ms: Gunakan Ungkapan Biasa

en: <b>File Content</b>
ms: <b>Kandungan Fail</b>

en: Content
ms: Kandungan

en: Greater Than:
ms: Lebih Besar Daripada:

en: Smaller Than:
ms: Lebih Kecil Daripada:

en: <b>File Size</b>
ms: <b>Saiz Fail</b>

en: <b>Last Modified</b>
ms: <b>Modifikasi Terakhir</b>

en: Size & Date
ms: Saiz & Tarikh

en: <b>Search Result:</b>
ms: <b>Hasil Pencarian:</b>

en: Search Again
ms: Cari Sekali Lagi

en: Go to folder
ms: Pergi ke folder

en: Preferences
ms: Kegemaran

en: Bookmarks:
ms: Tandabuku:

en: _General
ms: _Am

en: Always show the tab bar
ms: Sentiasa menampilkan bar tab

en: I_nterface
ms: A_ntaramuka

en: Wallpaper:
ms: Kertas dinding:

en: Please select an image file
ms: Sila pilih satu fail imej

en: Mode:
ms: Mod:

en: Background:
ms: Laterbelakang:

en: Text:
ms: Teks:

en: Shadow:
ms: Bayang-bayang:

en: _Volume Management
ms: _Pengurusan Bahana

en: _Advanced
ms: _Majuan

en: File doesn't exist
ms: Fail tidak wujud

en: Error
ms: Ralat

en: Error: Unable to establish connection with FAM.
    
    Do you have "FAM" or "Gamin" installed and running?
ms: Ralat: Tidak mampu untuk menubuh pautan FAM.
    
    Adakah anda mempunyai "FAM" atau "Gamin" dipasangkan dan berjalanan?

en: Don't know how to open the file
ms: Tidak tahu bagaimana untuk membuka fail itu

en: Unable to open file:
    "%s"
    %s
ms: Tidak mampu untuk membuka fail:
    "%s"
    %s

en: _File
ms: _Fail

en: _View
ms: _Lihat

note: Help
en: _Help
ms: _Bantuan

en: Name
ms: Nama

en: Size
ms: Saiz

en: Type
ms: Jenis

en: Permission
ms: Kebenaran

en: Back
ms: Ke Belakang

en: Forward
ms: Ke Hadapan

en: Refresh
ms: Menyegarkan

en: New Tab
ms: Tab Baru

note: New > Bookmark
en: _Bookmark
ms: _Tandabuku

note: Properties
en: _Properties
ms: _Ciri-Ciri

en: _Edit
ms: _Sunting

note: Bookmark list Removed items config version 30 set = xset_get( "sep_bk1" ); set->menu_style = XSET_MENU_SEP; set = xset_get( "sep_bk2" ); set = xset_set( "book_new", "lbl", _("_New") ); xset_set_set( set, "icn", "gtk-new" ); set = xset_set( "book_rename", "lbl", _("_Rename") ); xset_set_set( set, "ic
en: _Open
ms: _Buka

en: New _Window
ms: Tingkap_Baru

en: _Tool
ms: _Alatan

en: E_xecute
ms: L_aksanakan

en: Extract _To
ms: Ekstrak _Kepada

[ctx: New|]
en: _Bookmark
ms: _Tandabuku

en: _Go
ms: _Pergi

en: _Rename
ms: _Menamakan Semula

en: _Delete
ms: _Padamkan

en: _Invert Selection
ms: _Songsangkan Pilihan

en: _Icons
ms: _Ikon-Ikon

en: Unable to mount device
ms: Tidak mampu untuk mount peranti

en: Unable to unmount device
ms: Tidak mampu untuk unmount peranti

en: Unable to eject device
ms: Tidak mampu untuk memancutkan peranti

en: _Eject
ms: _Memancut

en: Move:
ms: Pindah:

en: Copy:
ms: Salin:

en: Delete:
ms: Padam:

en: Link:
ms: Hubungan:

en: Moving...
ms: Pindahkan...

en: Copying...
ms: Salinkan...

en: Deleting...
ms: Padamkan...

en: Linking...
ms: Hubungikan...

en: To:
ms: Kepada:

en: Overwrite All
ms: Tulis ganti Semua

en: Skip All
ms: Langkau Semua

en: 
    Complete!
ms: 
    Lengkap!

en: Command:
ms: Arahan:

en: File System
ms: Fail Sistem

en: New Folder
ms: Folder Baru

en: New File
ms: Fail Baru

note: The total file size displayed in "File Properties" is not completely calculated yet. So "Calculating..." is displayed.
en: Calculating...
ms: Menghitungkan...

