SparkleShare - en to el translation catalogue (71 entries)

en: Free code hosting for Git and Mercurial
el: Δωρεάν φιλοξενία κώδικα για Git και Mercurial

en: Free public Git repositories with collaborator management
el: Δωρεάν δημόσια Git αποθετήρια με διαχείριση συνεργατών

en: Open source infrastructure for hosting open source projects
el: Open source υποδομή για φιλοξενία open source projects

en: A free and easy interface for your computer
el: Ένα ελεύθερο και απλό interface για τον υπολογιστή σου

en: The GNOME Project
el: Το GNOME Project

en: Everything under my control
el: Όλα κάτω απ' τον δικό μου έλεγχο

en: On my own server
el: Στον δικό μου server

en: Welcome to SparkleShare!
el: Καλώς ήλθατε στο SparkleShare!

en: Up to date
el: Ενημερωμένα

en: Syncing…
el: Συγχρονισμός...

en: Not everything is synced
el: Δεν είναι όλα συγχρονισμένα

en: Copy Web Link
el: Αντιγραφή Συνδέσμου Ιστού

en: Copy the web address of this file to the clipboard
el: Αντιγραφή της διεύθυνσης ιστού αυτού του αρχείου στο πρόχειρο

en: Get Earlier Version
el: Λήψη Προηγούμενης Έκδοσης

en: Make a copy of an earlier version in this folder
el: Δημιουργία αντιγράφου προηγούμενης έκδοσης αυτού του φακέλου

en: Select to get a copy of this version
el: Επιλογή για την λήψη αντιγράφου αυτής της έκδοσης

en: Print version information
el: Εκτύπωση πληροφοριών έκδοσης

en: Show this help text
el: Εμφάνιση κειμένου βοήθειας

en: SparkleShare, a collaboration and sharing tool.
el: SparkleShare, ένα εργαλείο συνεργασίας και ανταλλαγής.

en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
el: Το πρόγραμμα αυτό δεν περιλαμβάνει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ

en: This is free software, and you are welcome to redistribute it
el: Αυτό είναι ένα δωρεάν πρόγραμμα, και είστε ευπρόσδεκτοι να το αναδιανείμετε

en: under certain conditions. Please read the GNU GPLv3 for details.
el: υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Παρακαλώ διαβάστε το GNU GPLv3 για λεπτομέρειες.

en: SparkleShare automatically syncs Git repositories in
el: Το SparkleShare συγχρονίζει αυτόματα αποθετήρια Git σε

en: the ~/SparkleShare folder with their remote origins.
el: τον φάκελο ~/SparkleShare με τις απομακρυσμένες προελεύσεις τους.

en: Usage: sparkleshare [start|stop|restart] [OPTION]...
el: Χρήση: sparkleshare [start|stop|restart] [OPTION]...

en: Sync SparkleShare folder with remote repositories.
el: Συγχρονισμός φακέλου SparkleShare με απομακρυσμένα αποθετήρια.

en: Arguments:
el: Παράμετροι:

note: A menu item that takes the user to http://www.sparkleshare.org/
en: About SparkleShare
el: Σχετικά με το SparkleShare

en: A newer version ({0}) is available!
el: Είναι διαθέσιμη μια πιο πρόσφατη έκδοση ({0})!

en: You are running the latest version.
el: Έχετε την τελευταία έκδοση.

en: Checking for updates...
el: Έλεγχος ενημερώσεων...

en: Today
el: Σήμερα

en: Yesterday
el: Χτες

en: Recent Events
el: Πρόσφατα γεγονότα

en: All Projects
el: Όλα τα projects

en: All Folders
el: Όλοι οι Φάκελοι

en: Full Name:
el: Πλήρες όνομα:

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Where's your project hosted?
el: Που φιλοξενείται το project σου;

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Remote Path
el: Απομακρυσμένο path

note: Cancel button
en: Cancel
el: Ακύρωση

note: Sync button
en: Add
el: Προσθήκη

en: Adding project ‘{0}’…
el: Προσθήκη project ‘{0}’…

en: This may take a while.
el: Αυτό μπορεί να πάρει λίγο χρόνο.

en: Are you sure it’s not coffee o'clock?
el: Είστε σίγουροι ότι δεν είναι ώρα για καφέ;

en: Finish
el: Τέλος

en: Something went wrong
el: Κάτι πήγε λάθος

en: Try Again…
el: Προσπαθήστε ξανά...

en: ‘{0}’ has been successfully added
el: ‘{0}’ προστέθηκε με επιτυχία

en: Project successfully added!
el: Το project προστέθηκε με επιτυχία!

en: Access the files from your SparkleShare folder.
el: Πρόσβαση στα αρχεία του SparkleShare φακέλου σας.

note: A button that opens the synced folder
en: Open Folder
el: Άνοιγμα Φακέλου

en: What's happening next?
el: Τι γίνεται μετά;

en: SparkleShare creates a special folder in your personal folder that will keep track of your projects.
el: Το SparkleShare δημιουργεί έναν ειδικό φάκελο στον προσωπικό σας φάκελο, στον οποίο παρακολουθεί τα project σας.

en: Skip Tutorial
el: Παράληψη Οδηγού

en: Sharing files with others
el: Διαμοιρασμός αρχείων με άλλους

en: All files added to your project folders are synced with the host automatically, as well as with your collaborators.
el: Όλα τα αρχεία που προστίθενται στους φακέλους των project σου συγχρονίζονται αυτόματα με τον host, όπως και με τους συνεργάτες σου.

en: The status icon is here to help
el: Το status icon είναι εδώ για να βοηθήσει

en: It shows the syncing process status, and contains links to your projects and the event log.
el: Απεικονίζει την κατάσταση συγχρονισμού, και περιέχει συνδέσμους για τα projects και το ημερολόγιο ενεργειών.

en: Adding projects to SparkleShare
el: Προσθήκη projects στο SparkleShare

en: Just click this button when you see it on the web, and the project will be automatically added:
el: Απλώς πάτα αυτό το κουμπί όταν το δεις στο web, και το project θα προστεθεί αυτόματα:

en: …or select <b>‘Add Hosted Project…’</b> from the status icon menu to add one by hand.
el: …ή επέλεξε <b>‘Προσθήκη Project…’</b> από το μενού του status icon για να προσθέσεις κάποιο χειροκίνητα.

en: SparkleShare Setup
el: Στήσιμο SparkleShare

en: Syncing…
el: Συγχρονισμός...

en: No projects yet
el: Κανένα project ακόμα

note: Opens the wizard to add a new remote folder
en: Add Hosted Project…
el: Προσθήκη Project...

en: Open Recent Events
el: Πρόσφατες ενέργειες

en: Turn Notifications Off
el: Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων

en: Turn Notifications On
el: Απενεργοποίηση ειδοποιήσεων

note: A menu item that quits the application
en: Quit
el: Εγκατάλειψη
