Spek - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Spectrum Analyser
da: Spektrum analysator

en: View spectrograms of your audio files
da: Vis spektrogrammer af dine lydfiler

en: Cannot open input file
da: Kan ikke åbne filen

en: Cannot find stream info
da: Kan ikke finde oplysninger om lydfil

en: The file contains no audio streams
da: Denne fil indeholder ingen lyd

en: Cannot find decoder
da: Kan ikke finde afkoder

en: Unknown duration
da: Ukendt varighed

en: No audio channels
da: Ingen lydkanaler

en: Cannot open decoder
da: Kan ikke åbne afkoder

en: Unsupported sample format
da: Ikke-understøttet lydformat

en: Preferences
da: Præferencer

en: (system default)
da: (system standard)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
da: Det meste

en: Language:
da: Sprog:

en: Check for &updates
da: Tjek for &updates

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
da: Spek - akustisk spectrum analysator

en: &File
da: &Fil

en: &Edit
da: &Redigér

en: &Help
da: &Hjælp

en: Help
da: Hjælp

en: A new version of Spek is available, click to download.
da: En ny version af Spek er tilgængelig, tryk her for at downloade.

en: All files
da: Alle filer

en: Audio files
da: Lydfiler

en: Open File
da: Åben fil

en: PNG images
da: PNG billeder

en: Save Spectrogram
da: Gem spektrogram

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
da: Ikke-navngivet

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
da: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and bidragsydere

en: Spek Website
da: Spek hjemmeside
