Sphinx - en to sq translation catalogue (832 entries)

en: Common Vulnerabilities and Exposures; CVE %s
sq: Cenueshmëri dhe Ekspozime të Rëndomta; CVE %s

en: invalid CVE number %s
sq: numër CVE %s i pavlefshëm

en: invalid CWE number %s
sq: numër CWE i pavlefshëm %s

en: invalid PEP number %s
sq: numër PEP i pavlefshëm %s

en: invalid RFC number %s
sq: numër RFC i pavlefshëm %s

en: Theme configuration sections other than [theme] and [options] are not supported (tried to get a value from %r).
sq: Nuk mbulohen seksione formësimi teme të tjerë nga [theme] dhe [options] (u provua të merre një vlerë nga %r).

en: setting %s.%s occurs in none of the searched theme configs
sq: rregullimi %s.%s nuk haset në asnjë prej formësimeve temash ku u kërkua

en: unsupported theme option %r given
sq: është dhënë mundësi teme %r e pambuluar

en: file %r on theme path is not a valid zipfile or contains no theme
sq: kartela %r te shteg teme s’është kartelë zip e vlefshme ose nuk përmban temë

en: no theme named %r found (missing theme.toml?)
sq: s’u gjet temë e emërtuar %r (mungon theme.toml?)

en: The %r theme has circular inheritance
sq: Tema %r ka trashëgimi rrethore

en: The %r theme inherits from %r, which is not a loaded theme. Loaded themes are: %s
sq: Tema %r trashëgon nga %r, e cila s’është temë e ngarkuar. Temat e ngarkuara janë: %s

en: The %r theme has too many ancestors
sq: Tema %r ka shumë paraardhës

en: no theme configuration file found in %r
sq: s’u gjet kartelë formësimi teme në %r

en: theme %r doesn't have the "theme" table
sq: tema %r s’ka tabelën “theme”

en: The %r theme "[theme]" table is not a table
sq: Tabela “[theme]” e temës %r s’është tabelë

en: The %r theme must define the "theme.inherit" setting
sq: Tema %r duhet të përcaktojë rregullimin “theme.inherit”

en: The %r theme "[options]" table is not a table
sq: Tablea “[options]” e temës %r s’është tabelë

en: The "theme.pygments_style" setting must be a table. Hint: "%s"
sq: Rregullimi “theme.pygments_style” duhet të jetë një tabelë. Ndihmëz: “%s”

en: multiple files found for the document "%s": %s
    Use %r for the build.
sq: për dokumentin “%s” u gjetën disa kartela: %s
    Përdorni %r për montimin.

en: Ignored unreadable document %r.
sq: U shpërfill dokument i palexueshëm %r.

en: The %s extension is required by needs_extensions settings, but it is not loaded.
sq: Zgjerimi %s është i domosdoshëm për needs_extensions settings, por s’është ngarkuar.

en: This project needs the extension %s at least in version %s and therefore cannot be built with the loaded version (%s).
sq: Ky projekt lyp zgjerimin %s të paktën nën versionin %s dhe prandaj s’mund të montohet me versionin e ngarkuar (%s).

en: Pygments lexer name %r is not known
sq: O nome do analisador léxico de Pygments %r não é conhecido

en: Lexing literal_block %r as "%s" resulted in an error at token: %r. Retrying in relaxed mode.
sq: A sintaxe literal_block %r foi "%s" e resultou em um erro no token: %r. Tentando novamente em modo relaxado.

en: Event %r already present
sq: Vlerë formësimi %r e pranishme tashmë

en: Unknown event name: %s
sq: Emër i panjohur akti: %s

en: Handler %r for event %r threw an exception
sq: Trajtuesi %r për aktin %r u përgjigj me një përjashtim

en: Cannot find source directory (%s)
sq: S’gjendet dot drejtori burim (%s)

en: Output directory (%s) is not a directory
sq: Drejtoria e përfundimeve (%s) s’është drejtori

en: Source directory and destination directory cannot be identical
sq: Drejtoria burim dhe drejtoria vendmbërritje s’mund të jenë identike

en: Running Sphinx v%s
sq: Po xhirohet Sphinx v%s

en: This project needs at least Sphinx v%s and therefore cannot be built with this version.
sq: Ky projekt lyp të paktën Sphinx v%s, ndaj s’mund të montohet me këtë version.

en: making output directory
sq: po krijohet drejtori përfundimesh

en: while setting up extension %s:
sq: teksa ujdiset zgjerimi %s:

en: 'setup' as currently defined in conf.py isn't a Python callable. Please modify its definition to make it a callable function. This is needed for conf.py to behave as a Sphinx extension.
sq: 'setup' siç është përcaktuar aktualisht te conf.py s’është funksion Python që mund të thirret. Ju lutemi, ndryshojeni përcaktimin e tij që ta bëni një funksion që mund të thirret. Kjo është e nevojshme që conf.py të sillet si një zgjerim Sphinx.

en: loading translations [%s]...
sq: po ngarkohen përkthime [%s]…

en: done
sq: u bë

en: not available for built-in messages
sq: s’është i passhëm për mesazhe të brendshëm

en: loading pickled environment
sq: carregando ambiente serializado com pickle

en: failed: %s
sq: dështoi: %s

en: No builder selected, using default: html
sq: S’u përzgjodh montues, po përdoret parazgjedhja: html

en: build finished with problems.
sq: montimi përfundoi me probleme.

en: build succeeded.
sq: montimi doli me sukses.

en: build finished with problems, 1 warning (with warnings treated as errors).
sq: montimi përfundoi me probleme, 1 sinjalizim (me sinjalizimet të trajtuara si gabime).

en: build finished with problems, 1 warning.
sq: montimi përfundoi me probleme, 1 sinjalizim.

en: build succeeded, 1 warning.
sq: montimi doli me sukses, 1 sinjalizim.

en: build finished with problems, %s warnings (with warnings treated as errors).
sq: montimi përfundoi me probleme, %s sinjalizime (me sinjalizimet e trajtuara si gabime).

en: build finished with problems, %s warnings.
sq: montimi përfundoi me probleme, %s sinjalizime.

en: build succeeded, %s warnings.
sq: montimi doli me sukses, %s sinjalizime.

en: node class %r is already registered, its visitors will be overridden
sq: klasa %r e nyjeve është e regjistruar tashmë, vizitorët e saj do të anashkalohen

en: directive %r is already registered and will not be overridden
sq: direktiva %r është tashmë e regjistruar dhe s’do të anashkalohet

en: role %r is already registered and will not be overridden
sq: roli %r është tashmë i regjistruar dhe s’do të anashkalohet

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel reading, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
sq: zgjerimi %s nuk deklaron nëse është i parrezik për lexim paralel, po merret se s’është - ju lutemi, kërkojini autorin të zgjerimit ta kontrollojë dhe ta bëjë këtë shprehimisht

en: the %s extension is not safe for parallel reading
sq: zgjerimi %s s’është i sigurt për lexim paralel

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel writing, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
sq: zgjerimi %s nuk deklaron nëse është i parrezik për shkrim paralel, po merret se s’është - ju lutemi, kërkojini autorin të zgjerimit ta kontrollojë dhe ta bëjë këtë shprehimisht

en: the %s extension is not safe for parallel writing
sq: zgjerimi %s s’është i sigurt për shkrim paralel

en: doing serial %s
sq: fazer %s serial

en: Builder class %s has no "name" attribute
sq: Klasa %s e montuesit nuk ka atribut "name"

en: Builder %r already exists (in module %s)
sq: Montuesi %r ekziston tashmë (te moduli %s)

en: Builder name %s not registered or available through entry point
sq: Emër %s montuesi jo i regjistruar ose i passhëm përmes pike hyrjeje

en: Builder name %s not registered
sq: Emër montuesi %s jo i regjistruar

en: domain %s already registered
sq: përkatësi %s e regjistruar tashmë

en: domain %s not yet registered
sq: përkatësi %s ende e paregjistruar

en: The %r directive is already registered to domain %s
sq: Direktiva %r është e regjistruar tashmë te përkatësia %s

en: The %r role is already registered to domain %s
sq: Roli %r është i regjistruar tashmë te përkatësia %s

en: The %r index is already registered to domain %s
sq: Treguesi %r është i regjistruar tashmë te përkatësia %s

en: The %r object_type is already registered
sq: object_type %r është i regjistruar tashmë

en: The %r crossref_type is already registered
sq: crossref_type %r është i regjistruar tashmë

en: source_suffix %r is already registered
sq: source_suffix %r është i regjistruar tashmë

en: source_parser for %r is already registered
sq: source_parser për %r është i regjistruar tashmë

en: Source parser for %s not registered
sq: Përtypës burimesh për %s jo i regjistruar

en: Translator for %r already exists
sq: Përkthyesi për %r ekziston tashmë

en: kwargs for add_node() must be a (visit, depart) function tuple: %r=%r
sq: kwargs për add_node() duhet të jetë një çift funksioni (visit, depart): %r=%r

en: enumerable_node %r already registered
sq: enumerable_node %r tashmë i regjistruar

en: math renderer %s is already registered
sq: vizatuesi i formulave matematikore %s është i regjistruar tashmë

en: the extension %r was already merged with Sphinx since version %s; this extension is ignored.
sq: zgjerimi %r qe shkrirë me Sphinx-in që me versionin %s; ky zgjerim është shpërfillur.

en: Original exception:
sq: Përjashtimi origjinal:

en: Could not import extension %s
sq: S’u importua dot zgjerimi %s

en: extension %r has no setup() function; is it really a Sphinx extension module?
sq: zgjerimi %r s’ka funksion setup(); a është vërtet një modul zgjerimi Sphinx-i?

en: The %s extension used by this project needs at least Sphinx v%s; it therefore cannot be built with this version.
sq: Zgjerimi %s i përdorur nga ky projekt lyp të paktën Sphinx v%s; prandaj s’mund të montohet me këtë version.

en: extension %r returned an unsupported object from its setup() function; it should return None or a metadata dictionary
sq: zgjerimi %r u përgjigj me një objekt të pambuluar prej funksionit të vet setup(); duhet të përgjigjet me Asnjë ose një fjalorth tejtëdhënash

en: `None` is not a valid filetype for %r.
sq: `None` s’është lloj i vlefshëm kartele për %r.

en: config directory doesn't contain a conf.py file (%s)
sq: drejtoria e formësimeve nuk përmban një kartelë conf.py (%s)

en: '%s' must be '0' or '1', got '%s'
sq: “%s” duhet të jetë “0” ose “1”, u mora “%s”

en: cannot override dictionary config setting %r, ignoring (use %r to set individual elements)
sq: s’mund të anashkalohet rregullim formësimi fjalorthi %r, po shpërfillet (për të ujdisur elemente individuale, përdorni %r)

en: invalid number %r for config value %r, ignoring
sq: numër %r i pavlefshëm për vlerë formësimi %r, po shpërfillet

en: cannot override config setting %r with unsupported type, ignoring
sq: s’mund të anashkalohet rregullim formësimi %r me një lloj të pambuluar, po shpërfillet

en: unknown config value %r in override, ignoring
sq: vlerë e panjohur formësimi %r te anashkalimi, po shpërfillet

en: No such config value: %r
sq: S’ka vlerë të tillë formësimi: %r

en: Config value %r already present
sq: Vlerë formësimi %r e pranishme tashmë

en: cannot cache unpickleable configuration value: %r (because it contains a function, class, or module object)
sq: não é possível armazenar em cache o valor de configuração não serializável com pickle: %r (porque ele contém um objeto de função, classe ou módulo)

en: Invalid configuration value found: 'language = None'. Update your configuration to a valid language code. Falling back to 'en' (English).
sq: U gjet vlerë e pavlefshme formësimi: 'language = Asnjë'. Përditësojeni formësimin tuaj me një kod të vlefshëm gjuhe. Përkohësisht po përdoret 'en' (anglisht).

en: There is a syntax error in your configuration file: %s
sq: Ka një gabim sintakse te kartela juaj e formësimit: %s

en: The configuration file (or one of the modules it imports) called sys.exit()
sq: Kartela e formësimit (ose një nga modulet që ajo importon) thirri sys.exit()

en: There is a programmable error in your configuration file:
    
    %s
sq: Ka një gabim të programueshëm te kartela juaj e formësimit:
    
    %s

en: Failed to convert %r to a frozenset
sq: S’u arrit të shndërrohej %r në një grup të ngrirë

en: Converting `source_suffix = %r` to `source_suffix = %r`.
sq: Po shndërrohet `source_suffix = %r` në `source_suffix = %r`.

en: The config value `source_suffix' expects a dictionary, a string, or a list of strings. Got `%r' instead (type %s).
sq: Për vlerën e formësimit `source_suffix' pritet fjalor, varg, ose një listë vargjesh. Në vend të tyre u mor `%r' (lloji %s).

en: Section %s
sq: Ndarja %s

en: Fig. %s
sq: Figura %s

en: Table %s
sq: Tabela %s

en: Listing %s
sq: Listando %s

en: The config value `{name}` has to be a one of {candidates}, but `{current}` is given.
sq: Vlera e formësimit `{name}` duhet të jetë një nga {candidates}, por është dhënë `{current}`.