en: Invalid User
ms: Pengguna Tidak Sah

en: Invalid Group
ms: Kumpulan Tidak Sah

en: Command not found
ms: Arahan tidak dijumpai

en: Destination directory "%1$s" is contained in source "%2$s"
ms: Destinasi direktori "%1$s" mengandungi dalam sumber "%2$s"

en: %s/%s Drive
ms: %s/%s Pemacu

en: %s Drive
ms: %s Pemacu

en: Floppy Drive
ms: Pemacu Cakera Liut

en: Compact Flash Drive
ms: Pemacu Kilat Mampat

en: Memory Stick Drive
ms: Pemacu Kayu Ingatan

en: Smart Media Drive
ms: Pemacu Media Pintar

en: SD/MMC Drive
ms: Pemacu SD/MMC

en: Zip Drive
ms: Pemacu Zip

en: Jaz Drive
ms: Pemacu Jaz

en: Pen Drive
ms: Pemacu Pen

en: %s %s Music Player
ms: %s %s Pemain Muzik

en: %s %s Digital Camera
ms: %s %s Kamera Digital

en: Drive
ms: Pemacu

en: External %s
ms: Luaran %s

en: CD-ROM Disc
ms: Cakera CD-ROM

en: Blank CD-R Disc
ms: Cakera CD-R Kosong

en: CD-R Disc
ms: Cakera CD-R

en: Blank CD-RW Disc
ms: Cakera CD-RW Kosong

en: CD-RW Disc
ms: Cakera CD-RW

en: DVD-ROM Disc
ms: Cakera DVD-ROM

en: Blank DVD-RAM Disc
ms: Cakera DVD-RAM Kosong

en: DVD-RAM Disc
ms: Cakera DVD-RAM

en: Blank DVD-R Disc
ms: Cakera DVD-R Kosong

en: DVD-R Disc
ms: Cakera DVD-R

en: Blank DVD-RW Disc
ms: Cakera DVD-RW Kosong

en: DVD-RW Disc
ms: Cakera DVD-RW

en: Blank DVD+R Disc
ms: Cakera DVD+R Kosong

en: DVD+R Disc
ms: Cakera DVD+R

en: Blank DVD+RW Disc
ms: Cakera DVD+RW Kosong

en: DVD+RW Disc
ms: Cakera DVD+RW

en: Audio Disc
ms: Cakera Audio

en: %s Removable Volume
ms: %s Volume Boleh Ditanggal

en: Failed to connect to the HAL daemon: %s
ms: Gagal untuk menyambungkan ke daemon HAL: %s

note: definitely not a device that we're able to mount, eject or unmount
en: Given device "%s" is not a volume or drive
ms: Peranti diberi "%s" bukanlah satu volume atau pemacu

note: tell the caller that no matching device was found
en: Device "%s" not found in file system device table
ms: Peranti "%s" tidak dijumpai dalam fail sistem meja peranti

en: You are not privileged to mount the volume "%s"
ms: Anda tiada hak untuk mount volume "%s"

en: You are not privileged to unmount the volume "%s"
ms: Anda tiada hak untuk unmount volume "%s"

en: You are not privileged to eject the volume "%s"
ms: Anda tiada hak untuk memancutkan volume "%s"

note: TODO: slim down mount options to what is allowed, cf. volume.mount.valid_options
en: Invalid mount option when attempting to mount the volume "%s"
ms: Opsyen tak betul bila percubaan untuk mount volume "%s"

en: The volume "%s" uses the <i>%s</i> file system which is not supported by your system
ms: Volume "%s" mengunakan <i>%s</i> fail sistem dimana ia tidak disokong oleh sistem anda

en: An application is preventing the volume "%s" from being unmounted
ms: Satu aplikasi mencegah volume "%s" daripada di unmount kan

en: The volume "%s" is not mounted
ms: Volume "%s" tidak di mount kan

en: Error <i>%s</i>
ms: Ralat <i>%s</i>

note: TRANSLATORS: HAL can only unmount volumes that were mounted via HAL.
en: The volume "%s" was probably mounted manually on the command line
ms: Volume "%s" kemungkinan di mount kan secara manual pada arahan baris

en: Blank discs cannot be mounted, use a CD recording application to record audio or data on the disc
ms: Disk kosong tak dapat di mount kan, gunakan satu aplikasi perakam CD untk merakam audio atau data pada disk

en: Audio CDs cannot be mounted, use music players to play the audio tracks
ms: CD-CD audio tak dapat di mount kan, guna pemain-pemain muzik untuk memainkan trek audio

en: Open Containing _Folder
ms: Buka Kandungan _Folder

en: Select a folder
ms: Pilih satu folder

en: Browse...
ms: Layari...

en: Last Modified
ms: Modifikasian Terakhir
