springlobby - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Accept Agreement
uk: Прийняти угоду

en: Do you accept the terms of this agreement?
uk: Ви приймаєте умови цієї угоди?

en: No
uk: Ні

en: Yes
uk: Так

en: Description
uk: Опис

en: Map
uk: Мапа

en: Host
uk: Хост

en: Download &map
uk: Скачати &мапу

en: Host:
uk: Хост:

en: Status:
uk: Стан:

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Passworded
uk: Захищено паролем

en: Rank Limit:
uk: Обмеження по рангу:

en: All
uk: Усі

en: Description:
uk: Опис:

en: Started
uk: Розпочато

en: Full
uk: Досягнуто макс. кількість гравців

en: Open
uk: Відкрито

en: Player:
uk: Гравець:

en: Map:
uk: Мапа:

en: Only maps i have
uk: Тільки мапи, що є у мене

en: Max.Player:
uk: Макс.гравців:

en:     Spectator:
uk:     Спостерігач:

en: Players:
uk: Гравці:

en: Spectators:
uk: Спостерігачі:

en: Host new...
uk: Створити нову гру

en: Join
uk: Приєднатись

en: You cannot host a game while being offline. Please connect to a lobby server.
uk: Ви не можете створити нову гру, не під'єднавшися до серверу. Будь ласка, зайдіть на сервер.

en: Not Online.
uk: Не Підключено

en: Already in a battle
uk: Вже у битві

en: You are already in a battle.
    
    Do you want to leave current battle to start a new?
uk: Ви вже у битві.
    Ви дійсно бажаєте залишити поточну битву та створити нову?

en: Ok
uk: Гаразд

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Add bot
uk: Додати бота

en: Nickname:
uk: Прізвисько:

en: AI:
uk: ШІ:

en: Choose the AI library to use with this bot.
uk: Оберіть бібліотеку штучного інтелекту для цього бота

en: Add Bot
uk: Додати бота

en: No AI bots found in your Spring installation.
uk: У вашому Spring немає жодного бота

en: No bot-libs found
uk: Не знайдено бібліотек ботів

en: Autobalance players into teams
uk: Автоматичне балансування гравців по командам

en: Divide ranks evenly
uk: Розподілити ранги рівно

en: Random
uk: Випадково

en: Clans
uk: Клани

en: None
uk: Немає

en: Fair
uk: Чесно

en: Always
uk: Завжди

en: Error starting battle.
uk: Помилка при запуску битви.

en: Couldn't find any maps in your spring installation. This could happen when you set the Spring settings incorrectly.
uk: Не можу знайти жодної карти у вашому Spring. Можливо ви вказали невірний шлях до директорії Spring.

en: No maps found
uk: Не знайдено жодної мапи

en: Spring error
uk: Помилка Spring
