sphinx_rtd_theme 0.4.3.dev0 - en to et translation catalogue (29 entries)

en: Edit on GitHub
et: Muuda GitHubis

en: Edit on Bitbucket
et: Muuda Bitbucketis

en: Edit on GitLab
et: Muuda GitLabis

en: View page source
et: Vaata lehe lähtekoodi

en: Previous
et: Eelmine

en: Next
et: Järgmine

note: This is an ARIA section label for the footer section of the page.
en: Footer
et: Jalus

en: &#169; <a href="%(path)s">Copyright</a> %(copyright)s.
et: &#169; <a href="%(path)s">Autoriõigus</a> %(copyright)s.

en: &#169; Copyright %(copyright)s.
et: &#169; Autoriõigus %(copyright)s.

note: Build is a noun, not a verb
en: Build
et: Ehitus

note: the phrase "revision" comes from Git, referring to a commit
en: Revision
et: Redaktsioon

en: Last updated on %(last_updated)s.
et: Viimati uuendatud  %(last_updated)s.

note: the variable "sphinx_web" is a link to the Sphinx project documentation with the text "Sphinx"
en: Built with %(sphinx_web)s using a
et: Ehitatud %(sphinx_web)s'iga,

note: "theme" refers to a theme for Sphinx, which alters the appearance of the generated documentation
en: theme
et: kujundusteema

note: this is always used as "provided by Read the Docs", and should not imply Read the Docs is an author of the generated documentation.
en: provided by %(readthedocs_web)s
et: on loonud %(readthedocs_web)s

en: Search within %(docstitle)s
et: Otsi dokumendist %(docstitle)s

en: About these documents
et: Nende dokumentide kirjeldused

en: Index
et: Indeks

en: Search
et: Otsing

en: Copyright
et: Autoriõigus

en: Please activate JavaScript to enable the search functionality.
et: Otsimisfunktsiooni lubamiseks aktiveeri palun JavaScript

note: Search is a noun, not a verb
en: Search Results
et: Otsingu tulemused

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
et: Sinu otsingule ei vastanud ükski dokument. Palun veendu, et kõik sisestatud sõnad on õigesti kirjutatud ja sa oled valikud piisaval hulgal kategooriaid.

en: Search docs
et: Otsi dokumente

en: Versions
et: Versioonid

en: Downloads
et: Allalaadimised

note: The phrase "Read the Docs" is not translated
en: On Read the Docs
et: Saidil Read the Docs

en: Project Home
et: Projekti kodu

en: Builds
et: Ehitused
