Spek - en to bs translation catalogue (31 entries)

en: Spectrum Analyser
bs: Analizator spektra

en: View spectrograms of your audio files
bs: Pregledaj spektogram svojih audio datoteka

en: %d bit | %d bits
bs[0]: %d bit
bs[1]: %d bita
bs[2]: %d bita

en: Cannot open input file
bs: Nije moguće otvoriti datoteku

en: Cannot find stream info
bs: Nije moguće pronaći informacije o stream-u

en: The file contains no audio streams
bs: Datoteka ne sadrži audio stream

en: Cannot find decoder
bs: Nije moguće pronaći dekoder

en: Unknown duration
bs: Nepoznato trajanje

en: No audio channels
bs: Nema audio kanala

en: Cannot open decoder
bs: Nije moguće pokrenuti dekoder

en: Unsupported sample format
bs: Format nije podržan

en: Preferences
bs: Podešavanja

en: (system default)
bs: (sistemski podrazumijevano)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
bs: Generalno

en: Language:
bs: Jezik:

en: Check for &updates
bs: Potraži &nadogradnje

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
bs: Spek - Akustični analizator spektra

en: &File
bs: &Datoteka

en: &Edit
bs: &Uredi

en: &Help
bs: &Pomoć

en: Help
bs: Pomoć

en: A new version of Spek is available, click to download.
bs: Dostupna je nova verzija Speka, kliknite da je preuzmete.

en: All files
bs: Sve datoteke

en: Audio files
bs: Audio datoteke

en: Open File
bs: Otvori datoteku

en: PNG images
bs: PNG slike

en: Save Spectrogram
bs: Sačuvaj spektogram

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
bs: Bez naslova

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
bs: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov i ostali kontributori

en: Spek Website
bs: Spek web sajt

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
bs: Spek verzija %s
