spyder - en to pl_PL translation catalogue (1236 entries)

en: Here you can turn on/off any internal or external Spyder plugin to disable functionality that is not desired or to have a lighter experience. Unchecked plugins in this page will be unloaded immediately and will not be loaded the next time Spyder starts.
pl_PL: Tu możesz włączyć/wyłączyć każdy wewnętrzny i zewnętrzny plugin Spydera, jeśli go nie potrzebujesz albo chcesz oszczędzić zasoby systemu. Niezaznaczone pluginy z tej strony zostaną natychmiast wyłączone i nie będą włączane przy kolejnych uruchomieniach Spydera.

en: Internal plugins
pl_PL: Wewnętrzne pluginy

en: External plugins
pl_PL: Zewnętrzne wtyczki

en: Plugins
pl_PL: Wtyczki

en: Main widget toolbar
pl_PL: Główny pasek narzędzi

en: Options menu
pl_PL: Opcje

en: Options
pl_PL: Ustawienia

en: Dock
pl_PL: Dok

en: Dock the pane
pl_PL: Dodaj okno do doku

en: Unlock position
pl_PL: Odblokuj pozycję

en: Unlock to move pane to another position
pl_PL: Odblokuj aby przesunąć panel do innej pozycji

en: Undock
pl_PL: Odłącz

en: Undock the pane
pl_PL: Usuń okno z doku

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Close the pane
pl_PL: Zamknij okno

en: Lock position
pl_PL: Zablokuj położenie

en: Lock pane to the current position
pl_PL: Zablokuj panel w aktualnej pozycji

en: More
pl_PL: Więcej

en: An error occurred while creating a socket needed by Spyder. Please, try to run as an Administrator from cmd.exe the following command and then restart your computer: <br><br><span style='color: {color}'><b>netsh winsock reset </b></span><br>
pl_PL: Przy tworzeniu gniazda wymaganego przez Spydera wystąpił błąd. Spróbuj uruchomić z uprawnieniami administratora z linii komend (cmd.exe) polecenie <br><br><span style='color: {color}'><b>netsh winsock reset </b></span><br> a następnie zresetuj komputer.

en: Loading {}...
pl_PL: Ładowanie...

en: Welcome to Spyder!
pl_PL: Witaj w Spyder!

en: Loading old third-party plugins...
pl_PL: Wczytywanie starych pluginów innych firm...

en: File switcher...
pl_PL: Przełącznik plików...

en: Fast switch between files
pl_PL: Szybkie przełączanie pomiędzy plikami

en: Symbol finder...
pl_PL: Wyszukiwarka symboli...

en: Fast symbol search in file
pl_PL: Szybkie wyszukiwanie symboli w pliku

en: Undo
pl_PL: Cofnij

en: Redo
pl_PL: Przywróć

en: Copy
pl_PL: Skopiuj

en: Cut
pl_PL: Wytnij

en: Paste
pl_PL: Wklej

en: Select All
pl_PL: Zaznacz wszystko

en: Setting up main window...
pl_PL: Konfigurowanie głównego okna...

en: Run
pl_PL: Wykonywanie

en: Running an external system terminal is not supported on platform %s.
pl_PL: Uruchamianie zewnętrznego terminala systemowego nie jest obsługiwane na platformie %s.

en: Error
pl_PL: Błąd

en: To open <code>{fpath}</code> as a project with Spyder, please use <code>spyder -p "{fname}"</code>.
pl_PL: Aby otworzyć <code>{fpath}</code> jako projekt w IDE Spyder, użyj <code>spyder -p "{fname}"</code>.

en: Initializing...
pl_PL: Inicjowanie...

en: It was not possible to close the previous Spyder instance.
    Restart aborted.
pl_PL: Zamknięcie poprzedniej instancji Spyder nie było możliwe.
    Ponowne uruchamianie zostało przerwane.

en: Spyder could not reset to factory defaults.
    Restart aborted.
pl_PL: Spyder nie mógł przywrócić ustawień fabrycznych.
    Ponowne uruchamianie zostało przerwane.

en: It was not possible to restart Spyder.
    Operation aborted.
pl_PL: Nie można ponownie uruchomić Spyder.
    Operacja została przerwana.

en: Spyder exit error
pl_PL: Edytor tekstu Spyder

en: Spyder reset error
pl_PL: Błąd zerowania Spyder

en: Spyder restart error
pl_PL: Błąd podczas ponownego uruchomienia Spydera

en: Closing Spyder
pl_PL: Zamykanie Spyder

en: Resetting Spyder to defaults
pl_PL: Przywracanie domyślnych ustawień Spydera

en: Restarting
pl_PL: Ponownie uruchamianie

en: There was an error while loading Spyder configuration options. You need to reset them for Spyder to be able to launch.
    
    Do you want to proceed?
pl_PL: Wystąpił błąd w opcjach konfiguracji Spyder'a. Zresetuj je, aby Spyder mógł się uruchomić.
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Spyder configuration files resetted!
pl_PL: Zresetowano pliki konfiguracyjne Spyder'a!

en: Python files
pl_PL: Pliki Pythona

en: Cython/Pyrex files
pl_PL: Pliki Cython/Pyrex

en: C files
pl_PL: Pliki C

en: C++ files
pl_PL: Pliki C++

en: OpenCL files
pl_PL: Pliki OpenCL

en: Fortran files
pl_PL: Pliki Fortran

en: IDL files
pl_PL: Pliki IDL

en: MATLAB files
pl_PL: Pliki MATLABa

en: Julia files
pl_PL: Pliki Julia

en: Yaml files
pl_PL: Pliki Yaml

en: Patch and diff files
pl_PL: Pliki łatek i pliki różnicowe

en: Batch files
pl_PL: Pliki wsadowe

en: Text files
pl_PL: Pliki tekstowe

en: reStructuredText files
pl_PL: pliki reStructuredText

en: gettext files
pl_PL: Pliki gettext

en: NSIS files
pl_PL: Pliki NSIS

en: Web page files
pl_PL: Pliki strony sieciowej

en: XML files
pl_PL: Pliki XML

en: Javascript files
pl_PL: Pliki Javascript

en: Json files
pl_PL: Pliki JSON

en: IPython notebooks
pl_PL: Notatniki IPython

en: Enaml files
pl_PL: Pliki Enaml

en: Configuration files
pl_PL: Pliki konfiguracyjne

en: Markdown files
pl_PL: Pliki Markdown

en: All files
pl_PL: Wszystkie pliki

en: Supported text files
pl_PL: Wspierane pliki tekstowe

en: Notify macOS that Spyder can open Python files
pl_PL: Powiadom macOS, że Spyder może otwierać pliki Python

en: Atomic file writes in the Editor
pl_PL: Atomowe zapisy plików w Edytorze

en: Character encoding auto-detection for the Editor
pl_PL: Automatyczne wykrywanie kodowania znaków w edytorze

en: Handle communications between kernel and frontend
pl_PL: Obsługa komunikacji między jądrem i front-endem

en: Compute text file diff changes during edition
pl_PL: Oblicz zmiany różnicowe plików tekstowych podczas edycji

en: IPython interactive python environment
pl_PL: Interaktywne środowisko IPython

en: Main backend for the Python Language Server
pl_PL: Główny backend dla Python Language Server

en: Verify if snippets files are valid
pl_PL: Sprawdź, czy pliki snippetów są prawidłowe

en: Save Github credentials to report internal errors securely
pl_PL: Zapisz dane logowania Github, aby bezpiecznie zgłaszać błędy wewnętrzne

en: Manipulate Jupyter notebooks in the Editor
pl_PL: Zarządzaj notatnikami Jupyter w Edytorze

en: Improve code completion for objects that use Numpy docstrings
pl_PL: Ulepsz uzupełnianie kodu obiektów, które używają Numpy docstrings

en: Connect to remote kernels through SSH
pl_PL: Połącz ze zdalnymi kernelami przez SSH

en: Stdio support for our language server client
pl_PL: Wsparcie Stdio dla klienta serwera języka

en: Cache the list of installed Python modules
pl_PL: Buforuj listę zainstalowanych modułów Pythona

en: CPU and memory usage info in the status bar
pl_PL: Informacje o użyciu procesora i pamięci na pasku stanu

en: Syntax highlighting for a lot of file types in the Editor
pl_PL: Podświetlanie składni wielu typów plików w Edytorze

en: Static code analysis
pl_PL: Analiza statyczna kodu

en: Code completion and linting for the Editor
pl_PL: Uzupełnianie kodu i linting dla edytora

en: Parse desktop files on Linux
pl_PL: Przetwarzanie plików pulpitu w systemie Linux

en: Client for the language server protocol (LSP)
pl_PL: Klient protokołu Language Server Protocol (LSP)

en: Dark style for the entire interface
pl_PL: Ciemny styl dla całego interfejsu

en: Icon theme based on FontAwesome and Material Design icons
pl_PL: Motyw ikon oparty na ikonach FontAwesome i Material Design

en: Main package for the IPython console
pl_PL: Główny pakiet dla konsoli IPython

en: Abstraction layer for Python Qt bindings.
pl_PL: Warstwa Abstrakcji dla bindingów Pythona Qt.

en: Determine package version
pl_PL: Określ wersję pakietu

en: Jupyter kernels for the Spyder console
pl_PL: Kernele Jupyter notebook dla konsoli Spydera

en: Compute distances between strings
pl_PL: Oblicz odległości między ciągami znaków

en: Run Cython files in the IPython Console
pl_PL: Uruchom pliki Cython w konsoli IPython

en: Main interface
pl_PL: Główny interfejs

en: Automatic
pl_PL: Samoczynnie

en: Light
pl_PL: Jasny

en: Dark
pl_PL: Ciemny

en: Interface theme
pl_PL: Wygląd interfejsu

en: Icon theme
pl_PL: Zestaw ikon

en: Syntax highlighting theme
pl_PL: Wygląd podświetlania składni

en: Edit selected scheme
pl_PL: Zmień wybrany zestaw

en: Create new scheme
pl_PL: Utwórz nowy zestaw

en: Delete scheme
pl_PL: Usuń zestaw

en: Reset to defaults
pl_PL: Przywróć domyślne

en: Fonts
pl_PL: Czcionki

en: Plain text
pl_PL: Zwykły tekst

en: Rich text
pl_PL: Formatowany tekst

en: Preview
pl_PL: Podgląd

en: Warning
pl_PL: Ostrzeżenie

en: Are you sure you want to delete this scheme?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten zestaw?

en: Appearance
pl_PL: Wygląd

en: Text
pl_PL: Tekst

en: Highlight
pl_PL: Podświetlenie

en: Background
pl_PL: Tło

en: Scheme name:
pl_PL: Nazwa zestawu:

en: Color scheme editor
pl_PL: Edytor zestawu barw

en: Language:
pl_PL: Język:

en: Rendering engine:
pl_PL: Silnik wyświetlania:

en: Use a single instance
pl_PL: Użyj pojedynczej instancji

en: Prompt when exiting
pl_PL: Zapytaj przy zamykaniu programu

en: Check for updates on startup
pl_PL: Sprawdzaj aktualizację przy starcie

en: Panes
pl_PL: Okna

en: Vertical tabs in panes
pl_PL: Karty pionowe w panelach

en: Custom margin for panes:
pl_PL: Niestandardowy margines dla paneli:

en: pixels
pl_PL: piksele

en: Cursor blinking:
pl_PL: Miganie kursora:

en: macOS integration
pl_PL: Integracja z macOS

en: Screen resolution
pl_PL: Rozdzielczość ekranu

en: Normal
pl_PL: Normalny

en: Enable auto high DPI scaling
pl_PL: Włącz automatyczne skalowanie wysokich wartości DPI

en: Set this for high DPI displays
pl_PL: Ustaw to dla wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości

en: Set a custom high DPI scaling
pl_PL: Ustaw niestandardowe skalowanie wysokich rozdzielczości

en: Interface
pl_PL: Interfejs

en: Advanced settings
pl_PL: Ustawienia zaawansowane

en: Spyder documentation
pl_PL: Dokumentacja Spydera

en: Tutorial videos
pl_PL: Poradnik wideo

en: Troubleshooting...
pl_PL: Rozwiązywanie problemów...

