Spek - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Spectrum Analyser
nl: Spectrumanalyse

en: View spectrograms of your audio files
nl: Bekijk spectrogrammen van uw geluidsbestanden

en: Cannot open input file
nl: Kan bronbestand niet openen

en: Cannot find stream info
nl: Kan informatie over stream niet vinden

en: The file contains no audio streams
nl: Het bestand bevat geen audiostreams

en: Cannot find decoder
nl: Kan decoder niet vinden

en: Unknown duration
nl: Tijdsduur onbekend

en: No audio channels
nl: Geen audiokanalen

en: Cannot open decoder
nl: Kan decoder niet openen

en: Unsupported sample format
nl: Sampleformaat niet ondersteund

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: (system default)
nl: (systeem standaard)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
nl: Algemeen

en: Language:
nl: Taal:

en: Check for &updates
nl: Controleer op &updates

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
nl: Spek - Akoestische spectrumanalyse

en: &File
nl: &Bestand

en: &Edit
nl: Be&werken

en: &Help
nl: &Hulp

en: Help
nl: Hulp

en: A new version of Spek is available, click to download.
nl: Er is een nieuwe versie van Spek beschikbaar, klik voor download

note: TRANSLATORS: window title, %s is replaced with the file name
en: Spek - %s
nl: Spek – %s

en: All files
nl: Alle bestanden

en: Audio files
nl: Audiobestanden

en: Open File
nl: Bestand openen

en: PNG images
nl: PNG-afbeeldingen

en: Save Spectrogram
nl: Spectrogram opslaan

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
nl: Naamloos

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
nl: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov en inzenders

en: Spek Website
nl: Spek-website

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
nl: Spek versie %s
