Spek - en to sv translation catalogue (31 entries)

en: Spectrum Analyser
sv: Spektrumanalysator

en: View spectrograms of your audio files
sv: Visa spektrogram av dina ljudfiler

en: %d kbps
sv: %d kbit/s

en: %d bit | %d bits
sv[0]: %d bit
sv[1]: %d bitar

en: Cannot open input file
sv: Kan ej öppna den valda filen

en: Cannot find stream info
sv: Kunde ej hitta någon flödesinformation

en: The file contains no audio streams
sv: Den här filen innehåller inget ljudflöde

en: Cannot find decoder
sv: Kan ej hitta dekoder

en: Unknown duration
sv: Okänd längd

en: No audio channels
sv: Inga ljudkanaler

en: Cannot open decoder
sv: Kan ej öppna dekoder

en: Unsupported sample format
sv: Inget stöd för detta samplingsformatet

en: Preferences
sv: Inställningar

en: (system default)
sv: (förvald inställning)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
sv: Allmänt

en: Language:
sv: Språk:

en: Check for &updates
sv: Sök efter &uppdateringar

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
sv: Spek - Akustisk Spektrumanalysator

en: &File
sv: &Arkiv

en: &Edit
sv: &Redigera

en: &Help
sv: &Hjälp

en: Help
sv: Hjälp

en: A new version of Spek is available, click to download.
sv: En ny version av Spek finns tillgänglig, klicka för att hämta.

en: All files
sv: Alla filer

en: Audio files
sv: Ljudfiler

en: Open File
sv: Öppna fil

en: PNG images
sv: PNG-bilder

en: Save Spectrogram
sv: Spara spektrogram

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
sv: Namnlös

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
sv: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov och bidragsgivare

en: Spek Website
sv: Spek hemsida