en: Report issue...
pl_PL: Zgłoś błąd...

en: Dependencies...
pl_PL: Zależności...

en: Check for updates...
pl_PL: Sprawdź uaktualnienia...

en: Spyder support...
pl_PL: Wsparcie Spyder...

en: About %s...
pl_PL: O %s...

en: Show and edit current user environment variables in Windows registry (i.e. for all sessions)
pl_PL: Pokaż i edytuj bieżące zmienne środowiskowe użytkownika w rejestrze Windows (np. dla wszystkich sesji)

en: Show current user environment variables (i.e. for all sessions)
pl_PL: Pokaż bieżące zmienne środowiskowe użytkownika (np. dla wszystkich sesji)

en: Current user environment variables...
pl_PL: Bieżące zmienne środowiskowe użytkownika...

en: &Restart
pl_PL: U&ruchom ponownie

en: Restart
pl_PL: Uruchom ponownie

en: &Restart in debug mode
pl_PL: &Uruchom ponownie w trybie debugowania.

en: Restart in debug mode
pl_PL: Uruchom ponownie w trybie debugowania

en: Debug logs
pl_PL: Logi debugowania

en: New Spyder version
pl_PL: Nowa wersja Spyder

en: Check for updates at startup
pl_PL: Sprawdzaj aktualizacje przy starcie

en: Spyder is up to date.
pl_PL: Spyder jest aktualny.

en: <b>You have missing dependencies!</b><br><br><tt>%s</tt><br><b>Please install them to avoid this message.</b><br><br><i>Note</i>: Spyder could work without some of these dependencies, however to have a smooth experience when using Spyder we <i>strongly</i> recommend you to install all the listed missing dependencies.<br><br>Failing to install these dependencies might result in bugs. Please be sure that any found bugs are not the direct result of missing dependencies, prior to reporting a new issue.
pl_PL: <b>Część zależności jest niespełniona!</b><br><br><tt>%s</tt><br><b>Po zainstalowaniu wszystkich zależności wiadomość przestanie się pojawiać.</b><br><br><i>Uwaga</i>: Spyder będzie działał bez niektórych zależności, jednak żeby doświadczyć pełni możliwości <i>gorąco</i> zachęcamy aby zainstalować wszystkie wyświetlone zależności.<br><br>Brakujące zależności mogą skutkować błędami w działaniu. W przypadku zgłaszania błędu upewnij się, że nie wynika on z niespełnionych zależności.

en: Question
pl_PL: Pytania

en: Which debug mode do you want Spyder to restart in?
pl_PL: W którym trybie debugowania chcesz uruchomić Spyder ponownie?

en: Verbose
pl_PL: Tryb diagnostyczny

en: Minimal
pl_PL: Minimalne

en: Don't show again.
pl_PL: Nie pokazuj ponownie.

en: Restart now
pl_PL: Uruchom ponownie

en: Dismiss
pl_PL: Odrzuć

en: Application
pl_PL: Aplikacja

en: Downloading update
pl_PL: Pobieranie aktualizacji

en: Download finished
pl_PL: Pobieranie zakończone

en: Installing update
pl_PL: Instalowanie aktualizacji

en: Installation finished
pl_PL: Ukończono wgrywanie

en: Update available
pl_PL: Dostępna aktualizacja

en: Checking for updates
pl_PL: Sprawdzanie aktualizacji

en: Cancelled update
pl_PL: Anulowana aktualizacja

en: Downloading Spyder {version}
pl_PL: Pobieranie Spyder'a {version}

en: Finished downloading Spyder {version}
pl_PL: Zakończono pobieranie Spydera {version}

en: Installing Spyder {version}
pl_PL: Instalowanie Spydera: {version}

en: Finished installing Spyder {version}
pl_PL: Zakończono instalację Spydera {version}

en: Spyder {version} available to download
pl_PL: Spyder {version} jest dostępny do pobrania

en: Checking for new Spyder version
pl_PL: Sprawdzanie nowej wersji Spydera

en: Spyder update cancelled
pl_PL: Anulowano aktualizację Spaider'a

en: Downloading
pl_PL: Pobieranie

en: Downloading Spyder update <br>
pl_PL: Pobieranie aktualizacji Spydera <br>

en: Spyder update
pl_PL: Uaktualnienia Spyder

en: After closing
pl_PL: Po zamknięciu

en: Application update status
pl_PL: Stan aktualizacji aplikacji

en: Update installation will continue in the background.
    Click here to show the installation dialog again.
pl_PL: Instalacja aktualizacji będzie kontynuowana w tle.
    Kliknij tutaj, aby ponownie wyświetlić okno dialogowe instalacji

en: Editor
pl_PL: Edytor

en: Breakpoints
pl_PL: Pułapki

en: List breakpoints
pl_PL: Wykaz punktów zatrzymania

en: Condition
pl_PL: Warunek

en: File
pl_PL: Plik

en: Line
pl_PL: Wiersz

en: Providers
pl_PL: Dostawcy

en: Show completion details
pl_PL: Pokaż szczegóły uzupełnienia kodu

en: Default is 1
pl_PL: Domyślnie jest 1

en: Default is 500 milliseconds
pl_PL: Domyślnie jest 500 milisekund

en: Completions
pl_PL: Ukończenie

en: Kite error
pl_PL: Błąd Kite

en: Install Kite completion engine
pl_PL: Zainstaluj silnik uzupełniania składni Kite

en: No status
pl_PL: Brak stanu

en: Downloading script installer
pl_PL: Pobieranie skryptu instalatora

en: Downloading installer
pl_PL: Pobieranie instalatora

en: Installing
pl_PL: Wgrywanie

en: Installation errored
pl_PL: Błąd instalacji

en: Cancelled
pl_PL: Zaniechano

en: Install Kite
pl_PL: Wgraj Kite

en: Kite installation error
pl_PL: Błąd podczas instalacji kite

en: Do you really want to cancel Kite installation?
pl_PL: Czy na pewno chcesz zaniechać wgrywania Kite

en: not reachable
pl_PL: niedostępny

en: Kite installation will continue in the background.
    Click here to show the installation dialog again
pl_PL: Instalacja Kite będzie kontynuowana w tle.
    Kliknij tutaj, aby ponownie wyświetlić okno dialogowe instalacji

en: Click here to show the
    installation dialog again
pl_PL: Kliknij tutaj, aby ponownie wyświetlić
    okno dialogowe instalacji

en: Advanced
pl_PL: Zaawansowane

en: Python Language Server configuration
pl_PL: Konfiguracja serwera języka Python

en: <b>Warning</b>: Only modify these values if you know what you're doing!
pl_PL: <b>Ostrzeżenie</b>: Modyfikuj te wartości tylko, jeśli jesteś pewien, że wiesz co robisz!

en: Enable advanced settings
pl_PL: Włącz zaawansowane ustawienia

en: Module for the Python language server:
pl_PL: Moduł dla serwera języka Pythona:

en: IP Address and port to bind the server to:
pl_PL: Adres IP i port do powiązania serwera z:

en: This is an external server
pl_PL: To jest serwer zewnętrzny

en: Use stdio pipes to communicate with server
pl_PL: Użyj potoków stdio do komunikacji z serwerem

en: Docstring style
pl_PL: Wygląd tekstu dokumentacji

en: <a href='http://www.pydocstyle.org/en/stable/error_codes.html'>page</a>
pl_PL: <a href='http://www.pydocstyle.org/en/stable/error_codes.html'>strona</a>

en: Show the following errors:
pl_PL: Pokaż następujące błędy:

en: Ignore the following errors:
pl_PL: Zignoruj następujące błędy:

en: Example codes: D107, D402
pl_PL: Przykładowe kody: D107, D402

en: Skip test files: (?!test_).*\.py
pl_PL: Pomiń pliki testowe: (?!test_).*\.py

en: Only check in directories matching these patterns:
pl_PL: Sprawdź tylko w katalogach pasujących do wzorców:

en: Skip dot directories: [^\.].*
pl_PL: Pomiń katalogi kropek: [^\.].*

en: Check Python files: *.py
pl_PL: Sprawdź pliki Pythona: *.py

en: Maximum allowed line length:
pl_PL: Maksymalna dopuszczalna długość linii:

en: Default is 79
pl_PL: Domyślna to 79

en: Code style
pl_PL: Wygląd kodu

en: Line length
pl_PL: Długość linii

en: Autoformat files on save
pl_PL: Automatycznie formatuj pliki przy zapisywaniu

en: If enabled, autoformatting will take place when saving a file
pl_PL: Jeśli opcja jest włączona, podczas zapisywania pliku nastąpi automatyczne formatowanie

en: Code formatting
pl_PL: Formatowanie kodu

en: Introspection
pl_PL: Introspekcja

en: Basic features
pl_PL: Podstawowe funkcje

en: Enable Go to definition
pl_PL: Włącz opcję: "Przejdź do definicji"

en: Show calltips
pl_PL: Pokaż podpowiedzi

en: Enable hover hints
pl_PL: Włącz wskazówki dotyczące chowania

en: Other languages
pl_PL: Inne języki

en: Available servers:
pl_PL: Dostępne serwery:

en: Reset to default values
pl_PL: Przywróć wartości domyślne

en: Set up a new server
pl_PL: Ustaw nowy serwer

en: Language Server Protocol (LSP)
pl_PL: Protokoły Serwerów Językowych (LSP)

en: It appears there is no {language} language server listening at address:<br><br><tt>{host}:{port}</tt><br><br>Therefore, completion and linting for {language} will not work during this session.
pl_PL: Wygląda na to, że nie ma serwera języka {language} nasłuchującego na adresie:<br><br><tt>{host}:{port}</tt><br><br>Dlatego, uzupełnianie i linting dla {language} nie będzie działać podczas tej sesji.

en: Completion and linting in the editor for {language} files will not work during the current session, or stopped working.<br><br>
pl_PL: Uzupełnianie i linting w edytorze dla plików języka {language} nie będzie działać podczas bieżącej sesji.<br><br>

en: Do you want to restart Spyder now?
pl_PL: Czy chcesz teraz zrestartować edytor Spyder?

en: Don't show again
pl_PL: Nie pokazuj ponownie

en: Valid JSON
pl_PL: Prawidłowy JSON

en: Invalid JSON
pl_PL: Nieprawidłowy JSON

en: External server
pl_PL: Zewnętrzny serwer

en: Host:
pl_PL: Gospodarz:

en: Command:
pl_PL: Polecenie:

en: Arguments:
pl_PL: Argumenty:

en: <b>Server Configuration:</b>
pl_PL: <b>Ustawienia serwera:</b>

en: LSP server editor
pl_PL: Edytor serwera LSP

en: Select a language
pl_PL: Wybierz język

en: Additional arguments required to start the server
pl_PL: Do uruchomienia serwera wymagane są dodatkowe argumenty

en: Additional LSP server configuration set at runtime. JSON required
pl_PL: Dodatkowa konfiguracja serwera LSP ustawiona podczas uruchomienia. Wymagany JSON

en: Check if the server runs on a remote location
pl_PL: Sprawdź, czy serwer działa w zdalnej lokalizacji

en: Use stdio pipes for communication
pl_PL: Użyj potoku stdio do komunikacji

en: Check if the server communicates using stdin/out pipes
pl_PL: Sprawdź, czy serwer komunikuje się za pomocą potoków stdin/out

en: Language
pl_PL: Język

en: Language server
pl_PL: Serwer języka

en: Server address
pl_PL: Adres serwera

en: Hostname must be valid
pl_PL: Nazwa hosta musi być prawidłowa

en: Hostname or IP address of the host on which the server is running. Must be non empty.
pl_PL: Nazwa hosta lub adres IP hosta, na którym uruchomiony jest serwer. Nie może być pusty.