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}'; expected {permitted}.
sq: Vlera e formësimit `{name}' është e llojit `{current.__name__}'; pritej {permitted}.

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}', defaults to `{default.__name__}'.
sq: Vlera e formësimit `{name}' është e llojit `{current.__name__}', si parazgjedhje merr `{default.__name__}'.

en: primary_domain %r not found, ignored.
sq: s’u gjet primary_domain %r, po shpërfillet.

en: Sphinx now uses "index" as the master document by default. To keep pre-2.0 behaviour, set "master_doc = 'contents'".
sq: Sphinx-i tanimë përdor “index” si dokumentin kryesor, si parazgjedhje. Që të mbahet sjellja e para-2.0, vini “master_doc = 'contents'”.

en: Support for source encodings other than UTF-8 is deprecated and will be removed in Sphinx 10. Please comment at https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues/13665 if this causes a problem.
sq: Mbulimi për kodim burimesh tjetër nga UTF-8 është nxjerrë nga përdorimi dhe do të hiqet me Sphinx 10. Ju lutemi, nëse kjo shkakton ndonjë problem, komentoni te https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues/13665.

en: new config
sq: formësim i ri

en: config changed
sq: formësimi ndryshoi

en: extensions changed
sq: zgjerimet u ndryshuan

en: build environment version not current
sq: version jo i tanishëm i mjedisit të montimit

en: source directory has changed
sq: drejtoria burim ka ndryshuar

en: The configuration has changed (1 option: %r)
sq: Formësimi është ndryshuar (1 mundësi: %r)

en: The configuration has changed (%d options: %s)
sq: Formësimi është ndryshuar (%d mundësi: %s)

en: The configuration has changed (%d options: %s, ...)
sq: Formësimi është ndryshuar (%d mundësi: %s, …)

en: This environment is incompatible with the selected builder, please choose another doctree directory.
sq: Ky mjedis është i papërputhshëm me montuesin e përzgjedhur, ju lutemi, zgjidhni një tjetër drejtori doctree.

en: Failed to scan documents in %s: %r
sq: S’u arrit të skanohen dokumente te %s: %r

en: Domain %r is not registered
sq: Përkatësia %r s’është e regjistruar

en: document isn't included in any toctree
sq: dokumenti s’është i përfshirë në ndonjë toctree

en: self referenced toctree found. Ignored.
sq: U gjet “toctree” që i referohet vetes. U shpërfill.

en: document is referenced in multiple toctrees: %s, selecting: %s <- %s
sq: o documento é referenciado em várias árvores de tópicos: %s, selecionando: %s <- %s

en: Attention
sq: Vëmendje

en: Caution
sq: Kujdes

en: Danger
sq: Rrezik

en: Error
sq: Gabim

en: Hint
sq: Ndihmëz

en: Important
sq: E rëndësishme

en: Note
sq: Shënim

en: See also
sq: Shihni edhe

en: Tip
sq: Ndihmëz

en: Warning
sq: Sinjalizim

en: The Texinfo files are in %(outdir)s.
sq: Kartelat Texinfo gjenden në %(outdir)s.

en: 
    Run 'make' in that directory to run these through makeinfo
    (use 'make info' here to do that automatically).
sq: 
    Xhironi 'make' te ajo drejtori, që të xhirohen këto përmes makeinfo-s
    (përdorni këtu 'make info' që kjo të kryhet automatikisht).

en: no "texinfo_documents" config value found; no documents will be written
sq: s’u gjet vlerë formësimi "texinfo_documents"; s’do të shkruhet ndonjë dokument

en: "texinfo_documents" config value references unknown document %s
sq: vlera e formësimit "texinfo_documents" i referohet një dokumenti të panjohur %s

en: processing %s
sq: po përpunohet %s

en: writing
sq: po shkruhet

en: resolving references...
sq: po shquhen referencat…

en:  (in
sq:  (në

en: copying images...
sq: po kopjohen figura…

en: cannot copy image file %r: %s
sq: s’kopjohet dot kartelë figure %r: %s

en: copying Texinfo support files
sq: po kopjohen kartela mbulimi Texinfo

en: error writing file Makefile: %s
sq: gabim në shkrim kartele Makefile: %s

en: The manual pages are in %(outdir)s.
sq: Faqet e doracakut gjenden në %(outdir)s.

en: no "man_pages" config value found; no manual pages will be written
sq: s’u gjet vlerë formësimi "man_pages"; s’do të shkruhet ndonjë faqe doracaku

en: "man_pages" config value references unknown document %s
sq: vlera e formësimit "man_pages" i referohet një dokumenti të panjohur %s

en: The HTML page is in %(outdir)s.
sq: Faqja HTML gjenden në %(outdir)s.

en: assembling single document
sq: po montohet dokument njësh

en: writing additional files
sq: po shkruhen kartela shtesë

en: The dummy builder generates no files.
sq: Montuesi provë nuk prodhon kartela.

en: The message catalogs are in %(outdir)s.
sq: Katalogët e mesazheve gjenden te %(outdir)s.

en: building [%s]:
sq: po montohet [%s]:

en: targets for %d template files
sq: objektiva për kartela gjedhe %d

en: reading templates...
sq: po lexohen gjedhe…

en: writing message catalogs...
sq: po shkruhen katalogë mesazhesh…

en: Look for any errors in the above output or in %(outdir)s/output.txt
sq: Shihni për çfarëdo gabimesh te përfundimi më sipër ose te %(outdir)s/output.txt

en: broken link: %s (%s)
sq: lidhje e dëmtuar: %s (%s)

en: Anchor '%s' not found
sq: S’u gjet spirancë '%s'

en: linkcheck_allowed_redirects. Expected a dictionary.
sq: linkcheck_allowed_redirects. Pritej një fjalor.

en: Failed to compile regex in linkcheck_allowed_redirects: %r %s
sq: S’u arrit të përpilohet shprehje e rregullt te linkcheck_allowed_redirects: %r %s

en: The ePub file is in %(outdir)s.
sq: Kartela ePub gjendet te %(outdir)s.

en: writing nav.xhtml file...
sq: po shkruhet kartelë nav.xhtml…

en: conf value "epub_language" (or "language") should not be empty for EPUB3
sq: vlera e formësimit "epub_language" (ose "language") s’duhet të jetë e zbrazët për EPUB3

en: conf value "epub_uid" should be XML NAME for EPUB3
sq: vlera e formësimit "epub_uid" duhet të jetë XML NAME për EPUB3

en: conf value "epub_title" (or "html_title") should not be empty for EPUB3
sq: vlera e formësimit "epub_title" (ose "html_title") s’duhet të jetë e zbrazët për EPUB3

en: conf value "epub_author" should not be empty for EPUB3
sq: vlera e formësimit "epub_author" s’duhet të jetë e zbrazët për EPUB3

en: conf value "epub_contributor" should not be empty for EPUB3
sq: vlera e formësimit "epub_contributor" s’duhet të jetë e zbrazët për EPUB3

en: conf value "epub_description" should not be empty for EPUB3
sq: vlera e formësimit "epub_description" s’duhet të jetë e zbrazët për EPUB3

en: conf value "epub_publisher" should not be empty for EPUB3
sq: vlera e formësimit "epub_publisher" s’duhet të jetë e zbrazët për EPUB3

en: conf value "epub_copyright" (or "copyright")should not be empty for EPUB3
sq: vlera e formësimit "epub_copyright" (ose "copyright") s’duhet të jetë e zbrazët për EPUB3

en: conf value "epub_identifier" should not be empty for EPUB3
sq: vlera e formësimit "epub_identifier" s’duhet të jetë e zbrazët për EPUB3

en: conf value "version" should not be empty for EPUB3
sq: vlera e formësimit "version" s’duhet të jetë e zbrazët për EPUB3

en: invalid css_file: %r, ignored
sq: css_file e pavlefshme: %r, u shpërfill

en: The XML files are in %(outdir)s.
sq: Kartelat XML gjenden në %(outdir)s.

en: error writing file %s: %s
sq: gabim në shkrim kartele %s: %s

en: The pseudo-XML files are in %(outdir)s.
sq: Kartelat pseudo-XML gjenden në %(outdir)s.

en: duplicated ToC entry found: %s
sq: u gjet zë TeL i përsëdytur: %s

en: cannot read image file %r: copying it instead
sq: s’lexohet dot kartelë figure %r: në vend të tij, po kopjohet

en: cannot write image file %r: %s
sq: s’shkruhet dot kartelë figure %r: %s

en: Pillow not found - copying image files
sq: S’u gjet Pillow - po kopjohen kartela figurë

en: writing mimetype file...
sq: po shkruhet kartelë llojesh MIME…

en: writing META-INF/container.xml file...
sq: po shkruhet kartelë META-INF/container.xml…

en: writing content.opf file...
sq: po shkruhet kartelë content.opf…

en: unknown mimetype for %s, ignoring
sq: lloj MIME i panjohur për %s, po shpërfillet

en: node has an invalid level
sq: nyja ka nivel të pavlefshëm

en: writing toc.ncx file...
sq: po shkruhet kartelë toc.ncx…

en: writing %s file...
sq: po shkruhet kartelë %s…

en: The text files are in %(outdir)s.
sq: Kartelat tekst gjenden në %(outdir)s.

en: a suitable image for %s builder not found: %s (%s)
sq: s’u gjet figurë e përshtatshme për montuesin %s: %s (%s)

en: a suitable image for %s builder not found: %s
sq: s’u gjet figurë e përshtatshme për montuesin %s: %s

en: building [mo]:
sq: po montohet [mo]:

en: writing output...
sq: po shkruhet përfundim…

en: all of %d po files
sq: krejt kartelat po %d

en: targets for %d po files that are specified
sq: objektiva për kartela po %d që janë specifikuar

en: targets for %d po files that are out of date
sq: objektiva për kartela po %d që janë të papërditësuara

en: all source files
sq: krejt kartelat burim

en: file %r given on command line does not exist,
sq: kartela %r, dhënë te rreshti i urdhrave, nuk ekziston,

en: file %r given on command line is not under the source directory, ignoring
sq: kartela %r e dhënë te rresht urdhrash s’gjendet te drejtori burim, po shpërfillet

en: file %r given on command line is not a valid document, ignoring
sq: kartela %r, dhënë te rreshti i urdhrave, s’është dokument i vlefshëm, po shpërfillet

en: %d source files given on command line
sq: kartela burim %d dhënë te rresht urdhrash

en: targets for %d source files that are out of date
sq: objektiva për kartela burim %d që janë të papërditësuara

en: looking for now-outdated files...
sq: po shihet për kartela të sapovjetruara…

en: %d found
sq: U gjet %d

en: none found
sq: s’u gjet gjë

en: checking consistency
sq: po kontrollohet njëtrajtshmëria

en: no targets are out of date.
sq: s’ka objektiva të vjetruar.

