springlobby - en to ar translation catalogue (102 entries)

en: Accept Agreement
ar: قبول الاتفاق

en: Do you accept the terms of this agreement?
ar: هل تقبل شروط هذا الاتفاق؟

en: No
ar: لا

en: Yes
ar: نعم

en: Description
ar: وصف

en: Map
ar: خارطة

en: Host
ar: مستضيف

en: Download &map
ar: تنزيل ال&خارطة

en: Host:
ar: المستضيف:

en: Status:
ar: الحالة:

en: Locked
ar: مقفل

en: Passworded
ar: مقفل بكلمة سرّ

en: Rank Limit:
ar: حدّ الترتيب:

en: All
ar: الكل

en: Description:
ar: وصف:

en: Started
ar: بدئت

en: Full
ar: كاملة

en: Open
ar: فتح

en: Player:
ar: لاعب:

en: Map:
ar: الخارطة:

en: Only maps i have
ar: فقط الخرائطي التي أملكها

en: Max.Player:
ar: الحدّ الأعلى للاعبين:

en:     Spectator:
ar:     متابع:

en: Players:
ar: اللّاعبون:

en: Spectators:
ar: المتابعون:

en: Host new...
ar: استضافة جديدة...

en: Join
ar: انضمام

en: Not Online.
ar: غير متصل.

en: Send
ar: إرسال

en: Copy
ar: نسخ

en: Clear
ar: مسح

en: Leave
ar: مغادرة

en: Channel info
ar: معلومات القناة

en: Set topic...
ar: تعيين الموضوع...

en: Channel message...
ar: رسالة القناة...

en: Lock...
ar: قفل...

en: Unlock
ar: إلغاء القفل

en: Register...
ar: تسجيل...

en: Unregister
ar: إلغاء التسجيل

en: Reconnect
ar: إعادة الاتصال

en: Change password...
ar: تغيير كلمة السرّ

en: Accounts
ar: حسابات

en: Broadcast...
ar: إذاعة...

en: Open Chat
ar: فتح الدردشة

en: Kick...
ar: طرد...

en: Ban...
ar: منع...

en: Unban
ar: رفع المنع

en: Slap!
ar: صفع!

en: Error
ar: خطأ

en: Server
ar: الخادوم

en: Nickname
ar: الكنية

en: Ok
ar: موافق

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Size
ar: حجم

en: Add bot
ar: إضافة بوت

en: Nickname:
ar: الكنية:

en: AI:
ar: الذكاء الاصطناعي:

en: Choose the AI library to use with this bot.
ar: اختار مكتبة الذكاء الاصطناعي لاستخدامها مع البوت.

en: Add Bot
ar: إضافة بوت

en: No AI bots found in your Spring installation.
ar: لم يتم العثور على أي بوتات ذكاء اصطناعي على نسختك من Spring.

en: No bot-libs found
ar: لم يتم العثور على مكتبات البوت

en: Method
ar: طريقة

en: Random
ar: عشوائي

en: Clans
ar: فرق

en: None
ar: لا شيء

en: Fair
ar: معتدل

en: Always
ar: دائماً

en: Option
ar: خيار

en: Value
ar: قيمة

en: Gravity
ar: الجاذبيّة

en: Fixed
ar: ثابت

en: Choose in game
ar: اختار في اللعبة

en: Startpositions
ar: مواقع البدء

en: Enable all units.
ar: تفعيل كل الوحدات.

en: Team
ar: فريق

en: Ally
ar: حليف

en: Spectator
ar: متابع

en: Kick
ar: طرد

en: Side
ar: جهة

en: Set color
ar: تعيين اللون

en: Please enter a value between 0 and 100
ar: رجاء إدخال رقم بين 0 و100

en: Map Options
ar: خيارات الخارطة

en: I'm ready
ar: أنا جاهز

en: Color
ar: اللون

en: Start
ar: بدء

en: Add Bot...
ar: إضافة بوت...

en: Fix colours
ar: تثبيت الألوان

en: Not ready
ar: غير جاهز

en: Error starting battle.
ar: خطأ في بدأ المعركة.

en: No maps found
ar: لم يتم العثور على أي خريطة

en: Options
ar: خيارات

en: Background
ar: خلفيَّة

en: Action
ar: اجراء

en: My messages
ar: راسالتي

en: Client
ar: العميل

en: Notification
ar: اشعار

en: Font:
ar: الخطّ:

en: Select...
ar: إنتقاء...

en: Behavior
ar: سلوك

en: Chat logs
ar: سجلّات الدردشة

en: Save chat logs
ar: حفظ سجلّات الدردشة

en: Spring error
ar: خطأ Spring
