SparkleShare - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: The GNOME Project
fi: GNOME-projekti

en: Welcome to SparkleShare!
fi: Tervetuloa SparkleShareen!

en: Up to date
fi: Ajantasalla

en: Syncing…
fi: Synkronoidaan...

en: Not everything is synced
fi: Kaikkea ei ole synkronoitu

en: Copy Web Link
fi: Kopioi web-linkki

en: Copy the web address of this file to the clipboard
fi: Kopioi tämän tiedoston osoite leikepöydälle

en: Get Earlier Version
fi: Hae vanhempi versio

en: Make a copy of an earlier version in this folder
fi: Tee kopio tämän hakemiston aikaisemmasta versiosta

en: Select to get a copy of this version
fi: Tee kopio tästä versiosta

en: Print version information
fi: Tulosta versiotiedot

en: Show this help text
fi: Näytä tämä ohjeteksti

en: SparkleShare, a collaboration and sharing tool.
fi: SparkleShare, yhteistyö- ja jakotyökalu.

en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
fi: Tällä ohjelmalla EI OLE TAKUUTA.

en: This is free software, and you are welcome to redistribute it
fi: Tämä on vapaa ohjelma, ja saat vapaasti levittää sitä

en: under certain conditions. Please read the GNU GPLv3 for details.
fi: tietyin ehdoin. Saat lisätietoja GNU GPLv3:sta.

en: SparkleShare automatically syncs Git repositories in
fi: SparkleShare synkronoi automaattisesti Git-tietokannat

en: the ~/SparkleShare folder with their remote origins.
fi: ~/SparkleShare-kansiosta etäpalvelinten kanssa.

en: Usage: sparkleshare [start|stop|restart] [OPTION]...
fi: Käyttö: sparkleshare [start|stop|restart] [asetukset]

en: Sync SparkleShare folder with remote repositories.
fi: Synkronoi SparkleShare-kansio etätietokantoihin.

en: Arguments:
fi: Parametrit:

note: A menu item that takes the user to http://www.sparkleshare.org/
en: About SparkleShare
fi: Tietoja SparkleSharesta

en: You are running the latest version.
fi: Sinulla on uusin versio käytössäsi

en: Checking for updates...
fi: Tarkistetaan päivityksiä...

en: Before we can create a SparkleShare folder on this computer, we need a few bits of information from you.
fi: Ennen kuin voit luoda SparkleShare-kansio tälle tietokoneelle, tarvitsemme joitain tietoja sinusta.

en: Full Name:
fi: Koko nimi:

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Next
fi: Seuraava

note: Cancel button
en: Cancel
fi: Peruuta

en: Are you sure it’s not coffee o'clock?
fi: Oletko varma, että ei ole kahvitauon paikka?

en: Finish
fi: Valmis

en: ‘{0}’ has been successfully added
fi: '{0}' lisättiin onnistuneesti

note: A button that opens the synced folder
en: Open Folder
fi: Avaa hakemisto

en: SparkleShare Setup
fi: SparkleSharen asennus

en: Turn Notifications Off
fi: Poista ilmoitukset käytöstä

en: Turn Notifications On
fi: Ota ilmoitukset käyttöön

note: A menu item that quits the application
en: Quit
fi: Lopeta
