spyder - en to hu_HU translation catalogue (616 entries)

en: Internal plugins
hu_HU: Belső bővítmények

en: External plugins
hu_HU: Külső bővítmények

en: Plugins
hu_HU: Bővítmények

en: Main widget toolbar
hu_HU: Fő widget eszköztár

en: Main widget corner toolbar
hu_HU: Fő widget sarok eszköztár

en: Options menu
hu_HU: Opciók menü

en: Options
hu_HU: Paraméterek

en: Dock
hu_HU: Dokk

en: Dock the pane
hu_HU: Panek dokkolása

en: Unlock position
hu_HU: Kioldási pozíció

en: Unlock to move pane to another position
hu_HU: Oldja fel az ablaktábla másik pozícióba helyezéséhez

en: Undock
hu_HU: Leválasztás

en: Undock the pane
hu_HU: Panel leválasztása

en: Close
hu_HU: Bezár

en: Close the pane
hu_HU: Panel bezárása

en: Lock position
hu_HU: Pozíció zárolása

en: Lock pane to the current position
hu_HU: A panel zárolása a jelenlegi helyzetben

en: More
hu_HU: Több

en: Loading {}...
hu_HU: Betöltés {}...

en: Welcome to Spyder!
hu_HU: Üdv a Spyderben!

en: Loading old third-party plugins...
hu_HU: Régebbi, harmadik féltől való beépülők betöltése...

en: File switcher...
hu_HU: Fájl váltó...

en: Fast switch between files
hu_HU: Gyors váltás fájlok között

en: Symbol finder...
hu_HU: Szimbólumkereső...

en: Fast symbol search in file
hu_HU: Szimbólum gyors keresése a fájlban

en: Undo
hu_HU: Visszavonás

en: Redo
hu_HU: Újra

en: Copy
hu_HU: Másolás

en: Cut
hu_HU: Kivágás

en: Paste
hu_HU: Beillesztés

en: Select All
hu_HU: Összes kiválasztása

en: Setting up main window...
hu_HU: Fő ablak beállítása...

en: Run
hu_HU: Futtatás

en: Running an external system terminal is not supported on platform %s.
hu_HU: Külső terminál futtatása %s-en nem lehet

en: Error
hu_HU: Hiba

en: Initializing...
hu_HU: Inicializálás...

en: It was not possible to close the previous Spyder instance.
    Restart aborted.
hu_HU: Spydert leállítani nem sikerültÚjakezdés elmaradt.

en: Spyder could not reset to factory defaults.
    Restart aborted.
hu_HU: Viszzaállítas eredeti beállításokra nem sikerültÚjakezdés elmaradt.

en: It was not possible to restart Spyder.
    Operation aborted.
hu_HU: Újakezdés nem sikerült

en: Spyder exit error
hu_HU: Spyder bezárási hiba

en: Spyder reset error
hu_HU: Spyder visszaállítási hiba

en: Spyder restart error
hu_HU: Spyder újraindítási hiba

en: Closing Spyder
hu_HU: Spyder bezárása

en: Resetting Spyder to defaults
hu_HU: Spyder visszaállítása alapértékekre

en: Restarting
hu_HU: Újraindítás

en: Spyder configuration files resetted!
hu_HU: A Spyder konfigurációs fájlok visszaállítva!

en: Python files
hu_HU: Python fájlok

en: Cython/Pyrex files
hu_HU: Cython/Pyrex fájlok

en: C files
hu_HU: C fájlok

en: C++ files
hu_HU: C++ fájlok

en: OpenCL files
hu_HU: OpenCL fájlok

en: Fortran files
hu_HU: Fortran fájlok

en: IDL files
hu_HU: IDL fájlok

en: MATLAB files
hu_HU: MATLAB fájlok

en: Julia files
hu_HU: Julia fájlok

en: Yaml files
hu_HU: Yaml fájlok

en: Patch and diff files
hu_HU: Patch és Diff fájlok

en: Batch files
hu_HU: Batch fájlok

en: Text files
hu_HU: Szöveges fájlok

en: reStructuredText files
hu_HU: reStructuredText állományok

en: gettext files
hu_HU: gettext fájlok

en: NSIS files
hu_HU: NSIS fájlok

en: Web page files
hu_HU: Weboldal fájlok

en: XML files
hu_HU: XML fájlok

en: Javascript files
hu_HU: JavaScript fájlok

en: Json files
hu_HU: JSON fájlok

en: IPython notebooks
hu_HU: IPython jegyzetkönyvek

en: Enaml files
hu_HU: Enaml fájlok

en: Configuration files
hu_HU: Beállítófájlok

en: Markdown files
hu_HU: JSON fájlok

en: All files
hu_HU: Az összes fájl

en: Supported text files
hu_HU: Támogatott szöveges fájlok

en: Notify macOS that Spyder can open Python files
hu_HU: Értesítse a macOS-t, hogy a Spyder képes megnyitni a Python fájlokat

en: Atomic file writes in the Editor
hu_HU: Az Atomic fájl a Szerkesztőbe ír

en: Character encoding auto-detection for the Editor
hu_HU: Karakterkódolás automatikus felismerése a szerkesztő számára

en: Handle communications between kernel and frontend
hu_HU: Kezelje a kernel és a frontend közötti kommunikációt

en: CPU and memory usage info in the status bar
hu_HU: CPU/memória használat a státus mutatóban

en: Syntax highlighting for a lot of file types in the Editor
hu_HU: Szintaxis kiemelés sok fájltípushoz a szerkesztőben

en: Static code analysis
hu_HU: Statkikus kód elemzés

en: Customize Qt stylesheets
hu_HU: Qt stíluslapok szerkesztése

en: Show help for objects in the Editor and Consoles in a dedicated pane
hu_HU: Szerkesztő és konzol segítséget saját lapokban

en: Run Cython files in the IPython Console
hu_HU: Cython fájlok futtatása IPython konzolban

