springlobby - en to el translation catalogue (701 entries)

en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Antigua and Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Anguilla
el: Ανγκίλα

en: Albania
el: Αλβανία

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Netherlands Antilles
el: Ολλανδικές Αντίλλες

en: Angola
el: Ανγκόλα

en: Antarctica
el: Ανταρκτική

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Austria
el: Αυστρία

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Aruba
el: Αρούμπα

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

en: Bosnia and Herzegovina
el: Βοσνία-Ερζεγοβίνη

en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

en: Burundi
el: Μπουρούντι

en: Benin
el: Μπενίν

en: Bermuda
el: Βερμούδες

en: Brunei Darussalam
el: Μπρουνέι Νταρουσαλάμ

en: Bolivia
el: Βολιβία

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: Bahamas
el: Μπαχάμες

en: Bhutan
el: Μπουτάν

en: Bouvet Island
el: Νήσος Μπουβέ

en: Botswana
el: Μποτσουάνα

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belize
el: Μπελίζ

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cocos (Keeling Islands)
el: Νήσοι Κόκος (Κήλινγκ)

en: Central African Republic
el: Κεντρική Αφρικανική Δημοκρατία

en: Congo
el: Κονγκό

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: Cote D'Ivoire (Ivory Coast)
el: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Cook Islands
el: Νήσοι Κουκ

en: Chile
el: Χιλή

en: Cameroon
el: Καμερούν

en: China
el: Κίνα

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

en: Cuba
el: Κούβα

en: Cape Verde
el: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Christmas Island
el: Νήσοι Χριστουγέννων

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech Republic
el: Τσεχική Δημοκρατία

en: Germany
el: Γερμανία

en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

en: Denmark
el: Δανία

en: Dominica
el: Δομηνίκη

en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: Ecuador
el: Ισημερινός

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

en: Eritrea
el: Ερυθραία

en: Spain
el: Ισπανία

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Finland
el: Φινλανδία

en: Fiji
el: Φίτζι

en: Falkland Islands (Malvinas)
el: Νήσοι Φώκλαντ (Μαλβίνες)

en: Micronesia
el: Μικρονησία

en: Faroe Islands
el: Νήσοι Φερόες

en: France
el: Γαλλία

en: France, Metropolitan
el: Γαλλία, Μητροπολιτική

en: Gabon
el: Γκαμπόν

en: Grenada
el: Γρενάδα

en: Georgia
el: Γεωργία

en: French Guiana
el: Γαλλική Γουϊάνα

en: Ghana
el: Γκάνα

en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

en: Greenland
el: Γροιλανδία

en: Gambia
el: Γκάμπια

en: Guinea
el: Γουϊνέα

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουϊνέα

en: Greece
el: Ελλάδα

en: S. Georgia and S. Sandwich Isls.
el: Ν. Γεωργία και Ν. Σάντουιτς Νήσοι

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guam
el: Γκουάμ

en: Guinea-Bissau
el: Γουϊνέα-Μπισάου

en: Guyana
el: Γουϊάνα

en: Hong Kong
el: Χονγκ Κονγκ

en: Heard and McDonald Islands
el: Νήσοι Χερντ και ΜακΝτόναλτ

en: Honduras
el: Ονδούρα

en: Croatia (Hrvatska)
el: Κροατία

en: Haiti
el: Αϊτή

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Israel
el: Ισραήλ

en: India
el: Ινδία

en: British Indian Ocean Territory
el: Βρετανικά Εδάφη Ινδικού Ωκεανού

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Iran
el: Ιράν

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: Italy
el: Ιταλία

en: Jamaica
el: Τζαμάικα

en: Jordan
el: Ιορδανία

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Kenya
el: Κένυα

en: Kyrgyzstan (Kyrgyz Republic)
el: Κιργιστάν (Δημοκρατία της Κιργιζίας)

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

en: Comoros
el: Κομόρες

en: Saint Kitts and Nevis
el: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: Korea (North) (People's Republic)
el: Κορέα (Βόρεια) (Λαική Δημοκρατία)

en: Korea (South) (Republic)
el: Κορέα (Νότια) (Δημοκρατία)

en: Kuwait
el: Κουβέιτ

en: Cayman Islands
el: Νήσοι Κέυμαν

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Laos
el: Λάος

en: Lebanon
el: Λίβανος

en: Saint Lucia
el: Αγία Λουκία

en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

en: Liberia
el: Λιβερία

en: Lesotho
el: Λεσότο

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Latvia
el: Λεττονία

en: Libya
el: Λιβύη

en: Morocco
el: Μαρόκο

en: Monaco
el: Μονακό

en: Moldova
el: Μολδαβία

en: Montenegro
el: Μαυροβούνιο

en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Macedonia
el: Fyrom

en: Mali
el: Μάλι

en: Myanmar
el: Μιανμάρ

en: Mongolia
el: Μογγολία

en: Macau
el: Μακάο

en: Northern Mariana Islands
el: Νήσοι Βορείων Μαριάννων

en: Martinique
el: Μαρτινίκα

en: Mauritania
el: Μαυριτανία

en: Montserrat
el: Μονσεράτ

en: Malta
el: Μάλτα

en: Mauritius
el: Μαυρίκιος

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Malawi
el: Μαλάουι

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Malaysia
el: Μαλαισία

en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

en: Namibia
el: Ναμίμπια

en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

en: Niger
el: Νίγηρας

en: Norfolk Island
el: Νήσοι Νόρφολκ

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: Nauru
el: Ναούρου

en: Neutral Zone (Saudia Arabia/Iraq)
el: Ουδέτερη Ζώνη Σαουδικής Αραβίας/Ιράκ

en: Niue
el: Νιούε

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: Oman
el: Ομάν

en: Panama
el: Παναμάς

en: Peru
el: Περού

en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

en: Papua New Guinea
el: Παπούα-Νέα Γουινέα

en: Philippines
el: Φιλιππίνες

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Poland
el: Πολωνία

en: St. Pierre and Miquelon
el: Σαν Πιέρ και Μικελόν

en: Pitcairn
el: Νήσοι Πίτκαιρν

en: Puerto Rico
el: Πόρτο Ρίκο

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Palau
el: Παλάου

en: Paraguay
el: Παραγουάη

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Reunion
el: Νήσος Επανένωσης