en: updating environment:
sq: po përditësohet mjedisi:

en: %s added, %s changed, %s removed
sq: %s të shtuar, %s të ndryshuar, %s të hequr

en: Sphinx is unable to load the master document (%s) because it matches a built-in exclude pattern %r. Please move your master document to a different location.
sq: Sphinx-i s’është në gjendje të ngarkojë dokumentin kryesor (%s), ngaqë ka përkim me një rregullsi të brendshme përjashtimi %r. Ju lutemi, shpjereni dokumentin tuaj kryesor te një vendndodhje tjetër.

en: Sphinx is unable to load the master document (%s) because it matches an exclude pattern specified in conf.py, %r. Please remove this pattern from conf.py.
sq: Sphinx-i s’është në gjendje të ngarkojë dokumentin kryesor (%s), ngaqë ka përkim me një rregullsi përjashtimi të treguar në conf.py, %r. Ju lutemi, hiqeni rregullsinë nga conf.py.

en: Sphinx is unable to load the master document (%s) because it is not included in the custom include_patterns = %r. Ensure that a pattern in include_patterns matches the master document.
sq: Sphinx-i s’është në gjendje të ngarkojë dokumentin kryesor (%s), ngaqë s’përfshihet në include_patterns = %r e përshtatur. Siguroni që një rregullsi te include_patterns të ketë përkim me dokumentin kryesor.

en: Sphinx is unable to load the master document (%s). The master document must be within the source directory or a subdirectory of it.
sq: Sphinx-i s’është në gjendje të ngarkojë dokumentin kryesor (%s). Dokumenti kryesor duhet të gjendet brenda drejtorisë burim, ose një nëndrejtorie të saj.

en: reading sources...
sq: po lexohen burime…

en: docnames to write: %s
sq: emra dokumentesh për shkrim: %s

en: preparing documents
sq: po përgatiten dokumente

en: copying assets
sq: po kopjohen elementë

en: The overview file is in %(outdir)s.
sq: Kartela përmbledhje gjendet te %(outdir)s.

en: no changes in version %s.
sq: s’ka ndryshime në version %s.

en: writing summary file...
sq: po shkruhet kartelë përmbledhje…

en: Builtins
sq: Të brendshme

en: Module level
sq: Shkallë moduli

en: copying source files...
sq: po kopjohen kartela burim…

en: could not read %r for changelog creation
sq: s’u lexua dot %r për krijim regjistrimi ndryshimesh

en: invalid regex %r in %s
sq: shprehje e rregullt e pavlefshme %r te %s

en: module %s could not be imported: %s
sq: moduli %s s’u importua dot: %s

en: the following modules are documented but were not specified in coverage_modules: %s
sq: modulet vijues janë të dokumentuar, por s’qenë specifikuar në coverage_modules: %s

en: the following modules are specified in coverage_modules but were not documented: %s
sq: modulet vijuese qenë specifikuar te coverage_modules, por s’qenë dokumentuar: %s

en: Testing of coverage in the sources finished, look at the results in %(outdir)s{sep}python.txt.
sq: Testimi i mbulimit te burimet përfundoi, shihni te përfundimet në %(outdir)s{sep}python.txt.

en: invalid regex %r in coverage_c_regexes
sq: shprehje e rregullt %r e pavlefshme te coverage_c_regexes

en: undocumented c api: %s [%s] in file %s
sq: API C e padokumentuar: %s [%s] te kartela %s

en: undocumented python function: %s :: %s
sq: funksion python i padokumentuar: %s :: %s

en: undocumented python class: %s :: %s
sq: klasë python e padokumentuar: %s :: %s

en: undocumented python method: %s :: %s :: %s
sq: metodë python e padokumentuar: %s :: %s :: %s

en: Todo
sq: Për T’u Bërë

en: TODO entry found: %s
sq: U gjet zë Për T’u Bërë: %s

en: <<original entry>>
sq: <<zëri origjinal>>

en: (The <<original entry>> is located in %s, line %d.)
sq: (<<original entry>> gjendet te %s, rreshti %d.)

en: original entry
sq: zëri origjinal

en: Unable to run the image conversion command %r. 'sphinx.ext.imgconverter' requires ImageMagick by default. Ensure it is installed, or set the 'image_converter' option to a custom conversion command.
    
    Traceback: %s
sq: S’arrihet të xhirohet urdhri %r. për shndërrim figure. Si parazgjedhje, 'sphinx.ext.imgconverter' lyp ImageMagick. Sigurohuni se është i instaluar, ose për mundësinë 'image_converter' caktoni një urdhër vetjak shndërrimi .
    
    Traceback: %s

en: convert exited with error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
sq: shndërrimi përfundoi me gabimin:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: convert command %r cannot be run, check the image_converter setting
sq: s’mund të xhirohet urdhër shndërrimi %r, kontrolloni rregullimin image_converter

en: Graphviz directive cannot have both content and a filename argument
sq: Një direktivë Graphviz s’mund të ketë edhe lëndë, edhe argument emri kartelash

en: External Graphviz file %r not found or reading it failed
sq: S’u gjet kartelë e jashtme Graphviz %r, ose dështoi leximi i saj

en: Ignoring "graphviz" directive without content.
sq: Po shpërfillet direktivë “graphviz” pa lëndë.

en: graphviz_dot executable path must be set! %r
sq: Duhet ujdisur shteg të ekzekutueshmi graphviz_dot! %r

en: dot command %r cannot be run (needed for graphviz output), check the graphviz_dot setting
sq: urdhri dot %r s’mund të xhirohet (i nevojshëm për çka prodhon graphviz), kontrolloni rregullimin graphviz_dot

en: dot exited with error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
sq: dot përfundoi me gabim:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: dot did not produce an output file:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
sq: dot s’prodhoi kartelë përfundim:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: graphviz_output_format must be either 'png' or 'svg', but is %r
sq: graphviz_output_format duhet të jetë ose “png”, ose “svg”, por është %r

en: dot code %r: %s
sq: kod dot %r: %s

en: [graph: %s]
sq: [grafik: %s]

en: [graph]
sq: [grafik]

en: LaTeX command %r cannot be run (needed for math display), check the imgmath_latex setting
sq: Urdhri LaTeX %r s’mund të xhirohet (i nevojshëm për shfaqje formulash matematikore), kontrolloni rregullimin imgmath_late

en: %s command %r cannot be run (needed for math display), check the imgmath_%s setting
sq: Urdhri %s %r s’mund të xhirohet (i nevojshëm për shfaqje formulash matematikore), kontrolloni rregullimin imgmath_%s

en: display latex %r: %s
sq: shfaq latex %r: %s

en: inline latex %r: %s
sq: latex brendazi %r: %s

en: Link to this equation
sq: Lidhje për te ky ekuacion

en: missing '+' or '-' in '%s' option.
sq: mungon '+' ose '-' te mundësia '%s'.

en: '%s' is not a valid option.
sq: '%s' s’është mundësi e vlefshme.

en: '%s' is not a valid pyversion option
sq: '%s' s’është mundësi pyversion e vlefshme

en: invalid TestCode type
sq: lloj TestCode i pavlefshëm

en: Testing of doctests in the sources finished, look at the results in %(outdir)s/output.txt.
sq: Testimi i doctests-eve te burimet përfundoi, shihni te përfundimet në %(outdir)s/output.txt.

en: no code/output in %s block at %s:%s
sq: s’ka kod/dhënie te blloku %s në %s:%s

en: ignoring invalid doctest code: %r
sq: po shpërfillet kod “doctest” i pavlefshëm: %r

en: section "%s" gets labeled as "%s"
sq: pjesa “%s” etiketohet si “%s”

en: duplicate label %s, other instance in %s
sq: etiketë %s e përsëdytur, tjetër instancë te %s

en: Reading duration %.3fs exceeded the duration limit %.3fs
sq: Kohëzgjatja e leximit %.3fs tejkaloi kufi kohëzgjatjesh %.3fs

en: ====================== total reading duration ==========================
sq: ==================== kohëzgjatje leximi gjithsej =======================

en: Total time reading %d file%s: %dm %.3fs
sq: Kohë leximi gjithsej %d file%s: %dm %.3fs

en: ====================== slowest reading durations =======================
sq: =================== kohëzgjatjet më të ngadalta të leximit ===================

en: [source]
sq: [burim]

en: highlighting module code...
sq: po theksohet kod moduli…

en: [docs]
sq: [dokumente]

en: Module code
sq: Kod moduli

en: <h1>Source code for %s</h1>
sq: <h1>Kod burim për %s</h1>

en: Overview: module code
sq: Përmbledhje: kod moduli

en: <h1>All modules for which code is available</h1>
sq: <h1>Krejt modulet për të cilët ka kod të gatshëm</h1>

en: duplicate citation %s, other instance in %s
sq: citim i përsëdytur %s, tjetër instancë te %s

en: Citation [%s] is not referenced.
sq: Përmendja [%s] s’është në referencë.

en: duplicate label of equation %s, other instance in %s
sq: etiketë e përsëdytur ekuacioni %s, instancë tjetër te %s

en: Invalid math_eqref_format: %r
sq: math_eqref_format i pavlefshëm: %r

en: %s() (built-in function)
sq: %s() (funksion i brendshëm)

en: %s() (%s method)
sq: %s() (metodë %s)

en: %s() (class)
sq: %s() (klasë)

en: %s (global variable or constant)
sq: %s ( ndryshore globale ose konstante)

en: %s (%s attribute)
sq: %s (atribut %s)

en: Arguments
sq: Argumente

en: Throws
sq: Lança

en: Returns
sq: Kthime

en: Return type
sq: Lloj kthimi

en: %s (module)
sq: %s (modul)

en: function
sq: funksion

en: method
sq: metodë

en: class
sq: klasë

en: data
sq: të dhëna

en: attribute
sq: atribut

en: module
sq: modul

en: duplicate %s description of %s, other %s in %s
sq: përshkrim %s i përsëdytur i %s, tjetër %s në %s

en: %s (directive)
sq: %s (direktivë)

en: :%s: (directive option)
sq: :%s: (mundësi direktive)

en: %s (role)
sq: %s (rol)

en: directive
sq: direktivë

en: directive-option
sq: diretiva-opção

en: role
sq: rol

en: duplicate description of %s %s, other instance in %s
sq: përshkrim i përsëdytur %s %s, instancë tjetër te %s

en: Added in version %s
sq: Shtuar në versionin %s

en: Changed in version %s
sq: Ndryshuar në versionin %s

en: Deprecated since version %s
sq: Nxjerrë nga përdorimi që me versionin %s

en: Removed in version %s
sq: Hequr në versionin %s

en: job number should be a positive number
sq: numri i aktit duhet të jetë një numër pozitiv

en: For more information, visit <https://www.sphinx-doc.org/>.
sq: Për më tepër hollësi, vizitoni <https://www.sphinx-doc.org/>.

en: 
    Generate documentation from source files.
    
    sphinx-build generates documentation from the files in SOURCEDIR and places it
    in OUTPUTDIR. It looks for 'conf.py' in SOURCEDIR for the configuration
    settings. The 'sphinx-quickstart' tool may be used to generate template files,
    including 'conf.py'
    
    sphinx-build can create documentation in different formats. A format is
    selected by specifying the builder name on the command line; it defaults to
    HTML. Builders can also perform other tasks related to documentation
    processing.
    
    By default, everything that is outdated is built. Output only for selected
    files can be built by specifying individual filenames.
sq: 
    Prodhoni dokumentim nga kartela burim.
    
    sphinx-build prodhon dokumentim prej kartelash te SOURCEDIR dhe e vendos
    te OUTPUTDIR. Kërkon për 'conf.py' te SOURCEDIR për rregullime formësimi.
    Mjeti 'sphinx-quickstart' mund të përdoret për të prodhuar kartela gjedhe,
    përfshi 'conf.py'
    
    sphinx-build mund të krijojë dokumentim në formate të ndryshëm. Një format
    përzgjidhet duke specifikuar te rreshti i urdhrave emrin e montuesit; HTML-ja,
    si parazgjedhje. Montuesit mund të kryejnë gjithashtu veprime të tjera të lidhura
    me përpunim dokumentimi.
    