en: 2D/3D plotting in the IPython console
hu_HU: 2D/3D ábrázolás az IPython konzolban

en: View and edit two and three dimensional arrays in the Variable Explorer
hu_HU: Mutatni-szerkeszteni 2D/3D tömbökett a változó böngészőben

en: View and edit DataFrames and Series in the Variable Explorer
hu_HU: Mutatni-szerkeszteni adat-keretet/sort a változó böngészőben

en: Import Matlab workspace files in the Variable Explorer
hu_HU: Matlab munkaterületi fájlok importálása a Változók ablakba

en: Symbolic mathematics in the IPython Console
hu_HU: Szimbolikus matematika az IPython konzolban

en: Main interface
hu_HU: Fő felhasználói felület

en: Automatic
hu_HU: Automatikus

en: Light
hu_HU: Világos

en: Interface theme
hu_HU: Felhasználó felület témája

en: Icon theme
hu_HU: Ikon téma

en: Syntax highlighting theme
hu_HU: Szintaktis kiemelés témája

en: Edit selected scheme
hu_HU: Kiválasztott séma szerkesztése

en: Create new scheme
hu_HU: Új séma létrehozása

en: Delete scheme
hu_HU: Séma törlése

en: Reset to defaults
hu_HU: Alapértelmezések visszaállítása

en: Fonts
hu_HU: Betűk

en: Plain text
hu_HU: Egyszerű szöveg

en: Rich text
hu_HU: Formázott szöveg

en: Preview
hu_HU: Előnézet

en: Warning
hu_HU: Figyelmeztetés

en: Are you sure you want to delete this scheme?
hu_HU: Biztosan törli ezt a sémát?

en: Appearance
hu_HU: Nézet

en: Manage application appearance and themes.
hu_HU: Alkalmazás megjelenésének és témájának kezelése.

en: Text
hu_HU: Szöveg

en: Highlight
hu_HU: Kiemelés

en: Background
hu_HU: Háttér

en: Scheme name:
hu_HU: Séma neve:

en: Color scheme editor
hu_HU: Színséma szerkesztése

en: Language:
hu_HU: Nyelv:

en: Rendering engine:
hu_HU: Renderelő motor:

en: Use a single instance
hu_HU: Egy példány futtatása

en: Set this to open external<br> Python files in an already running instance (Requires a restart)
hu_HU: Külső Pytho fájlokat futó példányban nyitni(muszáj újraindítani)

en: Prompt when exiting
hu_HU: Kilépéskor figyelmeztet

en: Check for updates on startup
hu_HU: Frissítések keresése indításkor

en: Panes
hu_HU: Panelek

en: Vertical tabs in panes
hu_HU: Függőleges fülek a panelek

en: Custom margin for panes:
hu_HU: Egyéni margó az ablakokhoz:

en: pixels
hu_HU: pixelek

en: Cursor blinking:
hu_HU: Kurzor villogása:

en: macOS integration
hu_HU: macOS integráció

en: Screen resolution
hu_HU: Képernyőfelbontás

en: Normal
hu_HU: Átlagos

en: Interface
hu_HU: Csatoló

en: Advanced settings
hu_HU: Haladó beállítások

en: Spyder documentation
hu_HU: Spyder kézikönyv

en: Tutorial videos
hu_HU: Videós bemutatók

en: Report issue...
hu_HU: Hibajelentés..

en: Dependencies...
hu_HU: Függőségek...

en: Check for updates...
hu_HU: Frissítések keresése...

en: Spyder support...
hu_HU: Spyder támogatás...

en: About %s...
hu_HU: A programról: %s...

en: Show and edit current user environment variables in Windows registry (i.e. for all sessions)
hu_HU: Mutatni és szerkeszteni jelenlegi használó Windows kornyezetet(minden szakaszra)

en: Current user environment variables...
hu_HU: A jelenlegi felhasználó környezeti változói...

en: &Restart
hu_HU: &Újraindítás

en: Restart
hu_HU: Újraindítás

en: New Spyder version
hu_HU: Új Sypder verzió

en: Check for updates at startup
hu_HU: Frissítések keresése indításkor

en: Spyder is up to date.
hu_HU: Spyder naprakész.

en: Question
hu_HU: Kérdés

en: Verbose
hu_HU: Részletes

en: Minimal
hu_HU: Minimális

en: Don't show again.
hu_HU: Ne mutasd újból.

en: Restart now
hu_HU: Újraindítás most

en: Dismiss
hu_HU: Mellőz

en: Application
hu_HU: Alkalmazás

en: Downloading update
hu_HU: Frissítés letöltése

en: Download finished
hu_HU: Letöltés kész

en: Installing update
hu_HU: Frissítés telepítése

en: Installation finished
hu_HU: Telepítés kész

en: Update available
hu_HU: Frissítés érhető el

en: Checking for updates
hu_HU: Frissítések keresése

en: Cancelled update
hu_HU: Megszakított frissítés

en: Downloading Spyder {version}
hu_HU: Spyder {version} letöltése

en: Finished downloading Spyder {version}
hu_HU: Spyder {version} letöltése befejeződött

en: Installing Spyder {version}
hu_HU: Spyder {version} telepítése

en: Finished installing Spyder {version}
hu_HU: Spyder {version} telepítése befejeződött

en: Spyder {version} available to download
hu_HU: Spyder {version} elérhető

en: Checking for new Spyder version
hu_HU: Új Spyder verzió ellenőrzése

en: Spyder update cancelled
hu_HU: Spyder frissítés megszakítva

en: Downloading
hu_HU: Letöltés

en: Downloading Spyder update <br>
hu_HU: Spyder frissítés letöltése <br>

en: Do you really want to cancel the Spyder update installation?
hu_HU: Biztosan megszakítja a Spyder frissítés telepítését?