en: Hostname is valid
pl_PL: Nazwa gospodarza jest prawidłowa

en: Command used to start the LSP server locally. Must be non empty
pl_PL: Polecenie używane do uruchomienia serwera LSP lokalnie. Nie może być puste

en: Program was not found on your system
pl_PL: Program nie został znaleziony w Twoim systemie

en: Program was found on your system
pl_PL: Program został znaleziony w Twoim systemie

en: Address
pl_PL: Adres

en: Command to execute
pl_PL: Polecenie do wykonania

en: starting
pl_PL: uruchamianie

en: ready
pl_PL: gotowy

en: restarting
pl_PL: ponownie uruchamianie

en: down
pl_PL: w dół

en: Completions, linting, code
    folding and symbols status.
pl_PL: Uzupełnianie, linting, zwijanie kodu i status symboli.

en: Restart {} Language Server
pl_PL: Uruchom ponownie Serwer Języka {}

en: Snippets
pl_PL: Snippety

en: Available snippets
pl_PL: Dostępne fragmenty

en: Create a new snippet
pl_PL: Utwórz nowy fragment kodu

en: Delete currently selected snippet
pl_PL: Usuń aktualnie wybrany fragment

en: Export snippets to JSON
pl_PL: Eksportuj fragmenty do JSON

en: Import snippets from JSON
pl_PL: Importuj fragmenty z JSON

en: Save snippets
pl_PL: Zapisz snippets (fragmenty)

en: Load snippets
pl_PL: Wczytaj snippets (fragmenty)

en: All snippets imported
pl_PL: Wszystkie fragmenty zaimportowane

en: {0} snippets were loaded successfully
pl_PL: Fragmenty {0} zostały załadowane

en: JSON malformed
pl_PL: Uszkodzony JSON

en: Invalid snippet file
pl_PL: Nieprawidłowy fragment

en: Incorrect snippet format
pl_PL: Nieprawidłowy format fragmentu

en: Text snippets
pl_PL: Fragmenty tekstu

en: Valid snippet
pl_PL: Prawidłowy fragment

en: Invalid snippet
pl_PL: Nieprawidłowy fragment

en: Trigger text:
pl_PL: Tekst wyzwalacza:

en: Description:
pl_PL: Opis:

en: Snippet editor
pl_PL: Edytor fragmentów

en: Trigger information
pl_PL: Informacje o wyzwalaniu

en: Double-click to view or edit
pl_PL: Kliknij dwukrotnie aby wyświetlić lub edytować

en: Trigger text
pl_PL: Tekst wyzwalający (trigger)

en: Description
pl_PL: Opis

en: Internal console
pl_PL: Wbudowana konsola

en: <h3>Spyder crashed during last session</h3>
pl_PL: <h3>Spyder uległ awarii podczas ostatniej sesji</h3>

en: Please provide any additional information you might have about the crash.
pl_PL: Podaj wszelkie dodatkowe informacje o awarii.

en: Help...
pl_PL: Pomoc...

en: Help
pl_PL: Pomoc

en: Shell special commands:
pl_PL: Specjalne polecenia powłoki:

en: Internal editor:
pl_PL: Wbudowany edytor:

en: External editor:
pl_PL: Zewnętrzny edytor:

en: Run script:
pl_PL: Wykonaj skrypt:

en: Remove references:
pl_PL: Usuń referencje:

en: System commands:
pl_PL: Polecenia systemowe:

en: Python help:
pl_PL: Pomoc Pythona

en: GUI-based editor:
pl_PL: Edytor z interfejsem graficznym:

en: In order to use commands like "raw_input" or "input" run Spyder with the multithread option (--multithread) from a system terminal
pl_PL: Aby użyć poleceń takich jak "raw_input" lub "input" uruchom Spyder w trybie wielowątkowym (--multithread) w terminalu systemowym

en: &Quit
pl_PL: Za&kończ

en: Quit
pl_PL: Zakończ

en: &Run...
pl_PL: &Wykonaj...

en: Run a Python file
pl_PL: Uruchom plik Python'a

en: Environment variables...
pl_PL: Zmienne środowiskowe...

en: Show and edit environment variables (for current session)
pl_PL: Pokaż i edytuj zmienne środowiskowe (dla bieżącej sesji)

en: Show sys.path contents...
pl_PL: Pokaż zawartość sys.path...

en: Show (read-only) sys.path
pl_PL: Pokaż (tylko do odczytu) sys.path

en: Buffer...
pl_PL: Bufor...

en: Set maximum line count
pl_PL: Ustaw maksymalną liczbę linii

en: External editor path...
pl_PL: Ścieżka edytora zewnętrznego...

en: Set external editor executable path
pl_PL: Ustaw ścieżkę wykonywalną edytora zewnętrznego

en: Wrap lines
pl_PL: Zawijaj wiersze

en: Automatic code completion
pl_PL: Automatyczne uzupełnianie kodu

en: Internal console settings
pl_PL: Wewnętrzne ustawienia konsoli

en: Run Python file
pl_PL: Uruchom plik Python'a

en: Buffer
pl_PL: Bufor

en: Maximum line count
pl_PL: Maksymalna liczba linii

en: External editor
pl_PL: Zewnętrzny edytor

en: External editor executable path:
pl_PL: Ścieżka wykonywalna zewnętrznego edytora:

en: Save history log...
pl_PL: Zapisz dziennik działań...

en: Save current history log (i.e. all inputs and outputs) in a text file
pl_PL: Zapisz bieżący dziennik działań (tj. wszystkie dane wejściowe i wyjściowe) do pliku tekstowego

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Save history log
pl_PL: Zapisz dziennik działań

en: History logs
pl_PL: Dziennik działań

en: Copy without prompts
pl_PL: Kopiuj bez monitów

en: Clear line
pl_PL: Wyczyść wiersz

en: Clear shell
pl_PL: Wyczyść powłokę

en: Clear shell contents ('cls' command)
pl_PL: Wyczyść zawartość powłoki (polecenie "cls")

en: Show tab bar
pl_PL: Pokaż pasek kart

en: Show selector for classes and functions
pl_PL: Pokaż selektor dla klas i funkcji

en: Show indent guides
pl_PL: Pokaż wskazówki dotyczące wcięć

en: Show code folding
pl_PL: Pokaż zwijanie kodu

en: Show line numbers
pl_PL: Pokaż numery wierszy

en: Show blank spaces
pl_PL: Pokaż odstępy nieoddzielające niczego

en: Highlight current line
pl_PL: Podświetl bieżącą linię

en: Highlight current cell
pl_PL: Podświetl bieżącą komórkę

en: Scroll past the end
pl_PL: Przewiń na koniec

en: Highlight occurrences after
pl_PL: Podświetl wystąpienia po

en: Automatic insertion of parentheses, braces and brackets
pl_PL: Automatyczne wprowadzanie nawiasów

en: Automatic insertion of closing quotes
pl_PL: Automatyczne wprowadzanie cudzysłowów zamykających

en: Automatic insertion of colons after 'for', 'if', 'def', etc
pl_PL: Automatyczne umieszczanie dwukropka po 'for', 'if', 'def', itp.

en: Automatic indentation after 'else', 'elif', etc.
pl_PL: Automatyczne wcięcie po 'else', 'elif', itp.

en: Tab always indent
pl_PL: Tabulator zawsze wcina

en: If enabled, pressing Tab will always indent,
    even when the cursor is not at the beginning
    of a line (when this option is enabled, code
    completion may be triggered using the alternate
    shortcut: Ctrl+Space)
pl_PL: Jeśli włączone, naciśnięcie klawisza Tab zawsze będzie wcinać kod,
    nawet gdy kursor nie jest na początku
    linii (gdy ta opcja jest włączona,
    uzupełnianie kodu może być wywołane za pomocą alternatywnego
    skrótu: Ctrl+Space)

en: Automatically strip trailing spaces on changed lines
pl_PL: Automatycznie usuwaj spacje po zmienionych liniach

en: Intelligent backspace
pl_PL: Inteligentny backspace

en: Automatically remove trailing spaces when saving files
pl_PL: Automatycznie usuwaj spacje podczas zapisywania plików

en: Insert a newline at the end if one does not exist when saving a file
pl_PL: Podczas zapisywania pliku wstaw na końcu, jeśli nie istnieje, znak nowej linii

en: Indentation characters:
pl_PL: Znaki wcięcia:

en: 2 spaces
pl_PL: 2 odstępów

en: 3 spaces
pl_PL: 3 odstępów

en: 4 spaces
pl_PL: 4 odstępów

en: 5 spaces
pl_PL: 5 odstępów

en: 6 spaces
pl_PL: 6 odstępów

en: 7 spaces
pl_PL: 7 odstępów

en: 8 spaces
pl_PL: 8 odstępów

en: Tabulations
pl_PL: Tabulacja

en: Tab stop width:
pl_PL: Szerokość tabulacji:

en: spaces
pl_PL: odstępy

en: Save all files before running script
pl_PL: Zapisz wszystkie pliki przed uruchomieniem skryptu

en: Copy full cell contents to the console when running code cells
pl_PL: Kopiuj pełną zawartość komórki do konsoli podczas uruchamiania komórek kodu

en: Edit template for new files
pl_PL: Edytuj szablon dla nowych plików

en: Autosave
pl_PL: Samozapis

en: Automatically save a copy of files with unsaved changes
pl_PL: Automatycznie zapisuj kopię plików z niezapisanymi zmianami

en: Autosave interval:
pl_PL: Okres samozapisu:

en: seconds
pl_PL: sekundy

en: Docstring type
pl_PL: Tekst dokumentacji

en: Type:
pl_PL: Typ:

en: Annotations
pl_PL: Przypisy

en: Display code annotations
pl_PL: Wyświetlaj adnotacje w kodzie

en: End-of-line characters
pl_PL: Znaki końca linii

en: Fix automatically and show warning message box
pl_PL: Naprawiaj automatycznie i pokazuj okno ostrzeżeń

en: CR (macOS)
pl_PL: CR (Mac)

en: Display
pl_PL: Wyświetlacz

en: Source code
pl_PL: Kod źródłowy

en: Run code
pl_PL: Wykonaj kod

en: <None>
pl_PL: <brak>

en: &New file...
pl_PL: &Nowy plik...

en: New file
pl_PL: Nowy plik

en: O&pen last closed
pl_PL: O&twórz ostatnio zamknięty

en: Open last closed
pl_PL: Otwórz ostatnio zamknięte

en: &Open...
pl_PL: &Otwórz...

en: Open file
pl_PL: Otwórz plik

en: &Revert
pl_PL: P&rzywróć

en: Revert file from disk
pl_PL: Przywróć plik z dysku

en: &Save
pl_PL: Zapi&sz

en: Save file
pl_PL: Zapisz plik

en: Sav&e all
pl_PL: &Zapisz wszystko

en: Save all files
pl_PL: Zapisz wszystkie pliki

en: Save &as...
pl_PL: Z&apisz jako...

en: Save current file as...
pl_PL: Zapisz bieżący plik jako...

en: Save copy as...
pl_PL: Zapisz kopię jako...

en: Save copy of current file as...
pl_PL: Zapisz kopię bieżącego pliku jako...

en: Print preview...
pl_PL: Podgląd wydruku...

en: &Print...
pl_PL: &Drukuj...

en: Print current file...
pl_PL: Wydrukuj bieżący plik...