    Si parazgjedhje, gjithçka që është e papërditësuar, montohet. Nëse doni
    montim vetëm për kartela të përzgjedhura, kjo mund të bëhet duke
    specifikuar emra kartelash individuale.

en: path to documentation source files
sq: shteg për te kartela burimi dokumentimi

en: path to output directory
sq: shteg për te drejtori përfundimesh

en: (optional) a list of specific files to rebuild. Ignored if --write-all is specified
sq: (opsionale) një listë kartelash të caktuara për t’u rimontuar. E shpërfillur, nëse është dhënë --write-all

en: general options
sq: mundësi të përgjithshme

en: builder to use (default: 'html')
sq: montues për t’u përdorur (parazgjedhje: 'html')

en: run in parallel with N processes, when possible. 'auto' uses the number of CPU cores
sq: executa em paralelo com N processos, quando possível. 'auto' usa o número de núcleos da CPU

en: write all files (default: only write new and changed files)
sq: shkruaj krejt kartelat (parazgjedhje: shkruaj vetëm kartela të reja dhe ato të ndryshuara)

en: don't use a saved environment, always read all files
sq: mos përdor një mjedis të ruajtur, lexo përherë krejt kartelat

en: path options
sq: mundësi shtegu

en: directory for doctree and environment files (default: OUTPUT_DIR/.doctrees)
sq: drejtori për kartela doctree dhe mjedisi (parazgjedhje: OUTPUT_DIR/.doctrees)

en: directory for the configuration file (conf.py) (default: SOURCE_DIR)
sq: drejtori për kartelën e formësimit (conf.py) (parazgjedhje: SOURCE_DIR)

en: use no configuration file, only use settings from -D options
sq: mos përdor kartelë formësimi, përdor vetëm rregullime nga mundësitë -D

en: override a setting in configuration file
sq: anashkalo një rregullim te kartelë formësimi

en: pass a value into HTML templates
sq: jep një vlerë te gjedhe HTML

en: define tag: include "only" blocks with TAG
sq: përcaktoni etiketë: përfshi blloqe “only” me TAG

en: nitpicky mode: warn about all missing references
sq: modo nitpicky: avisa sobre todas as referências ausentes

en: console output options
sq: mundësi për ç’prodhon konsola

en: increase verbosity (can be repeated)
sq: aumenta a verbosidade (pode ser repetido)

en: no output on stdout, just warnings on stderr
sq: pa output në stdout, thjesht sinjalizime në stderr

en: no output at all, not even warnings
sq: pa output fare, madje as sinjalizime

en: do emit colored output (default: auto-detect)
sq: emite saída colorida (padrão: detecção automática)

en: do not emit colored output (default: auto-detect)
sq: não emite saída colorida (padrão: detecção automática)

en: warning control options
sq: mundësi kontrolli sinjalizimesh

en: write warnings (and errors) to given file
sq: shkruaj sinjalizime (dhe gabime) te kartela e dhënë

en: turn warnings into errors
sq: shndërroji sinjalizimet në gabime

en: show full traceback on exception
sq: mostra traceback completo na exceção

en: run Pdb on exception
sq: xhiro Pdb, në rast përjashtimesh

en: raise an exception on warnings
sq: levanta uma exceção para avisos

en: cannot combine -a option and filenames
sq: s’mund të ndërthuret një mundësi -a dhe emra kartelash

en: cannot open warning file '%s': %s
sq: s’hapet dot kartelë sinjalizim “%s”: %s

en: -D option argument must be in the form name=value
sq: argumenti i mundësisë -D duhet të jetë në formën emër=vlerë

en: -A option argument must be in the form name=value
sq: argumenti i mundësisë -A duhet të jetë në formën emër=vlerë

en: automatically insert docstrings from modules
sq: fut automatikisht docstrings prej modulesh

en: automatically test code snippets in doctest blocks
sq: testo automatikisht copëza kodi te blloqe doctest

en: link between Sphinx documentation of different projects
sq: lidhje mes dokumentimi Sphinx projektesh të ndryshëm

en: write "todo" entries that can be shown or hidden on build
sq: shkruaj zëra "todo" që mund të shfaqen ose fshihen te montimi

en: checks for documentation coverage
sq: kontrolle për mbulim dokumentimi

en: include math, rendered as PNG or SVG images
sq: përfshi formula matematikore, të vizatuara si figura PNG ose SVG

en: include math, rendered in the browser by MathJax
sq: përfshi formula matematikore, të vizatuara te shfletuesi nga MathJax

en: conditional inclusion of content based on config values
sq: përfshirje e kushtëzuar lënde, bazuar në vlera formësimi

en: include links to the source code of documented Python objects
sq: përfshi lidhje te kodi burim i objekteve Python të dokumentuara

en: create .nojekyll file to publish the document on GitHub pages
sq: krijo kartelë .nojekyll për të botuar dokumentin në faqe GitHub

en: Please enter a valid path name.
sq: Ju lutemi, jepni një emër shtegu të vlefshëm.

en: Please enter some text.
sq: Ju lutemi, jepni ca tekst.

en: Please enter one of %s.
sq: Ju lutemi, jepni një nga %s.

en: Please enter either 'y' or 'n'.
sq: Ju lutemi, jepni 'y' ose 'n'.

en: Please enter a file suffix, e.g. '.rst' or '.txt'.
sq: Ju lutemi, jepni një prapashtesë kartele, për shembull, '.rst' ose '.txt'.

en: Welcome to the Sphinx %s quickstart utility.
sq: Mirë se vini te mjeti për fillim të shpejtë me Sphinx %s.

en: Please enter values for the following settings (just press Enter to
    accept a default value, if one is given in brackets).
sq: Ju lutemi, jepni vlera për rregullimet vijuese (thjesht shtypni tastin
    Enter që të pranohet një vlerë parazgjedhje, nëse është një e tillë
    brenda kllapave).

en: Selected root path: %s
sq: Shteg rrënjë i përzgjedhur: %s

en: Enter the root path for documentation.
sq: Jepni shtegun rrënjë për te dokumenti.

en: Root path for the documentation
sq: Shteg rrënje për te dokumenti

en: Error: an existing conf.py has been found in the selected root path.
sq: Gabim: te shtegu rrënjë i përzgjedhur u gjet një conf.py ekzistues.

en: sphinx-quickstart will not overwrite existing Sphinx projects.
sq: sphinx-quickstart s’do të mbishkruajë projekte ekzistuese Sphinx.

en: Please enter a new root path (or just Enter to exit)
sq: Ju lutemi, jepni një shteg të ri rrënjë (ose thjesht shtypni tastin Enter, që të dilet)

en: You have two options for placing the build directory for Sphinx output.
    Either, you use a directory "_build" within the root path, or you separate
    "source" and "build" directories within the root path.
sq: Keni dy mundësi për vendosjen e drejtorisë së montimeve për çka prodhon Sphinx-i.
    Përdorni një drejtori "_build" brenda shtegut rrënjë, ose i ndani
    drejtoritë "burim" dhe "montim" brenda shtegut rrënjë.

en: Separate source and build directories (y/n)
sq: Nda veçmas drejtoritë burim dhe montim (y/n)

en: Inside the root directory, two more directories will be created; "_templates"
    for custom HTML templates and "_static" for custom stylesheets and other static
    files. You can enter another prefix (such as ".") to replace the underscore.
sq: Brenda drejtorisë rrënjë do të krijohen dy drejtori të tjera; "_templates" për
    gjedhe vetjake HTML, dhe "_static" për fletëstile vetjakë dhe kartela të tjera statike.
    Mund të krijoni një tjetër parashtesë (bie fjala, ".") në vend të nënvijës.

en: Name prefix for templates and static dir
sq: Parashtesë emrash për drejtori gjedhesh dhe statikesh

en: The project name will occur in several places in the built documentation.
sq: Emri i projektit do të shfaqet në disa vende te dokumentimi i montuar.

en: Project name
sq: Emër projekti

en: Author name(s)
sq: Emër(a) autori(ësh)

en: Sphinx has the notion of a "version" and a "release" for the
    software. Each version can have multiple releases. For example, for
    Python the version is something like 2.5 or 3.0, while the release is
    something like 2.5.1 or 3.0a1. If you don't need this dual structure,
    just set both to the same value.
sq: Sphinx-i përdor nocionet e “versionit” dhe “hedhjes në qarkullim” për
    software-in. Çdo version mund të ketë hedhje të shumta në qarkullim.
    Bie fjala, për Python-in versionet ngjajnë me 2.5 ose 3.0, teksa hedhja
    në qarkullim ngjan me 2.5.1 ose 3.0a1.  Nëse kjo strukturë duale s’ju
    hyn në punë, thjesht vëruni të dyjave të njëjtën vlerë.

en: Project version
sq: Version projekti

en: Project release
sq: Hedhje në qarkullim e projektit

en: If the documents are to be written in a language other than English,
    you can select a language here by its language code. Sphinx will then
    translate text that it generates into that language.
    
    For a list of supported codes, see
    https://www.sphinx-doc.org/en/master/usage/configuration.html#confval-language.
sq: Nëse dokumentet janë shkruan në gjuhë tjetër nga anglishtja,
    mund të përzgjidhni një gjuhë këtu, përmes kodit të asaj gjuhe. Sphinx-i mandej
    do të përkthejë në atë gjuhë tekstin që prodhon.
    
    Për një listë kodesh të mbuluar, shihni
    https://www.sphinx-doc.org/en/master/usage/configuration.html#confval-language.

en: Project language
sq: Gjuhë projekti

en: The file name suffix for source files. Commonly, this is either ".txt"
    or ".rst". Only files with this suffix are considered documents.
sq: Prapashtesa e emrave të kartelave për kartela burim. Zakonisht, kjo
    është ose ".txt", ose ".rst".  Vetëm kartelat me këtë prapashtesë
    merren si dokumente.

en: Source file suffix
sq: Prapashtesë kartele burim

en: One document is special in that it is considered the top node of the
    "contents tree", that is, it is the root of the hierarchical structure
    of the documents. Normally, this is "index", but if your "index"
    document is a custom template, you can also set this to another filename.
sq: Një dokument është i veçantë, për faktin se konsiderohet si nyja e epërme
    e  "pemës së lëndës", domethënë, është rrënja e strukturës hierarkike
    të dokumenteve. Zakonisht, ky është "index", por nëse dokumenti juaj "index"
    është një gjedhe vetjake, si të tillë mund të caktoni një tjetër emër kartele.

en: Name of your master document (without suffix)
sq: Emër i dokumentit tuaj kryesor (pa prapashtesë)

en: Error: the master file %s has already been found in the selected root path.
sq: Gabim: kartela master %s është gjetur tashmë një herë në shtegun rrënjë të përzgjedhur.

en: sphinx-quickstart will not overwrite the existing file.
sq: sphinx-quickstart s’do të mbishkruajë kartelën ekzistuese.

en: Please enter a new file name, or rename the existing file and press Enter
sq: Ju lutemi, jepni një emër të ri kartele, ose riemërtojeni kartelën ekzistuese dhe shtypni tastin Enter

en: Indicate which of the following Sphinx extensions should be enabled:
sq: Përcaktoni se cilët nga zgjerimet vijuese Sphinx duhen aktivizuar:

en: Note: imgmath and mathjax cannot be enabled at the same time. imgmath has been deselected.
sq: Shënim: imgmath dhe mathjax s’mund të aktivizohen në të njëjtën kohë. U hoqë përzgjedhja e imgmath-it.

en: A Makefile and a Windows command file can be generated for you so that you
    only have to run e.g. `make html' instead of invoking sphinx-build
    directly.
sq: Për ju mund të prodhohen një kartelë makefile dhe një urdhrash Windows, që
    kështu t’ju duhet vetëm të xhironi, për shembull, `make html', në vend se
    të thirret drejtpërsëdrejti sphinx-build.

en: Create Makefile? (y/n)
sq: Të krijohet Makefile? (y/n)

en: Create Windows command file? (y/n)
sq: Të krijohet kartelë urdhrash Windows? (y/n)

en: Creating file %s.
sq: Po krijohet kartela %s.

en: File %s already exists, skipping.
sq: Ka tashmë një kartelë %s, po anashkalohet.

en: Finished: An initial directory structure has been created.
sq: Përfundoi: U krijua një strukturë fillestare drejtorish.

