Spek - en to sr@latin translation catalogue (30 entries)

en: Spectrum Analyser
sr@latin: Analiza spektra

en: View spectrograms of your audio files
sr@latin: Pregledajte spektrograme vaših audio datoteka

en: %d bit | %d bits
sr@latin[0]: %d bit
sr@latin[1]: %d bitova
sr@latin[2]: %d bitova

en: Cannot open input file
sr@latin: Nije moguće otvoriti datoteku za input

en: Cannot find stream info
sr@latin: Nije moguće pronaći informacije o streamu

en: The file contains no audio streams
sr@latin: Datoteka ne sadrži audio stream

en: Cannot find decoder
sr@latin: Nije moguće pronaći dekoder

en: Unknown duration
sr@latin: Nepoznato trajanje

en: No audio channels
sr@latin: Nema audio kanala

en: Cannot open decoder
sr@latin: Nije moguće pronaći dekoder

en: Unsupported sample format
sr@latin: Nepodržan sample uzorka

en: Preferences
sr@latin: Preference

en: (system default)
sr@latin: (sistemski standard)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
sr@latin: Opšte

en: Language:
sr@latin: Jezik:

en: Check for &updates
sr@latin: Pregledajte za &update

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
sr@latin: Spek - Akustični analizator spektra

en: &Edit
sr@latin: &Uredi

en: &Help
sr@latin: &Pomoć

en: Help
sr@latin: Pomoć

en: A new version of Spek is available, click to download.
sr@latin: Dostupna je nova verzija Speka. Kliknite za download.

en: All files
sr@latin: Sve datoteke

en: Audio files
sr@latin: Audio datoteke

en: Open File
sr@latin: Otvori datoteku

en: PNG images
sr@latin: PNG slike

en: Save Spectrogram
sr@latin: Sačuvaj spektrogram

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
sr@latin: Bez naslova

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
sr@latin: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov i saradnici

en: Spek Website
sr@latin: Spek web stranica

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
sr@latin: Spek verzija %s
