Spek - en to hr translation catalogue (35 entries)

en: Spectrum Analyser
hr: Analizator Spektra

en: View spectrograms of your audio files
hr: Pogledaj spektrograme svojih zvukovnih datoteka

en: %d kbps
hr: %dkbps

en: %d Hz
hr: %dHz

en: Cannot open input file
hr: Ulazna datoteka se ne može otvoriti

en: Cannot find stream info
hr: Informacije o strujanju nisu pronađene

en: The file contains no audio streams
hr: Ova datoteka ne sadržava zvukovne struje

en: Cannot find decoder
hr: Dekoder nije pronađen

en: Unknown duration
hr: Nepoznato trajanje

en: No audio channels
hr: Nema zvukovnih kanala

en: Cannot open decoder
hr: Dekoder se ne može otvoriti

en: Unsupported sample format
hr: Nepodržan format uzorka

note: TRANSLATORS: first %s is the error message, second %s is stream description.
en: %s: %s
hr: %s:%s

en: Preferences
hr: Postavke

en: (system default)
hr: (zadano po sustavu)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
hr: Genralno

en: Language:
hr: Jezik:

en: Check for &updates
hr: Provjeri za &ažuriranja

en: %d kHz
hr: %dkHz

en: %d dB
hr: %ddB

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
hr: Spek - Akustični Analizator Spektra

en: &File
hr: &Datoteka

en: &Edit
hr: &Uredi

en: &Help
hr: &Pomoć

en: Help
hr: Pomoć

en: A new version of Spek is available, click to download.
hr: Nova verzija Spek-a je dostupna, klikni za preuzimanje.

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Audio files
hr: Zvukovne datoteke

en: Open File
hr: Otvori Datoteku

en: PNG images
hr: PNG slike

en: Save Spectrogram
hr: Spremi Spektrogram

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
hr: Neimenovano

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
hr: Autorsko Pravo (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov i doprinosioci

en: Spek Website
hr: Spek Web-stranica

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
hr: Verzija Spek-a %s