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Serbia
el: Σερβία

en: Russian Federation
el: Ρωσική Ομοσπονδία

en: Rwanda
el: Ρουάντα

en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

en: Solomon Islands
el: Νήσοι Σολομώντα

en: Seychelles
el: Σεϋχέλλες

en: Sudan
el: Σουδάν

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: St. Helena
el: Αγία Ελένη

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
el: Νήσοι Σβάλμπαρντ και Ζαν Μαγιέν

en: Slovakia (Slovak Republic)
el: Σλοβακία (Σλοβάκικη Δημοκρατία)

en: Sierra Leone
el: Σιέρρα Λεόνε

en: San Marino
el: Σαν Μαρίνο

en: Senegal
el: Σενεγάλη

en: Somalia
el: Σομαλία

en: Suriname
el: Σουρινάμ

en: Sao Tome and Principe
el: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: Soviet Union (former)
el: Σοβιετική Ένωση (πρώην)

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Syria
el: Συρία

en: Swaziland
el: Σουαζιλάνδη

en: Turks and Caicos Islands
el: Νήσοι Τούρκς και Καΐκος

en: Chad
el: Τσαντ

en: French Southern Territories
el: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Togo
el: Τόγκο

en: Thailand
el: Ταϋλάνδη

en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Tonga
el: Τόγκα

en: East Timor
el: Ανατολικό Τιμούρ

en: Turkey
el: Τουρκία

en: Trinidad and Tobago
el: Τρινιδάδ και Τομπάγκο

en: Tuvalu
el: Τουβαλού

en: Taiwan
el: Ταϊβάν

en: Tanzania
el: Τανζανία

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: Uganda
el: Ουγκάντα

en: US Minor Outlying Islands
el: Μικροί Απόμεροι Νήσοι των ΗΠΑ

en: United States
el: Ηνωμένες Πολιτείες

en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

en: Vatican City State (Holy See)
el: Πόλη του Βατικανού (Αγία Έδρα)

en: Saint Vincent and The Grenadines
el: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

en: Virgin Islands (British)
el: Παρθένοι Νήσοι (Βρετανικές)

en: Virgin Islands (US)
el: Παρθένοι Νήσοι (Ηνωμένων Πολιτειών)

en: Viet Nam
el: Βιετνάμ

en: Vanuatu
el: Βανουάτου

en: Wallis and Futuna Islands
el: Νήσοι Ουώλλις και Φουτούνα

en: Samoa
el: Σαμόα

en: Yemen
el: Υεμένη

en: Mayotte
el: Μαγιότ

en: Yugoslavia
el: Γιουγκοσλαβία

en: South Africa
el: Νότια Αφρική

en: Zambia
el: Ζάμπια

en: Zaire
el: Ζαΐρ

en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

en: (Full country name not found)
el: (Δεν βρέθηκε ονομασία κράτους)

en: Accept Agreement
el: Αποδοχή Συμφωνίας

en: Do you accept the terms of this agreement?
el: Αποδέχεστε τους όρους αυτής της συμφωνίας;

en: No
el: Όχι

en: Yes
el: Ναι

en: Description
el: Περιγραφή

en: Map
el: Χάρτης

en: Game
el: Παιχνίδι

en: Host
el: Οικοδεσπότης

en: Download &map
el: Κατέβασμα χάρτη

en: Host:
el: Οικοδεσπότης:

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Passworded
el: Με κωδικό

en: Rank Limit:
el: Όριο βαθμού:

en: All
el: Όλα

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Started
el: Ξεκίνησε

en: Full
el: Πλήρης

en: Open
el: Ανοιχτό

en: Player:
el: Παίκτες:

en: Map:
el: Χάρτης:

en: Only maps i have
el: Μόνο χάρτες που έχω

en: Max.Player:
el: Μεγ. Παίκτες:

en:     Spectator:
el:     Θεατές:

en: Players:
el: Παίκτες:

en: Spectators:
el: Θεατές:

en: Host new...
el: Φιλοξενία νέου...

en: Join
el: Συμμετοχή

en: You cannot host a game while being offline. Please connect to a lobby server.
el: Δεν μπορείτε να φιλοξενήσετε παιχνίδι εκτός σύνδεσης. Παρακαλώ συνδεθείτε στο lobby.

en: Not Online.
el: Εκτός Σύνδεσης.

en: Already in a battle
el: Ήδη σε μάχη

en: You are already in a battle.
    
    Do you want to leave current battle to start a new?
el: Είστε ήδη σε μάχη.

en: Battle password
el: Κωδικός μάχης

en: right click for options (like autojoin)
el: κάνετε δεξί κλικ για επιλογές (όπως αυτόματη είσοδος)

en: Send
el: Αποστολή

en: " params: "
el: " παράμετροι: "

en: Are you sure you want to paste %d lines?
el: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να κάνετε επικόλληση %d γραμμών;

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Leave
el: Αποχώρηση

en: Display Join/Leave Messages
el: Εμφάνιση μηνυμάτων Εισόδου/Εξόδου

en: Channel info
el: Πληροφορίες καναλιού

en: Set topic...
el: Ορισμός θέματος...

en: Channel message...
el: Μήνυμα καναλιού...

en: Lock...
el: Κλείδωμα...