en: You should now populate your master file %s and create other documentation
    source files.
sq: Tani duhet të populloni kartelën tuaj master file %s dhe të krijoni kartela të tjera
    burim të dokumentimit.

en: Use the Makefile to build the docs, like so:
       make builder
sq: Përdorni Makefile-in që të montohen dokumentet, kështu:
       make builder

en: Use the sphinx-build command to build the docs, like so:
       sphinx-build -b builder %s %s
sq: Përodrni urdhrin sphinx-build që të montohen dokumentet, kështu:
       sphinx-build -b montues %s %s

en: where "builder" is one of the supported builders, e.g. html, latex or linkcheck.
sq: ku montues është një nga montuesin e mbuluar, p.sh., html, latex ose linkcheck.

en: 
    Generate required files for a Sphinx project.
    
    sphinx-quickstart is an interactive tool that asks some questions about your
    project and then generates a complete documentation directory and sample
    Makefile to be used with sphinx-build.
sq: 
    Prodho kartelat e domosdoshme për një projekt Sphinx.
    
    sphinx-quickstart është një mjet ndërveprues që bën disa pyetje rreth projektit
    tuaj dhe mandej prodhon një drejtori të plotë dokumentimi dhe një shembull
    Makefile për t’u përdorur me sphinx-build.

en: quiet mode
sq: mënyra pa zhurmë

en: project root
sq: rrënjë e projektit

en: Structure options
sq: Mundësi strukture

en: if specified, separate source and build dirs
sq: nëse është kërkuar, nda veçmas drejtoritë burim dhe montim

en: if specified, create build dir under source dir
sq: në u përcaktoftë, krijo drejtori montimi nën drejtorinë burim

en: replacement for dot in _templates etc.
sq: zëvendësim për pikën te _templates, etj.

en: Project basic options
sq: Mundësi bazë të projektit

en: project name
sq: emër projekti

en: author names
sq: emra autorësh

en: version of project
sq: version i projektit

en: release of project
sq: hedhje në qarkullim e projektit

en: document language
sq: gjuhë dokumenti

en: source file suffix
sq: prapashtesë kartele burim

en: master document name
sq: emër dokumenti bazë

en: use epub
sq: përdor epub

en: Extension options
sq: Mundësi zgjerimi

en: enable %s extension
sq: aktivizo zgjerimin %s

en: enable arbitrary extensions
sq: aktivizo zgjerime arbitrare

en: Makefile and Batchfile creation
sq: Krijim makefile-i dhe batchfile-i

en: create makefile
sq: krijo makefile

en: do not create makefile
sq: mos krijo makefile

en: create batchfile
sq: krijo batchfile

en: do not create batchfile
sq: mos krijo batchfile

en: use make-mode for Makefile/make.bat
sq: përdor make-mode për Makefile/make.bat

en: Project templating
sq: Gjedhe projekti

en: template directory for template files
sq: drejtori gjedhesh për kartela gjedhe

en: define a template variable
sq: përkufizoni një ndryshore gjedheje

en: "quiet" is specified, but any of "project" or "author" is not specified.
sq: "quiet" është specifikuar, por s’është specifikuar ndonjë "projekt" ose "autor".

en: Error: specified path is not a directory, or sphinx files already exist.
sq: Gabim:shtegu i dhënë s’është drejtori, ose kartelat sphinx ekzistojnë tashmë.

en: sphinx-quickstart only generate into a empty directory. Please specify a new root path.
sq: sphinx-quickstart prodhon vetëm te një drejtori e zbrazët. Ju lutemi, specifikoni një shteg rrënjë të ri.

en: Invalid template variable: %s
sq: Ndryshore e pavlefshme gjedheje: %s

en: toctree glob pattern %r didn't match any documents
sq: për rregullsinë globale toctree %r s’u gjet përkim në ndonjë dokument

en: toctree contains reference to excluded document %r
sq: toctree përmban referencë ndaj dokumenti %r të përjashtuar

en: toctree contains reference to nonexisting document %r
sq: toctree përmban referencë ndaj dokumenti %r që s’ekziston

en: duplicated entry found in toctree: %s
sq: zë i përsëdytur, gjetur te toctree: %s

en: Section author:
sq: Autor ndarjeje:

en: Module author:
sq: Autor moduli:

en: Code author:
sq: Autor kodi:

en: Author:
sq: Autor:

en: .. hlist content is not a list
sq: … lënda e hlist-ës s’është listë

en: ":file:" option for csv-table directive now recognizes an absolute path as a relative path from source directory. Please update your document.
sq: Mundësia ":file:" për direktivë csv-table tani njeh një shteg absolut si shteg relativ prej drejtorisë burim. Ju lutemi, përditësoni dokumentin tuaj.

en: non-whitespace stripped by dedent
sq: não-espaço em branco removido por dedent

en: Invalid caption: %s
sq: Titull i pavlefshëm: %s

en: line number spec is out of range(1-%d): %r
sq: numri i specifikuar për rreshtin është jashtë intervali (1-%d): %r

en: Cannot use both "%s" and "%s" options
sq: S’mund të përdoren në të njëjtën kohë të dyja mundësitë "%s" "%s"

en: Include file '%s' not found or reading it failed
sq: S’u gjet kartelë include '%s', ose dështoi leximi

en: Encoding %r used for reading included file '%s' seems to be wrong, try giving an :encoding: option
sq: Kodimi %r i përdorur për leximin e kartelës included '%s' duket të jetë gabim, provoni dhënien e një mundësie :encoding:

en: Object named %r not found in include file %r
sq: Objekti i emërtuar %r s’u gjet te kartelë include %r

en: Cannot use "lineno-match" with a disjoint set of "lines"
sq: Não é possível usar "lineno-match" com um conjunto disjunto de "lines"

en: Line spec %r: no lines pulled from include file %r
sq: Specifikim kartele %r: s’u morën rreshta prej kartelës include %r

en: %b %d, %Y
sq: %d %b, %Y

en: Index
sq: Tregues

en: encountered title node not in section, topic, table, admonition or sidebar
sq: u has nyje titulli jo në ndarje, temë, tabelë, paralajmërim ose anështyllë

en: Footnotes
sq: Poshtëshënime

en: caption not inside a figure.
sq: titull jo brenda një figure.

en: unimplemented node type: %r
sq: lloj nyjeje i pasendërtuar: %r

en: [image: %s]
sq: [figurë: %s]

en: [image]
sq: [figurë]

en: Link to this definition
sq: Lidhje për te ky përkufizim

en: numfig_format is not defined for %s
sq: numfig_format s’është i përcaktuar për %s

en: Any IDs not assigned for %s node
sq: Çfarëdo ID-sh jo të përshoqëruara për nyjën %s

en: Link to this term
sq: Lidhje për te ky term

en: Link to this heading
sq: Lidhje për te kjo krye

en: Link to this table
sq: Lidhje për te kjo tabelë

en: unsupported rubric heading level: %s
sq: shkallë e pambuluar për krye rubrike: %s

en: Link to this code
sq: Lidhje për te ky kod

en: Link to this image
sq: Lidhje për te kjo figurë

en: Link to this toctree
sq: Lidhje për te kjo “toctree”

en: Could not obtain image size. :scale: option is ignored.
sq: S’u mor dot madhësi figure. Mundësia :scale: u shpërfill.

en: unknown %r toplevel_sectioning for class %r
sq: toplevel_sectioning %r i panjohur për klasën %r

en: no Babel option known for language %r
sq: s’ka mundësi Babel të njohur për gjuhën %r

en: too large :maxdepth:, ignored.
sq: :maxdepth: shumë i madh, u shpërfill.

en: template %s not found; loading from legacy %s instead
sq: s’u gjet gjedhe %s; në vend të kësaj, po bëhet ngarkim prej të dikurshmes %s

en: document title is not a single Text node
sq: titulli i dokumentit s’është nyje njëshe Teksti

en: both tabularcolumns and :widths: option are given. :widths: is ignored.
sq: janë dhënë që të dyja mundësitë, “tabularcolumns” dhe “:widths:”. shpërfillet :widths:.

en: colspec %s was given which appears to use tabulary syntax.  But this table can not be rendered as a tabulary; the given colspec will be ignored.
sq: Foi fornecido colspec %s, que parece usar sintaxe tabular. Mas esta tabela não pode ser renderizada como uma tabela; o colspec fornecido será ignorado.

en: dimension unit %s is invalid. Ignored.
sq: njësia e përmasave %s është e pavlefshme. U shpërfill.

en: unknown index entry type %s found
sq: u gjet lloj i panjohur %s zërash treguesi

en: Usage:
sq: Përdorimi:

en: {0} [OPTIONS] <COMMAND> [<ARGS>]
sq: {0} [MUNDËSI] <COMMAND> [<ARGS>]

en:   The Sphinx documentation generator.
sq: Prodhuesi i dokumentimit Sphinx

en: Commands:
sq: Urdhra:

en: Options
sq: Mundësi

en: For more information, visit https://www.sphinx-doc.org/en/master/man/.
sq: Për më tepër informacion, vizitoni https://www.sphinx-doc.org/en/master/man/.

en: {0}: error: {1}
    Run '{0} --help' for information
sq: {0}: gabim: {1}
    Për informacion, xhironi '{0} --help'

en:    Manage documentation with Sphinx.
sq: Administroni dokumentimin me Sphinx.

en: Show the version and exit.
sq: Shfaq versionin dhe dil.

en: Show this message and exit.
sq: Shfaq këtë mesazh dhe dil.

en: Logging
sq: Regjistrim

en: Increase verbosity (can be repeated)
sq: Aumentar a verbosidade (pode ser repetido)

en: Only print errors and warnings.
sq: Vetëm gabime dhe sinjalizime shtypjeje

en: No output at all
sq: Pa dhënë gjë

en: See 'sphinx --help'.
sq: Shihni 'sphinx --help'.

en: inconsistent footnote references in translated message. original: {0}, translated: {1}
sq: referenca pa njëtrajtësi, te fundfaqe në mesazhin e përkthyer. origjinali: {0}, përkthimi: {1}

en: inconsistent references in translated message. original: {0}, translated: {1}
sq: referenca pa njëtrajtësi, te mesazhi i përkthyer. origjinali: {0}, përkthimi: {1}

en: inconsistent citation references in translated message. original: {0}, translated: {1}
sq: referenca citimi pa njëtrajtësi, te fundfaqe në mesazhin e përkthyer. origjinali: {0}, përkthimi: {1}

en: inconsistent term references in translated message. original: {0}, translated: {1}
sq: referenca citimi pa njëtrajtësi, te mesazhi i përkthyer. origjinali: {0}, përkthimi: {1}

en: could not calculate translation progress!
sq: s’u njehsua dot ecuri përkthimi!

en: no translated elements!
sq: pa elementë të përkthyer!

en: 4 column based index found. It might be a bug of extensions you use: %r
sq: U gjet tregues me bazë 4 shtylla. Mund të jetë një e metë e zgjerimeve që përdorni: %r

en: Footnote [%s] is not referenced.
sq: Poshtëshënimi [%s] s’është në referencë.

en: Footnote [*] is not referenced.
sq: Poshtëshënimi [*] është pa referencë.

en: Footnote [#] is not referenced.
sq: Poshtëshënimi [#] s’është në referencë.

en: inventory <%s> contains duplicate definitions of %s
sq: depoja <%s> përmban përkufizime të përsëdytura të %s

en: inventory <%s> contains multiple definitions for %s
sq: inventar <%s> përmban përkufizime të shumta për %s

en: reading error: %s, %s
sq: gabim leximi: %s, %s

en: writing error: %s, %s
sq: gabim shkrimi: %s, %s

en: locale_dir %s does not exist
sq: locale_dir %s s’ekziston

en: Invalid Babel locale: %r.
sq: Vendore Babel e pavlefshme: %r.

en: Invalid date format. Quote the string by single quote if you want to output it directly: %s
sq: Format i pavlefshëm datash. Quote the string by single quote Nëse doni të jepet drejtpërsëdrejti, përdorni për vargun thonjëza njëshe: %s

en: Aborted attempted copy from %s to %s (the destination path has existing data).
sq: U ndërpre kopjim i provuar prej %s në %s (shtegu vendmbërritje përmban të dhëna ekzistuese).

