sssd-docs 2.3.0 - en to fi translation catalogue (75 entries)

note: type: Content of: <reference><title>
en: SSSD Manual pages
fi: SSSD ohjesivut

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: true
fi: Oletus:tosi

note: type: Content of: <variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: false
fi: Oletus:epätosi

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: debug_backtrace_enabled (bool)
fi: debug_backtrace_enabled (boolean)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Indicates what is the syntax of the config file. SSSD 0.6.0 and later use version 2.
fi: Ilmaisee konfigurointitiedoston syntaksin. SSSD 0.6.0 ja uudemmat käyttävät versiota 2.

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: services
fi: palvelut

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: domains
fi: toimialueet

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: user name
fi: käyttäjänimi

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Controls if SSSD should monitor the state of resolv.conf to identify when it needs to update its internal DNS resolver.
fi: Määrittää, pitäisikö SSSD:n valvoa resolv.conf-tiedoston tilaa tunnistaakseen, milloin sen on päivitettävä sisäinen DNS-selvittäjä.

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Directory on the filesystem where SSSD should store Kerberos replay cache files.
fi: Tiedostojärjestelmän hakemisto, johon SSSD: n tulisi tallentaa Kerberos-toiston välimuistitiedostot.

note: type: Content of: <variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: not set
fi: Oletus: ei asetettu

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: not set (spaces will not be replaced)
fi: Oletus: ei asetettu(välilyöntejä ei korvata)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: Not set
fi: Oletus: ei asetettu

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><term>
en: offline_timeout (integer)
fi: offline_timeout (integeri)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><term>
en: offline_timeout_max (integer)
fi: offline_timeout_max (integeri)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 3600
fi: Oletus: 3600

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><term>
en: offline_timeout_random_offset (integer)
fi: offline_timeout_random_offset (integeri)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: 30
fi: Oletus: 30

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><term>
en: enum_cache_timeout (integer)
fi: enum_cache_timeout (integeri)

note: type: Content of: <varlistentry><listitem><para>
en: example: <placeholder type="programlisting" id="0"/>
fi: Esimerkki: <placeholder type="programlisting" id="0"/>

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><term>
en: default_shell
fi: Oletuskomentorivitulkki

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><term>
en: memcache_timeout (integer)
fi: memcache_timeout (integeri)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><term>
en: memcache_size_passwd (integer)
fi: memcache_size_passwd (integeri)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><term>
en: memcache_size_group (integer)
fi: memcache_size_group (integeri)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><term>
en: memcache_size_initgroups (integer)
fi: memcache_size_initgroups (integeri)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: <quote>*</quote>
fi: Oletus: <quote>*</quote>

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: none
fi: Oletus: ei mitään

note: type: Content of: <refsect1><refsect2><refsect3><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: False
fi: Oletus:epätosi

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default:
fi: Oletus:

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><itemizedlist><listitem><para>
en: login
fi: kirjautuminen

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><term>
en: always
fi: aina

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><term>
en: never
fi: Ei koskaan

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Example: <placeholder type="programlisting" id="0"/>
fi: Esimerkki: <placeholder type="programlisting" id="0"/>

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: True
fi: Oletus:tosi

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><refsect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: not set (use of authentication indicators is not required)
fi: Oletus: ei asetettu(todennusindikaattoreiden käyttöä ei vaadita)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><term>
en: enabled
fi: käytössä

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><term>
en: all
fi: kaikki

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><term>
en: none
fi: Ei mitään

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><term>
en: entry_cache_timeout (integer)
fi: entry_cache_timeout (integeri)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><itemizedlist><listitem><para>
en: username
fi: käyttäjänimi

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><term>
en: dns_resolver_server_timeout (integer)
fi: dns_resolver_server_timeout (integeri)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><term>
en: dns_resolver_op_timeout (integer)
fi: dns_resolver_op_timeout (integeri)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><term>
en: False
fi: epätosi

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><term>
en: true
fi: tosi

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><term>
en: false
fi: epätosi

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: DESCRIPTION
fi: KUVAUS

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Examples:
fi: Esimerkki:

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: password
fi: salasana

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: false;
fi: Oletus: epätosi;

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Example:
fi: Esimerkki:

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><term>
en: ldap_library_debug_level (integer)
fi: ldap_library_debug_level (integeri)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: OPTIONS
fi: VALINNAT

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Error in service module.
fi: Virhe palvelumoduulissa.

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: FILES
fi: TIEDOSTOT

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Print debugging information.
fi: Tulosta virheenkorjaustiedot.

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Authentication failure.
fi: Tunnistautumisvirhe.

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: missing
fi: puuttuu

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: present
fi: nykyinen

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><term>
en: ad_gpo_cache_timeout (integer)
fi: ad_gpo_cache_timeout (integeri)

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><itemizedlist><listitem><para>
en: unity
fi: yhtenäisyys

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><itemizedlist><listitem><para>
en: network
fi: verkko

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><itemizedlist><listitem><para>
en: service
fi: palvelu

note: type: Content of: <varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: login name
fi: Kirjautumisnimi

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: principal name
fi: ensisijaisen nimi

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><para><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: realm name
fi: alueen nimi

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: home directory
fi: kotihakemisto

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><term>
en: name
fi: nimi

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: user ID
fi: käyttäjä-ID

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><variablelist><varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><term>
en: homeDirectory
fi: kotihakemisto

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Default: NULL
fi: Oletus: NULL

note: type: Content of: <refsect1><refsect2><title>
en: Configuration
fi: Asetukset

note: type: Content of: <refsect1><refsect2><title>
en: The domain name
fi: Toimialueen nimi

note: type: Content of: <listitem><para>
en: syntax: <placeholder type="programlisting" id="0"/>
fi: Esimerkki: <placeholder type="programlisting" id="0"/>

note: type: Content of: <varlistentry><listitem><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: domain name
fi: Toimialueen nimi

note: type: Content of: <refsect1><refsect2><title>
en: NSS configuration
fi: NSS-määritykset