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Register...
el: Εγγραφή...

en: Unregister
el: Διαγραφή

en: On
el: Ανοιχτό

en: Off
el: Κλειστό

en: Is on?
el: Είναι ανοιχτό;

en: Spam protection
el: Προστασία από ανεπιθύμητα μηνύματα

en: Disconnect
el: Αποσύνδεση

en: Reconnect
el: Επανασύνδεση

en: Remove...
el: Αφαίρεση...

en: Change password...
el: Αλλαγή κωδικού...

en: Set access...
el: Ορισμός πρόσβασης...

en: Accounts
el: Λογαριασμοί

en: Broadcast...
el: Μετάδοση...

en: Open Chat
el: Ανοιχτή Συνομιλία

en: Join same battle
el: Σύνδεση στην ίδια μάχη

en: Ingame time
el: Χρόνος παιχνιδιού

en: Retrieve IP and Smurfs
el: Εύρεση διεύθυνσης IP και Smurf

en: Mute...
el: Αποσιώπηση...

en: Mute for 5 minutes
el: Αποσιώπηση για 5 λεπτά

en: Mute for 10 minutes
el: Αποσιώπηση για 10 λεπτά

en: Mute for 30 minutes
el: Αποσιώπηση για 30 λεπτά

en: Mute for 2 hours
el: Αποσιώπηση για 2 ώρες

en: Mute for 1 day
el: Αποσιώπηση για 1 ημέρα

en: Unmute
el: Αναίρεση αποσιώπησης

en: Mute
el: Αποσιώπηση

en: Kick...
el: Αποπομπή...

en: Ban...
el: Αποκλεισμός...

en: Unban
el: Άρση αποκλεισμού

en: Ring
el: Κλήση

en: Slap!
el: Δώσε μπάτσα!

en: Op
el: Κάνε διαχειριστή

en: DeOp
el: Άρση δικαιώματος διαχείρησης

en: ChanServ error
el: Σφάλμα ChanServ

en: ChanServ is not in this channel.
el: Το ChanServ δεν είναι σε αυτό το κανάλι

en: What should be the new topic?
el: Ποιο πρέπει να είναι το νέο θέμα;

en: Message:
el: Μήνυμα:

en: Lock channel...
el: Κλείδωμα καναλιού...

en: What should the new password be?
el: Ποιος πρέπει να είναι ο νέος κωδικός;

en: Unlock Channel
el: Ξεκλείδωμα Καναλιού

en: Are you sure you want to unlock this channel?
el: Επιβεβαίωση ξεκλειδώματος του καναλιού;

en: Register Channel
el: Δήλωση Καναλιού

en: Who should be appointed founder of this channel?
el: Ποιος πρέπει να δηλωθεί ως δημιουργός του καναλιού;

en: Unregister Channel
el: Διαγραφή Καναλιού

en: Are you sure you want to unregister this channel?
el: Επιβεβαίωση διαγραφής του καναλιού;

en: Remove User Acount
el: Διαγραφή Λογαριασμού Χρήστη

en: What user account do you want to remove today?
el: Ποιον λογαριασμό χρήστη θέλετε να διαγράψετε σήμερα;

en: Remove Account
el: Διαγραφή λογαριασμού

en: Are you sure you want to remove the account
el: Επιβεβαίωση διαγραφής λογαριασμού

en: Change User Acount Password
el: Αλλαγή Κωδικού Λογαριασμού Χρήστη

en: What user account do you want to change the password for?
el: Για ποιον λογαριασμό θέλετε να αλλάξετε τον κωδικό;

en: What would be the new password?
el: Ποιος θα είναι ο νέος κωδικός;

en: Error
el: Σφάλμα

en: Not Implemented
el: Δεν έχει υλοποιηθεί

en: Broadcast Message
el: Μετάδοση Μηνύματος

en: Message to be broadcasted:
el: Μήνυμα προς μετάδοση:

en: Mute User
el: Αποσιώπηση Χρήστη

en: For how many minutes should the user be muted?
el: Πόσα λεπτά να διαρκέσει η αποσιώπηση του χρήστη;

en: Kick User
el: Αποπομπή Χρήστη

en: Reason:
el: Αιτία:

en: Kick user
el: Αποπομπή χρήστη

en: Mute user
el: Αποσιώπηση χρήστη

en: Duration:
el: Διάρκεια:

en: Connect to lobby server
el: Σύνδεση στον εξυπηρετητή lobby

en: Server
el: Εξυπηρετητής

en: Server to connect to. You can connect to any server you like by typing in hostaddress:port format.
el: Εξυπηρετητής στον οποίο θα γίνει σύνδεση. Μπορείτε να συνδεθείτε σε όποιον εξυπηρετητή θέλετε δηλώνοντας τον στη μορφή "εξυπηρετητής:θύρα"

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Remember password
el: Αποθήκευση κωδικού πρόσβασης

en: Autoconnect next time
el: Αυτόματη σύνδεση την επόμενη φορά

en: remember connection details and automatically connect to server on next lobby startup
el: Αποθήκευση των στοιχείων σύνδεσης και αυτόματη σύνδεση στον εξυπηρετητή κατά την επόμενη εκκίνηση του lobby

en: Ok
el: Εντάξει

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Login
el: Είσοδος

en: Register
el: Εγγραφή

en: Download
el: Λήψη αρχείου

en: Size
el: Μέγεθος

en: KB/s down
el: KB/s λαμβάνονται

en: Filesize (MB)
el: μέγεθος (MB)

en: Add bot
el: Προσθήκη bot

en: Nickname:
el: Ψευδώνυμο:

en: AI:
el: Τύπος bot:

en: Choose the AI library to use with this bot.
el: Επιλέξτε τον τύπο του bot.

en: Add Bot
el: Προσθήκη Bot

en: No AI bots found in your Spring installation.
el: Δεν βρέθηκαν bot στην εγκατάσταση σας.

