Spek - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Spectrum Analyser
de: Spektralanalysator

en: View spectrograms of your audio files
de: Spektrogramm der Audiodateien anzeigen

en: Cannot open input file
de: Datei kann nicht geöffnet werden

en: Cannot find stream info
de: Spurinformationen können nicht gefunden werden

en: The file contains no audio streams
de: Die Datei enthält keine Tonspuren

en: Cannot find decoder
de: Decoder kann nicht gefunden werden

en: Unknown duration
de: Unbekannte Dauer

en: No audio channels
de: Keine Tonkanäle

en: Cannot open decoder
de: Decoder kann nicht geöffnet werden

en: Unsupported sample format
de: Format nicht unterstützt

en: Preferences
de: Einstellungen

en: (system default)
de: (System Standard)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
de: Allgemein

en: Language:
de: Sprache:

en: Check for &updates
de: Nach &Aktualisierungen suchen

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
de: Spek - Tonspektrum Analysator

en: &File
de: &Datei

en: &Edit
de: &Bearbeiten

en: &Help
de: &Hilfe

en: Help
de: Hilfe

en: A new version of Spek is available, click to download.
de: Eine neue Spek Version ist verfügbar, klicke um sie herunterzuladen.

en: All files
de: Alle Dateien

en: Audio files
de: Audiodateien

en: Open File
de: Datei öffnen

en: PNG images
de: PNG Bilddatei

en: Save Spectrogram
de: Spektrogramm speichern

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
de: Unbenannt

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
de: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov und Helfer

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
de: Spek Version %s
