sssd-docs 2.3.0 - en to br translation catalogue (22 entries)

note: type: Content of: <reference><title>
en: SSSD Manual pages
br: Dornlevr SSSD

note: type: Content of: <reference><refentry><refnamediv><refpurpose>
en: the configuration file for SSSD
br: Ar restr gefluniañ evit SSSD

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: FILE FORMAT
br: FURMAD RESTR

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: true
br: Dre ziouer : true

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: SPECIAL SECTIONS
br: RANNOÙ DIBAR

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><title>
en: The [sssd] section
br: Ar rann [sssd]

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><para><variablelist><title>
en: Section parameters
br: Arventennoù ar rann

note: type: Content of: <refsect1><refsect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 3
br: Dre ziouer : 3

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: domains
br: domanioù

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><term>
en: re_expression (string)
br: re_expression (neudennad)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><term>
en: full_name_format (string)
br: full_name_format (neudennad)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: SERVICES SECTIONS
br: RANNOÙ SERVIJOÙ

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 120
br: Dre ziouer : 120

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 15
br: Dre ziouer : 15

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><term>
en: filter_users, filter_groups (string)
br: filter_users, filter_groups (neudennad)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: root
br: Dre zoiuer : root

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 5
br: Dre zoiuer : 5

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 0
br: Dre ziouer : 0

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: DOMAIN SECTIONS
br: RANNOÙ DOMANI

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: DESCRIPTION
br: DESKRIVADUR

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: OPTIONS
br: DIBARZHIOÙ

note: type: Content of: <refsect1><title>
en: SEE ALSO
br: GWELET IVEZ