en: Would you like to update Spyder to the latest version?<br><br>
hu_HU: Szeretné a Spyder-t a legújabb verzióra frissíteni?<br><br>

en: Would you like to proceed with the installation?<br><br>
hu_HU: Szeretné elkezdeni a telepítést?<br><br>

en: Spyder update
hu_HU: Spyder frissítés

en: After closing
hu_HU: Bezárás után

en: Editor
hu_HU: Szerkesztő

en: Breakpoints
hu_HU: Töréspontok

en: List breakpoints
hu_HU: Töréspontok listája

en: Condition
hu_HU: Feltétel

en: File
hu_HU: Fájl

en: Line
hu_HU: Vonal

en: Providers
hu_HU: Kiszolgálók

en: Enable {0} provider
hu_HU: Kiszolgáló {0} engedélyezése

en: Kite error
hu_HU: Kite hiba

en: Install Kite completion engine
hu_HU: Kite kódkiegészítő-motor telepítése

en: No status
hu_HU: Ismeretlen állapot

en: Downloading script installer
hu_HU: Telepítőszkript letöltése

en: Downloading installer
hu_HU: Telepítő letöltése

en: Installing
hu_HU: Telepítés

en: Installation errored
hu_HU: Hiba a telepítés során

en: Cancelled
hu_HU: Megszakítva

en: Install Kite
hu_HU: Kite telepítése

en: Kite installation error
hu_HU: Kite telepítési hiba

en: Do you really want to cancel Kite installation?
hu_HU: Biztosan megszakítja a Kite telepítését?

en: not reachable
hu_HU: nem elérhető

en: Advanced
hu_HU: Haladó

en: Enable advanced settings
hu_HU: Haladó beállítások engedélyezése

en: This is an external server
hu_HU: Ez egy külső kiszolgáló

en: <a href='http://www.pydocstyle.org/en/stable/error_codes.html'>page</a>
hu_HU: <a href='http://www.pydocstyle.org/en/stable/error_codes.html'>oldal</a>

en: Show the following errors:
hu_HU: Mutassa meg a következő hibákat:

en: Example codes: D413, D414
hu_HU: Példa kódok: D413, D414

en: Ignore the following errors:
hu_HU: Következő hibák mellőzése:

en: Example codes: D107, D402
hu_HU: Példa kódok: D107, D402

en: Code style and formatting
hu_HU: Kódstílus és formázás

en: <a href='http://pycodestyle.pycqa.org/en/stable/intro.html#error-codes'>pycodestyle error codes</a>
hu_HU: <a href='http://pycodestyle.pycqa.org/en/stable/intro.html#error-codes'>pycodestyle hibakódok</a>

en: Check Python files: *.py
hu_HU: Python fájlok vizsgálata: *.py

en: Example codes: E113, W391
hu_HU: Példa kódok: E113, W391

en: Ignore the following errors or warnings:
hu_HU: Következő hibák vagy figyelmeztetések mellőzése:

en: Example codes: E201, E303
hu_HU: Példa kódok: E201, E303

en: Default is 79
hu_HU: Az alapértelmezett: 79

en: Introspection
hu_HU: Viszgálás

en: Other languages
hu_HU: Egyéb nyelvek

en: Available servers:
hu_HU: Elérhető szerverek:

en: Reset to default values
hu_HU: Visszaállítás az alapértelmezett értékekre

en: Set up a new server
hu_HU: Új szerver beállítása

en: Delete currently selected server
hu_HU: Kiválasztott szerver törlése

en: Do you want to restart Spyder now?
hu_HU: Szeretné most újraindítani a Spyder-t?

en: Don't show again
hu_HU: Ne mutasd újból

en: Valid JSON
hu_HU: Érvényes JSON

en: Invalid JSON
hu_HU: Érvénytelen JSON

en: External server
hu_HU: Külső szerver

en: Host:
hu_HU: Gépnév:

en: Command:
hu_HU: Parancs:

en: Arguments:
hu_HU: Paraméterek:

en: <b>Server Configuration:</b>
hu_HU: <b>Szerver beállítása:</b>

en: LSP server editor
hu_HU: LSP szerver szerkesztése

en: Select a language
hu_HU: Nyelv kiválasztása

en: TCP port number of the server
hu_HU: A szerver TCP port száma

en: Language
hu_HU: Nyelv

en: Language server
hu_HU: Nyelv-szerver

en: Server address
hu_HU: Szerver címe

en: Hostname must be valid
hu_HU: Kiszolgálónak érvényesnek kell lennie

en: Hostname is valid
hu_HU: Kiszolgálónév érvényes

en: Address
hu_HU: Cím

en: Command to execute
hu_HU: Végrehajtandó parancs

en: starting
hu_HU: indítás

en: ready
hu_HU: kész

en: restarting
hu_HU: újraindítás

en: down
hu_HU: le

en: Snippets
hu_HU: Kódrészletek

en: the LSP grammar
hu_HU: LSP nyelvtan

en: Available snippets
hu_HU: Elérhető kódrészletek

en: Create a new snippet
hu_HU: Új kódrészlet létrehozása

en: Delete currently selected snippet
hu_HU: Kijelölt kódrészlet törlése

en: Export snippets to JSON
hu_HU: Kódrészletek mentése JSON fájlba

en: Import snippets from JSON
hu_HU: Kódrészletek beolvasása JSON fájlból

en: Save snippets
hu_HU: Kódrészletek mentése

en: Load snippets
hu_HU: Kódrészletek beolvasása

en: All snippets imported
hu_HU: Minden kódrészlet importálva

en: {0} snippets were loaded successfully
hu_HU: {0} kódrészlet lett jól betöltve

en: Invalid snippet file
hu_HU: Érvénytelen kódrészlet fájl

en: Incorrect snippet format
hu_HU: Helytelen kódrészlet formátum

en: Text snippets
hu_HU: Szöveges kódrészletek

en: Valid snippet
hu_HU: Érvényeg kódrészletek

en: Invalid snippet
hu_HU: Érvénytelen kódrészletek

en: Description:
hu_HU: Leírás:

en: <b>Snippet text:</b>
hu_HU: <b>Kódrészlet szöveg:</b>

en: Snippet editor
hu_HU: Kódrészletek szerkesztő

en: Description
hu_HU: Leírás

en: Help...
hu_HU: Súgó...