en: &Close
pl_PL: &Zamknij

en: Close current file
pl_PL: Zamknij bieżący plik

en: C&lose all
pl_PL: &Zamknij wszystkie

en: Close all opened files
pl_PL: Zamknij wszystkie otwarte pliki

en: &Find text
pl_PL: &Znajdź tekst

en: Find &next
pl_PL: Znajdź &następne

en: Find &previous
pl_PL: Znajdź &poprzednie

en: &Replace text
pl_PL: &Zastąp tekst

en: Set/Clear breakpoint
pl_PL: Ustaw/Wyczyść punkt wstrzymania (breakpoint)

en: Set/Edit conditional breakpoint
pl_PL: Ustawienie/edycja warunkowego punktu przerwania (breakpoint)

en: &Debug
pl_PL: Zba&daj

en: Debug file
pl_PL: Zbadaj plik

en: Step
pl_PL: Krok naprzód

en: Run current line
pl_PL: Wykonaj bieżący wiersz

en: Continue
pl_PL: Dalej

en: Continue execution until next breakpoint
pl_PL: Kontynuuj wykonywanie do następnego punktu wstrzymania

en: Step Into
pl_PL: Krok wchodzący

en: Step Return
pl_PL: Krok wychodzący

en: Stop
pl_PL: Zatrzymaj

en: Stop debugging
pl_PL: Zatrzymaj badanie

en: &Run
pl_PL: &Wykonaj

en: Run file
pl_PL: Wykonaj plik

en: Run settings
pl_PL: Ustawienia wykonywania

en: Re-run &last script
pl_PL: Uruchom ponownie &ostatni skrypt

en: Run again last file
pl_PL: Uruchom ponownie ostatni plik

en: Run &selection or current line
pl_PL: Uruchom &zaznaczenie lub bieżącą linię

en: Run selection or current line
pl_PL: Uruchom zaznaczenie lub bieżącą linię

en: Run &to current line
pl_PL: Uruchom z aktualnej linii

en: Run to current line
pl_PL: Uruchom do bieżącej linii

en: Run &from current line
pl_PL: Uruchom &od bieżącej linii

en: Run from current line
pl_PL: Uruchom z aktualnej linii

en: Run cell
pl_PL: Wykonaj komórkę

en: Run current cell 
    [Use #%% to create cells]
pl_PL: Uruchom bieżącą komórkę 
    [Użyj #%% aby utworzyć komórki]

en: Run cell and advance
pl_PL: Wykonaj komórkę i przejdź dalej

en: Run current cell and go to the next one
pl_PL: Uruchom bieżącą komórkę i przejdź do następnej

en: Debug cell
pl_PL: Zbadaj komórkę

en: Debug current cell (Alt+Shift+Enter)
pl_PL: Zbadaj bieżącą komórkę (Alt+Shift+Enter)

en: Re-run last cell
pl_PL: Wykonaj ponownie ostatnią komórkę

en: Re run last cell
pl_PL: Wykonaj ponownie ostatnią komórkę

en: Show todo list
pl_PL: Pokaż listę zadań

en: Show comments list (TODO/FIXME/XXX/HINT/TIP/@todo/HACK/BUG/OPTIMIZE/!!!/???)
pl_PL: Pokaż listę komentarzy (TODO/FIXME/XXX/HINT/TIP/@todo/HACK/BUG/OPTIMIZE/!!!/??)

en: Show warning/error list
pl_PL: Pokaż listę ostrzeżeń/błędów

en: Show code analysis warnings/errors
pl_PL: Pokaż ostrzeżenia/błędy z analizy kodu

en: Previous warning/error
pl_PL: Poprzednie ostrzeżenie/błąd

en: Go to previous code analysis warning/error
pl_PL: Przejdź do poprzedniego ostrzeżenia/błędu z analizy kodu

en: Next warning/error
pl_PL: Następne ostrzeżenie/błąd

en: Go to next code analysis warning/error
pl_PL: Przejdź do następnego ostrzeżenia/błędu z analizy kodu

en: Last edit location
pl_PL: Ostatnie miejsce edycji

en: Go to last edit location
pl_PL: Przejdź do ostatniego miejsca edycji

en: Previous cursor position
pl_PL: Poprzednia pozycja kursora

en: Go to previous cursor position
pl_PL: Przejdź do poprzedniej pozycji kursora

en: Next cursor position
pl_PL: Następna pozycja kursora

en: Go to next cursor position
pl_PL: Przejdź do kolejnej pozycji kursora

en: Comment
pl_PL: Dodaj uwagę

en: Uncomment
pl_PL: Usuń uwagę

en: Comment current line or selection
pl_PL: Skomentuj bieżący wiersz lub zaznaczenie

en: Add &block comment
pl_PL: Dodaj uwagę do &bloku

en: R&emove block comment
pl_PL: &Usuń uwagę do bloku

en: Indent
pl_PL: Dodaj wcięcie

en: Indent current line or selection
pl_PL: Wcięcie bieżącego wiersza lub zaznaczenie

en: Unindent
pl_PL: Usuń wcięcie

en: Unindent current line or selection
pl_PL: Usuń wcięcie bieżącego wiersza lub zaznaczenia

en: Toggle Uppercase
pl_PL: Zamień na wielkie litery

en: Toggle Lowercase
pl_PL: Zamień na małe litery

en: Remove trailing spaces
pl_PL: Usuń odstępy na końcach wierszy

en: Fix indentation
pl_PL: Popraw wcięcia

en: Replace tab characters by space characters
pl_PL: Zastąp znaki tabulatora spacjami

en: Go to line...
pl_PL: Przejdź do wiersza...

en: Clear recent files list
pl_PL: Wyczyść listę ostatnio używanych plików

en: Clear this list
pl_PL: Wyczyść tę listę

en: Go to next file
pl_PL: Przejdź do następnego pliku

en: Go to previous file
pl_PL: Przejdź do poprzedniego pliku

en: Open &recent
pl_PL: Otwórz pop&rzedni

en: File toolbar
pl_PL: Pasek narzędzi pliku

en: Run toolbar
pl_PL: Pasek narzędzi wykonywania

en: Debug toolbar
pl_PL: Pasek narzędzi badania

en: &File
pl_PL: &Plik

en: &Edit
pl_PL: &Edycja

en: &Search
pl_PL: &Szukaj

en: Sour&ce
pl_PL: Ź&ródło

en: &Tools
pl_PL: &Narzędzia

en: &View
pl_PL: &Widok

en: &Help
pl_PL: &Pomoc

en: Spyder Editor
pl_PL: Edytor Spyder

en: This is a temporary script file.
pl_PL: To jest tymczasowy plik skryptu.

en: untitled
pl_PL: bez nazwy

en: Maximum number of recent files
pl_PL: Maksymalna liczba ostatnio używanych plików

en: Printing...
pl_PL: Drukowanie...

en: Error while removing autosave file {}
pl_PL: Błąd podczas usuwania pliku autozapisu {}

en: Error while creating autosave directory
pl_PL: Błąd podczas tworzenia katalogu autozapisu

en: Error while autosaving {} to {}
pl_PL: Błąd podczas automatycznego zapisywania {} do {}

en: Breakpoint
pl_PL: Punkt zatrzymania

en: Condition:
pl_PL: Warunek:

en: Go to Line
pl_PL: Idź do wiersza

en: Go to Symbol in File
pl_PL: Przejdź do symbolu w pliku

en: Start typing the name of an open file
pl_PL: Zacznij wpisywać nazwę otwartego pliku

en: Select line
pl_PL: Zaznacz wiersz

en: lines
pl_PL: linie

en: Go to line
pl_PL: Idź do wiersza

en: Select symbol
pl_PL: Wybierz symbol

en: Autosave error
pl_PL: Błąd samozapisywania

en: Error message:
pl_PL: Wiadomość błędu:

en: Hide all future autosave-related errors during this session
pl_PL: Ukrywaj wszystkie błędy związane z automatycznym zapisem podczas tej sesji

en: click to open file
pl_PL: kliknij, aby otworzyć plik

en: click to send email
pl_PL: kliknij, aby wysłać e-mail

en: click to open url
pl_PL: kliknij, aby otworzyć adres url

en: click to open
pl_PL: naciśnij, aby otworzyć

en: Code analysis
pl_PL: Analiza kodu

en: To do
pl_PL: Zadanie

en: Removal error
pl_PL: Błąd usuwania

en: It was not possible to remove outputs from this notebook. The error is:
pl_PL: Nie było możliwe usunięcie wyjść z tego notatnika. Błąd:

en: Conversion error
pl_PL: Błąd konwersji

en: It was not possible to convert this notebook. The error is:
pl_PL: Konwersja notatnika nie była możliwa. Błąd:

en: Clear all ouput
pl_PL: Wyczyść cały wynik

en: Convert to Python file
pl_PL: Skonwertuj na skrypt Pythona

en: Go to definition
pl_PL: Przejdź do definicji

en: Inspect current object
pl_PL: Sprawdź bieżący obiekt

en: Zoom in
pl_PL: Powiększ

en: Zoom out
pl_PL: Pomniejsz

en: Zoom reset
pl_PL: Wyzeruj powiększenie

en: Generate docstring
pl_PL: Wygeneruj docstring

en: Information
pl_PL: Informacje

en: This file is not part of a local repository or upstream/origin remotes are not defined!
pl_PL: Ten plik nie jest ani częścią lokalnego repozytorium, ani nie zdefiniowano zdalnego repozytorium (upstream/origin)!

en: Find symbols in file...
pl_PL: Znajdź symbole w pliku...

en: Copy path to clipboard
pl_PL: Skopiuj ścieżkę do schowka

en: Close all to the right
pl_PL: Zamknij wszystko na prawo

en: Close all but this
pl_PL: Zamknij wszystko poza tym

en: Sort tabs alphabetically
pl_PL: Sortuj karty alfabetycznie

en: Show in Finder
pl_PL: Pokaż w Finder

en: Show in external file explorer
pl_PL: Pokaż w zewnętrznym eksploratorze plików

en: Temporary file
pl_PL: Tymczasowy plik

en: New window
pl_PL: Nowe okno

en: Create a new editor window
pl_PL: Utwórz nowe okno edytora

en: Split vertically
pl_PL: Podziel w pionie

en: Split vertically this editor window
pl_PL: Podziel to okno edytora pionowo

en: Split horizontally
pl_PL: Podziel poziomo

en: Split horizontally this editor window
pl_PL: Podziel to okno edytora poziomo

en: Close this panel
pl_PL: Zamknij to okno

en: Close window
pl_PL: Zamknij okno

en: <b>%s</b> has been modified.<br>Do you want to save changes?
pl_PL: <b>%s</b> został zmodyfikowany.<br>Czy chcesz zapisać zmiany?

en: Save Error
pl_PL: Błąd zapisu

en: <b>Unable to save file '%s'</b><br><br>Error message:<br>%s
pl_PL: <b>Nie można zapisać pliku '%s'</b><br><br>Komunikat błędu:<br>%s

en: Loading %s...
pl_PL: Wczytywanie %s...

en: <b>%s</b> contains mixed end-of-line characters.<br>Spyder will fix this automatically.
pl_PL: <b>%s</b> zawiera mieszane znaki końca linii.<br>Spyder naprawi to automatycznie.

en: Close this window
pl_PL: Zamknij okno

en: Go to line:
pl_PL: Przejdź do wiersza:

en: Current line:
pl_PL: Bieżący wiersz:

en: Line count:
pl_PL: Liczba wierszy:

en: Fit width
pl_PL: Dopasuj do szerokości

en: Fit page
pl_PL: Dopasuj do strony

en: Portrait
pl_PL: Pionowo

en: Landscape
pl_PL: Poziomo

en: First page
pl_PL: Pierwsza strona

en: Previous page
pl_PL: Poprzednia strona

en: Next page
pl_PL: Następna strona

en: Last page
pl_PL: Ostatnia strona

en: Show single page
pl_PL: Pokaż pojedynczą stronę

en: Show overview of all pages
pl_PL: Pokaż podgląd we wszystkich stronach

en: Page setup
pl_PL: Ustawienia strony

en: Print
pl_PL: Drukuj

en: Recover from autosave
pl_PL: Odzyskaj z automatycznego zapisu

en: Autosave files found. What would you like to do?
    
    This dialog will be shown again on next startup if any autosave files are not restored, moved or deleted.
pl_PL: Znaleziono pliki autozapisu. Co chciałbyś zrobić?
    
