SparkleShare - en to he translation catalogue (61 entries)

en: Gitorious
he: גיטוריוס

en: The GNOME Project
he: פרוייקט גנום

en: Everything under my control
he: הכל תחת שליטתי

en: On my own server
he: שרת משלי

en: Welcome to SparkleShare!
he: ברוכים הבאים לספארקלשר!

en: Up to date
he: מעודכן

en: Syncing…
he: מסנכרן...

en: Not everything is synced
he: לא הכל מסונכרן

en: Copy Web Link
he: העתק לינק

en: Copy the web address of this file to the clipboard
he: העתק את כתובת האינטרנט של קובץ זה ללוח העריכה (clipboard)

en: Get Earlier Version
he: קבל גרסה קודמת

en: Make a copy of an earlier version in this folder
he: צור העתק של גרסה קודמת בתקייה זו

en: Select to get a copy of this version
he: בחר כדי לקבל העתק של גרסה זו

en: Print version information
he: מידע גרסת ההדפסה

en: Show this help text
he: הראה את מלל העזרה

en: Copyright (C) 2010 Hylke Bons
he: זכויות שמורות (C) 2010 Hylke Bons

en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
he: תוכנה זו באה ללא כל אחריות.

en: This is free software, and you are welcome to redistribute it
he: תוכנה זו הינה חופשית ואתם מוזמנים להפיצה

en: under certain conditions. Please read the GNU GPLv3 for details.
he: תחת תנאים מסויימים. אנא קראו את רשיון GNU GPLv3 לקבלת פרטים.

en: Usage: sparkleshare [start|stop|restart] [OPTION]...
he: שימוש: sparkleshare [start|stop|restart] [אפשרויות]...

en: Sync SparkleShare folder with remote repositories.
he: סנכרן תקיית ספארקלשר עם מאגרים מרוחקים.

en: Arguments:
he: ארגומנטים:

en: SparkleShare
he: ספארקלשר

note: A menu item that takes the user to http://www.sparkleshare.org/
en: About SparkleShare
he: אודות ספארקלשר

en: A newer version ({0}) is available!
he: גירסה חדשה יותר ({0}) זמינה!

en: You are running the latest version.
he: אתה מריץ את הגרסה המעודכנת ביותר

en: Checking for updates...
he: בודק עדכונים...

en: added ‘{0}’
he: ‘{0}’ הוסף

en: moved ‘{0}’
he: ‘{0}’ הוזז

en: edited ‘{0}’
he: ‘{0}’ שונה

en: deleted ‘{0}’
he: ‘{0}’ נמחק

en: Recent Events
he: אירועים אחרונים

en: All Folders
he: כל התיקיות

en: Before we can create a SparkleShare folder on this computer, we need a few bits of information from you.
he: לפני שנוכל ליצור תקיית ספארקלשר על מחשב זה, אנו צריכים כמה פיסות מידע ממך.

en: Full Name:
he: שם מלא:

en: Email:
he: דוא"ל:

en: Next
he: הבא

note: Cancel button
en: Cancel
he: בטל

note: Sync button
en: Add
he: הוסף

en: Adding project ‘{0}’…
he: מוסיף פרויקט ‘{0}’…

en: This may take a while.
he: זה עלול לקחת זמן מה

en: Are you sure it’s not coffee o'clock?
he: מה אתה אומר על קפה?

en: Finish
he: סיים

en: Something went wrong
he: משהו השתבש

en: Try Again…
he: נסה שוב...

en: ‘{0}’ has been successfully added
he: ‘{0}’ הוסף בהצלחה

en: Project successfully added!
he: פרויקט הוסף בהצלחה!

en: Access the files from your SparkleShare folder.
he: גש לקבצים מתיקיית ספארקלשר

note: A button that opens the synced folder
en: Open Folder
he: פתח תקייה

en: What's happening next?
he: מה עכשיו?

en: Skip Tutorial
he: דלג על הדרכה

en: Continue
he: המשך

en: Sharing files with others
he: שיתוף קבצים עם אחרים

en: Adding projects to SparkleShare
he: הוספת פרויקטים לספארקלשר

en: Just click this button when you see it on the web, and the project will be automatically added:
he: לחץ כאן כשאתה רואה אותו ברשת, והפרויקט יתווסף אוטומטית:

en: SparkleShare Setup
he: התקנת ספארקלשר

en: No projects yet
he: עדיין אין פרויקטים

en: Open Recent Events
he: פתח אירועים אחרונים

en: Turn Notifications Off
he: כבה הודעות

en: Turn Notifications On
he: הפעל הודעות

note: A menu item that quits the application
en: Quit
he: צא