en: Help
hu_HU: Segítség

en: Shell special commands:
hu_HU: A Shell speciális parancsai:

en: Internal editor:
hu_HU: Belső szerkesztő:

en: External editor:
hu_HU: Külső szerkesztő:

en: Run script:
hu_HU: Szkript futtatása:

en: Remove references:
hu_HU: Hivatkozások eltávolítása:

en: System commands:
hu_HU: Rendszerparancsok:

en: Python help:
hu_HU: Python súgó:

en: GUI-based editor:
hu_HU: Grafikus szerkesztő:

en: &Quit
hu_HU: &Kilépés

en: Quit
hu_HU: Kilépés

en: &Run...
hu_HU: &Futtatás

en: Run a Python file
hu_HU: Python fájl futtatása

en: Environment variables...
hu_HU: Környezeti változók...

en: Show and edit environment variables (for current session)
hu_HU: Mutatni-szerkeszteni környezet változókat (jelen szakaszra)

en: Show sys.path contents...
hu_HU: sys.path tatalmának megjelenítése...

en: Show (read-only) sys.path
hu_HU: (csak olvasható) sys.path megjelenítése

en: Buffer...
hu_HU: Puffer...

en: Set maximum line count
hu_HU: Állítsa be a maximális sorszámot

en: External editor path...
hu_HU: Külső szerkesztő útvonala...

en: Set external editor executable path
hu_HU: Külső szerkesztő futtatható állományának elérési útvonala

en: Wrap lines
hu_HU: Tördelje a sorokat

en: Automatic code completion
hu_HU: Automatikus kódkiegészítés

en: Internal console settings
hu_HU: Belső konzol beállítások

en: Run Python file
hu_HU: Python fájl futtatása

en: Buffer
hu_HU: Tároló

en: Maximum line count
hu_HU: Maximális sorszám

en: External editor
hu_HU: Külső szerkesztő

en: External editor executable path:
hu_HU: Külső szerkesztő futtatható állományának elérési útvonala:

en: Save history log...
hu_HU: Előzmények mentése...

en: Save current history log (i.e. all inputs and outputs) in a text file
hu_HU: Aktuális torténet (parancsüererdmány) mentése

en: Delete
hu_HU: Törlés

en: Save history log
hu_HU: Előzmények mentése

en: History logs
hu_HU: Napló

en: Copy without prompts
hu_HU: Másolás utasítások nélkül

en: Clear line
hu_HU: Sor törlése

en: Clear shell
hu_HU: Shell törlése

en: Clear shell contents ('cls' command)
hu_HU: Konzólt tisztítani (cls)

en: Show tab bar
hu_HU: Lapsáv megjelenítése

en: Show selector for classes and functions
hu_HU: Az osztályok és funkciók választójának megjelenítése

en: Show indent guides
hu_HU: Behúzási segédvonalak megjelenítése

en: Show code folding
hu_HU: Kódösszezárás megjelenítése

en: Show line numbers
hu_HU: Sorszámok mutatása

en: Show blank spaces
hu_HU: Üres helyek megjelenítése

en: Highlight current line
hu_HU: A jelenlegi sor kiemelése

en: Highlight current cell
hu_HU: Aktuális cella kjelölése

en: Scroll past the end
hu_HU: A végén tovább görget

en: Automatic insertion of parentheses, braces and brackets
hu_HU: Automatikus zárójel beillesztés

en: Automatic insertion of closing quotes
hu_HU: Automatikus idézőjel beillesztés

en: Automatic insertion of colons after 'for', 'if', 'def', etc
hu_HU: Automatikus kettőspont beillesztés

en: Automatic indentation after 'else', 'elif', etc.
hu_HU: Automatikus behúzás

en: Tab always indent
hu_HU: Tabulátor mindig behúz

en: Intelligent backspace
hu_HU: Intelligens backspace

en: Automatically remove trailing spaces when saving files
hu_HU: Automatikus üres betük törlése

en: Indentation characters:
hu_HU: Behúzás karakterek:

en: 2 spaces
hu_HU: 2 szóköz

en: 3 spaces
hu_HU: 3 szóköz

en: 4 spaces
hu_HU: 4 szóköz

en: 5 spaces
hu_HU: 5 szóköz

en: 6 spaces
hu_HU: 6 szóköz

en: 7 spaces
hu_HU: 7 szóköz

en: 8 spaces
hu_HU: 8 szóköz

en: Tabulations
hu_HU: Tabulátorok

en: Tab stop width:
hu_HU: Tabulátor szélessége:

en: spaces
hu_HU: szóköz

en: Save all files before running script
hu_HU: Fájl mentés script futtatás elött

en: Edit template for new files
hu_HU: Új fájlok sablonjának szerkesztése

en: Autosave
hu_HU: Automatikus mentés

en: Autosave interval:
hu_HU: Automatikus mentési időköz:

en: When opening a text file containing mixed end-of-line characters (this may raise syntax errors in the consoles on Windows platforms), Spyder may fix the file automatically.
hu_HU: Ha szövegfájlban többféle sorvég van (ami szintax hibát okozhat)spyder automatikusan rendbe hozhatja.

en: Fix automatically and show warning message box
hu_HU: Automatikus rendbe hozás, és figyelmetetés mutatása

en: Display
hu_HU: Kijelző

en: Source code
hu_HU: Forráskód

en: &New file...
hu_HU: &Új fájl

en: New file
hu_HU: Új fájl

en: &Open...
hu_HU: &Megnyitás

en: Open file
hu_HU: Fájl megnyitása

en: &Revert
hu_HU: &Visszatérés

en: &Save
hu_HU: &Mentés

en: Save file
hu_HU: Fájl mentése

en: Sav&e all
hu_HU: &Minden mentése

en: Save all files
hu_HU: Minden fájl mentése

en: Save &as...
hu_HU: Mentés másként

en: &Print...
hu_HU: &Nyomtatás...