en: No bot-libs found
el: Δεν βρέθηκαν bot

en: Autobalance players into teams
el: Εξισορρόπηση παικτών σε ομάδες

en: Method
el: Μέθοδος

en: Divide ranks evenly
el: Ομοιόμορφο μοίρασμα βαθμών

en: Random
el: Τυχαίο

en: Clans
el: Ομάδες

en: None
el: Καθόλου

en: Fair
el: Μέτρια

en: Always
el: Πάντα

en: Put members of same clan ( users having same clantag, like '[smurfzor]Alice' and '[smurfzor]Bob' ) together into same alliance. 
    None: nothing special for clans.
    Fair: put clanmembers into alliance, unless this makes alliances unfair.
    Always: always put clanmembers into alliance, even if that alliance is unfair.
el: Τοποθέτηση μελών της ίδιας ομάδας (παίκτες που έχουν το ίδιο τag ομάδας, όπως '[smurfzor]Alice' και '[smurfzor]Bob') στην ίδια συμμαχία.
    Καθόλου: τίποτα ιδιαίτερο για τις ομάδες.
    Μέτρια: τοποθέτηση μελών της ίδιας ομάδας στην ίδια συμμαχία, εκτός κι αν αυτό την κάνει άδικη.
    Πάντα: τοποθέτηση μελών της ίδιας ομάδας στην ίδια συμμαχία, ακόμα κι αν αυτό την κάνει άδικη.

en: Option
el: Επιλογή

en: Value
el: Τιμή

en: Windspeed
el: Ταχύτητα ανέμου

en: Tidal strength
el: Δύναμη κυμάτων

en: Gravity
el: Βαρύτητα

en: Extractor radius
el: Ακτίνα εξαγωγέων

en: Max metal
el: Μεγ. μέταλλο

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Choose in game
el: Επιλ. στο παιχνίδι

en: Startpositions
el: Αρχικές θέσεις

en: Unit restrictions
el: Περιορισμοί μονάδων

en: Allowed units
el: Επιτρεπτές μονάδες

en: Units in this list will be available in the game.
el: Οι μονάδες αυτής της λίστας θα είναι διαθέσιμες στο παιχνίδι.

en: Enable all units.
el: Ενεργοποίηση όλων των μονάδων.

en: Restricted units
el: Περιορισμένες μονάδες

en: Units in this list will not be available in the game.
el: Οι μονάδες αυτής της λίστας δεν θα είναι διαθέσιμες στο παιχνίδι.

en: Team
el: Ομάδα

en: Ally
el: Συμμαχία

en: Resource Bonus
el: Επίδομα Πόρων

en: Spectator
el: Θεατής

en: Kick
el: Αποπομπή

en: Side
el: Πλευρά

en: Set color
el: Ορισμός χρώματος

en: Set Resource Bonus
el: Ορισμός Επιδόματος Πόρων

en: Please enter a value between 0 and 100
el: Παρακαλώ εισάγετε μια τιμή από 0 εώς 100

en: Map Options
el: Επιλογές Χάρτη

en: error
el: σφάλμα

en: Players with the same team number share control of their units.
el: Οι παίκτες με τον ίδιο αριθμό ομάδας μοιράζονται των έλεγχο των μονάδων τους.

en: Players with the same ally number work together to achieve victory.
el: Οι παίκτες με τον ίδιο αριθμό συμμαχίας συνεργάζονται για να πετύχουν τη νίκη.

en: Select a color to identify your units in-game
el: Επιλέξτε ένα χρώμα για να ξεχωρίζουν οι μονάδες σας στο παιχνίδι

en: Select your faction
el: Επιλέξτε την φατριά σας

en: Spectate (watch) the battle instead of playing
el: Παρακολουθήστε τη μάχη αντί να συμμετάσχετε

en: I'm ready
el: Είμαι έτοιμος

en: Click this if you are content with the battle settings.
el: Επιλέξτε εδώ αν συμφωνείτε με τις ρυθμίσεις της μάχης.

en: Color
el: Χρώμα

en: A preview of the selected map.  You can see the starting positions, or (if set) starting boxes.
el: Προεπισκόπηση του επιλεγμένου χάρτη. Διακρίνετε τις αρχικές θέσεις ή (αν έχουν ρυθμιστεί) τις αρχικές περιοχές.

en: Leave the battle and return to the battle list
el: Αποχώρηση από τη μάχη και επιστροφή στη λίστα μαχών

en: Start
el: Έναρξη

en: Start the battle
el: Έναρξη μάχης

en: Add Bot...
el: Προσθήκη Bot...

en: Add a computer-controlled player to the game
el: Προσθήκη bot στο παιχνίδι

en: Prevent additional players from joining the battle
el: Αποτροπή συμμετοχής επιπλέον παιχτών στη μάχη

en: Automatically balance players into two or more alliances
el: Αυτόματη εξισορρόπηση παιχτών σε δύο ή περισσότερες συμμαχίες

en: Fix colours
el: Επιδιόρθωση χρωμάτων

en: Make player colors unique
el: Κάνει τα χρώματα των παικτών μοναδικά

en: Not ready
el: Δεν είναι έτοιμο

en: Host new battle
el: Φιλοξενία νέας μάχης

en: A short description of the game, this will show up in the battle list.
el: Σύντομη περιγραφή του παιχνιδιού, θα εμφανιστεί στη λίστα μαχών.

en: Password needed to join game. Keep empty for no password
el: Κωδικός για συμμετοχή στο παιχνίδι. Αφήστε κενό για ελεύθερη συμμετοχή

en: Port
el: Θύρα

en: UDP port to host game on. Default is 8452.
el: Θύρα UDP για φιλοξενία του παιχνιδιού. Εξ ορισμού χρησιμοποιείται η 8452.

en: Number of players
el: Αριθμός παικτών

en: The maximum number of players to allow in the battle.
el: Ο μέγιστος αριθμός παιχτών που θα επιτραπεί στη μάχη.

en: Hole punching
el: Διάτρηση

en: NAT traversal
el: Διάτρηση NAT

en: Start hosting the battle.
el: Έναρξη φιλοξενίας της μάχης.

en: Error starting battle.
el: Πρόβλημα στην εκκίνηση μάχης.

en: Couldn't find any maps in your spring installation. This could happen when you set the Spring settings incorrectly.
el: Δεν βρέθηκαν χάρτες στην εγκατάστασή σας. Αυτό μπορεί να συμβεί όταν είναι λάθος οι ρυθμίσεις του Spring.

en: No maps found
el: Δεν βρέθηκαν χάρτες

en: Battleroom
el: Δωμάτιο μάχης

en: Options
el: Επιλογές

en: Cancel Download
el: Ακύρωση λήψης

en: Search file
el: Αναζήτηση αρχείου

en: Chat
el: Συνομιλία

en: &Connect...
el: &Σύνδεση...