    To okno dialogowe zostanie wyświetlone ponownie przy następnym uruchomieniu, jeśli pliki autozapisu nie zostaną przywrócone, przeniesione lub usunięte.

en: Actions
pl_PL: Działania

en: Autosave file
pl_PL: Sam zapisz plik

en: Original file
pl_PL: Pierwotny plik

en: Recover the autosave file to its original location, replacing the original if it exists.
pl_PL: Przywróć plik autozapisu do jego oryginalnej lokalizacji, zastępując oryginał, jeśli istnieje.

en: Restore
pl_PL: Przywróć

en: Delete the autosave file.
pl_PL: Usuń plik autozapisu.

en: Discard
pl_PL: Porzuć

en: Display the autosave file (and the original, if it exists) in Spyder's Editor. You will have to move or delete it manually.
pl_PL: Wyświetl plik autozapisu (i oryginał, jeśli istnieje) w Edytorze Spydera. Będziesz musiał przenieść lub usunąć go ręcznie.

en: Open
pl_PL: Otwórz

en: <i>File name not recorded</i>
pl_PL: <i>Nazwa pliku nie została zapisana</i>

en: Last modified
pl_PL: Ostatnia zmiana

en: bytes
pl_PL: bajtów

en: Size
pl_PL: Rozmiar

en: <i>File no longer exists</i>
pl_PL: <i>Plik już nie istnieje</i>

en: Restore autosave file to ...
pl_PL: Przywróć plik autozapisu do ...

en: Unable to restore {} using {}
pl_PL: Nie można przywrócić {} używając {}

en: Unable to discard {}
pl_PL: Nie można odrzucić {}

en: File permissions
pl_PL: Uprawnienia pliku

en: Encoding
pl_PL: Kodowanie

en: Cursor position
pl_PL: Pozycja kursora

en: Git branch
pl_PL: Gałąź (branch) Git

en: General options
pl_PL: Ustawienia ogólne

en: Show hidden files
pl_PL: Pokaż ukryte pliki

en: Single click to open files
pl_PL: Pojedyncze kliknięcie, aby otworzyć pliki

en: General
pl_PL: Ogólne

en: File associations
pl_PL: Skojarzenia plików

en: Files
pl_PL: Pliki

en: File...
pl_PL: Plik...

en: Python file...
pl_PL: Plik Pythona...

en: Folder...
pl_PL: Katalog...

en: Python Package...
pl_PL: Pakiet Pythona...

en: Open in Spyder
pl_PL: Otwórz w Spyder

en: Open externally
pl_PL: Otwórz na zewnątrz

en: Default external application
pl_PL: Domyślna aplikacja zewnętrzna

en: Delete...
pl_PL: Usuń...

en: Rename...
pl_PL: Przemianuj...

en: Move...
pl_PL: Przenieś...

en: Copy Absolute Path
pl_PL: Skopiuj ścieżkę bezwzględną

en: Copy Relative Path
pl_PL: Skopiuj ścieżkę względną

en: Show in Folder
pl_PL: Pokaż w katalogu

en: Commit
pl_PL: Wdrożenie

en: Browse repository
pl_PL: Przeglądaj repozytorium

en: Edit filter settings...
pl_PL: Edytuj ustawienia filtrów...

en: Single click to open
pl_PL: Pojedyncze kliknięcie, aby otworzyć

en: Open IPython console here
pl_PL: Otwórz tutaj konsolę IPython

en: Type
pl_PL: Rodzaj

en: Date modified
pl_PL: Data zmiany

en: New
pl_PL: Nowy

en: Open with
pl_PL: Otwórz za pomocą

en:  (Application not found!)
pl_PL:  (Nie znaleziono programu!)

en: Edit filter settings
pl_PL: Edytuj ustawienia filtrów

en: Do you really want to delete <b>%s</b>?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć <b>%s</b>?

en: delete
pl_PL: usuń

en: Project Explorer
pl_PL: Przegląd projektu

en: <b>Unable to %s <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
pl_PL: <b>Nie można %s <i>%s</i></b><br><br>Komunikat błędu:<br>%s

en: File Explorer
pl_PL: Przeglądarka plików

en: The current directory contains a project.<br><br>If you want to delete the project, please go to <b>Projects</b> &raquo; <b>Delete Project</b>
pl_PL: Bieżący katalog zawiera projekt.<br><br>Jeśli chcesz usunąć projekt, przejdź do <b>Projekty</b> &raquo; <b>Usuń projekt</b>

en: New name:
pl_PL: Nowa nazwa:

en: Rename
pl_PL: Przemianuj

en: Do you really want to rename <b>%s</b> and overwrite the existing file <b>%s</b>?
pl_PL: Czy na pewno chcesz zmienić nazwę <b>%s</b> i nadpisać istniejący plik <b>%s</b>?

en: <b>Unable to rename file <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
pl_PL: <b>Nie można zmienić nazwy pliku <i>%s</i></b><br><br>Komunikat błędu:<br>%s

en: Select directory
pl_PL: Wybierz katalog

en: <b>Unable to move <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
pl_PL: <b>Nie można przenieść <i>%s</i></b><br><br>Komunikat błędu:<br>%s

en: <b>Unable to create folder <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
pl_PL: <b>Nie można utworzyć folderu <i>%s</i></b><br><br>Komunikat błędu:<br>%s

en: <b>Unable to create file <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
pl_PL: <b>Nie można utworzyć pliku <i>%s</i></b><br><br>Komunikat błędu:<br>%s

en: New folder
pl_PL: Nowy katalog

en: Folder name:
pl_PL: Nazwa katalogu:

en: File/Folder copy error
pl_PL: Błąd kopiowania pliku/folderu

en: Cannot copy this type of file(s) or folder(s). The error was:
pl_PL: Nie można skopiować tego typu plików lub folderów. Błąd:

en: Error pasting file
pl_PL: Błąd podczas wklejania pliku

en: Unsupported copy operation. The error was:
pl_PL: Nieobsługiwana operacja kopiowania. Błąd:

en: Recursive copy
pl_PL: Rekursywna kopia

en: Source is an ancestor of destination folder.
pl_PL: Folder źródłowy jest przodkiem folderu docelowego.

en: Error pasting folder
pl_PL: Błąd podczas wklejania folderu

en: No file in clipboard
pl_PL: Brak pliku w schowku

en: No file in the clipboard. Please copy a file to the clipboard first.
pl_PL: Brak pliku w schowku. Proszę najpierw skopiować plik do schowka.

en: Blank area
pl_PL: Pusty obszar

en: Cannot paste in the blank area.
pl_PL: Nie można wkleić na pustym obszarze.

en: The following command did not launch successfully:
pl_PL: Następujące polecenie nie zostało uruchomione pomyślnie:

en: The following commands did not launch successfully:
pl_PL: Następujące polecenia nie zostały uruchomione pomyślnie:

en: For %s support, please install one of the<br/> following tools:<br/><br/>  %s
pl_PL: Aby uzyskać wsparcie %s, zainstaluj jedno z<br/> następujących narzędzi:<br/><br/>  %s

en: <b>Unable to find external program.</b><br><br>%s
pl_PL: <b>Nie można znaleźć programu zewnętrznego.</b><br><br>%s

en: New package
pl_PL: Nowy pakiet

en: Package name:
pl_PL: Nazwa pakietu:

en: New module
pl_PL: Nowy moduł

en: Previous
pl_PL: Poprzedni

en: Next
pl_PL: Następny

en: Parent
pl_PL: Nadrzędne

en: Filter filenames
pl_PL: Filtruj nazwy plików

en: You don't have the right permissions to open this directory
pl_PL: Nie masz wymaganych uprawnień aby otworzyć ten katalog

en: Browse...
pl_PL: Przeglądaj...

en: Applications
pl_PL: Programy

en: Type to filter by name
pl_PL: Zacznij pisać, aby filtrować wg nazwy

en: Applications (*.app)
pl_PL: Aplikacje (*.app)

en: Select application
pl_PL: Wybierz program

en: Applications (*.exe *.bat *.com)
pl_PL: Aplikacje (*.exe *.bat *.com)

en: Applications (*.desktop)
pl_PL: Aplikacje (*.desktop)

en: Choose the application for files of type
pl_PL: Wybierz aplikację dla plików typu

en: Here you can associate different external applications to open specific file extensions (e.g. .txt files with Notepad++ or .csv files with Excel).
pl_PL: Tutaj możesz powiązać różne zewnętrzne aplikacje do otwierania określonych rozszerzeń plików (np. pliki .txt z Notepad++ lub .csv z Excel).

en: File types:
pl_PL: Rodzaje plików:

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Remove
pl_PL: Usuń

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: Associated applications:
pl_PL: Powiązane aplikacje:

en: Set default
pl_PL: Ustaw jako domyślne

en: Application not found!
pl_PL: Nie znaleziono programu!

en: File association
pl_PL: Skojarzenia plików

en: Enter new file extension. You can add several values separated by commas.<br>Examples include:
pl_PL: Wprowadź nowe rozszerzenie pliku. Możesz dodać kilka wartości oddzielonych przecinkami.<br>Przykłady obejmują:

en: Find
pl_PL: Znajdź

en: Find in files
pl_PL: Znajdź w plikach

en: Search directory
pl_PL: Szukaj w katalogu

en: Current working directory
pl_PL: Bieżący katalog pracy

en: Project
pl_PL: Projekt

en: Select other directory
pl_PL: Wybierz inny katalog

en: Regular expression error
pl_PL: Błąd wyrażenia regularnego

en: Write text to search
pl_PL: Wpisz tekst do wyszukiwania

en: Search in:
pl_PL: Szukaj w:

en: Exclude:
pl_PL: Wyklucz:

en: Exclude pattern
pl_PL: Wzorzec do wykluczania

en: Regular expression
pl_PL: Wyrażenie regularne

en: Use regular expressions
pl_PL: Użyj wyrażeń regularnych

en: Case sensitive
pl_PL: Rozróżniaj wielkość liter (Case sensitive)

en: Case sensitive search
pl_PL: Szukanie uwzględniające wielkość liter

en: &Find in files
pl_PL: &Znajdź w plikach

en: Search text
pl_PL: Szukany tekst:

en: Exclude case sensitive
pl_PL: Nie uwzględniaj wielkości liter

en: Show advanced options
pl_PL: Pokaż zaawansowane ustawienia

en: Hide advanced options
pl_PL: Ukryj zaawansowane ustawienia

en: Max results
pl_PL: Maksymalna liczba wyników

en: Set maximum number of results:
pl_PL: Ustaw maksymalną liczbę wyników:

en: String not found
pl_PL: Nie odnaleziono ciągu znaków

en: invalid regular expression
pl_PL: nieprawidłowe wyrażenie regularne.=

en: permission denied errors were encountered
pl_PL: odmowa dostępu napotkano na  błędy

en: matches in
pl_PL: dopasowanie w

en: file
pl_PL: plik

en: Automatic connections
pl_PL: Połączenia automatyczne

en: IPython Console
pl_PL: Konsola IPython

en: Additional features
pl_PL: Dodatkowe funkcje

en: Render mathematical equations
pl_PL: Renderuj równania matematyczne

en: Spyder tutorial
pl_PL: Samouczek Spyder

en: No further documentation available
pl_PL: Brak dodatkowej dokumentacji

en: No documentation available
pl_PL: Brak dokumentacji

en: Source
pl_PL: Źródło

en: Object
pl_PL: Obiekt

en: Console
pl_PL: Konsola

en: Automatic import
pl_PL: Automatyczny import

en: Show Source
pl_PL: Pokaż źródło

en: Rich Text
pl_PL: Formatowany tekst

en: Plain Text
pl_PL: Zwykły tekst

en: Lock/Unlock
pl_PL: Zablokuj/Odblokuj

en: Home
pl_PL: Dom

en: Unlock
pl_PL: Odblokuj

en: Lock
pl_PL: Zablokuj

en: Retrieving documentation
pl_PL: Pobieranie dokumentacji

en: Here you can get help of any object by pressing %s in front of it, either on the Editor or the Console.%s
pl_PL: Możesz uzyskać pomoc dla dowolnego obiektu, naciskając przed nim %s, zarówno w Edytorze jak i w Konsoli.%s

en: Here you can get help of any object by pressing %s in front of it on the Editor, or %s in front of it on the Console.%s
pl_PL: Możesz uzyskać pomoc dla dowolnego obiektu, naciskając przed nim %s w Edytorze, lub %s w Konsoli.%s

en: Help can also be shown automatically after writing a left parenthesis next to an object. You can activate this behavior in %s.
pl_PL: Pomoc może być również wyświetlana automatycznie po wprowadzeniu lewego nawiasu obok obiektu. Możesz aktywować to zachowanie w %s.

