Spek - en to ru translation catalogue (37 entries)

en: Spectrum Analyser
ru: Анализатор спектра

en: View spectrograms of your audio files
ru: Просмотр спектрограмм аудио файлов

en: %d kbps
ru: %d кбит/сек

en: %d Hz
ru: %d Гц

en: %d bit | %d bits
ru[0]: %d бит
ru[1]: %d бита
ru[2]: %d битов
ru[3]: %d битов

en: Cannot open input file
ru: Не могу открыть входной файл

en: Cannot find stream info
ru: Не могу найти информацию о потоке

en: The file contains no audio streams
ru: Файл не содержит аудио потоков

en: Cannot find decoder
ru: Не могу найти декодер

en: Unknown duration
ru: Неизвестная продолжительность

en: No audio channels
ru: Нет аудио каналов

en: Cannot open decoder
ru: Не удается открыть декодер

en: Unsupported sample format
ru: Неподдерживаемый формат сэмпла

en: Preferences
ru: Параметры

en: (system default)
ru: (системный по умолчанию)

note: TRANSLATORS: The name of a section in the Preferences dialog.
en: General
ru: Общие

en: Language:
ru: Язык

en: Check for &updates
ru: Проверять &обновления

en: %d kHz
ru: %d кГц

en: %d dB
ru: %d дБ

note: TRANSLATORS: keep "00" unchanged, it's used to calc the text width
en: 00 kHz
ru: 00 кГц

note: TRANSLATORS: keep "-00" unchanged, it's used to calc the text width
en: -00 dB
ru: -00 дБ

en: Spek - Acoustic Spectrum Analyser
ru: Spek - Акустический анализатор спектра

en: &File
ru: &Файл

en: &Edit
ru: &Правка

en: &Help
ru: &Справка

en: Help
ru: Справка

en: A new version of Spek is available, click to download.
ru: Вышла новая версия Spek, щёлкните для скачивания

en: All files
ru: Все файлы

en: Audio files
ru: Аудио файлы

en: Open File
ru: Открыть файл

en: PNG images
ru: PNG изображения

en: Save Spectrogram
ru: Сохранить спектрограмму

note: Suggested name is <file_name>.png
en: Untitled
ru: Без названия

en: Copyright (c) 2010-2013 Alexander Kojevnikov and contributors
ru: Авторские права (c) 2010-2013 Александр Кожевников и соавторы

en: Spek Website
ru: Веб-сайт Spek

note: TRANSLATORS: the %s is the package version.
en: Spek version %s
ru: Spek версии %s