en: &Disconnect
el: &Αποσύνδεση

en: &Quit
el: &Τερματισμός

en: &Join channel...
el: Είσοδος σε κανάλι...

en: Open private &chat...
el: Έναρξη prive συνομιλίας...

en: Check for new Version
el: Έλεγχος για νέα έκδοση

en: &About
el: &Περί

en: &Report a bug...
el: Αναφορά προβλήματος...

en: &Documentation
el: &Τεκμηρίωση

en: &Tools
el: &Εργαλεία

en: &Help
el: &Βοήθεια

en: Join channel...
el: Είσοδος σε κανάλι...

en: Name of channel to join
el: Όνομα καναλιού

en: Open Private Chat...
el: Έναρξη prive συνομιλίας...

en: Name of user
el: Όνομα χρήστη

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: side:
el: πλευρά:

en: ally:   %d
el: συμμαχία: %d

en: bonus: %d%%
el: επίδομα: %d%%

en: s
el: κ

en: c
el: χ

en: r
el: β

en: Colors and font
el: Χρώματα και γραμματοσειρά

en: Normal
el: Κανονικό

en: Background
el: Φόντο

en: Action
el: Ενέργεια

en: Highlight
el: Επισήμανση

en: Join/Leave
el: Είσοδος/Έξοδος

en: My messages
el: Τα μηνύματά μου

en: Client
el: Πελάτης

en: Timestamp
el: Χρονόσημο

en: Notification
el: Ειδοποίηση

en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

en: Select...
el: Επιλογή...

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: Play notification sounds
el: Χρήση ήχων ειδοποίησης

en: Chat logs
el: Καταγραφές συνομιλιών

en: Save chat logs
el: Αποθήκευση καταγραφών συνομιλιών

en: Highlight words
el: Επισήμανση λέξεων

en: Words to highlight in chat:
el: Λέξεις προς επισήμανση σε συνομιλίες:

en: enter a ; separated list
el: Εισάγετε λίστα χωρισμένη με ";"

en: Additionally play sound/flash titlebar
el: Επιπλέον χρήση ήχων/αναβόσβημα τίτλου παραθύρου

en: Browse
el: Αναζήτηση

en: Web Browser
el: Περιηγητής ιστοσελίδων

en: Default Browser.
el: Εξ ορισμού

en: Use your system-wide browser preference
el: Χρήση της ρύθμισης συστήματος

en: Specify:
el: Προσδιορίστε:

en: Specify the web browser you want to use
el: Προσδιορίστε τον περιηγητή που θέλετε να χρησιμοποιήσετε

en: Use a file dialog to find the web browser
el: Χρήση διαλόγου αρχείων για αναζήτηση του περιηγητή

en: Executables (*.exe)|*.exe|Any File (*.*)|*.*
el: Εκτελέσιμα (*.exe)|*.exe|Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*

en: Any file (*)|*
el: Όλα τα αρχεία (*)|*

en: App Bundles (*.app)|*.app|Any File (*.*)|*.*
el: Πακέτα Εφαρμογών (*.app)|*.app|Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*

en: Choose a web browser executable
el: Επιλέξτε το εκτελέσιμο του περιηγητή

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Auto Configure
el: Αυτόματη Ρύθμιση

en: Spring executable
el: Εκτελέσιμο του Spring

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Find
el: Αναζήτηση

en: UnitSync library
el: Μονάδα UnitSync

en: Choose a Spring executable
el: Επιλέξτε το εκτελέσιμο του Spring

en: Choose UnitSync library
el: Επιλέξτε τη μονάδα UnitSync

en: Choose a folder
el: Επιλογή φακέλου

en: Spring error
el: Πρόβλημα του Spring

en: Flood warning
el: Προειδοποίηση πλημμύρας

en: File
el: Αρχείο

en: You can drag the sun/bot icon around to define start position.
     Hover over the icon for a popup that lets you change side, ally and bonus.
el: Μπορείτε να σύρετε το εικονίδιο ήλιου/bot για να ορίσετε την αρχική θέση.
     Πηγαίνετε το ποντίκι πάνω από το εικονίδιο για να αλλάξετε μεριά, συμμαχία και επίδομα.

en: Add bot...
el: Προσθήκη bot...

en: -- Select one --
el: -- Επιλέξτε κάποιο --

en: You have to select a map first.
el: Πρέπει να επιλέξετε έναν χάρτη πρώτα.

en: Continue without adding a bot first?.
     The game will be over pretty fast.
el: Συνέχιση χωρίς προσθήκη bot πρώτα;
     Το παιχνίδι θα τελειώσει εξαιρετικά γρήγορα.

en: No Bot added
el: Δεν προστέθηκε Bot

en: You cannot start a spring instance while another is already running
el: Δεν μπορείτε να εκκινήσετε ξανά το Spring όσο αυτό ήδη τρέχει.

en: Global commands:
el: Γενικές εντολές:

en:   "/away" - Sets your status to away.
el:   "/away" - Ορίζει την κατάσταση σας ως μακρυά από τον υπολογιστή.

en:   "/back" - Resets your away status.
el:   "/back" - Ορίζει την κατάσταση σας ως κοντά στον υπολογιστή.

en:   "/channels" - Lists currently active channels.
el:   "/channels" - Εμφανίζει μια λίστα των ενεργών καναλιών.

en:   "/help [topic]" - Put topic if you want to know more specific information about a command.
el:   "/help [θέμα]" - Βάλτε θέμα αν θέλετε πιο συγκεκριμένες πληροφορίες για μια εντολή.

en:   "/j" - Alias to /join.
el:   "/j" - Συνώνυμο του /join.

en:   "/rename newalias" - Changes your nickname to newalias.
el:   "/rename νέοψευδώνυμο" - Αλλάζει το ψευδώνυμο σας σε νέοψευδώνυμο.

en:   "/testmd5 text" - Returns md5-b64 hash of given text.
el:   "/testmd5 κείμενο" - Επιστρέφει ένα md5-b64 hash του κειμένου.

