Spek - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Spectrum Analyser
hu: Spektrum Analizáló

en: View spectrograms of your audio files
hu: Spektrogrammot mutat az audió fájljaidról

en: Cannot open input file
hu: A fájlt nem lehet megnyitni

en: Cannot find stream info
hu: Nem található adatfolyam

en: The file contains no audio streams
hu: A fájlban nincs adatfolyam

en: Cannot find decoder
hu: Nem található dekóder

en: Unknown duration
hu: Ismeretlen hossz

en: No audio channels
hu: Nincs audió csatorna

en: Cannot open decoder
hu: A dekódolót nem lehet megnyitni

en: Unsupported sample format
hu: Nem támogatott minta

en: Preferences
hu: Beállítások

en: (system default)
hu: (Rendszer alapértelmezett)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
hu: Általános

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Check for &updates
hu: Frissítések ellenőrzése

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
hu: Spek - Akusztikai Spektrum Analizáló

en: &File
hu: &Fájl

en: &Edit
hu: &Szerkesztés

en: &Help
hu: &Súgó

en: Help
hu: Súgó

en: A new version of Spek is available, click to download.
hu: Egy új verzió érhető el, kattints a letöltéshez.

en: All files
hu: Minden fájl

en: Audio files
hu: Audió fájlok

en: Open File
hu: Fájl megnyitása

en: PNG images
hu: PNG kép

en: Save Spectrogram
hu: Spektrogram mentése

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
hu: Névtelen

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
hu: Minden jog fenntartva (©) 2010-2013 Alexander Kojevnikov és a közreműködők részére.

en: Spek Website
hu: Spek weboldala

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
hu: Spek verzió %s