en: Preferences > Help
pl_PL: Preferencje > Pomoc

en: Usage
pl_PL: Użycie

en: New to Spyder? Read our
pl_PL: Nowy w Spyderze? Przeczytaj nasze

en: tutorial
pl_PL: samouczek

en: No source code available.
pl_PL: Kod źródłowy jest niedostępny.

en: Scroll automatically to last entry
pl_PL: Przewiń automatycznie do ostatniego wpisu

en: History
pl_PL: Historia

en: Display initial banner
pl_PL: Wyświetlaj początkowy baner

en: This option lets you hide the message shown at
    the top of the console when it's opened.
pl_PL: Ta opcja pozwala ukryć wiadomość wyświetlaną na
    górze konsoli po jej otwarciu.

en: Ask for confirmation before closing
pl_PL: Pytaj o potwierdzenie przed zamknięciem

en: Ask for confirmation before removing all user-defined variables
pl_PL: Pytaj o potwierdzenie przed usunięciem wszystkich zmiennych zdefiniowanych przez użytkownika

en: This option lets you hide the warning message shown
    when resetting the namespace from Spyder.
pl_PL: Ta opcja pozwala ukrywać ostrzeżenie podczas resetowania przestrzeni nazw w Spyderze.

en: Show elapsed time
pl_PL: Pokaż czas trwania

en: Ask for confirmation before restarting
pl_PL: Pytaj o potwierdzenie przed ponownym uruchomieniem

en: This option lets you hide the warning message shown
    when restarting the kernel.
pl_PL: Ta opcja pozwala ukrywać ostrzeżenie podczas resetowania jądra.

en: Completion type
pl_PL: Rodzaj uzupełniania

en: Decide what type of completion to use
pl_PL: Zdecyduj, jaki rodzaj uzupełniania ma być używany

en: Graphical
pl_PL: Graficzne

en: Plain
pl_PL: Zwykły

en: Completion:
pl_PL: Ukończenie:

en:  lines
pl_PL:  wierszy

en: Buffer:
pl_PL: Bufor:

en: Activate support
pl_PL: Aktywuj obsługę

en: Automatically load Pylab and NumPy modules
pl_PL: Automatycznie ładuj moduły Pylab i NumPy

en: Inline
pl_PL: W wierszu

en: Graphics backend
pl_PL: Graficzny Backend

en: Backend:
pl_PL: Silnik:

en: This option will be applied the next time a console is opened.
pl_PL: Ta opcja zostanie zastosowana przy następnym otwarciu konsoli.

en: Resolution:
pl_PL: Rozdzielczość:

en: Only used when the format is PNG. Default is 72
pl_PL: Używane tylko, gdy wybrany jest format PNG. Domyślną wartością jest 72

en: Width:
pl_PL: Szerokość:

en: inches
pl_PL: cale

en: Default is 6
pl_PL: Domyślna to 6

en: Height:
pl_PL: Wysokość:

en: Default is 4
pl_PL: Domyślna to 4

en: Lines:
pl_PL: Wiersze:

en: Run a file
pl_PL: Wykonaj plik

en: Use the following file:
pl_PL: Użyj następującego pliku:

en: Run code while debugging
pl_PL: Uruchom kod podczas debugowania

en: Debug
pl_PL: Debugowanie

en: Prevent editor from closing files while debugging
pl_PL: Zapobiegaj zamykaniu plików podczas debugowania

en: Ignore Python libraries while debugging
pl_PL: Pomiń biblioteki Pythona podczas badania

en: Process execute events while debugging
pl_PL: Przetwórz wydarzenia wykonywania podczas badania

en: Jedi completion
pl_PL: Uzupełnianie Jedi

en: Greedy completion
pl_PL: Chciwe uzupełnianie

en: Smart
pl_PL: Mądrze

en: Full
pl_PL: Pełny

en: Off
pl_PL: Wył.

en: Use symbolic math
pl_PL: Stosuj matematykę symboli

en: Prompts
pl_PL: Zapytania

en: Input prompt:
pl_PL: Wiersz wejściowy:

en: Output prompt:
pl_PL: Wiersz wyjściowy:

en: Graphics
pl_PL: Grafika

en: Startup
pl_PL: Uruchamianie

en: IPython console
pl_PL: Konsola IPython

en: Connecting to kernel...
pl_PL: Łączenie z kernelem...

en: Your Python environment or installation doesn't have the <tt>{missing_dependency}</tt> module installed or it occurred a problem importing it. Due to that, it is not possible for Spyder to create this special console for you.
pl_PL: Twoje środowisko lub instalacja Pythona nie ma zainstalowanego modułu <tt>{missing_dependency}</tt> lub wystąpił problem z jego importowaniem. Z tego względu nie jest możliwe, aby Spyder stworzył dla Ciebie tę specjalną konsolę.

en: Restart kernel?
pl_PL: Uruchomić jądro ponownie?

en: Error restarting kernel: %s
pl_PL: Błąd ponownego uruchomienia kernel: %s

en: Connect to an existing kernel
pl_PL: Połącz z istniejącym jądrem

en: Connection file:
pl_PL: Połączony plik:

en: Browse
pl_PL: Przeglądaj

en: This is a remote kernel (via SSH)
pl_PL: To zdalne połączenie z jądrem (poprzez SSH)

en: Hostname:
pl_PL: Nazwa gospodarza:

en: Username:
pl_PL: Nazwa użytkownika:

en: Authentication method:
pl_PL: Sposób uwierzytelniania:

en: Password:
pl_PL: Hasło:

en: SSH keyfile:
pl_PL: Plik klucza SSH:

en: Passphase:
pl_PL: Hasło:

en: Optional
pl_PL: Opcjonalne

en: Save connection settings
pl_PL: Zapisywanie ustawień połączenia

en: New console (default settings)
pl_PL: Nowa konsola (domyślne ustawienia)

en: Restart kernel
pl_PL: Uruchom jądro ponownie

en: Remove all variables
pl_PL: Usuń wszystkie zmienne

en: Interrupt kernel
pl_PL: Zatrzymaj jądro

en: Rename tab
pl_PL: Przemianuj kartę

en: Clear console
pl_PL: Wyczyść konsolę

en: Enter array table
pl_PL: Wprowadź tablicę

en: IPython documentation
pl_PL: Dokumentacja IPython

en: Intro to IPython
pl_PL: Wprowadzenie do IPythona

en: Quick reference
pl_PL: Szybka instrukcja

en: Console help
pl_PL: Pomoc konsoli

en: Unable to connect to <b>%s</b>
pl_PL: Nie można połączyć się z <b>%s</b>

en: Connection error
pl_PL: Błąd połączenia

en: The kernel is dead
pl_PL: Kernel jest martwy

en: The comm channel is not working
pl_PL: Kanał comm nie działa

en: Data loading
pl_PL: Pobieranie danych

en: Data is too big to be loaded
pl_PL: Dane są zbyt duże, aby je załadować

en: Data is too big to be saved
pl_PL: Dane są zbyt duże, aby je zapisać

en: Keep Existing Kernels
pl_PL: Zachowaj istniejące kernele

en: Restart Current Kernel
pl_PL: Zrestartuj bieżący kernel

en: Restart All Kernels
pl_PL: Uruchom ponownie wszystkie Kernele

en: <br><br>Removing all variables...<br>
pl_PL: <br><br>Usuwanie wszystkich zmiennych...<br>

en: Important
pl_PL: Istotne

en: Kernel died, restarting
pl_PL: Kernel umarł, ponowne uruchomienie

en: Kernel restarting
pl_PL: Ponownie uruchamianie jądra

en: Close current pane
pl_PL: Zamknij bieżące okno

en: Maximize current pane
pl_PL: Maksymalizuj bieżące okno

en: Fullscreen mode
pl_PL: Tryb pełnoekranowy

en: Save current layout
pl_PL: Zapisz bieżący układ

en: Layout preferences
pl_PL: Ustawienia układu

en: Reset to Spyder default
pl_PL: Przywróć domyślne ustawienia

en: Use next layout
pl_PL: Użyj następnego układu

en: Use previous layout
pl_PL: Użyj poprzedniego układu

en: Window layouts
pl_PL: Układy okien

en: Window layout will be reset to default settings: this affects window position, size and dockwidgets.
    Do you want to continue?
pl_PL: Układ okna zostanie przywrócony do ustawień domyślnych: wpłynie to na pozycję i rozmiar okna, oraz widżety dokujące.
    Czy chcesz kontynuować?

en: Spyder Default Layout
pl_PL: Domyślny układ Spydera

en: Horizontal split
pl_PL: Podział poziomy

en: Vertical split
pl_PL: Podziel pionowy

en: testing layout
pl_PL: układ testowy

en: Layout
pl_PL: Szablon

en: Layout manager
pl_PL: Menedżer szablonów

en: Lock panes and toolbars
pl_PL: Unieruchom okna i paski

en: Move Up
pl_PL: Przesuń w górę

en: Move Down
pl_PL: Przesuń w dół

en: Delete Layout
pl_PL: Usuń układ

en: Python interpreter
pl_PL: Interpreter Pythona

en: Default (i.e. the same as Spyder's)
pl_PL: Domyślne (tj. takie same jak Spydera)

en: Executables
pl_PL: Pliki wykonywalne

en: Enable UMR
pl_PL: Włącz UMR

en: Main menus
pl_PL: Główne menu

en: C&onsoles
pl_PL: K&onsole

en: &Projects
pl_PL: &Projekty

en: Online help
pl_PL: Pomoc w sieci

en: Package:
pl_PL: Pakiet:

en: Find text
pl_PL: Znajdź tekst

en: Unnamed Cell
pl_PL: Nienazwana komórka

en: Outline
pl_PL: Zarys

en: Go to cursor position
pl_PL: Przejdź do pozycji kursora

en: Show absolute path
pl_PL: Pokaż ścieżkę bezwzględną

en: Show all files
pl_PL: Pokaż wszystkie pliki

en: Show special comments
pl_PL: Pokaż specjalne komentarze

en: Group code cells
pl_PL: Grupuj komórki kodu

en: Sort files alphabetically
pl_PL: Sortuj pliki alfabetycznie

en: Module
pl_PL: Moduł

en: Package
pl_PL: Paczki

en: Class
pl_PL: Klasa

en: Method
pl_PL: Metoda

en: Property
pl_PL: Własność

en: Attribute
pl_PL: Atrybut

en: constructor
pl_PL: konstruktor

en: Enum
pl_PL: Enumerator

en: Function
pl_PL: Funkcja

en: Variable
pl_PL: Zmienna

en: Constant
pl_PL: Stała

en: String
pl_PL: Ciąg znaków

en: Number
pl_PL: Liczba

en: Boolean
pl_PL: Wartość logiczna

en: Array
pl_PL: Tablica

en: Key
pl_PL: Klucz

en: Struct
pl_PL: Struktura

en: Event
pl_PL: Zdarzenie

en: Cell
pl_PL: Komórka

en: Plots
pl_PL: Wykresy

en: Show plot outline
pl_PL: Pokaż zarys wykresu

en: Show the plot outline.
pl_PL: Pokaż zarys wykresu.