en: Chat commands:
el: Εντολές συνομιλίας:

en:   "/me action" - Say IRC style action message.
el:   "/me δραστηριότητα" - Στέλνει ένα μήνυμα δραστηριότητας σε στυλ IRC (/e).

en: If you are missing any commands, go to #springlobby and try to type it there :)
el: Αν δεν μπορείτε να θυμηθείτε κάποια εντολή, πηγαίνετε στο #springlobby και δοκιμάστε να την πληκτρολογήσετε εκεί :)

en: no active chat panels open.
el: καμία ενεργή συνομιλία ανοιχτή.

en: The current battle was closed by the host.
el: Η τρέχουσα μάχη έκλεισε από τον οικοδεσπότη.

en: There was an error checking for the latest version.
    Please try again later.
    If the problem persists, please use Help->Report Bug to report this bug.
el: Παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά τον έλεγχο για νέα έκδοση.
    Παρακαλώ προσπαθήστε αργότερα.
    Αν το πρόβλημα παραμένει, παρακαλώ χρησιμοποιήστε το Βοηθεία -> Αναφορά Προβλήματος για να αναφέρετε αυτό το πρόβλημα.

en: Your Version:
el: Η έκδοσή σας:

en: Latest Version:
el: Τελευταία έκδοση:

en: Up to Date
el: Ενημερωμένο

en: Not up to Date
el: Μη Ενημερωμένο

en: Couldn't launch browser. URL is:
el: Αδυναμία εκκίνησης περιηγητή. Το URL είναι:

en: Couldn't launch browser.
el: Αδυναμία εκκίνησης περιηγητή.

en: 
    Broser path is:
el: 
    Διαδρομή περιηγητή είναι:

en: OnUserStatus() failed ! (exception)
el: OnUserStatus() απέτυχε ! (εξαίρεση)

en: Join channel failed
el: Η είσοδος στο κανάλι απέτυχε

en: Could not join channel
el: Απέτυχε η είσοδος στο κανάλι

en:  because:
el:  επειδή:

en: Server Message
el: Μήνημα Εξυπηρετητή

en:  has ip=%s
el:  έχει διεύθυνση IP=%s

en:  does not really support nat traversal
el:  δεν υποστηρίζει πραγματικά την Διάτρηση NAT

en: You were kicked from the battle!
el: Εκδιωχθήκατε από τη μάχη!

en: Kicked by Host
el: Αποπομπή από Οικοδεσπότη

en: Scrollwheel speed
el: Ταχύτητα ροδέλας κύλισης

en: Higher values mean faster zoom with mouse wheel.
    Negative values will invert zoom direction.
    Results may vary depending on camera mode!
el: Μεγαλύτερες τιμές σημαίνουν γρηγορότερη μεγέθυνση με τη ροδέλα του ποντικιού.
    Αρνητικές τιμές αντιστρέφουν την φορά μεγέθυνσης.
    Φέρει διαφορετικά αποτελέσματα ανάλογα με τον τύπο κάμερας!

en: Shadow-map size
el: Μέγεθος χάρτη σκιων

en: higher value = better looking shadows
    possible values: 1024, 2048, 4096, 8192
el: μεγαλύτερη τιμή = καλύτερες σκιες
    επιτρεπτές τιμες: 1024, 2048, 4096, 8192

en: Tree view-distance
el: Απόσταση εμφάνισης δέντρων

en: sets the maximum distance at which trees will still be rendered
el: Ορίζει τη μέγιστη απόσταση που θα σχεδιάζονται τα δέντρα

en: Terrain detail
el: Λεπτομέρειες εδάφους

en: higher value = more terrain details
el: μεγαλύτερες τιμές = περισσότερες λεπτομέρειες εδάφους

en: Grass detail
el: Λεπτομέρεια χορταριού

en: Ground decals
el: Decal εδάφους

en: Unit icon distance
el: Απόσταση εικονιδίων μονάδων

en: determines at which range units are still fully rendered
    higher value = greater range = more units rendered at the same time
el: Προσδιορίζει μέχρι πια απόσταση θα σχεδιάζονται πλήρως οι μονάδες
    μεγαλύτερες τιμές = μεγαλύτερη απόσταση = περισσότερες μονάδες σχεδιάζονται ταυτόχρονα

en: Max simultaneous particles
el: Μέγιστος αριθμός ταυτόχρονων σωματιδίων

en: limits how many particles are displayed at the same time
el: περιορίζει το πόσα σωματίδια (κομματάκια) θα εμφανίζονται ταυτόχρονα

en: Run full-screen
el: Εκτέλεση σε πλήρη οθόνη

en: run fullscreen or in a window?
el: εκτέλεση σε πλήρη οθόνη ή σε παράθυρο;

en: Dual-screen mode
el: Λειτουργία διπλής οθόνης

en: if you have two monitors you can use both
el: αν έχετε δύο οθόνες μπορείτε να τις χρησιμοποιήσετε ταυτόχρονα

en: V-Sync on/off
el: Ενεργός/ανενεργός κάθετος συγχρονισμός (V-Sync)

en: 16-bit Z-buffer
el: Πίνακας βάθους (Z-buffer) ανάλυσης 16-bit

en: 24-bit Z-buffer
el: Πίνακας βάθους (Z-buffer) ανάλυσης 24-bit

en: how much anti-aliasing should be applied
el: πόση εξομάλυνση γωνιών πρέπει να εφαρμοστεί

en: Maximum simultaneous sounds
el: Μέγιστος αριθμός ταυτόχρονων ήχων

en: maximum different sounds played at the same time
    Set this to zero to disable sound completely.
el: Μέγιστος αριθμός διαφορετικών ήχων που θα αναπαράγονται ταυτόχρονα
    Ορίστε ως 0 για να απεργοποιηθεί πλήρως ο ήχος.

