Spek - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Spectrum Analyser
ja: スペクトラムアナライザ

en: View spectrograms of your audio files
ja: オーディオファイルのスペクトログラムを表示します。

en: %d bit | %d bits
ja[0]: %d ビット

en: Cannot open input file
ja: 入力ファイルを開くことができません。

en: Cannot find stream info
ja: ストリームの情報を見つけることができません。

en: The file contains no audio streams
ja: ファイルは、オーディオストリームが含まれていません。

en: Cannot find decoder
ja: デコーダを見つけることができません。

en: Unknown duration
ja: 不明期間

en: No audio channels
ja: オーディオチャンネルはありません。

en: Cannot open decoder
ja: デコーダを開くことができません。

en: Unsupported sample format
ja: サポートされていないサンプル形式。

en: Preferences
ja: 設定

en: (system default)
ja: (システムのデフォルト)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
ja: ジェネラル

en: Language:
ja: 言語：

en: Check for &updates
ja: 更新をチェックする

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
ja: Spek - 音響スペクトラムアナライザ

en: &File
ja: &ファイル

en: &Edit
ja: &編集

en: &Help
ja: &ヘルプ

en: Help
ja: ヘルプ

en: A new version of Spek is available, click to download.
ja: Spekの新しいバージョンが利用可能です。クリックしてダウンロード。

en: All files
ja: すべてのファイル

en: Audio files
ja: オーディオファイル

en: Open File
ja: ファイル開く

en: PNG images
ja: PNG画像

en: Save Spectrogram
ja: スペクトログラム保存

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
ja: 無題

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
ja: 著作権 (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikovと貢献者

en: Spek Website
ja: Spekのウェブサイト

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
ja: Spek バージョン %s
