Spek - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Spectrum Analyser
it: Analizzatore di Spettro

en: View spectrograms of your audio files
it: Mostra spettrogrammi per i tuoi file audio

en: Cannot open input file
it: Impossibile aprire file in ingresso

en: Cannot find stream info
it: Impossibile trovare informazioni del flusso audio

en: The file contains no audio streams
it: Il file non contiene flussi audio

en: Cannot find decoder
it: Impossibile trovare decoder

en: Unknown duration
it: Durata Sconosciuta

en: No audio channels
it: Nessun canale Audio

en: Cannot open decoder
it: Impossibile aprire decoder

en: Unsupported sample format
it: Formato non supportato

en: Preferences
it: Preferenze

en: (system default)
it: (Sistema Predefinito)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
it: Generale

en: Language:
it: Lingua:

en: Check for &updates
it: Controlla a&ggiornamenti

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
it: Spek - Analizzatore di Spettro Acustico

en: &Edit
it: &Modifica

en: &Help
it: &Aiuto

en: Help
it: Aiuto

en: A new version of Spek is available, click to download.
it: Una nuova versione di Spek è disponibile, clicca per scaricarla.

en: All files
it: Tutti i file

en: Audio files
it: File Audio

en: Open File
it: Apri File

en: PNG images
it: Immagini PNG

en: Save Spectrogram
it: Salva Spettrogramma

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
it: Senza Titolo

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
it: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov e contributori

en: Spek Website
it: Sito Web Spek

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
it: Spek versione %s