en: &Close
hu_HU: &bezárás

en: Close current file
hu_HU: Jelenlegi fájl bezárása

en: C&lose all
hu_HU: &Minden bezárása

en: Step
hu_HU: Léptet

en: Continue
hu_HU: Folytatás

en: Continue execution until next breakpoint
hu_HU: Fojtatás következő töréspontig

en: Step into function or method of current line
hu_HU: Belépés jelenlegi sor funciójába

en: Run until current function or method returns
hu_HU: Futtatni amig a jelenlegi funció visszatér

en: Stop
hu_HU: Állj

en: &Run
hu_HU: &Futtatás

en: Show code analysis warnings/errors
hu_HU: Cód analizis jelsés és hibát mutatni

en: Go to previous code analysis warning/error
hu_HU: Előző jelzés vagy hiba

en: Go to next code analysis warning/error
hu_HU: Következő jelzés vagy hiba

en: Comment
hu_HU: Megjegyzés

en: Uncomment
hu_HU: Kommentálást vissza

en: Add block comment around current line or selection
hu_HU: Kommentálni a vállasztott vonal vagy kivállasztást

en: Remove comment block around current line or selection
hu_HU: Kommentálást vissza a vállasztott vonal vagy kivállasztással

en: Indent
hu_HU: Behúzás

en: Change to uppercase current line or selection
hu_HU: Vonal vagy kivállasztást nagy betükre

en: Change to lowercase current line or selection
hu_HU: Vonal vagy kivállasztást kis betükre

en: Set current console (and file explorer) working directory to current script directory
hu_HU: Konzól és fájlböngésző directory-t állítani aktuális szerkesztett fájl directoryhoz

en: File toolbar
hu_HU: Fájl eszköztár

en: Run toolbar
hu_HU: &Futtatás eszköztár

en: Debug toolbar
hu_HU: Debug eszköztár

en: &File
hu_HU: &Fájl

en: &Edit
hu_HU: &Szerkesztés

en: &Search
hu_HU: &Keresés

en: Sour&ce
hu_HU: &Forrás

en: &Tools
hu_HU: &Eszközök

en: &View
hu_HU: &Nézet

en: &Help
hu_HU: &Segítség

en: untitled
hu_HU: névtelen

en: Printing...
hu_HU: Nyomtatás...

en: Breakpoint
hu_HU: Töréspont

en: It was not possible to remove outputs from this notebook. The error is:
hu_HU: Nem sikerült jegyzetfüzet kimenetes törölni. Hiba:

en: It was not possible to convert this notebook. The error is:
hu_HU: Jegyzetkönyv átalakítása nem sikerült. Error:

en: Zoom in
hu_HU: Nagyítás

en: Zoom out
hu_HU: Kicsinyítés

en: Information
hu_HU: Információ

en: Split vertically this editor window
hu_HU: Függőlegesen ketté vágni ezt a szerkesztú ablakot

en: Split horizontally this editor window
hu_HU: Vizszintesen ketté vágni ezt a szerkesztú ablakot

en: <b>%s</b> has been modified.<br>Do you want to save changes?
hu_HU: <b>%s</b> változott. <br>Menteni?

en: <b>Unable to save file '%s'</b><br><br>Error message:<br>%s
hu_HU: <b>’%s’ mentése nem sikerült</b><br><br>Hiba:<br>%s

en: <b>%s</b> contains mixed end-of-line characters.<br>Spyder will fix this automatically.
hu_HU: <b>%s</b> kevert vonalvég betüket tartalmaz.<br>Spyder ezt magjavítja.

en: Current line:
hu_HU: Az aktuális sor:

en: Restore
hu_HU: Visszaállítás

en: Open
hu_HU: Megnyitás

en: Size
hu_HU: Fájlméret szerint

en: General
hu_HU: Általános

en: File...
hu_HU:  Fájl...

en: Folder...
hu_HU: Könyvtár...

en: Delete...
hu_HU: Törlés...

en: Rename...
hu_HU: Átnevezés...

en: Move...
hu_HU: Mozgatás...

en: Commit
hu_HU: Eltárolás

en: <b>Unable to %s <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
hu_HU: "<b> %s nem sikerült <i>%s</i></b><br><br>Error üzenet:<br>%s

en: New name:
hu_HU: Név:

en: Rename
hu_HU: Átnevezés

en: Do you really want to rename <b>%s</b> and overwrite the existing file <b>%s</b>?
hu_HU: Fájlt újranevezni <b>%s</b> és létező fájt átírni <b>%s</b>?

en: <b>Unable to rename file <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
hu_HU: <b>Fájl nevesése nem sikerült <i>%s</i></b><br><br>Hiba:<br>%s

en: Select directory
hu_HU: Válassza ki a könyvtárat

en: <b>Unable to move <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
hu_HU: <b>Nem sikerült mozdítani <i>%s</i></b><br><br>Hiba jelentés:<br>%s

en: <b>Unable to create folder <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
hu_HU: <b>Nem sikerült directory teremptés <i>%s</i></b><br><br>Hiba jelentés:<br>%s

en: <b>Unable to create file <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
hu_HU: <b>Nem fájl teremptés <i>%s</i></b><br><br>Hiba jelentés:<br>%s

en: Folder name:
hu_HU: Könyvtárnév:

en: For %s support, please install one of the<br/> following tools:<br/><br/>  %s
hu_HU: %s használatához kérjük telepítsen <br/> egyiket:<br/><br/>  %s

en: <b>Unable to find external program.</b><br><br>%s
hu_HU: <b>Nem sikerült külső programot megtalálni.</b><br><br>%s

en: Package name:
hu_HU: Csomagnév:

en: New module
hu_HU: Új modul

en: Previous
hu_HU: Előző

en: Next
hu_HU: Következő

en: You don't have the right permissions to open this directory
hu_HU: Directory nyitás engedély hiba

en: Remove
hu_HU: Eltávolít

en: Edit
hu_HU: Szerkesztés

en: Regular expression
hu_HU: reguláris kifejezés

en: permission denied errors were encountered
hu_HU: Egedély letagadási hiba

en: This pane can automatically show an object's help information after a left parenthesis is written next to it. Below you can decide to which plugin you want to connect it to turn on this feature.
hu_HU: Ez a lap automatkusan mutathat tárgyok segítségét zárójel nyításánál. Melyik eszközhöz kapcsoljon.

