stardict 3.0.0 - en to ga translation catalogue (311 entries)

en: stardict automation factory
ga: monarcha uathoibrithe stardict

en: stardict application
ga: feidhmchlár stardict

en: Lookup words
ga: Déan cuardach ar fhocail

en: StarDict is an international dictionary for GNOME.
ga: Foclóir idirnáisiúnta é StarDict le haghaidh GNOME.

en: Only scan while modifier key is being pressed
ga: Scan nuair atá an eochair mhionathraithe á brú agus sa chás sin amháin

en: Only scan while the modifier key is being pressed. The modifier key is set by "scan_modifier_key".
ga: Scan nuair atá an eochair mhionathraithe á brú agus sa chás sin amháin. Is féidir an eochair mhionathraithe a shocrú leis an rogha "scan_modifier_key".

en: Hide floating window when modifier key is released
ga: Folaigh an fhuinneog shoghluaiste nuair a scaoiltear eochair mhionathraithe

en: Hide floating window when modifier key is released. It only take effect when only_scan_while_modifier_key is turned on.
ga: Folaigh an fhuinneog shoghluaiste nuair a scaoiltear eochair mhionathraithe. Cuirfear é seo i bhfeidhm nuair a shocraíonn tú an rogha "only_scan_while_modifier_key".

en: Only scan while this modifier key is being pressed. It can be Win(0), Shift(1), Alt(2) or Ctrl(3).
ga: Scan nuair atá an eochair mhionathraithe seo á brú agus sa chás sin amháin. Is féidir Win(0), Shift(1), Alt(2) nó Ctrl(3) a úsáid.

en: Use Custom Font
ga: Úsáid Clófhoireann Shaincheaptha

en: Whether to use a user-defined font in StarDict, instead of the default system font. If this option is turned on, then the font named in the "Custom Font" option will be used instead of the system font.
ga: Cé acu clófhoireann shaincheaptha nó clófhoireann réamhshocraithe an chórais a úsáidfear i StarDict. Má roghnaíonn tú é seo, úsáidfear an chlófhoireann atá ainmnithe faoi "Clófhoireann Shaincheaptha" in ionad clófhoirne an chórais.

en: Custom Font
ga: Clófhoireann Shaincheaptha

en: A custom font that will be used in StarDict. This will only take effect if the "Use Custom Font" option is turned on.
ga: Clófhoireann shaincheaptha a úsáidfear i StarDict.  Cuirfear an rogha seo i bhfeidhm nuair a roghnaíonn tú "Úsáid Clófhoireann Shaincheaptha".

en: Enable sound event
ga: Cumasaigh teagmhas fuaime

en: Whether to enable sound events or not. StarDict will play a sound event when a button is active or released, and when a menu pops up.
ga: Cé acu a chumasaítear fuaimeanna nó nach gcumasaítear. Seinnfidh StarDict fuaim nuair atá cnaipe gníomhach, nó nuair a scaoiltear cnaipe, nó nuair a thaispeántar roghchlár.

en: Hide the window on startup
ga: Folaigh an fhuinneog ag am tosaithe

en: Whether to hide the main window on startup, or not.
ga: Cé acu a fholaítear an phríomhfhuinneog ag am tosaithe nó nach bhfolaítear.

en: Search website list
ga: Cuardaigh liosta na suíomh

en: List the search websites.
ga: Taispeáin na suímh chuardaigh.

en: Window-width
ga: Leithead na fuinneoige

en: The width of the main stardict window.
ga: Leithead na príomhfhuinneoige stardict.

en: Window-height
ga: Airde na fuinneoige

en: The height of the main stardict window.
ga: Airde na príomhfhuinneoige stardict.

en: Whether the window is maximized or not
ga: Cé acu atá an fhuinneog uasmhéadaithe nó nach bhfuil

en: Whether the main window is maximized or not.
ga: Cé acu atá an phríomhfhuinneog uasmhéadaithe nó nach bhfuil.