en: Unit reply volume
el: Ένταση απαντήσεων μονάδων

en: Shadows (slow)
el: Σκιές (αργό)

en: enable shadows?
el: Ενεργοποίηση σκιών;

en: 3D trees
el: Τρισδιάστατα δέντρα

en: want better looking trees?
    needs Geforce 2/Radeon 8500/Intel 830 or later class graphic card
el: θέλετε πιο όμορφα δέντρα;
    απαιτεί Geforce 2/Radeon 8500/Intel 830 ή μεταγενέστερες κάρτες γραφικών

en: High-resolution clouds
el: Σύννεφα υψηλής ανάλυσης

en: want better looking sky?
    needs Geforce 5/Radeon 9500/Intel 915 or later class graphic card
el: θέλετε πιο όμορφο ουρανό;
    απαιτεί Geforce 5/Radeon 9500/Intel 915 ή μεταγενέστερες κάρτες γραφικών

en: Dynamic clouds (slow)
el: Δυναμικά σύννεφα (αργό)

en: want moving clouds in the sky?
el: θέλετε κινούμενα σύννεφα στον ουρανό;

en: Reflective units
el: Ανάκλαση στις μονάδες

en: shiny units?
    needs Geforce 5/Radeon 9500/Intel 915 or later class graphic card
el: γυαλιστερές μονάδες;
    απαιτεί Geforce 5/Radeon 9500/Intel 915 ή μεταγενέστερες κάρτες γραφικών

en: Never use shaders when rendering SM3 maps
el: Να μην χρησιμοποιούνται σκιαστές (shaders) όταν σχεδιάζονται χάρτες SM3

en: problems with sm3 maps? enable this
el: προβλήματα με χάρτες sm3; ενεργοποιήστε αυτό

en: Enable LuaShaders support
el: Ενεργοποίηση υποστήριξης LuaShader

en: makes for some cool effects
el: για cool εφέ

en: High-resolution LOS textures
el: Υψηλής ανάλυσης texture Οπτικής Επαφής

en: smoother Line of Sight overlays
el: πιο ομαλές επικαλύψεις Οπτικής Επαφής

en: Draw smooth points
el: Σχεδίαση ομαλών σημείων

en: should points be anti-aliased
el: να εξομαλύνονται οι γωνίες σημείων

en: Draw smooth lines
el: Σχεδίαση ομαλών γραμμών

en: should lines be anti-aliased
el: να εξομαλύνονται οι γωνίες γραμμών

en: Issue commands on mini-map
el: Έκδοση εντολών στον υποχάρτη

en: Issue orders on the mini-map like you would
el: Δώστε εντολές στον υποχάρτη όπως θα κάνατε

en: Show commands on mini-map
el: Εμφάνιση εντολών στον υποχάρτη

en: default value is "on"
el: η εξ ορισμού τιμή είναι "on"

en: Draw icons on mini-map
el: Σχεδίαση εικονιδίων στον υποχάρτη

en: Draw markers on mini-map
el: Σχεδίαση δεικτών στον υποχάρτη

en: Mini-map on left (single screen)
el: Υποχάρτης στα αριστερά (μονή οθόνη)

en: left is the default
el: εξ ορισμού είναι αριστερά

en: Mini-map on left (dual screen)
el: Υποχάρτης στα αριστερά (διπλή οθόνη)

en: Simplified mini-map colors
el: Απλοποιημένα χρώματα υποχάρτη

en: Use less colors
el: Χρήση λιγότερων χρωμάτων

en: Team-colored nanospray
el: Χρώματα ομάδας για σπράυ των nano-turret

en: Should nano particels be the color of your team?
el: Να χρησιμοποιούνται τα χρώματα της ομάδας για τα σωματίδια των nano-turret;

en: Colorized elevation map
el: Χρωματιστός υψομετρικός χάρτης

en: makes differences in height clearer
el: κάνει πιο εμφανείς τις υψομετρικές διαφορές

en: Show in-game clock
el: Εμφάνιση χρόνου παιχνιδιού

en: requires "Enable LuaWidgets" to be set.
    Will be displayed in the bottom right corner
el: απαιτεί να είναι ορισμένο το "Ενεργοποίηση LuaWidgets".
    Εμφανίζεται στην κάτω δεξιά γωνία

en: Show in-game player information
el: Εμφάνιση πληροφοριών παικτών

en: Show in-game framerate
el: Εμφάνιση ρυθμού καρέ (FPS)

en: Fix rendering on alt-tab
el: Επιδιόρθωση σχεδίασης κατά το Alt-Tab

en: Do not change if not needed
el: Μην το αλλάζετε αν δεν χρειαστεί

en: Disallow helper AI's
el: Απενεργοποίηση των μονάδων Βοηθητικής Λογικής

en: Disables Economy AI, etc.
    If enabled might screw with LuaUi.
el: Απενεργοποιεί τα Economy AI κλπ.
    Αν ενεργοποιηθεί μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα με το LuaUI.

en: Enable scroll on window edge
el: Ενεργοποίηση κύλισης στις άκρες του παραθύρου

en: Scroll the screen when mouse reaches the screen's edge.
el: Κύλισης της οθόνης όταν το ποντίκι φτάνει τις άκρες της οθόνης.

en: Invert Mouse
el: Αντιστροφή Ποντικιού

en: Inverts the Mouse Y-axis in FPS mode
el: Αντιστρέφει τον κάθετο άξονα του ποντικιού σε λειτουργία FPS

en: Overhead camera
el: Υπερυψωμένη κάμερα

en: set the scroll speed (mouse + keyboard) for this mode
el: ορίστε την ταχύτητα κύλισης (ποντίκι + πληκτρολόγιο) για αυτή τη λειτουργία

en: Rotatable overhead camera
el: Περιστρεφόμενη υπερυψωμένη κάμερα

en: Total war camera
el: Κάμερα Total War

en: First person camera
el: Κάμερα πρώτου πλάνου

en: Free camera
el: Ελεύθερη κάμερα

en: Make this the default view when startins Spring.
    Can be changed ingame.
el: Να γίνει το εξ ορισμού όταν ξεκινάει το Spring.
    Μπορεί να αλλαχθεί μέσα στο παιχνίδι.

