SpeedCrunch - en to hu_HU translation catalogue (9 entries)

note: TRANSLATORS: Short one-line description.
en: A high-precision scientific calculator
hu_HU: Egy nagy pontosságú tudományos számológép

en: SpeedCrunch is a fast, high-precision scientific calculator. It features a syntax-highlighted scrollable display and is designed to be fully used via keyboard.
hu_HU: A SpeedCrunch egy gyors, nagy pontosságú tudományos számológép. Szintaxis kiemeléses, görgethető kijelzővel rendelkezik és úgy tervezték, hogy teljes mértékben használható legyen billentyűzetről.

en: It includes many built-in maths functions and supports advanced features like user-defined functions, complex numbers, and unit conversions. This is combined with a simple yet powerful user interface featuring on-the-fly results preview, syntax highlighting, and autocompletion.
hu_HU: Számos beépített matematikai függvényt tartalmaz és támogatja az olyan fejlett képességeket, mint a felhasználó által biztosított függvények, komplex számok és a mértékegység konvertálás. Mindez kombinálva van egy egyszerű, de fejlett felhasználói felülettel, ami lehetővé teszi az eredmények azonnali előnézetét, szintaxis kiemelést és az automatikus kiegészítést.

en: SpeedCrunch is available for several platforms in a number of languages.
hu_HU: A SpeedCrunch számos platformra elérhető különböző nyelveken.

en: Main window with optional keypad
hu_HU: Fő ablak opcionális billentyűzettel

en: The constants list and formula book
hu_HU: Az állandók listája és formula könyv

en: Customizable user interface
hu_HU: Testreszabható felhasználói felület

en: The built-in user manual
hu_HU: Beépített kézikönyv

note: TRANSLATORS: Extra keywords for finding the application in the desktop environment. The trailing ';' is important!
en: arithmetic;calculation;math;scientific;
hu_HU: aritmetika;számítás;matematika;tudományos;