en: Hpaned 's position
ga: Ionad an Hpaned

en: The hpaned's position, between the listview and the textview.
ga: Ionad an hpaned, idir an t-amharc liosta agus an t-amharc téacs.

en: Hide the list
ga: Folaigh an liosta

en: Whether to hide the word-list view or not.
ga: Cé acu a fholaítear amharc an liosta focal nó nach bhfolaítear.

en: Engine index
ga: Innéacs inneall

en: Query in the floating window when middle mouse button is clicked
ga: Cuardaigh san fhuinneog shoghluaiste nuair a chliceáiltear an cnaipe luiche sa lár

en: Whether to query in the floating window, or in the main window. Query is activated by the user clicking the middle mouse button on the notification area icon.
ga: Cé acu san fhuinneog shoghluaiste nó sa phríomhfhuinneog a dhéanfar cuardach. Gníomhachtófar cuardach trí chliceáil ar an gcnaipe luiche sa lár ar dheilbhín an limistéir fógartha.

en: Pronounce the word when it pops up.
ga: Fuaimnigh an focal nuair a thaispeántar é.

en: Pronounce the word when the floating window pops up.
ga: Fuaimnigh an focal nuair a thaispeántar an fhuinneog shoghluaiste.

en: Maximum window-width
ga: Uasleithead na fuinneoige

en: The maximum width of the floating stardict window.
ga: Uasleithead na fuinneoige soghluaiste stardict.

en: Maximum window-height
ga: Uasairde na fuinneoige

en: The maximum height of the floating stardict window.
ga: Uasairde na fuinneoige soghluaiste stardict.

en: whether to lock the window or not
ga: cé acu a chuirfear an fhuinneog faoi ghlas nó nach gcuirfear

en: Whether to lock the floating window or not. While locked, the window will not disappear.
ga: Cé acu a chuirfear an fhuinneog shoghluaiste faoi ghlas nó nach gcuirfear. Ní ghabhfaidh an fhuinneog as amharc agus é faoi ghlas.

en: lock position (x)
ga: ionad glasála (x)

en: the window's x position while locked.
ga: x-ionad na fuinneoige nuair atá sí faoi ghlas.

en: lock position (y)
ga: ionad glasála (y)

en: the window's y position while locked.
ga: y-ionad na fuinneoige nuair atá sí faoi ghlas.

en: Dictionary order
ga: Ord foclóra

en: List the dictionaries in order.
ga: Taispeáin na foclóirí in ord.

en: Tree Dictionary order
ga: Ord na bhFoclóirí Crainn

en: List the tree dictionaries in order.
ga: Taispeáin na foclóirí crainn in ord.

en: List the tree dictionaries which are disabled.
ga: Taispeáin na foclóirí crainn a díchumasaíodh.

en: Plug-in order
ga: Ord na mbreiseán

en: List the plugins in order.
ga: Taispeáin na breiseáin in ord.

en: List the plugins which are disabled.
ga: Taispeáin na breiseáin a díchumasaíodh.

en: <span foreground="red">[Missing Image]</span>
ga: <span foreground="red">[Íomhá Ar Iarraidh]</span>

en: Hide the main window, do not show splash screen
ga: Folaigh an phríomhfhuinneog; ná taispeáin splancscáileán

en: Start a new instance of stardict
ga: Tosaigh próiseas nua stardict

en: Quit an existing instance of stardict
ga: Scoir próiseas stardict atá ag rith faoi láthair

en: Default Group
ga: Grúpa Réamhshocraithe

en: Only level %d user can choose this dictionary!
ga: Ceadaítear d'úsáideoirí ag leibhéal %d amháin an foclóir seo a roghnú!

en: You can only choose %d dictionaries.
ga: Ní cheadaítear duit ach %d foclóir a roghnú.

en: Dictionary Name
ga: Ainm an Fhoclóra

en: Word count
ga: Líon na bhfocal

en: Browse Dictionaries
ga: Brabhsáil Foclóirí

en: These settings will take effect the next time you run StarDict.
ga: Cuirfear na socruithe seo i bhfeidhm an chéad uair eile a rithfidh tú StarDict.

