Spek - en to nb translation catalogue (31 entries)

en: Spectrum Analyser
nb: Spektrumsanalysator

en: View spectrograms of your audio files
nb: Vis spektogram av lydfilene dine

en: %d bit | %d bits
nb[0]: %d bit
nb[1]: %d biter

en: Cannot open input file
nb: Kan ikke åpne inndatafil

en: Cannot find stream info
nb: Kan ikke finne informasjon om denne strømmen

en: The file contains no audio streams
nb: Fila inneholder ingen lydstrømmer

en: Cannot find decoder
nb: Kan ikke finne dekoder

en: Unknown duration
nb: Ukjent fillengde

en: No audio channels
nb: Ingen lydkanaler

en: Cannot open decoder
nb: Kan ikke åpne dekoder

en: Unsupported sample format
nb: Punktprøveformatet støttes ikke

en: Preferences
nb: Instillinger

en: (system default)
nb: (systemstandard)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
nb: Generelt

en: Language:
nb: Språk:

en: Check for &updates
nb: Se etter &oppdateringer

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
nb: Spek - akustisk spektrumsanalysator

en: &File
nb: &Fil

en: &Edit
nb: R&ediger

en: &Help
nb: &Hjelp

en: Help
nb: Hjelp

en: A new version of Spek is available, click to download.
nb: En ny versjon av Spek er tilgjengelig, klikk for å laste ned

en: All files
nb: Alle filer

en: Audio files
nb: Lydfiler

en: Open File
nb: Åpne fil

en: PNG images
nb: PNG-bildefiler

en: Save Spectrogram
nb: Lagre spektogram

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
nb: Uten navn

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
nb: Opphavs (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov og bidragsytere

en: Spek Website
nb: Speks nettside

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
nb: Spek versjon %s