en: This feature requires Sphinx 1.1 or superior.
hu_HU: Sphinx 1.1 vagy jobb kell

en: It was not possible to generate rich text help for this object.</br>Please see it in plain text.
hu_HU: Gazdag szöveg nem sikerült ezzel a tárgyjal.</br>Lássa sima szövegben.

en: Source
hu_HU: Forrás

en: Object
hu_HU: Tárgy

en: Console
hu_HU: Konzol

en: Plain Text
hu_HU: Egyszerű szöveges

en: Home
hu_HU: Otthoni

en: Unlock
hu_HU: Feloldás

en: Lock
hu_HU: Zárolás

en: Usage
hu_HU: Használat

en: Please consider installing Sphinx to get documentation rendered in rich text.
hu_HU: Telepítse Sphinx-et gazdag szövegü dokumetációért.

en: History
hu_HU: Előzmények

en: This option lets you hide the message shown at
    the top of the console when it's opened.
hu_HU: Ez elbujtatja a kezdő üzenetet amikor új konzol nyílik.

en: Decide what type of completion to use
hu_HU: Befejezés tipus vállasztása

en: Graphical
hu_HU: Grafikai

en: Plain
hu_HU: Egyszerű

en: Terminal
hu_HU: Terminál

en: Completion:
hu_HU: Kiegészítés:

en:  lines
hu_HU:  sor

en: Set the maximum number of lines of text shown in the
    console before truncation. Specifying -1 disables it
    (not recommended!)
hu_HU: Hány sort tároljon a konzol. -1 kikapcsolja 
    (nem javasolt!)

en: Automatically load Pylab and NumPy modules
hu_HU: Automatikusan betölteni pylab/numpy modulokat

en: Decide how graphics are going to be displayed in the console. If unsure, please select <b>%s</b> to put graphics inside the console or <b>%s</b> to interact with them (through zooming and panning) in a separate window.
hu_HU: Grafika mutatása a konzolban. Használjon <b>%s</b> hogy a konzolban jelenjen vagy <b>%s</b> külön ablakban.

en: This option will be applied the next time a console is opened.
hu_HU: Csak új konsol nyitással használ

en: Inline backend
hu_HU: Inline graficai hátsó

en: Decide how to render the figures created by this backend
hu_HU: Ennek a hátsórésznek grafikai kimenetei mutatását vállasztani

en: Format:
hu_HU: Formátum:

en: Resolution:
hu_HU: Felbontás:

en: Only used when the format is PNG. Default is 72
hu_HU: Csak PNG-vel számít. Alap: 72

en: Width:
hu_HU: Szélesség:

en: inches
hu_HU: hüvelyk

en: Height:
hu_HU: Magasság:

en: Lines:
hu_HU: Sorok:

en: You can also run a whole file at startup instead of just some lines (This is similar to have a PYTHONSTARTUP file).
hu_HU: Teljes fájlt futtatni konzol kezdéskor (mint PYTHONSTARTUP).

en: Autocall
hu_HU: Auto-hívás

en: Autocall makes IPython automatically call any callable object even if you didn't type explicit parentheses.<br>For example, if you type <i>str 43</i> it becomes <i>str(43)</i> automatically.
hu_HU: Hogy IPython automatikusan hívjon bármilyen hívható tárgyat zárójel nélkül is. <br>Példa:  <i>str 43</i>-ból <i>str(43)</i> kelekezik automatikusan.

en: Smart
hu_HU: Intelligens

en: Full
hu_HU: Teljes

en: Off
hu_HU: Ki

en: Autocall:
hu_HU: Auto-hívás

en: On <b>%s</b> mode, Autocall is not applied if there are no arguments after the callable. On <b>%s</b> mode, all callable objects are automatically called (even if no arguments are present).
hu_HU: <b>%s</b> módban, Auto-hívas nem vonatkozik ha a hívható után nincs több. <b>%s</b> módban, minden hívható automatikusan meg van hívva.

en: This option loads the Sympy library to work with.<br>Please refer to its documentation to learn how to use it.
hu_HU: Betölteni a Sympy könyvtárt.<br>Olvassa a dokumentációját.

en: Modify how Input and Output prompts are shown in the console.
hu_HU: Hogyan mutatni bemenet és kimenet promptokat

en: Default is<br>In [&lt;span class="in-prompt-number"&gt;%i&lt;/span&gt;]:
hu_HU: Alap: <br>In [&lt;span class="in-prompt-number"&gt;%i&lt;/span&gt;]:

en: Default is<br>Out[&lt;span class="out-prompt-number"&gt;%i&lt;/span&gt;]:
hu_HU: Alap: <br>Out[&lt;span class="out-prompt-number"&gt;%i&lt;/span&gt;]:

en: Graphics
hu_HU: Grafika

en: Startup
hu_HU: Indítás

en: The authenticity of host <b>%s</b> can't be established. Are you sure you want to continue connecting?
hu_HU: A <b>%s</b> identitása nem igazolva. Tovább?