en: skipped
sq: e anashkaluar

en: failed
sq: e dështuar

en: unknown directive name: %s
sq: emër i panjohur direktive: %s

en: unknown role name: %s
sq: emër i panjohur roli: %s

en: unknown node type: %r
sq: lloj i panjohur nyjeje: %r

en: Aborted attempted copy from rendered template %s to %s (the destination path has existing data).
sq: U ndërpre kopjim i provuar prej gjedheje të rikrijuar %s në %s (shtegu vendmbërritje përmban të dhëna ekzistuese).

en: Writing evaluated template result to %s
sq: Po shkruhet përfundimi i hamendësuar i gjedhes te %s

en: Problem in %s domain: field is supposed to use role '%s', but that role is not in the domain.
sq: Problem në përkatësinë %s: fusha supozohet të përdorë rol '%s', por ai rol s’gjendet te përkatësia.

en: default role %s not found
sq: s’u gjet rol parazgjedhje %s

en: %r is no longer supported for index entries (from entry %r). Use 'pair: %s' instead.
sq: %r s’mbulohet më për zëra treguesi (nga zë %r). Në vend të tyre, përdorni 'pair: %s'.

en: toctree contains ref to nonexisting file %r
sq: “toctree” përmban referencë për te një kartelë joekzistuese %r

en: exception while evaluating only directive expression: %s
sq: përjashtim teksa vlerësohej vetëm shprehje direktive: %s

en: continued from previous page
sq: vazhduar nga faqja e mëparshme

en: continues on next page
sq: vazhdon në faqen pasuese

en: Non-alphabetical
sq: Joalfabetike

en: Symbols
sq: Simbole

en: Numbers
sq: Numra

en: page
sq: faqe

en: Release
sq: Hedhje Në Qarkullim

en: Could not fetch remote image: %s [%s]
sq: S’u soll dot figurë e largët: %s [%s]

en: Could not fetch remote image: %s [%d]
sq: S’u pru dot figurë e largët: %s [%d]

en: Unknown image format: %s...
sq: Format i panjohur figure: %s…

en: Could not determine the fallback text for the cross-reference. Might be a bug.
sq: S’u përcaktua dot tekst rrugëdalje për ndër-referencë. Mund të jetë një e metë e programit.

en: more than one target found for 'any' cross-reference %r: could be %s
sq: u gjet më shumë se një objektiv për ndërreferencën 'any' %r: mund të ishte %s

en: %s:%s reference target not found: %s
sq: s’u gjet objektiv reference %s:%s: %s

en: %r reference target not found: %s
sq: s’u gjet objektiv reference %r: %s

en: Interrupted!
sq: U ndërpre!

en: reStructuredText markup error!
sq: Gabim markup-i reStructuredText!

en: Encoding error!
sq: Gabim kodimi!

en: This can happen with very large or deeply nested source files. You can carefully increase the default Python recursion limit of 1,000 in conf.py with e.g.:
sq: Kjo mund të ndodhë me kartela burim shumë të mëdha ose të futura thellë brenda njëra-tjetrës. Mund të rrisni me kujdes kufirin parazgjedhje për ripërsëritje Python prej 1000, te conf.py, me p.sh.:

en: Starting debugger:
sq: Po niset diagnostikuesi:

en: The full traceback has been saved in:
sq: Traceback-u i plotë u ruajt te:

en: To report this error to the developers, please open an issue at <https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues/>. Thanks!
sq: Për t’ua njoftuar këtë gabim zhvilluesve, ju lutemi, hapni një çështje te <https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues/>. Faleminderit!

en: Please also report this if it was a user error, so that a better error message can be provided next time.
sq: Ju lutemi, njoftojeni nëse qe një gabim përdoruesi, që kështu herës tjetër të mund të furnizohet një mesazh më i mirë gabimi.

en: Collapse sidebar
sq: Tkurre anështyllën

en: Navigation
sq: Lëvizje

en: Search within %(docstitle)s
sq: Kërkoni brenda %(docstitle)s

en: About these documents
sq: Mbi këto dokumente

en: Search
sq: Kērko

en: Copyright
sq: Të drejta kopjimi

en: Last updated on %(last_updated)s.
sq: Përditësuar së fundi më %(last_updated)s.

en: Created using <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.
sq: Krijuar duke përdorur <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.

en: Previous topic
sq: Subjekti i mëparshëm

en: previous chapter
sq: kapitulli i mëparshëm

en: Next topic
sq: Subjekti pasues

en: next chapter
sq: kapitulli pasues

en: Index &#x2013; %(key)s
sq: Tregues &#x2013; %(key)s

en: Full index on one page
sq: Tregues i plotë në një faqe

en: This Page
sq: Kjo Faqe

en: Show Source
sq: Shfaq Burimin

en: Quick search
sq: Kërkim i shpejtë

en: Go
sq: Shko

en: Overview
sq: Përmbledhje

en: Welcome! This is
sq: Mirë se vini! Ky është

en: the documentation for
sq: dokumentimi për

en: last updated
sq: përditësuar së fundi më

en: Indices and tables:
sq: Tregues dhe tabela:

en: Complete Table of Contents
sq: Tryezë e Plotë e Lëndës

en: lists all sections and subsections
sq: paraqet krejt ndarjet dhe nënndarjet

en: Search Page
sq: Faqe Kërkimesh

en: search this documentation
sq: kërkoni te ky dokumentim

en: Global Module Index
sq: Tregues Global Modulesh

en: quick access to all modules
sq: hyrje e shpejtë te krejt modulet

en: General Index
sq: Tregues i Përgjithshëm

en: all functions, classes, terms
sq: krejt funksionet, klasat, termat

en: Table of Contents
sq: Tryeza e Lëndës

en: Search %(docstitle)s
sq: Kërkoni te %(docstitle)s

en: Index pages by letter
sq: Faqe treguesi sipas shkronjash

en: can be huge
sq: mund të jetë i stërmadh

en: Please activate JavaScript to enable the search
        functionality.
sq: Që të aktivizohet funksioni i kërkimit, ju lutemi, aktivizoni
        JavaScript-in.

en: Searching for multiple words only shows matches that contain
        all words.
sq: Kërkimi për disa fjalë njëherësh shfaq vetëm përputhje që
        përmbajnë krejt fjalët.

en: search
sq: kërko

en: Contents
sq: Lëndë

en: Search Results
sq: Përfundime Kërkimi

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
sq: Kërkimi juaj s’gjeti përputhje me ndonjë dokument. Ju lutemi, sigurohuni se janë shkruar saktë krejt fjalët dhe se keni përzgjedhur aq kategori sa duhen.

en: Search finished, found one page matching the search query. | Search finished, found ${resultCount} pages matching the search query.
sq[0]: Kërkimi përfundoi, u gjet një faqe me përkime për termat e kërkimit.
sq[1]: Kërkimi përfundoi, u gjetën ${resultCount} faqe me përkime për termat e kërkimit.

en: Searching
sq: Kërkim

en: Preparing search...
sq: Po përgatitet kërkim...

en: , in
sq: , në

en: Hide Search Matches
sq: Fshih Përputhje Kërkimi

en: Changes in Version %(version)s &#8212; %(docstitle)s
sq: Ndryshe në Versionin %(version)s &#8212; %(docstitle)s

en: Automatically generated list of changes in version %(version)s
sq: Listë ndryshime në versionin %(version)s e prodhuar automatikisht

en: Library changes
sq: Ndryshime librarie

en: C API changes
sq: Ndryshime API C

en: Other changes
sq: Ndryshime të tjera

en: Expand sidebar
sq: Zgjeroje anështyllën

en: Parameters
sq: Parametra

en: Variables
sq: Ndryshore

en: %s() (in module %s)
sq: %s() (te moduli %s)

en: %s (in module %s)
sq: %s (te moduli %s)

en: %s (built-in variable)
sq: %s (ndryshore e brendshme)

en: %s (built-in class)
sq: %s (klasë e brendshme)

en: %s (class in %s)
sq: %s (klasë te %s)

en: %s() (%s class method)
sq: %s() (metodë klase %s)

en: %s() (%s static method)
sq: %s() (metodë statike %s)

en: %s (%s property)
sq: %s (veti %s)

en: Python Module Index
sq: Tregues Modulesh Python

en: modules
sq: module

en: Deprecated
sq: Nxjerrë nga përdorimi

en: exception
sq: përjashtim

en: class method
sq: metodë klase

en: static method
sq: metodë statike

en: property
sq: veti

en: duplicate object description of %s, other instance in %s, use :no-index: for one of them
sq: përshkrim i përsëdytur objekti %s, hasje tjetër te %s, për njërin prej tyre përdorni :no-index:

en: more than one target found for cross-reference %r: %s
sq: për ndërreferencën %r u gjet më shumë se një objektiv: %s

en:  (deprecated)
sq:  (nxjerrë nga përdorimi)

en: Duplicate C++ declaration, also defined at %s:%s.
    Declaration is '.. cpp:%s:: %s'.
sq: Deklarim C++ i përsëdytur, përkufizuar edhe te %s:%s.
    Deklarimi është '.. cpp:%s:: %s'.

en: Template Parameters
sq: Parametra Gjedhesh

en: union
sq: bashkim

en: member
sq: anëtar

en: type
sq: lloj

en: concept
sq: koncept

en: function parameter
sq: parametër funksioni

en: template parameter
sq: parametër gjedheje

en: Duplicate C declaration, also defined at %s:%s.
    Declaration is '.. c:%s:: %s'.
sq: Deklarim C i përsëdytur, përkufizuar edhe te %s:%s.
    Deklarimi është '.. c:%s:: %s'.

en: variable
sq: ndryshore

en: macro
sq: makro

en: environment variable; %s
sq: ndryshore mjedisi; %s

en: %s; configuration value
sq: %s; vlerë formësimi

en: Type
sq: Lloj

en: Default
sq: Parazgjedhje

en: Malformed option description %r, should look like "opt", "-opt args", "--opt args", "/opt args" or "+opt args"
sq: Përshkrim i keqformuar mundësie %r, duhet të duket si "opt", "-opt args", "--opt args", "/opt args" ose "+opt args"

en: %s command line option
sq: Mundësi për rresht urdhrash %s

en: command line option
sq: mundësi për rresht urdhrash

en: glossary term must be preceded by empty line
sq: termi i fjalorthit duhet të paraprihet nga një rresht i zbrazët

en: glossary terms must not be separated by empty lines
sq: termat e fjalorthit s’duhet të paraprihet nga rreshta të zbrazët

en: glossary seems to be misformatted, check indentation
sq: fjalorthi duket të jetë i keformatuar, kontrolloni shmangie kryeradhe

en: glossary term
sq: term fjalorthi

en: reference label
sq: etiketë reference

en: environment variable
sq: ndryshore mjedisi

en: program option
sq: mundësi programi

en: document
sq: dokument

en: Module Index
sq: Tregues Modulesh

en: duplicate %s description of %s, other instance in %s
sq: përshkrim %s i përsëdytur për %s, tjetër instancë te %s

en: numfig is disabled. :numref: is ignored.
sq: numfig është i çaktivizuar. :numref: është shpërfillur.

en: Failed to create a cross reference. Any number is not assigned: %s
sq: S’u arrit të krijohej një ndërreferencë. S’u caktua ndonjë numër: %s

en: the link has no caption: %s
sq: lidhja s’ka titull: %s

en: invalid numfig_format: %s (%r)
sq: numfig_format i pavlefshëm: %s (%r)

en: invalid numfig_format: %s
sq: numfig_format i pavlefshëm: %s

en: undefined label: %r
sq: etiketë e papërkufizuar: %r

en: Failed to create a cross reference. A title or caption not found: %r
sq: S’u arrit të krijohet ndërreferencë. S’u gjet një titull, ose një përshkrim: %r

en: invalid value set (missing closing brace): %s
sq: u caktua vlerë e pavlefshme (mungon kllapë mbyllëse): %s

en: invalid value set (missing opening brace): %s
sq: u caktua vlerë e pavlefshme (mungon kllapë hapëse): %s

en: malformed string literal (missing closing quote): %s
sq: shprehje vargu e keqformuar (mungon thonjëz mbyllëse): %s

en: malformed string literal (missing opening quote): %s
sq: shprehje vargu e keqformuar (mungon thonjëz hapëse): %s

en: Example
sq: Shembull

en: Examples
sq: Shembuj

en: Keyword Arguments
sq: Argumente Fjalëkyçi

en: Notes
sq: Shënime

en: Other Parameters
sq: Parametra të Tjerë

en: References
sq: Referenca

en: Warns
sq: Sinjalizime

en: alias of %s
sq: alias për %s

en: Bases: %s
sq: Baza: %s

en: invalid value for member-order option: %s
sq: vlerë e pavlefshme mundësie për member-order: %s

en: invalid value for class-doc-from option: %s
sq: vlerë e pavlefshme për mundësinë class-doc-from: %s

en: invalid signature for auto%s (%r)
sq: nënshkrim i pavlefshëm për auto%s (%r)

en: don't know which module to import for autodocumenting %r (try placing a "module" or "currentmodule" directive in the document, or giving an explicit module name)
sq: s’dihet cili modul të importohet për vetëdokumentim të %r (provoni të vendosni te dokumenti një direktivë "module" ose "currentmodule", ose të jepni shprehimisht një emër moduli)

en: "::" in automodule name doesn't make sense
sq: "::" në emër automoduli nuk ka kuptim

en: Failed to remove %s: %s
sq: S’u arrit të hiqet %s: %s

en: Would create file %s.
sq: Do të krijonte kartelë %s.

en: 
    Look recursively in <MODULE_PATH> for Python modules and packages and create
    one reST file with automodule directives per package in the <OUTPUT_PATH>.
    