en: Fit plots to window
pl_PL: Dopasuj wykres do rozmiaru okna

en: Automatically fit plots to Plot pane size.
pl_PL: Automatycznie dopasuj wykresy do rozmiaru panelu.

en: Save plot as...
pl_PL: Zapisz wykres jako...

en: Save all plots...
pl_PL: Zapisz wszystkie wykresy...

en: Copy image
pl_PL: Skopiuj obraz

en: Copy plot to clipboard as image
pl_PL: Skopiuj wykres do schowka jako obraz

en: Remove plot
pl_PL: Usuń wykres

en: Remove all plots
pl_PL: Usuń wszystkie wykresy

en: Previous plot
pl_PL: Poprzedni wykres

en: Next plot
pl_PL: Następny wykres

en: Invalid file path
pl_PL: Nieprawidłowa ścieżka pliku

en: Select file
pl_PL: Wybierz plik

en: All files (*)
pl_PL: Wszystkie pliki (*)

en: Bold
pl_PL: Pogrubienie

en: Italic
pl_PL: Kursywa

en: Font
pl_PL: Czcionka

en: Font style
pl_PL: Krój czcionki

en: Preferences
pl_PL: Ustawienia

en: Spyder will restart and reset to default settings: <br><br>Do you want to continue?
pl_PL: Spyder uruchomi się ponownie i zostaną przywrócone ustawienia domyślne: <br><br>Czy chcesz kontynuować?

en: Reset Spyder to factory defaults
pl_PL: Przywróć ustawienia fabryczne Spydera

en: Results
pl_PL: Wyniki

en: Run profiler
pl_PL: Uruchom profilera

en: Select Python file
pl_PL: Wybierz plik Pythona

en: Output
pl_PL: Wynik

en: Show program's output
pl_PL: Pokaż wyjście programu

en: Collapse
pl_PL: Zwiń

en: Collapse one level up
pl_PL: Zwiń jeden poziom

en: Expand
pl_PL: Rozszerz

en: Expand one level down
pl_PL: Rozwiń jeden poziom

en: Save data
pl_PL: Zapisz dane

en: Save profiling data
pl_PL: Zapisz dane profilowania

en: Load data
pl_PL: Wczytaj dane

en: Clear comparison
pl_PL: Wyczyść porównanie

en: Please install
pl_PL: Wgraj

en: Profiler result
pl_PL: Wyniki profilera

en: Profiler output
pl_PL: Wynik profilera

en: Process failed to start
pl_PL: Nie udało się uruchomić procesu

en: Function/Module
pl_PL: Funkcja/moduł

en: Total Time
pl_PL: Całkowity czas

en: Diff
pl_PL: Różnica

en: Calls
pl_PL: Wywołania

en: Local Time
pl_PL: Czas lokalny

en: File:line
pl_PL: Plik:wiersz

en: recursion
pl_PL: rekurencja

en: Empty project
pl_PL: Pusty projekt

en: Projects
pl_PL: Projekty

en: New Project...
pl_PL: Nowy projekt...

en: Open Project...
pl_PL: Otwórz projekt...

en: Close Project
pl_PL: Zamknij projekt

en: Delete Project
pl_PL: Usuń projekt

en: Recent Projects
pl_PL: Ostanie projekty

en: Open project
pl_PL: Otwórz projekt

en: <b>{}</b> is no longer a valid Spyder project! Since it is the current active project, it will be closed automatically.
pl_PL: <b>{}</b> nie jest już poprawnym projektem Spyder! Ponieważ jest to w tej chwili aktywny projekt, zostanie on automatycznie zamknięty.

en: New directory
pl_PL: Nowy katalog

en: Existing directory
pl_PL: Istniejący katalog

en: Project name
pl_PL: Nazwa projektu

en: Location
pl_PL: Położenie

en: Project type
pl_PL: Rodzaj projektu

en: Cancel
pl_PL: Zaniechaj

en: Create
pl_PL: Utwórz

en: Create new project
pl_PL: Utwórz nowy projekt

en: Project explorer
pl_PL: Przeglądarka projektu

en: copy
pl_PL: skopiuj

en: move
pl_PL: przenieś

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: History:
pl_PL: Historia:

en:  results
pl_PL:  wyniki

en: Convention
pl_PL: Konwencja

en: Refactor
pl_PL: Refaktoryzacja

en: messages
pl_PL: wiadomości

en: message
pl_PL: wiadomość

en: Results for
pl_PL: Wyniki dla

en: Code Analysis
pl_PL: Analiza kodu

en: History...
pl_PL: Historia...

en: Set history maximum entries
pl_PL: Ustaw maksymalną ilość wpisów historii

en: Run code analysis
pl_PL: Wykonaj analizę kodu

en: Complete output
pl_PL: Pełny wynik

en: Maximum entries
pl_PL: Graniczna liczba wpisów

en: Source code has not been rated yet.
pl_PL: Kod źródłowy nie został jeszcze oceniony.

en: Global evaluation:
pl_PL: Ocena globalna:

en: previous run:
pl_PL: poprzednie uruchomienie:

en: Run Code Analysis.
pl_PL: Wykonaj analizę kodu.

en: PYTHONPATH manager
pl_PL: Zarządzanie PYTHONPATH

en: Manager of additional locations to search for Python modules.
pl_PL: Menedżer dodatkowych lokalizacji do wyszukiwania modułów Pythona.

en: Add path
pl_PL: Dodaj ścieżkę

en: Remove path
pl_PL: Usuń ścieżkę

en: Project path
pl_PL: Ścieżka projektu

en: User paths
pl_PL: Ścieżki użytkownika

en: Export
pl_PL: Eksportuj

en: General settings
pl_PL: Ogólne ustawienia

en: Working directory settings
pl_PL: Ustawienia katalogu roboczego

en: Manage run configuration.
pl_PL: Zarządzaj konfiguracją uruchomienia.

en: Execute in a dedicated console
pl_PL: Wykonaj w dedykowanej konsoli

en: Remove all variables before execution
pl_PL: Usuń wszystkie zmienne przed wykonaniem

en: Directly enter debugging when errors appear
pl_PL: Zacznij badać od razu, gdy pojawi się błąd

en: The current working directory
pl_PL: Bieżący katalog roboczy

en: The following directory:
pl_PL: Następujący katalog:

en: this dialog
pl_PL: to okno dialogowe

en: Run configuration
pl_PL: Ustawienia wykonywania

en: Run settings for %s
pl_PL: Uruchom ustawienia dla %s

en: Search:
pl_PL: Szukaj:

en: Shortcuts reset
pl_PL: Wyzeruj skróty

en: Keyboard shortcuts
pl_PL: Skróty klawiszowe

en: Shortcuts Summary
pl_PL: Podsumowanie skrótów

en: Current shortcut:
pl_PL: Bieżący skrót:

en: New shortcut:
pl_PL: Nowy skrót:

en: Press shortcut.
pl_PL: Naciśnij skrót.

en: Default
pl_PL: Domyślne

en: Clear
pl_PL: Wyczyść

en: Shortcut: {0}
pl_PL: Skrót: {0}

en: Context
pl_PL: Kontekst

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Shortcut
pl_PL: Skrót

en: Score
pl_PL: Wynik

en: Conflicts
pl_PL: Sprzeczności

en: Show CPU usage every
pl_PL: Pokaż użycie procesora co

en: Show clock
pl_PL: Pokaż zegar

en: Status bar
pl_PL: Pasek stanu

en: CPU usage
pl_PL: Wykorzystanie procesora

en: Clock
pl_PL: Zegar

en: Show toolbars
pl_PL: Pokaż paski narzędzi

en: Toolbars
pl_PL: Paski narzędzi

en: Hide toolbars
pl_PL: Ukryj paski narzędziowe

en: Main toolbar
pl_PL: Główny pasek narzędzi

en: Show tour
pl_PL: Pokaż przewodnik

en: Interactive tours
pl_PL: Interaktywny przewodnik

en: Introduction to Spyder
pl_PL: Wprowadzenie

en: Welcome to the introduction tour!
pl_PL: Witaj we wprowadzeniu!

en: <b>Spyder</b> is a powerful Interactive Development Environment (or IDE) for the Python programming language.<br><br>Here, we are going to guide you through its most important features.<br><br>Please use the arrow keys or click on the buttons below to move along the tour.
pl_PL: <b>Spyder</b> jest potężnym interaktywnym środowiskiem programistycznym (Interactive Development Environment, IDE) dla języka programowania Pythona.<br><br>Teraz chcielibyśmy przedstawić Ci jego najważniejsze możliwości.<br><br>Używaj klawiszy strzałek lub przycisków poniżej, aby zapoznać się z kolejnymi funkcjami.

en: This is where you can run Python code, either from the Editor or interactively. To run the current file, press <b>F5</b> by default, or press <b>F9</b> to execute the current line or selection.<br><br>The IPython Console comes with many useful features that greatly improve your programming workflow, like syntax highlighting, autocompletion, plotting and 'magic' commands. To learn more, check out the <a href="{0}">documentation</a>.<br><br>{1}
pl_PL: Tutaj możesz uruchomić kod Pythona, albo z Edytora, albo interaktywnie. Aby uruchomić bieżący plik, naciśnij <b>F5</b>, lub naciśnij <b>F9</b> aby wykonać bieżący wiersz lub zaznaczenie.<br><br>Konsola IPython posiada wiele przydatnych funkcji, które znacznie ułatwiają pracę programisty, takie jak podświetlenie składni, autouzupełnianie, rysowanie czy 'magiczne' komendy. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź <a href="{0}">dokumentację</a>.<br><br>{1}

en: Variable Explorer
pl_PL: Przeglądarka zmiennych

en: History Log
pl_PL: Dziennik działań

en: The end
pl_PL: Koniec

en: You have reached the end of our tour and are ready to start using Spyder! For more information, check out our <a href="{}">documentation</a>.<br><br>
pl_PL: Dotarłeś do końca naszej wycieczki i jesteś gotowy do korzystania ze Spydera! Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą <a href="{}">dokumentację</a>.<br><br>

en: New features in Spyder 3.0
pl_PL: Nowe funkcje w Spyder 3.0

en: <b>Spyder</b> is an interactive development environment based on bla
pl_PL: <b>Spyder</b> jest interaktywnym środowiskiem deweloperskim (IDE) bazującym na bla

en: Welcome to Spyder introduction tour
pl_PL: Witaj we wprowadzeniu do Spydera

en: Spyder is an interactive development environment based on bla
pl_PL: Spyder jest interaktywnym środowiskiem deweloperskim (IDE) bazującym na bla

en: Go to step:
pl_PL: Przejdź do kroku:

en: Start tour
pl_PL: Rozpocznij

en: Filter
pl_PL: Filtr

en: Exclude private references
pl_PL: Wyklucz prywatne referencje

en: Exclude unsupported data types
pl_PL: Wyklucz nieobsługiwane typy danych

en: Show arrays min/max
pl_PL: Pokaż tablice min/max

en: Variable explorer
pl_PL: Przeglądarka zmiennych

en: It was not possible to copy values for this array
pl_PL: Nie można skopiować wartości dla tej tablicy

en: Format (%s) is incorrect
pl_PL: Format (%s) jest nieprawidłowy

en: Arrays with more than 3 dimensions are not supported
pl_PL: Tablice o więcej niż 3 wymiarach nie są obsługiwane

en: %s arrays
pl_PL: %s macierzy

en: %s are currently not supported
pl_PL: %s nie jest obecnie obsługiwany

en: NumPy object array
pl_PL: Tablica obiektów NumPy

en: Array editor
pl_PL: Edytor macierzy

en: read only
pl_PL: tylko do odczytu

en: Record array fields:
pl_PL: Pola tablicy rekordów:

en: Data
pl_PL: Dane

en: Mask
pl_PL: Maska

en: Masked data
pl_PL: Maskowane dane

en: Axis:
pl_PL: Oś:

en: Index:
pl_PL: Indeks:

en: Resize
pl_PL: Zmień rozmiar

en: Background color
pl_PL: Barwa tła

en: Save and Close
pl_PL: Zapisz i zamknij

en: Opening this variable can be slow
    
    Do you want to continue anyway?
pl_PL: Uzyskanie dostępu do tej zmiennej może zająć dużo czasu
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Spyder was unable to retrieve the value of this variable from the console.<br><br>The error message was:<br>%s
pl_PL: Spyder nie był w stanie pobrać wartości tej zmiennej z konsoli.<br><br>Komunikat błędu:<br>%s

en: Edit item
pl_PL: Edytuj element

en: <b>Unable to assign data to item.</b><br><br>Error message:<br>%s
pl_PL: <b>Nie można przypisać danych do elementu.</b><br><br>Komunikat o błędzie:<br>%s

en: Spyder was unable to retrieve the value of this variable from the console.<br><br>The error message was:<br><i>%s</i>
pl_PL: Spyder nie był w stanie pobrać wartości tej zmiennej z konsoli.<br><br>Komunikat błędu:<br><i>%s</i>

en: To bool
pl_PL: Na bool

en: To complex
pl_PL: Na złożoną

en: To float
pl_PL: Na zmiennoprzecinkową

en: To int
pl_PL: Na int

en: To str
pl_PL: Na str

en: Text can't be copied.
pl_PL: Nie można skopiować tekstu.

