spacefm - en to nb translation catalogue (116 entries)

en: _Browse
nb: _Bla gjennom

en: Opened in Terminal
nb: Åpnes i Terminal

en: File Properties
nb: Fil Egenskaper

en: Read
nb: Les

en: Write
nb: Skriv

en: Execute
nb: Kjør

en: Set UID
nb: Sett UID

en: Set GID
nb: Sett GID

en: _Permissions
nb: Rettigheter

en: Bookmarks:
nb: Bokmerker

en: _General
nb: _Generelt

en: Wallpaper:
nb: Skrivebords-bakgrunn:

en: Please select an image file
nb: Velg en billedfil

en: _Desktop
nb: Skrivebor_d

en: File doesn't exist
nb: Filen finnes ikke

en: Error
nb: Feil

en: Error: Unable to establish connection with FAM.
    
    Do you have "FAM" or "Gamin" installed and running?
nb: Feil: Kan ikke oprette forbindelse til FAM.
    
    Er FAM eller Gamin installeret og kører?

en: Don't know how to open the file
nb: Vet ikke hvordan filen skal åpnes

en: Unable to open file:
    "%s"
    %s
nb: Kan ikke åpne filen:
    "%s"
    %s

en: _File
nb: _Fil

en: _View
nb: _Vis

note: Help
en: _Help
nb: _Hjelp

en: Name
nb: Navn

en: Size
nb: Størrelse

en: Permission
nb: Rettighet

en: Back
nb: Tilbake

en: Forward
nb: Frem

en: Refresh
nb: Oppdater

en: New Tab
nb: Ny Tab

en: _Folder
nb: Mappe

note: New > Bookmark
en: _Bookmark
nb: _Bokmerke

note: Properties
en: _Properties
nb: Egenska_per

en: _Edit
nb: R_ediger

note: Bookmark list Removed items config version 30 set = xset_get( "sep_bk1" ); set->menu_style = XSET_MENU_SEP; set = xset_get( "sep_bk2" ); set = xset_set( "book_new", "lbl", _("_New") ); xset_set_set( set, "icn", "gtk-new" ); set = xset_set( "book_rename", "lbl", _("_Rename") ); xset_set_set( set, "ic
en: _Open
nb: Åpne

en: New _Window
nb: Nytt Vindu

en: _Tool
nb: Verk_tøy

en: E_xecute
nb: Kjør

en: Extract _To
nb: Pakk Ut _Til

[ctx: New|]
en: _Bookmark
nb: _Bokmerke

en: _Go
nb: _Gå

en: _Rename
nb: Gi Nytt Navn

en: _Delete
nb: Slett

en: _Invert Selection
nb: _Inverter Utvalg

en: Unable to mount device
nb: Kan ikke montere enheten

en: Unable to unmount device
nb: Kan ikke avmontere enheten

en: Unable to eject device
nb: Kan ikke skubbe enheten ut

en: _Eject
nb: Skubb ut

en: Move:
nb: Flytt:

en: Copy:
nb: Kopier:

en: Delete:
nb: Slett:

en: Link:
nb: Lenke:

en: Moving...
nb: Flytter...

en: Copying...
nb: Kopierer...

en: Deleting...
nb: Sletter...

en: Linking...
nb: Lenker...

en: To:
nb: Til:

en: Overwrite All
nb: Skriv Over Alle

en: Skip All
nb: Hopp Over Alle

en: 
    Complete!
nb: 
    Ferdig!

en: Command:
nb: Kommando:

en: File System
nb: Filsystem

en: New Folder
nb: Ny Mappe

en: New File
nb: Ny Fil

note: The total file size displayed in "File Properties" is not completely calculated yet. So "Calculating..." is displayed.
en: Calculating...
nb: Beregner...