    The <EXCLUDE_PATTERN>s can be file and/or directory patterns that will be
    excluded from generation.
    
    Note: By default this script will not overwrite already created files.
sq: 
    Shih në mënyrë rekursive te <MODULE_PATH> për module dhe
    paketa Python dhe krijo një kartelë reST me direktiva
    automodulesh për paketë te <OUTPUT_PATH>.
    
    <EXCLUDE_PATTERN>s mund të jetë shprehje kartelash dhe/ose
    drejtorish që mund të përjashtohen nga prodhimi.
    
    Shënim: Si parazgjedhje, ky programth s’do të anashkalojë
    kartela të krijuara tashmë.

en: path to module to document
sq: shteg për te modul për te dokumenti

en: fnmatch-style file and/or directory patterns to exclude from generation
sq: kartelë fnmatch-style dhe/ose rregullsi drejtorish për t’u përjashtuar prej prodhimit

en: directory to place all output
sq: drejtori ku të vendosen krejt përfundimet

en: maximum depth of submodules to show in the TOC (default: 4)
sq: thellësi maksimum nënmodulesh për shfaqje te TEL (parazgjedhje: 4)

en: overwrite existing files
sq: mbishkruaj kartela ekzistuese

en: follow symbolic links. Powerful when combined with collective.recipe.omelette.
sq: ndiq lidhje simbolike. E fuqishme, kur ndërthuret me collective.recipe.omelette.

en: run the script without creating files
sq: xhiroje programthin pa krijuar kartela

en: put documentation for each module on its own page
sq: vendose dokumentim për çdo modul në faqe më vete

en: include "_private" modules
sq: përfshi modulet "_private"

en: filename of table of contents (default: modules)
sq: emër kartele për tryezën e lëndës (parazgjedhje: modules)

en: don't create a table of contents file
sq: mos krijo një kartelë tryeze lënde

en: don't create headings for the module/package packages (e.g. when the docstrings already contain them)
sq: mos krijo krye për paketat modul/paketë (për shembull, kur ato i përmban tashmë docstrings)

en: put module documentation before submodule documentation
sq: vendose dokumentimin e modulit përpara dokumentimit të nënmodulit

en: interpret module paths according to PEP-0420 implicit namespaces specification
sq: interpreto shtigje modulesh sipas specifikimeve impicite PEP-0420 për emërhapësira

en: Comma-separated list of options to pass to automodule directive (or use SPHINX_APIDOC_OPTIONS).
sq: Listë mundësish, ndarë me presje, për t’ia kaluar direktivës “automodule” (ose përdorni SPHINX_APIDOC_OPTIONS).

en: file suffix (default: rst)
sq: prapashtesë kartele (parazgjedhje: rst)

en: Remove existing files in the output directory that were not generated
sq: Hiq te drejtoria përfundim kartela ekzistuese që s’qenë prodhuar

en: generate a full project with sphinx-quickstart
sq: prodho me sphinx-quickstart një projekt të plotë

en: append module_path to sys.path, used when --full is given
sq: shto module_path pas sys.path, e përdorur kur është dhënë --full

en: project name (default: root module name)
sq: emër projekti (parazgjedhje: emër moduli rrënjë)

en: project author(s), used when --full is given
sq: autor(ë) projekti, e përdorur kur është dhënë --full

en: project version, used when --full is given
sq: version projekti, e përdorur kur është dhënë --full

en: project release, used when --full is given, defaults to --doc-version
sq: hedhje në qarkullim e projektit, e përdorur kur është dhënë --full, si parazgjedhje merr --doc-version

en: extension options
sq: mundësi zgjatimi

en: enable arbitrary extensions, used when --full is given
sq: aktivizo zgjerime arbitrare, të përdorur kur është dhënë --full

en: enable %s extension, used when --full is given
sq: aktivizo zgjerimin %s, i përdorur kur është dhënë --full

en: %s is not a directory.
sq: %s s’është drejtori.

en: Running apidoc
sq: Po xhirohet apidoc

en: apidoc_modules item %i must have a 'path' key
sq: Objekti apidoc_modules %i duhet të ketë një fushë 'path'

en: apidoc_modules item %i 'path' must be a string
sq: Objekti apidoc_modules te 'path' %i duhet të jetë një varg

en: apidoc_modules item %i 'path' is not an existing folder: %s
sq: Objekti apidoc_modules %i 'path' s’është një dosje ekzistuese: %s

en: apidoc_modules item %i must have a 'destination' key
sq: Objekti apidoc_modules %i duhet të ketë një fushë 'destination'

en: apidoc_modules item %i 'destination' must be a string
sq: Objekti apidoc_modules %i 'destination' duhet të jetë një varg

en: apidoc_modules item %i 'destination' should be a relative path
sq: Objekti apidoc_modules %i 'destination' duhet të jetë një shteg relativ

en: apidoc_modules item %i cannot create destination directory: %s
sq: Objekti apidoc_modules %i s’mund të krijojë drejtorinë vendmbërritje: %s

en: apidoc_modules item %i '%s' must be an int
sq: Objekti apidoc_modules %i '%s' duhet të jetë një vlerë e plotë

en: apidoc_modules item %i '%s' must be a boolean
sq: Objekti apidoc_modules %i '%s' duhet të jetë një vlerë buleane

en: apidoc_modules item %i has unexpected keys: %s
sq: Objekti apidoc_modules %i ka fusha të papritura: %s

en: apidoc_modules item %i '%s' must be a sequence
sq: Objekti apidoc_modules %i '%s' duhet të jetë një sekuencë

en: apidoc_modules item %i '%s' must contain strings
sq: Objekti apidoc_modules %i '%s' duhet të përmbajë vargje

en: autosummary: failed to determine %r to be documented, the following exception was raised:
    %s
sq: vetëpërmbledhje: s’u arrit të përcaktohet %r për t’u dokumentuar, u shfaq përjashtimi vijues:
    %s

en: [autosummary] generating autosummary for: %s
sq: [vetëpërmbledhje] prodhim vetëpërmbledhje për: %s

en: [autosummary] writing to %s
sq: [vetëpërmbledhje] po shkruhet te %s

en: [autosummary] failed to import %s.
    Possible hints:
    %s
sq: [autosummary] s’u arrit të importohej %s.
    Ndihmëza të mundshme:
    %s

en: 
    Generate ReStructuredText using autosummary directives.
    
    sphinx-autogen is a frontend to sphinx.ext.autosummary.generate. It generates
    the reStructuredText files from the autosummary directives contained in the
    given input files.
    
    The format of the autosummary directive is documented in the
    ``sphinx.ext.autosummary`` Python module and can be read using::
    
      pydoc sphinx.ext.autosummary
sq: 
    Prodhoni ReStructuredText duke përdorur direktiva vetëpërmbledhje.
    
    sphinx-autogen është një ndërfaqe pamore për sphinx.ext.autosummary.generate. Prodhon
    kartela reStructuredText nga direktiva vetëpërmbledhjeje që përmbahen te
    kartelat e dhëna.
    
    Formati i direktivës vetëpërmbledhje dokumentohet te
    moduli Python ``sphinx.ext.autosummary`` dhe mund të lexohet duke përdorur::
    
      pydoc sphinx.ext.autosummary

en: source files to generate rST files for
sq: kartela burim për të cilat të krijohen kartela rST

en: directory to place all output in
sq: drejtori ku të vendosen krejt përfundimet

en: default suffix for files (default: %(default)s)
sq: prapashtesë parazgjedhje për kartela (parazgjedhje: %(default)s)

en: custom template directory (default: %(default)s)
sq: drejtori gjedhesh vetjake (parazgjedhje: %(default)s)

en: document imported members (default: %(default)s)
sq: pjesë të importuara të dokumentit (parazgjedhje: %(default)s)

en: document exactly the members in module __all__ attribute. (default: %(default)s)
sq: dokumentoni saktësisht pjesët te moduli __all__ attribute. (parazgjedhje: %(default)s)

en: autosummary references excluded document %r. Ignored.
sq: referenca vetëpërmbledhjeje përjashtuan dokumentin %r. U shpërfill.

en: autosummary: stub file not found %r. Check your autosummary_generate setting.
sq: vetëpërmbledhje: s’u gjet kartelë stub %r. Kontrolloni rregullimin tuaj autosummary_generate.

en: autosummary: failed to import %s.
    Possible hints:
    %s
sq: përmbledhje e automatizuar: s’u arrit të importohej %s.
    Ndihmëza të mundshme:
    %s

en: failed to import object %s
sq: s’u arrit të importohej objekti %s

en: autosummary_generate: file not found: %s
sq: autosummary_generate: s’u gjet kartelë: %s

en: autosummary generates .rst files internally. But your source_suffix does not contain .rst. Skipped.
sq: veçoria e përmbledhjes së automatizuar prodhon kartela .rst së brendshmi. Por source_suffix juaj nuk përmban .rst. U anashkalua.

en: Invalid intersphinx project identifier `%r` in intersphinx_mapping. Project identifiers must be non-empty strings.
sq: Identifikues i pavlefshëm projekti intersphinx `%r` te intersphinx_mapping. Identifikuesit e projektit duhet të jenë vargje jo të zbrazët.

en: Invalid value `%r` in intersphinx_mapping[%r]. Expected a two-element tuple or list.
sq: Vlerë e pavlefshme `%r` në intersphinx_mapping[%r]. Pritej një dyshe elementësh, ose një listë.

en: Invalid value `%r` in intersphinx_mapping[%r]. Values must be a (target URI, inventory locations) pair.
sq: Vlerë e pavlefshme `%r` te intersphinx_mapping[%r]. Vlerat duhet të jenë një dyshe (URI e synuar, vendndodhje depoje).

en: Invalid target URI value `%r` in intersphinx_mapping[%r][0]. Target URIs must be unique non-empty strings.
sq: Vlerë e pavlefshme URI objektivi `%r` te intersphinx_mapping[%r][0]. URI-t objektiv duhet të jenë vargje unikë jo të zbrazët.

en: Invalid target URI value `%r` in intersphinx_mapping[%r][0]. Target URIs must be unique (other instance in intersphinx_mapping[%r]).
sq: Vlerë e pavlefshme URI objektivi `%r` te intersphinx_mapping[%r][0]. URI-t objektiv duhet të jenë vargje unikë jo të zbrazët (tjetër instancë në intersphinx_mapping[%r].

en: Invalid inventory location value `%r` in intersphinx_mapping[%r][1]. Inventory locations must be non-empty strings or None.
sq: Vlerë e pavlefshme vendndodhjeje inventari `%r` te intersphinx_mapping[%r][1]. Vendndodhjet e inventarëve duhet të jepen si vargje jo të zbrazët, ose si “None”.

