SparkleShare - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: The GNOME Project
ar: مشروع جنوم.

en: Welcome to SparkleShare!
ar: مرحبًا بك في سباركل‌شير!

en: Up to date
ar: محدَّث

en: Syncing…
ar: يزامن...

en: Not everything is synced
ar: ليس كل شيء مزامَنًا

en: Copy Web Link
ar: انسخ رابط الملف

en: Copy the web address of this file to the clipboard
ar: انسخ عنوان الوِب الخاص بهذا الملف إلى الحافظة

en: Get Earlier Version
ar: احصل على إصدارة سابقة

en: Make a copy of an earlier version in this folder
ar: اصنع نسخة من إصدارة سابقة من هذا المجلد

en: Select to get a copy of this version
ar: اختر لتحصل على نسخة من هذه الإصدارة

en: Print version information
ar: اطبع معلومات الإصدارة

en: Show this help text
ar: أظهر نص المساعدة هذا

en: SparkleShare, a collaboration and sharing tool.
ar: سباركل‌شير، أداة تعاون ومشاركة.

en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
ar: لا يشمل هذا البرنامج أي ضمان

en: This is free software, and you are welcome to redistribute it
ar: هذا برنامج حر، ونحن نرحب بتوزيعه

en: under certain conditions. Please read the GNU GPLv3 for details.
ar: ضمن شروط معينة. يرجى قراءة رخصة جنو العمومية - الإصدارة الثالثة للاطلاع على التفاصيل.

en: SparkleShare automatically syncs Git repositories in
ar: يزامن سباركل‌شير مستودعات جِت الموجودة في

en: the ~/SparkleShare folder with their remote origins.
ar: مجلد ~/SparkleShare مع أصولها البعيدة آليًا.

en: Usage: sparkleshare [start|stop|restart] [OPTION]...
ar: طريقة الاستخدام: sparkleshare [start|stop|restart] [OPTION]...

en: Sync SparkleShare folder with remote repositories.
ar: زامن مجلد سباركل‌شير مع مستودعات بعيدة.

en: Arguments:
ar: المعطيات:

en: SparkleShare
ar: سباركل‌شير

note: A menu item that takes the user to http://www.sparkleshare.org/
en: About SparkleShare
ar: حوْل سباركل‌شير

en: You are running the latest version.
ar: أنت تستخدم الإصدارة الأحدث.

en: Checking for updates...
ar: يبحث عن تحديثات...

en: Recent Events
ar: الأحداث الأخيرة

en: All Folders
ar: كل المجلدات

en: Before we can create a SparkleShare folder on this computer, we need a few bits of information from you.
ar: نحتاج بعض المعلومات منك قبل أن نتمكن من إنشاء مجلد سباركل‌شير في هذا الحاسوب.

en: Full Name:
ar: الاسم كاملًا:

en: Email:
ar: البريد الإلكتروني:

en: Next
ar: التالي

note: Cancel button
en: Cancel
ar: ألغِ

en: Are you sure it’s not coffee o'clock?
ar: أمتأكد أنه ليس وقت احتساء القهوة؟

en: Finish
ar: أنهِ

en: ‘{0}’ has been successfully added
ar: نجحت إضافة ‘{0}’

note: A button that opens the synced folder
en: Open Folder
ar: افتح المجلد

en: SparkleShare Setup
ar: إعداد سباركل‌شير

en: Turn Notifications Off
ar: عطِّل التنبيهات

en: Turn Notifications On
ar: فعِّل التنبيهات

note: A menu item that quits the application
en: Quit
ar: اخرج