en: Console verbose level (0=min,10=max)
el: Βαθμός αναλυτικότητας κονσόλας (0=ελαχ,10=μεγ)

en: How much information should be outputted?
el: Πόσο αναλυτικές πληροφορίες να εκδίδονται;

en: Catch AI exceptions
el: Αρπαγή εξαιρέσεων AI (exceptions)

en: disable for AI debugging
el: απενεργοποιήστε για εκσφαλμάτωση AI

en: Basic
el: Βασική

en: Depending on the power of your graphics card,
    selecting higher quality than basic can have a
    major impact on Spring's performance.
el: Η επιλογή μεγαλύτερης ποιότητας από την βασική
    μπορεί να επηρεάσει δραματικά την απόδοση του Spring,
    ανάλογα με την ισχύ της κάρτας γραφικών σας,

en: Reflective
el: Με ανάκλαση

en: Reflective + refractive
el: Με ανάκλαση και διάθλαση

en: Dynamic
el: Δυναμική

en: Invert mouse y-axis
el: Αντιστροφή κάθετου άξονα ποντικιού

en: swap up/down with down/up
el: το πάνω/κάτω γίνεται κάτω/πάνω

en: Mini-map 3-button mouse support
el: Υποστήριξη υποχάρτη για ποντίκια με 3 πλήκτρα

en: if you don't want to able to use that button, disable it here
el: αν δεν θέλετε να μπορείτε να χρησιμοποιείτε εκείνο το κουμπί, απενεργοποιήστε το εδώ

en: Overhead
el: Υπερυψωμένη

en: Static bird's eye view
el: Στατική οπτική πουλιού

en: Rotatable overhead
el: Περιστρεφόμενη υπερυψωμένη

en: Same as overhead, but you can rotate around the z-axis
el: Ίδια με την υπερυψωμένη, αλλά μπορείτε να περιστρέφεστε γύρω από τον άξονα ύψους

en: top-view camera, which can be tilted on the X axis
el: Κάμερα από πάνω, με δυνατότητα κλίσης στον οριζόντιο άξονα

en: First person
el: Πρώτου προσώπου

en: Camera from unit's point of view
el: Κάμερα από την οπτική της μονάδας

en: Modify the view anyway you want
el: Τροποποιήστε τη θέα όπως θέλετε

en: screen width
el: πλάτος οθόνης

en: screen height
el: ύψος οθόνης

en: Combined Options
el: Συνδυασμένες Επιλογές

en: Render quality / Video mode
el: Ποιότητα σχεδίασης / Λειτουργία video

en: Render detail
el: Λεπτομέρεια σχεδιάσης

en: UI options
el: Επιλογές διεπαφής

en: Audio
el: Ήχος

en: Save Spring settings before exiting?
el: Αποθήκευση των ρυθμίσεων του Spring πριν την έξοδο;

en: Confirmation needed
el: Απαιτείται επιβεβαίωση

en: SpringSettings (simple mode)
el: Ρυθμίσεις Spring (απλή λειτουργία)

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Reset settings to default values
el: Επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων

en: Disable expert mode warning
el: Απενεργοποίηση προειδοποίησης λειτουργίας για προχωρημένους

en: Quit
el: Έξοδος

en: Simple (few options)
el: Απλό (λιγότερες επιλογές)

en: Expert (all options
el: Για προχωρημένους (όλες οι επιλογές)

en: About
el: Περί

en: Contact
el: Επαφή

en: Credits
el: Μνεία

en: Report a bug
el: Αναφορά σφάλματος

en: Mode
el: Κατάσταση

en: Info/Help
el: Βοήθεια

en: Reset ALL settings to default values?
el: Επαναφορά ΟΛΩΝ των ρυθμίσεων στις αρχικές τιμές;

en: Hint
el: Υπόδειξη

en: low
el: χαμηλή

en: medium
el: μεσαία

en: high
el: υψηλή

en: very low
el: πολύ χαμηλή

en: very high
el: πολύ υψηλή

en: Could not access your settings.
el: Αδύνατη η προσπέλαση των ρυθμίσεων σας.

en: Could not save, unitsync not properly loaded
el: Αδύνατη η αποθήκευση, το unitsync δεν φορτώθηκε σωστά

en: SpringSettings Error
el: Σφάλμα SpringSettings

en: Audio Options
el: Επιλογές Ήχου

en: Screen Resolution
el: Ανάλυση Οθόνης

en: Water Quality
el: Ποιότητα Νερού

en: Resolution in bit
el: Ανάλυση σε bit

en: Render Quality Options
el: Επιλογές Ποιότητας Σχεδίασης

en: Video Mode Options
el: Επιλογές Λειτουργίας Video

en: Anti-Aliasing Options
el: Επιλογές Εξομάλυνσης Γωνιών

en: Z-/Depth-Buffer
el: Πίνακας Βάθους (Ζ-Buffer)

en: Rendering detail levels
el: Επίπεδα λεπτομερειών σχεδίασης

en: Graphics quality
el: Ποιότητα γραφικών

en: Graphics detail
el: Λεπτομέρεια γραφικών

en: Screen resolution
el: Ανάλυση οθόνης

en: Switch to expert mode
el: Αλλαγή σε λειτουργία για προχωρημένους

en:  (current)
el:  (τρέχουσα)

en: Sets all quality options to predefined values according to your choice.
el: Θέτει όλες τις επιλογές ποιότητας σε εξ ορισμού τιμές ανάλογα με την επιλογή σας.

en: Sets all detail options to predefined values according to your choice.
el: Θέτει όλες τις επιλογές λεπτομερειών σε εξ ορισμού τιμές ανάλογα με την επιλογή σας.

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Scroll Speeds (mouse + keyboard)
el: Ταχύτητες Κύλισης (ποντίκι & πληκτρολόγιο)

en: Default Camera Mode
el: Αρχική Λειτουργία Κάμερας

en: Misc. UI Options
el: Άλλες επιλογές διεπαφής

en: Zoom
el: Μεγέθυνση