en: Invalid `intersphinx_mapping` configuration (1 error).
sq: Formësim i pavlefshëm për `intersphinx_mapping` (1 gabim).

en: Invalid `intersphinx_mapping` configuration (%s errors).
sq: Formësim i pavlefshëm për `intersphinx_mapping` (%s gabime).

en: An invalid intersphinx_mapping entry was added after normalisation.
sq: Pas normalizimit u shtua një zë i pavlefshëm për intersphinx_mapping.

en: loading intersphinx inventory '%s' from %s ...
sq: po ngarkohet depo intersphinx '%s' që prej %s …

en: encountered some issues with some of the inventories, but they had working alternatives:
sq: u hasën disa probleme me disa nga inventare, por kishin alternativa funksionale:

en: intersphinx inventory has moved: %s -> %s
sq: inventari intersphinx është lëvizur: %s -> %s

en: (in %s %s)
sq: (në %s %s)

en: (in %s)
sq: (te %s)

en: inventory '%s': duplicate matches found for %s:%s
sq: depo '%s': u gjetën përsëdytje për %s:%s

en: inventory '%s': multiple matches found for %s:%s
sq: inventar '%s': u gjetën përputhje të shumta për %s:%s

en: invalid external cross-reference suffix: %r
sq: parashtesë e pavlefshme ndër-reference të jashtme: %r

en: domain for external cross-reference not found: %r
sq: s’u gjet përkatësi për ndër-referencë të jashtme: %r

en: external %s:%s reference target not found: %s
sq: s’u gjet objektiv reference të jashtme %s:%s: %s

en: error while formatting signature for %s: %s
sq: gabim gjatë formatimi nënshkrimesh për %s: %s

en: Ignoring invalid __all__ in module %s: %r
sq: Po shpërfillet __all__ i pavlefshëm në modulin %s: %r

en: Failed to get a function signature for %s: %s
sq: S’u arrit të merret një nënshkrim funksioni për %s: %s

en: Failed to update signature for %r: parameter not found: %s
sq: S’u arrit të përditësohet nënshkrim për %r: s’u gjet parametër: %s

en: Failed to parse type_comment for %r: %s
sq: S’u arrit të përtypet type_comment për %r: %s

en: Invalid __slots__ found on %s. Ignored.
sq: U gjet __slots__ i pavlefshëm në %s. U shpërfill.

en: error while formatting arguments for %s: %s
sq: gabim gjatë formatimi argumentesh për %s: %s

en: Failed to get a constructor signature for %s: %s
sq: S’u arrit të merrej nënshkrim konstruktori për %s: %s

en: Failed to get a method signature for %s: %s
sq: S’u arrit të merre një nënshkrim metode për %s: %s

en: Failed to get a signature for %s: %s
sq: S’u arrit të merret nënshkrim për %s: %s

en: Failed to parse a default argument value for %r: %s
sq: S’u arrit të përtypej një vlerë parazgjedhje argumenti për %r: %s

en: attribute %s is listed in :members: but is missing as it was not found in object %r
sq: atributi %s shfaqet te :members:, por mungon, ngaqë s’u gjend te objekti %r

en: autodoc: failed to determine %s.%s (%r) to be documented, the following exception was raised:
    %s
sq: autodoc: s’u arrit të përcaktohet %s.%s (%r) për t’u dokumentuar, u shfaq përjashtimi vijues:
    %s

en: __all__ should be a list of strings, not %r (in module %s) -- ignoring __all__
sq: __all__ should duhet të jetë një listë vargjesh, jo %r (në module %s) -- ignoring __all__

en: missing attribute mentioned in :members: option: module %s, attribute %s
sq: u përmend atribut që mungon në :members: mundësi: modul %s, atributi %s

en: missing attribute %s in object %s
sq: atribut %s që mungon te objekt %s

en: alias of TypeVar(%s)
sq: alias për TypeVar(%s)

en: failed to read broken build info file (unknown version)
sq: s’u arrit të lexohet kartelë e dëmtuar hollësish montimi (version i panjohur)

en: failed to read broken build info file (missing config entry)
sq: s’u arrit të lexohet kartelë e dëmtuar hollësish montimi (mungon zë formësimi)

en: failed to read broken build info file (missing tags entry)
sq: s’u arrit të lexohet kartelë e dëmtuar hollësish montimi (mungon zë etiketash)

en: The HTML pages are in %(outdir)s.
sq: Faqet HTML gjenden në %(outdir)s.

en: Failed to read build info file: %r
sq: S’u arrit të lexohet kartelë të dhënash montimi: %r

en: build_info mismatch, copying .buildinfo to .buildinfo.bak
sq: mospërputhje build_info-sh, po kopjohet .buildinfo te .buildinfo.bak

en: building [html]:
sq: po prodhohet [html]:

en: template %s has been changed since the previous build, all docs will be rebuilt
sq: gjedhja %s është ndryshuar që prej montimit të mëparshëm, do të riprodhohen krejt dokumentet

en: index
sq: tregues

en: Logo of %s
sq: Stemë e %s

en: next
sq: pasuesi

en: previous
sq: i mëparshmi

en: generating indices
sq: po prodhohen tregues

en: writing additional pages
sq: po shkruhen faqe shtesë

en: cannot copy image file '%s': %s
sq: s’kopjohet dot kartelë figurë '%s': %s

en: copying downloadable files...
sq: po kopjohen kartela të shkarkueshme…

en: cannot copy downloadable file %r: %s
sq: s’kopjohet dot kartelë e shkarkueshme %r: %s

en: Failed to copy a file in the theme's 'static' directory: %s: %r
sq: S’u arrit të kopjohet një kartelë te drejtoria 'static' e temës: %s: %r

en: Failed to copy a file in html_static_file: %s: %r
sq: S’u arrit të kopjohet një kartelë te html_static_file: %s: %r

en: copying static files
sq: po kopjohen kartela statike

en: cannot copy static file %r
sq: s’kopjohet dot kartelë statike %r

en: copying extra files
sq: po kopjohen kartela ekstra

en: cannot copy extra file %r
sq: s’kopjohet dot kartelë ekstra %r

en: Failed to write build info file: %r
sq: S’u arrit të shkruhet kartelë të dhënash montimi: %r

en: search index couldn't be loaded, but not all documents will be built: the index will be incomplete.
sq: treguesi i kërkimi s’u ngarkua dot, por jo krejt dokumentet do të montohen: treguesi do të jetë i paplotë.

en: page %s matches two patterns in html_sidebars: %r and %r
sq: faqja %s ka përputhje me dy rregullsi te html_sidebars: %r dhe %r

en: a Unicode error occurred when rendering the page %s. Please make sure all config values that contain non-ASCII content are Unicode strings.
sq: ndodhi një gabim Unikod, kur vizatohej faqja %s. Ju lutemi, siguroni që krejt vlerat e formësimit që përmbajnë lëndë jo-ASCII të jenë vargje Unikod.

en: The '%s' theme does not support this version of Sphinx, because it uses the 'style' field in HTML templates, which was  was deprecated in Sphinx 5.1 and removed in Sphinx 7.0. The theme must be updated to use the 'styles' field instead. See https://www.sphinx-doc.org/en/master/development/html_themes/templating.html#styles
sq: Tema '%s' s’e mbulon këtë version të Sphinx-it, ngaqë përdor fushën 'style' në gjedhe HTML, çka u nxor nga përdorimi me Sphinx 5.1 dhe u hoq me Sphinx 7.0. Në vend të kësaj, tema duhet përditësuar që të përdorë fushën 'styles'. Shihni https://www.sphinx-doc.org/en/master/development/html_themes/templating.html#styles

en: An error happened in rendering the page %s.
    Reason: %r
sq: Ndodhi një gabim gjatë vizatimit të faqes %s.
    Arsye: %r

en: dumping search index in %s
sq: po shkruhet lënda e treguesit të kërkimeve në %s

en: invalid js_file: %r, ignored
sq: js_file e pavlefshme: %r, u shpërfill

en: Many math_renderers are registered. But no math_renderer is selected.
sq: Janë të regjistruar plot math_renderers. Por s’u përzgjodh math_renderer.

en: Unknown math_renderer %r is given.
sq: U dha math_renderer %r i panjohur.

en: html_extra_path entry %r is placed inside outdir
sq: zëri %r i html_extra_path entry është vendosur jashtë outdir-it

en: html_extra_path entry %r does not exist
sq: zëri html_extra_path %r s’ekziston

en: html_static_path entry %r is placed inside outdir
sq: zëri %r i html_extra_path entry është vendosur brenda outdir-it

en: html_static_path entry %r does not exist
sq: zëri html_static_path %r s’ekziston

en: logo file %r does not exist
sq: kartela stemë %r s’ekziston

en: favicon file %r does not exist
sq: kartela favikonë %r s’ekziston

en: Values in 'html_sidebars' must be a list of strings. At least one pattern has a string value: %s. Change to `html_sidebars = %r`.
sq: Vlerat në 'html_sidebars' duhet të jetë një listë vargjesh. Të paktën një rregullsi ka një vlerë varg: %s. Ndryshojeni në `html_sidebars = %r`.

en: HTML 4 is no longer supported by Sphinx. ("html4_writer=True" detected in configuration options)
sq: HTML 4 s’mbulohet më nga Sphinx-i. (U pikas “html4_writer=True” te mundësi formësimi)

en: %s %s documentation
sq: Dokumentim i %s %s

en: %r doesn't have "theme" setting
sq: %r s’ka rregullimin "theme"

en: %r doesn't have "%s" setting
sq: %r s’ka rregullimin "%s"

en: Failed to get a docname!
sq: S’u arrit të merrej një “docname”!

en: Failed to get a docname for source %r!
sq: S’u arrit të merret “docname” për burimin %r!

en: No footnote was found for given reference node %r
sq: S’u gjet poshtëshënim për nyjë reference të dhënë %r

en: The LaTeX files are in %(outdir)s.
sq: Kartelat LaTeX gjenden në %(outdir)s.

en: 
    Run 'make' in that directory to run these through (pdf)latex
    (use `make latexpdf' here to do that automatically).
sq: 
    Xhironi 'make' te ajo drejtori që të xhirohen këto përmes (pdf)latex
    (që të bëhet kjo automatikisht, përdorni `make latexpdf' këtu).

en: no "latex_documents" config value found; no documents will be written
sq: s’u gjet vlerë formësimi "texinfo_documents"; s’do të shkruhet ndonjë dokument

en: "latex_documents" config value references unknown document %s
sq: vlera e formësimit "texinfo_documents" i referohet një dokumenti të panjohur %s

en: copying TeX support files
sq: po kopjohen kartela mbulimi TeX

en: copying additional files
sq: po kopjohen kartela shtesë

en: Unknown configure key: latex_elements[%r], ignored.
sq: Kyç i panjohur formësimi: latex_elements[%r], u shpërfill.

en: Unknown theme option: latex_theme_options[%r], ignored.
sq: Mundësi e panjohur teme: latex_theme_options[%r], u shpërfill.

en: image file not readable: %s
sq: kartelë figure jo e lexueshme: %s

en: image file %s not readable: %s
sq: kartelë figure %s jo e lexueshme: %s

en: download file not readable: %s
sq: kartelë shkarkimi jo e lexueshme: %s

en: circular toctree references detected, ignoring: %s <- %s
sq: u pikasën referenca rrethore toctree-je, po shpërfllen: %s <- %s

en: toctree contains reference to document %r that doesn't have a title: no link will be generated
sq: toctree përmban referencë ndaj dokumenti %r që s’ka titull: s’do të prodhohet ndonjë lidhje

en: toctree contains reference to non-included document %r
sq: toctree përmban referencë dokumenti të papërfshirë %r

en: toctree contains reference to non-existing document %r
sq: toctree përmban referencë ndaj dokumenti %r që s’ekziston

en: see %s
sq: shihni %s

en: see also %s
sq: shihni edhe %s

en: unknown index entry type %r
sq: lloj i panjohur zëri treguesi: %r