en: The authenticity of the host can't be established
hu_HU: számítógép identitása nem igazolva

en: Cannot restart a kernel not started by Spyder
hu_HU: Spyder nem újraindít magot amit nem teremptett

en: Browse
hu_HU: Bongésző

en: The directory {} is not writable and it is required to create IPython consoles. Please make it writable.
hu_HU: Helyszín {} nem írható!

en: Restart kernel
hu_HU: Kernel újraindítása

en: Open a new IPython console connected to an existing kernel
hu_HU: Új IPython konzolt nyitni, létező maghoz kapcsolva

en: Connection error
hu_HU: Csatlakozási hiba

en: Do you want to close all other consoles connected to the same kernel as this one?
hu_HU: Minden konzolt ehhez a maghoz kapcsolva bezárni?

en: No IPython console is currently available to run <b>%s</b>.<br><br>Please open a new one and try again.
hu_HU: Nincs IPython konzol a <b>%s</b> futtatására.<br><br>Kezdjen újjat és probálja megint.

en: Changing backend to Qt for Mayavi
hu_HU: Mayavi hátsórészét Qt-re

en: Close current pane
hu_HU: Jelenlegi panel bezárása

en: Fullscreen mode
hu_HU: Teljes képernyős mód

en: Use next layout
hu_HU: A következő elrendezés használata

en: Use previous layout
hu_HU: Az előző elrendezés használata

en: Window layout will be reset to default settings: this affects window position, size and dockwidgets.
    Do you want to continue?
hu_HU: Ablak kirendezetet vissza az alapra: ablak helyzet, nagyság változandó.Folytatni?

en: Quick switch layout #%s has not yet been defined.
hu_HU: Kirendezés gyorsváltó #%s nincs definálva

en: Move Up
hu_HU: Mozgatás felfelé

en: Move Down
hu_HU: Mozgatás lefelé

en: Delete Layout
hu_HU: Kirendezés törlése

en: Select the Python interpreter for all Spyder consoles
hu_HU: Python paracsoló minden Spyder konzolban

en: Default (i.e. the same as Spyder's)
hu_HU: Alap (az mint Spyderé)

en: Please note that these changes will be applied only to new consoles
hu_HU: Változások csaj új konzolokkal eredményesek

en: Set UMR excluded (not reloaded) modules
hu_HU: Ezeket a odulokat nem újrabetölteni

en: Set the list of excluded modules as this: <i>numpy, scipy</i>
hu_HU: Kizért modulokat így írni: <i>numpy, scipy</i>

en: The following modules are not installed on your machine:
    %s
hu_HU: Ezek a modulok nem vannak telepítve:
    %s

en: C&onsoles
hu_HU: &Konzolok

en: &Projects
hu_HU: &Projectek

en: Outline
hu_HU: Körvonal

en: Module
hu_HU: Modul

en: Attribute
hu_HU: Attribútum

en: Key
hu_HU: Kulcs

en: Bold
hu_HU: félkövér

en: Italic
hu_HU: Dőlt

en: Font style
hu_HU: Betűstílus

en: Preferences
hu_HU: Beállítások

en: Spyder will restart and reset to default settings: <br><br>Do you want to continue?
hu_HU: Spyder-t indítani eredeti beállításokkal.Folytatni?

en: Reset Spyder to factory defaults
hu_HU: A Spyder visszaállítása az alapértékekre

en: Results
hu_HU: Eredmények

en: Profiler plugin results (the output of python's profile/cProfile)
    are stored here:
hu_HU: Profilozó (python profile/cProfile kimenetei) eredményeketide tárolni

en: Profiler
hu_HU: Profilozó

en: Run profiler
hu_HU: A profilozó futtatása

en: Select Python file
hu_HU: Python fájl választás

en: Output
hu_HU: Kimenet

en: Show program's output
hu_HU: A program kimenetét mutatni

en: Collapse one level up
hu_HU: Egy szintet felfelé összeomlít

en: Expand one level down
hu_HU: Egy szintet lefelé terjeszt

en: Save data
hu_HU: Adat mentése

en: Save profiling data
hu_HU: Profilozó adatok mentése

en: Load data
hu_HU: Adatbetöltés

en: Load profiling data for comparison
hu_HU: Profilozó adatok betöltése összehasonlításhoz

en: Clear comparison
hu_HU: Összehasonlítás törlése

en: Please install
hu_HU: Kérjük telepítse

en: the Python profiler modules
hu_HU: python profilozó modulok

en: Save profiler result
hu_HU: A profilozó eredmények mentése

en: Profiler result
hu_HU: Profilozó eredmények

en: Select script to compare
hu_HU: Script kiválasztása összehasonlításhoz

en: Profiler output
hu_HU: Profilozó kimenete

en: Profiling, please wait...
hu_HU: Profilozás, kérlek várj...

en: Sorting data, please wait...
hu_HU: Adat rendezés, kérem várjon

en: Function/Module
hu_HU: Funkció/Modul

en: Total Time
hu_HU: Teljes idő

en: Calls
hu_HU: Hívások

en: Local Time
hu_HU: Helyi idő

en: File:line
hu_HU: Fájl:vonal

en: Function or module name
hu_HU: Funkció vagy modul neve

en: Time in function (including sub-functions)
hu_HU: Idő funkcióban (alfunckiókat beleszámítva)

en: Local time in function (not in sub-functions)
hu_HU: Helyi idő funckióban (nem alfuncióban)

en: Total number of calls (including recursion)
hu_HU: Teljes hívás száma (rekurzió beleszámítva)

en: File:line where function is defined
hu_HU: Fájl:vonal ahol megértelmez funkciót

en: recursion
hu_HU: rekurzió

en: Open project
hu_HU: Projekt megnyitása

en: <b>Unable to delete <i>{varpath}</i></b><br><br>The error message was:<br>{error}
hu_HU: <b>Törlés nem sikerült<i>{varpath}</i></b><br><br>Hiba:<br>{error}

en: Cancel
hu_HU: Mégse

en: Create
hu_HU: Létrehozás

en: copy
hu_HU: másolás

en: Settings
hu_HU: Beállítások

en: Save file before analyzing it
hu_HU: Menteni elemzés előtt

en: The following option will be applied at next startup.
hu_HU: Következő

en: History:
hu_HU: Előzmények:

en:  results
hu_HU:  eredmények

en: Results are stored here:
hu_HU: Az eredmények itt tárolva:

en: Convention
hu_HU: Egy, két vagy három betűs nemzetközi rövidítés egy elem nevére.

