sssd-docs 2.3.0 - en to tg translation catalogue (34 entries)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: FILE FORMAT
tg: Формати файл

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: true
tg: Пешфарз: true

note: type: Content of: <variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: false
tg: Пешфарз: false

note: type: Content of: <refsect1><refsect2><refsect3><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 10
tg: Пешфарз: 10

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 120
tg: Пешфарз: 120

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 50
tg: Пешфарз: 50

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 15
tg: Пешфарз: 15

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: root
tg: Пешфарз: root

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: /bin/sh
tg: Пешфарз: /bin/sh

note: type: Content of: <variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 6
tg: Пешфарз: 6

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 0 (No limit)
tg: Пешфарз: 0 (Номаҳдуд)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 5
tg: Пешфарз: 5

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 1
tg: Пешфарз: 1

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 0
tg: Пешфарз: 0

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: FALSE
tg: Пешфарз: FALSE

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 5400
tg: Пешфарз: 5400

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 0 (unlimited)
tg: Пешфарз: 0 (номаҳдуд)

note: type: Content of: <refsect1><refsect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 3
tg: Пешфарз: 3

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: TRUE
tg: Пешфарз: TRUE

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: DESCRIPTION
tg: ШАРҲ

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Examples:
tg: Намунаҳо:

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: rfc2307
tg: Пешфарз: rfc2307

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: password
tg: парол

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: password
tg: Пешфарз: парол

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 2
tg: Пешфарз: 2

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: false;
tg: Пешфарз: false;

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Example:
tg: Намуна:

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: EXAMPLE
tg: НАМУНА

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: NOTES
tg: ЭЗОҲҲО

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: OPTIONS
tg: ИМКОНОТҲО

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: FILES
tg: ФАЙЛҲО

note: type: Content of: <varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: login name
tg: Номи логин

note: type: Content of: <refsect1><refsect2><title>
en: Configuration
tg: Ҷӯрсозӣ

note: type: Content of: <varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: UID number
tg: Рақами UID
