Spek - en to nn translation catalogue (38 entries)

en: Spectrum Analyser
nn: Spektrumsanalysator

en: View spectrograms of your audio files
nn: Sjå spektrogrammet til ljodfilene dine

en: %d kbps
nn: %d kbps

en: %d Hz
nn: %d Hz

en: %d bit | %d bits
nn[0]: %d bit
nn[1]: %d bitar

en: Cannot open input file
nn: Kan ikkje opna innfila

en: Cannot find stream info
nn: Finn ikkje opplysingar om straum

en: The file contains no audio streams
nn: Fila inneheld ingi ljodstraumar

en: Cannot find decoder
nn: Finn ikkje dekodaren

en: Unknown duration
nn: Ukjend lengd

en: No audio channels
nn: Ingi ljodkanalar

en: Cannot open decoder
nn: Kan ikkje opna dekodaren

en: Unsupported sample format
nn: Ustøtt punktprøveformat

en: Preferences
nn: Val

en: (system default)
nn: (systemvalt)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
nn: Ålment

en: Language:
nn: Målval:

en: Check for &updates
nn: Sjå etter nye &utgåver

en: %d kHz
nn: %d kHz

en: %d dB
nn: %d dB

note: TRANSLATORS: keep "00" unchanged, it's used to calc the text width
en: 00 kHz
nn: 00 kHz

note: TRANSLATORS: keep "-00" unchanged, it's used to calc the text width
en: -00 dB
nn: -00 dB

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
nn: Spek – akustisk spektrumsanalysator

en: &File
nn: &Fil

en: &Edit
nn: &Brigda

en: &Help
nn: &Hjelp

en: Help
nn: Hjelp

en: A new version of Spek is available, click to download.
nn: Ei ny utgåve av Spek er sleppt, trykk for å henta.

note: TRANSLATORS: window title, %s is replaced with the file name
en: Spek - %s
nn: Spek – %s

en: All files
nn: Alle filer

en: Audio files
nn: Ljodfiler

en: Open File
nn: Opna fil

en: PNG images
nn: PNG-bilete

en: Save Spectrogram
nn: Spara spektrogram

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
nn: Utan namn

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
nn: Opphavsrett © 2010–2013 Alexander Kojevnikov og medverkande

en: Spek Website
nn: Netstaden til Spek

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
nn: Spek utgåve %s