en: Refactor
hu_HU: Újrafaktorizálás

en: Results for
hu_HU: Eredmények ehhez:

en: Complete output
hu_HU: Teljes kimenet

en: Source code has not been rated yet.
hu_HU: Forráskód még nem becsülve

en: Analysis did not succeed (see output for more details).
hu_HU: Elemzés nem sikerült (részletekért lássa a kimenetet)

en: Global evaluation:
hu_HU: Általános értékalés

en: previous run:
hu_HU: Előző futtatás:

en: PYTHONPATH manager
hu_HU: PYTHONPATH kezelő

en: Always show %s on a first file run
hu_HU: Mindig mutatni %s, amikor először fut egy fájl

en: Interact with the Python console after execution
hu_HU: Futtatás utáni interaktív Python konzol

en: <b>-u</b> is added to the other options you set here
hu_HU: <b>-u</b> opcókhoz hozzáadva

en: The following working directory is not valid:<br><b>%s</b>
hu_HU: Hely nem érvényes:<br><b>%s</b>

en: Search:
hu_HU: Keresés:

en: Context
hu_HU: Kontextus

en: Shortcut
hu_HU: Gyorsbillentyű

en: Score
hu_HU: Pontszám

en: Conflicts
hu_HU: ütközés

en: Toolbars
hu_HU: Eszköztárak

en: Hide toolbars
hu_HU: Eszköztárak elrejtése

en: Main toolbar
hu_HU: Fő eszköztár

en: Format
hu_HU: Formázás

en: Arrays with more than 3 dimensions are not supported
hu_HU: >3 dimeziós tömböt nem mutat

en: Data
hu_HU: Adat

en: Mask
hu_HU: Maszk

en: Resize
hu_HU: Átméretez

en: Background color
hu_HU: Háttérszín

en: Opening this variable can be slow
    
    Do you want to continue anyway?
hu_HU: Ezt a vátozót kinyitni lassú lehet
    
    Tovább?

en: Edit item
hu_HU: Bejegyzés szerkesztése

en: <b>Unable to assign data to item.</b><br><br>Error message:<br>%s
hu_HU: <b>Nem sikerült adatot meghatározni</b><br><br>Hiba:<br>%s

en: code
hu_HU: kód

en: text
hu_HU: szöveg

en: Column separator:
hu_HU: Oszlopválasztó

en: Tab
hu_HU: Tabulátor

en: other
hu_HU: más

en: Row separator:
hu_HU: Sorválasztó

en: Comments:
hu_HU: Megjegyzések:

en: array
hu_HU: tömb

en: list
hu_HU: lista

en: DataFrame
hu_HU: Adat-keret

en: table
hu_HU: táblázat

en: Variable Name
hu_HU: Változónév

en: Done
hu_HU: Kész

en: <b>Unable to proceed to next step</b><br><br>Please check your entries.<br><br>Error message:<br>%s
hu_HU: <b>Lépés nem sikerült</b><br><br>Ellenőrízze bejegyzéseket<br><br>Hiba:<br>%s

en: Import data
hu_HU: Adat importálása

en: Save data as...
hu_HU: Adat mentése másként

en: Plot
hu_HU: Kirajzolás

en: Histogram
hu_HU: Hisztogram

en: Show image
hu_HU: Kép megjelenítése

en: Insert
hu_HU: Beszúrás

en: Duplicate
hu_HU: Duplikálás

en: Open file as:
hu_HU: Fájl megnyitása másként

en: Text editor
hu_HU: Szövegszerkesztő

en: Back
hu_HU: Vissza

en: Module <b>pywin32 was not found</b>.<br>Please restart this Windows <i>session</i> (not the computer) for changes to take effect.
hu_HU: Modul <b>pywin32 nem találva</b>.<br>Kezdjen új Windows fázist.

en: It was not possible to run this file in an external terminal
hu_HU: Futtatás külső ablakban nem sikerült

en: Background:
hu_HU: Háttér:

en: Normal text:
hu_HU: Normál szöveg:

en: Comment:
hu_HU: Megjegyzés:

en: String:
hu_HU: Minta:

en: Number:
hu_HU: Szám:

en: Address:
hu_HU: Cím:

en: List
hu_HU: Listázás

en: Dictionary
hu_HU: Szótár

en: Key:
hu_HU: Kulcs:

en: Value:
hu_HU: Érték:

en: Please install <b>matplotlib</b> or <b>guiqwt</b>.
hu_HU: Kárjük <b>matplotlib</b> vagy <b>guiqwt</b> telepítést

en: <b>Unable to plot data.</b><br><br>Error message:<br>%s
hu_HU: <b>Adatok ábrázolása nem sikerült.</b><br><br>Hiba:<br>%s

en: <b>Unable to show image.</b><br><br>Error message:<br>%s
hu_HU: <b>Képet mutatni nem sikerült</b><br><br>Hiba:<br>%s

en: <b>Unable to save array</b><br><br>Error message:<br>%s
hu_HU: <b>Tömb mentése nem sikerült</b><br><br>Hiba:<br>%s

en: Clipboard contents
hu_HU: A vágólap tartalma

en: Copy to clipboard
hu_HU: Másolás a vágólapra

en: Dependencies
hu_HU: Függőségek

en: Spyder updates
hu_HU: Spyder frissítések
