Spek - en to pl translation catalogue (33 entries)

en: Spectrum Analyser
pl: Analizator widma

en: View spectrograms of your audio files
pl: Wyświetlanie spektrogramów plików dźwiękowych

en: %d kbps
pl: %d kb/s

en: %d bit | %d bits
pl[0]: %d bit
pl[1]: %d bity
pl[2]: %d bitów
pl[3]: %d bitów

en: Cannot open input file
pl: Nie można otworzyć pliku wejściowego

en: Cannot find stream info
pl: Nie można odnaleźć informacji o strumieniu

en: The file contains no audio streams
pl: Plik nie zawiera strumieni dźwięku

en: Cannot find decoder
pl: Nie można odnaleźć dekodera

en: Unknown duration
pl: Nieznany czas trwania

en: No audio channels
pl: Brak kanałów dźwięku

en: Cannot open decoder
pl: Nie można otworzyć dekodera

en: Unsupported sample format
pl: Nieobsługiwany format próbki

en: Preferences
pl: Preferencje

en: (system default)
pl: (domyślne systemowe)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
pl: Ogólne

en: Language:
pl: Język:

en: Check for &updates
pl: Sprawdź akt&ualizacje

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
pl: Spek — analizator widma akustycznego

en: &File
pl: &Plik

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &Help
pl: Pomo&c

en: Help
pl: Pomoc

en: A new version of Spek is available, click to download.
pl: Dostępna jest nowa wersja programu Spek.  Proszę kliknąć, aby ją pobrać.

note: TRANSLATORS: window title, %s is replaced with the file name
en: Spek - %s
pl: Spek — %s

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Audio files
pl: Pliki dźwiękowe

en: Open File
pl: Otwarcie pliku

en: PNG images
pl: Obrazy PNG

en: Save Spectrogram
pl: Zapis spektogramu

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
pl: Copyright © 2010-2013 Alexander Kojevnikov i współtwórcy

en: Spek Website
pl: Witryna programu Spek

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
pl: Spek wersja %s