en: Invalid User
nb: Ugyldig Bruker

en: Invalid Group
nb: Ugyldig Gruppe

en: Command not found
nb: Kommando ikke funnet

en: Destination directory "%1$s" is contained in source "%2$s"
nb: Målmappen  "%1$s" finnes i kildemappen  "%2$s"

en: %s Volume
nb: %s Enhed

en: %s/%s Drive
nb: %s/%s Drev

en: %s Drive
nb: %s Drev

en: Floppy Drive
nb: Diskettedrev

en: Compact Flash Drive
nb: Compact Flash Drev

en: Memory Stick Drive
nb: USB lagringsenhet

en: Smart Media Drive
nb: Smart Media Drev

en: SD/MMC Drive
nb: SD/MMC Drev

en: Zip Drive
nb: Zip Drev

en: Jaz Drive
nb: Jaz Drev

en: Pen Drive
nb: Pen Drev

en: %s %s Music Player
nb: %s %s Musiikk avspiller

en: %s %s Digital Camera
nb: %s %s Digitalkamera

en: Drive
nb: Drev

en: External %s
nb: Ekstern %s

en: CD-ROM Disc
nb: CD-ROM Disk

en: Blank CD-R Disc
nb: Blank CD-R Disk

en: CD-R Disc
nb: CD-R Disk

en: Blank CD-RW Disc
nb: Blank CD-RW Disk

en: CD-RW Disc
nb: CD-RW Disk

en: DVD-ROM Disc
nb: DVD-ROM Disk

en: Blank DVD-RAM Disc
nb: Blank DVD-RAM Disk

en: DVD-RAM Disc
nb: DVD-RAM Disk

en: Blank DVD-R Disc
nb: Blank DVD-R Disk

en: DVD-R Disc
nb: DVD-R Disk

en: Blank DVD-RW Disc
nb: Tom DVD-RW Disk

en: DVD-RW Disc
nb: DVD-RW Disk

en: Blank DVD+R Disc
nb: Tom DVD+R Disk

en: DVD+R Disc
nb: DVD+R Disk

en: Blank DVD+RW Disc
nb: Tom DVD+RW Disk

en: DVD+RW Disc
nb: DVD+RW Disk

en: Audio Disc
nb: Audio Disk

en: %s Removable Volume
nb: %s fjernbar enhet

en: Volume
nb: Enhet

en: Failed to connect to the HAL daemon: %s
nb: Kunne ikke forbinde til HAL prosessen: %s

note: definitely not a device that we're able to mount, eject or unmount
en: Given device "%s" is not a volume or drive
nb: Enheten "%s" er ikke egyldig drev eller medie

note: tell the caller that no matching device was found
en: Device "%s" not found in file system device table
nb: Enheten "%s" ikke fundet i systemets enhetstabell

en: You are not privileged to mount the volume "%s"
nb: Du har ikke rettigheter til å montere enheten "%s"

en: You are not privileged to unmount the volume "%s"
nb: Du har ikke rettigheter til å avmontere enheten "%s"

en: You are not privileged to eject the volume "%s"
nb: Du har ikke rettigheter til å skubbe enheten ut "%s"

note: TODO: slim down mount options to what is allowed, cf. volume.mount.valid_options
en: Invalid mount option when attempting to mount the volume "%s"
nb: Ugyldig valg ved montering av enheten "%s"

en: The volume "%s" uses the <i>%s</i> file system which is not supported by your system
nb: Enheten "%s" bruker <i>%s</i> filsystemet, som i ikke er understøttet av dette system

en: An application is preventing the volume "%s" from being unmounted
nb: En applikasjon forhindrer denne enheten "%s" fra å bli avmontert

en: The volume "%s" is not mounted
nb: Enheten "%s" er ikke montert

en: Error <i>%s</i>
nb: Feil <i>%s</i>

note: TRANSLATORS: HAL can only unmount volumes that were mounted via HAL.
en: The volume "%s" was probably mounted manually on the command line
nb: Enheten "%s" er sannsynligvis montert manuelt fra kommandolinjen

en: Blank discs cannot be mounted, use a CD recording application to record audio or data on the disc
nb: Tomme disker kan ikke monteres. Bruk et program til CD brenning for å skrive audio eller data til disken

en: Audio CDs cannot be mounted, use music players to play the audio tracks
nb: Lyd CDer kan ikke monteres. Bruk en musik avspiller til å spille lydsporene
