Spek - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Spectrum Analyser
tr: Spektrum Çözümleyicisi

en: View spectrograms of your audio files
tr: Ses dosyalarının spektogramlarını görüntüle

en: Cannot open input file
tr: Girdi dosyası açılamıyor

en: Cannot find stream info
tr: Akış bilgisi bulunamıyor

en: The file contains no audio streams
tr: Dosya, ses akışı içermiyor

en: Cannot find decoder
tr: Kod çözücü bulunamıyor

en: Unknown duration
tr: Süre bilinmiyor

en: No audio channels
tr: Ses kanalı yok

en: Cannot open decoder
tr: Kod çözücü açılamıyor

en: Unsupported sample format
tr: Desteklenmeyen örnek biçimi

note: TRANSLATORS: first %d is the stream number, second %d is the total number of streams, %s is the stream description.
en: Stream %d / %d: %s
tr: Akış %d / %d: %s

en: Preferences
tr: Tercihler

en: (system default)
tr: (sistem varsayılanı)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
tr: Genel

en: Language:
tr: Dil:

en: Check for &updates
tr: &Güncellemeleri denetle

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
tr: Spek - Akustik Spektrum Çözümleyicisi

en: &File
tr: &Dosya

en: &Edit
tr: Dü&zen

en: &Help
tr: &Yardım

en: Help
tr: Yardım

en: A new version of Spek is available, click to download.
tr: Spek'in yeni bir sürümü mevcut, indirmek için tıklayın.

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: Audio files
tr: Ses dosyaları

en: Open File
tr: Dosya Aç

en: PNG images
tr: PNG resimleri

en: Save Spectrogram
tr: Spektogramı Kaydet

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
tr: Adsız

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
tr: Telif Hakkı (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov ve katkıda bulunanlar

en: Spek Website
tr: Spek Web Sitesi

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
tr: Spek sürümü %s
