Spek - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Spectrum Analyser
uk: Аналізатор спектру

en: View spectrograms of your audio files
uk: Перегляд спектрограм аудіо файлів

en: %d kbps
uk: %d кбіт / с

en: %d Hz
uk: %d Гц

en: %d bit | %d bits
uk[0]: %d біт
uk[1]: %d біта
uk[2]: %d бітів
uk[3]: %d бітів

en: Cannot open input file
uk: Не можу відкрити вхідний файл

en: Cannot find stream info
uk: Не можу знайти інформацію про потік

en: The file contains no audio streams
uk: Файл не містить аудіо-потоків

en: Cannot find decoder
uk: Не можу знайти декодер

en: Unknown duration
uk: Невідома тривалість

en: No audio channels
uk: Немає аудіо каналів

en: Cannot open decoder
uk: Не можу відкрити декодер

en: Unsupported sample format
uk: Нупідтримуваний формат семпла

en: Preferences
uk: Параметри

en: (system default)
uk: (системна)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
uk: Загальні

en: Language:
uk: Мова:

en: Check for &updates
uk: Перевіряти наявність &оновлень

en: %d kHz
uk: %d кГц

en: %d dB
uk: %d дБ

note: TRANSLATORS: keep "00" unchanged, it's used to calc the text width
en: 00 kHz
uk: 00 кГц

note: TRANSLATORS: keep "-00" unchanged, it's used to calc the text width
en: -00 dB
uk: -00 дБ

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
uk: Spek - Акустичний аналізатор спектру

en: &File
uk: &Файл

en: &Edit
uk: З&міни

en: &Help
uk: &Довідка

en: Help
uk: Довідка

en: A new version of Spek is available, click to download.
uk: Вийшла нова версія Spek, клацніть для скачування

en: All files
uk: Всі файли

en: Audio files
uk: Аудіо файли

en: Open File
uk: Відкрити файл

en: PNG images
uk: PNG зображення

en: Save Spectrogram
uk: Зберегти спектрограму

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
uk: Без назви

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
uk: Авторські права (с) 2010-2013 Олександр Кожевніков та співавтори

en: Spek Website
uk: Веб-сайт Spek

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
uk: Spek версії %s