en: Index
pl_PL: Indeks

en: %s editor
pl_PL: %s edytor

en: Column min/max
pl_PL: Min/Maks kolumny

en: Import as
pl_PL: Importuj jako

en: data
pl_PL: dane

en: code
pl_PL: kod

en: text
pl_PL: tekst

en: Column separator:
pl_PL: Oddzielacz kolumn:

en: Whitespace
pl_PL: Białe znaki

en: other
pl_PL: inne

en: Row separator:
pl_PL: Oddzielacz wierszy:

en: EOL
pl_PL: Koniec linii

en: Additional options
pl_PL: Dodatkowe ustawienia

en: Skip rows:
pl_PL: Pomiń wiersze:

en: Comments:
pl_PL: Komentarze:

en: Transpose
pl_PL: Przestaw

en: array
pl_PL: tablica

en: list
pl_PL: lista

en: DataFrame
pl_PL: Ramka danych

en: Import wizard
pl_PL: Pomocnik importowania

en: Raw text
pl_PL: Zwykły tekst

en: variable_name
pl_PL: nazwa_zmiennej

en: table
pl_PL: stół

en: Variable Name
pl_PL: Nazwa zmiennej

en: Done
pl_PL: Gotowe

en: Import data
pl_PL: Importuj dane

en: Save data as...
pl_PL: Zapisz dane jako...

en: Refresh variables
pl_PL: Odśwież zmienne

en: Resize rows to contents
pl_PL: Dopasuj wiersze do ich zawartości

en: Resize columns to contents
pl_PL: Dopasuj kolumny do ich zawartości

en: Plot
pl_PL: Wykres

en: Show image
pl_PL: Pokaż obraz

en: Save array
pl_PL: Zapisz macierz

en: Insert
pl_PL: Wstaw

en: Duplicate
pl_PL: Powiel

en: View with the Object Explorer
pl_PL: Wyświetl w Eksploratorze Obiektów

en: Open file as:
pl_PL: Otwórz plik jako:

en: empty {}
pl_PL: pusty {}

en: {} of {} item
pl_PL: {} z {} elementów

en: {} of {} items
pl_PL: {} z {} elementów

en: The name of the object.
pl_PL: Nazwa obiektu.

en: <root>
pl_PL: <korzeń>

en: The length or shape of the object
pl_PL: Długość i kształt obiektu

en: Details
pl_PL: Szczegóły

en: Text editor
pl_PL: Edytor tekstu

en: New consoles
pl_PL: Nowe konsole

en: Back
pl_PL: Wstecz

en: Working directory
pl_PL: Katalog roboczy

en: Environment variables
pl_PL: Zmienne środowiskowe

en: User environment variables
pl_PL: Zmienne środowiska użytkownika

en: User environment variables in Windows registry
pl_PL: Zmienne środowiskowe użytkownika w rejestrze systemu Windows

en: unsaved file
pl_PL: niezapisany plik

en: Background:
pl_PL: Tło:

en: Current cell:
pl_PL: Bieżąca komórka:

en: Occurrence:
pl_PL: Wystąpienie:

en: Link:
pl_PL: Odnośnik:

en: Side areas:
pl_PL: Boczne obszary:

en: Normal text:
pl_PL: Zwykły tekst:

en: Keyword:
pl_PL: Słowo kluczowe:

en: Builtin:
pl_PL: Wbudowane:

en: Definition:
pl_PL: Definicja:

en: Comment:
pl_PL: Uwaga:

en: String:
pl_PL: Ciąg znaków:

en: Number:
pl_PL: Liczba

en: Instance:
pl_PL: Wystąpienie:

en: Magic:
pl_PL: Magiczna:

en: Copy version info
pl_PL: Informacje o bieżącej wersji

en: Overview
pl_PL: Przegląd

en: Community
pl_PL: Społeczność

en: Legal
pl_PL: Regulacje prawne

en: Array dimensions not valid
pl_PL: Nieprawidłowe wymiary tablicy

en: Forward
pl_PL: Do przodu

en: Select all
pl_PL: Zaznacz wszystko

en: Inspect
pl_PL: Zbadaj

en: Refresh
pl_PL: Odśwież

en: Address:
pl_PL: Adres:

en: Unable to load page
pl_PL: Nie można załadować strony

en: Tuple
pl_PL: Tupla

en: List
pl_PL: Lista

en: Set
pl_PL: Ustaw

en: Dictionary
pl_PL: Słownik

en: elements
pl_PL: elementy

en: Value
pl_PL: Wartość

en: Insert above
pl_PL: Wstaw powyżej

en: Insert below
pl_PL: Wstaw poniżej

en: Do you want to remove the selected item?
pl_PL: Czy chcesz usunąć wybrany element?

en: Do you want to remove all selected items?
pl_PL: Czy chcesz usunąć wszystkie wybrane elementy?

en: You can only rename keys that are strings
pl_PL: Możesz zmienić tylko nazwy kluczy które są ciągami

en: New variable name:
pl_PL: Nowa nazwa zmiennej:

en: Variable name:
pl_PL: Nazwa zmiennej:

en: Key:
pl_PL: Klucz:

en: Value:
pl_PL: Wartość:

en: Import error
pl_PL: Błąd importu

en: Please install <b>matplotlib</b> or <b>guiqwt</b>.
pl_PL: Zainstaluj <b>matplotlib</b> lub <b>guiqwt</b>.

en: <b>Unable to plot data.</b><br><br>Error message:<br>%s
pl_PL: <b>Nie można narysować danych.</b><br><br>Komunikat błędu:<br>%s

en: <b>Unable to show image.</b><br><br>Error message:<br>%s
pl_PL: <b>Nie można wyświetlić obrazu.</b><br><br>Komunikat błędu:<br>%s

en: NumPy arrays
pl_PL: Macierz NumPy

en: <b>Unable to save array</b><br><br>Error message:<br>%s
pl_PL: <b>Nie można zapisać tablicy</b><br><br>Komunikat błędu:<br>%s

en: It was not possible to copy this array
pl_PL: Nie można skopiować tej tablicy

en: Clipboard contents
pl_PL: Zawartość schowka

en: Import from clipboard
pl_PL: Importuj ze schowka

en: Empty clipboard
pl_PL: Pusty schowek

en: Nothing to be imported from clipboard.
pl_PL: Nie ma czego kopiować ze schowka

en: Clear text
pl_PL: Usuń tekst

en: Press enter to validate this entry
pl_PL: Naciśnij Enter, aby potwierdzić ten wpis

en: This entry is incorrect
pl_PL: Ten wpis jest nieprawidłowy

en: Press enter to validate this path
pl_PL: Naciśnij Enter, aby potwierdzić tę ścieżkę

en:  Required
pl_PL:  Wymagane

en: Package name
pl_PL: Nazwa paczki

en:  Installed
pl_PL:  Wgrane

en: Provided features
pl_PL: Dostarcza funkcji

en: Mandatory
pl_PL: Obowiązkowe

en: Spyder plugins
pl_PL: Wtyczki Spydera

en: Copy to clipboard
pl_PL: Skopiuj do schowka

en: Dependencies
pl_PL: Zależności

en: Drag and drop pane to a different position
pl_PL: Przeciągnij i upuść ten panel na inną pozycję

en: Lock pane
pl_PL: Zablokuj panel

en: No matches
pl_PL: Brak pasujących

en: Replace text
pl_PL: Zastąp tekst

en: Find previous
pl_PL: Znajdź poprzednie

en: Find next
pl_PL: Znajdź następne

en: Enable case sensitive searches
pl_PL: Włącz wyszukiwanie z uwzględnieniem wielkości liter

en: Only search for whole words
pl_PL: Szukaj tylko całych słów

en: Replace
pl_PL: Zamień

en: Replace next occurrence
pl_PL: Zamień następne wystąpienie

en: Replace occurrences in selection
pl_PL: Zastąp wystąpienia w tym zaznaczeniu

en: Replace all occurrences
pl_PL: Zastąp wszystkie wystąpienia

en: of
pl_PL: z

en: matches
pl_PL: pasuje do

en: Invalid credentials
pl_PL: Nieprawidłowe dane poufne

en: Failed to create issue
pl_PL: Nie udało się utworzyć raportu problemu

en: Issue created on Github
pl_PL: Problem stworzony na Githubie

en: Failed to store token
pl_PL: Nie udało się zapisać tokenu

en: Failed to retrieve token
pl_PL: Nie udało się pobrać tokenu

en: It was not possible to retrieve your token. Please introduce it again.
pl_PL: Nie było możliwe pobranie tokena. Proszę wprowadzić go ponownie.

en: Sign in to Github
pl_PL: Zaloguj się do Github

en: Remember token
pl_PL: Zapamiętaj token

en: Spyder will save your token safely
pl_PL: Spyder zapisze Twój token bezpiecznie

en: Access Token
pl_PL: Token dostępu

en: Sign in
pl_PL: Zaloguj

en: Spyder updates
pl_PL: Uaktualnienia Spyder

en: Collapse all
pl_PL: Zwiń wszystko

en: Expand all
pl_PL: Rozwiń wszystko

en: Restore original tree layout
pl_PL: Przywróć pierwotny układ drzewa

en: Collapse section
pl_PL: Zwiń sekcję

en: Expand section
pl_PL: Rozwiń sekcję

en: Issue reporter
pl_PL: Zgłaszający

en: Please fill the following information
pl_PL: Proszę podać następujące informacje

en: Spyder has encountered an internal problem!
pl_PL: Spider napotkał problem wewnętrzny!

en: <b>Title</b>: {}
pl_PL: <b>Tytuł</b>: {}

en: Submit to Github
pl_PL: Prześlij na Github

en: Show details
pl_PL: Pokaż szczegóły

en: Hide details
pl_PL: Ukryj szczegóły

en: more characters to go...
pl_PL: więcej znaków do przejrzenia...

en: Title complete; thanks!
pl_PL: Tytuł kompletny; dziękujemy!

en: change view
pl_PL: zmień widok

en: Indent Using Tabs
pl_PL: Wcinaj tabulatorami

en: convert file
pl_PL: przekształć plik

en: Trim Trailing Whitespace
pl_PL: Przytnij białe znaki

en: Help me!
pl_PL: Pomóż mi!

en: Help me 2!
pl_PL: Pomóż mi 2!

en: Help me 3!
pl_PL: Pomóż mi 3!

en: Current line, type something
pl_PL: Bieżąca linia, wpisz coś

en: Some symbol
pl_PL: Jakiś symbol

en: another symbol
pl_PL: inny symbol

en: Commands
pl_PL: Polecenia

en: Browse tabs
pl_PL: Karty przeglądania

en: Close current tab
pl_PL: Zamknij bieżącą kartę