en: Loading...
ga: Á Luchtú...

en: <span foreground="red">Query Dict</span>
ga: <span foreground="red">Déan Iarratas</span>

en: <span foreground="red">Scan Dict</span>
ga: <span foreground="red">Scan Foclóir</span>

en: Virtual Dictionary
ga: Foclóir Fíorúil

en: Network
ga: Líonra

en: You can have multiple groups of dictionaries, such as "Study English", "Learn German", and switch them instantly.
ga: Is féidir grúpaí éagsúla foclóirí a bheith agat, mar shampla "Staidéar ar Bhéarla", "Foghlaim Gearmáinis", srl. agus athrú eatarthu ar an toirt.

en: The Query Dict will show in the main window, the Scan Dict will show in the floating window.
ga: Taispeánfar "Déan Iarratas" sa phríomhfhuinneog, agus taispeánfar "Scan Foclóir" san fhuinneog shoghluaiste.

en: Dictionary Information
ga: Eolas faoin Fhoclóir

en: Author
ga: Údar

en: Email
ga: Ríomhphost

en: Website
ga: Suíomh Gréasáin

en: Description
ga: Cur Síos

en: Date
ga: Dáta

en: File name
ga: Ainm comhaid

en: Enable
ga: Cumasaigh

en: New dict group
ga: Grúpa nua foclóirí

en: Group name:
ga: Ainm an ghrúpa:

en: Add dictionary
ga: Cuir foclóir leis

en: Add
ga: Cuir Leis

en: Delete
ga: Scrios

en: Information
ga: Eolas

en: Move to top
ga: Bog go dtí an barr

en: Move up
ga: Bog suas

en: Move down
ga: Bog síos

en: Move to bottom
ga: Bog go dtí an bun

en: D_ict List
ga: L_iosta Foclóirí

en: Manage _Dict
ga: Bainistigh _Foclóir

en: T_ree dictionaries
ga: Foclói_rí crainn

en: _Network dictionaries
ga: Foclóirí lío_nra

en: _Show information
ga: Tai_speáin eolas

en: Select _All
ga: Roghnaigh _Uile

en: _Unselect all
ga: _Díroghnaigh uile

en: Visit
ga: Déan cuairt ar

en:  to download dictionaries!
ga:  chun foclóirí a íosluchtú!

en: Upgrade Now!
ga: Nuashonraigh Anois!

en: Manage Dictionaries
ga: Bainistigh Foclóirí

en: Synonym word count
ga: Líon na gcomhchiallach

en: Download Now!
ga: Íosluchtaigh Anois!

en: Quit
ga: Scoir

en: _Quit
ga: _Scoir

en: StarDict - Scanning
ga: StarDict - Á Scanadh

en: <Not Found!>
ga: <Gan Aimsiú!>

en: Fuzzy query
ga: Cuardach doiléir

en: has succeeded.
ga:  - d'éirigh leis.

en: Found 1 word:
ga: Aimsíodh 1 fhocal:

en: Found %d words:
ga: Aimsíodh %d focal:

en: Query in the main window
ga: Cuardach sa phríomhfhuinneog

en: Save to file
ga: Sábháil i gcomhad

en: Pronounce the word
ga: Fuaimnigh an focal

en: Stop selection-scanning
ga: Stad scanadh roghnúcháin

en: Help
ga: Cabhair

en: Lock floating window
ga: Cuir an fhuinneog shoghluaiste faoi ghlas

en: _Copy
ga: _Cóipeáil

en: _Save
ga: _Sábháil

en: _Query
ga: _Cuardach

en: _Play
ga: _Seinn

en: Clear the search box
ga: Glan an bosca cuardaigh

en: Show the main menu (Alt+M)
ga: Taispeáin an príomhroghchlár (Alt+M)

en: Pr_eferences
ga: S_ainroghanna

en: _Help
ga: Cab_hair

en: _About
ga: M_aidir Leis

en: List
ga: Liosta

en: Result
ga: Toradh

en: Full-Text Translation
ga: Aistriúchán Lán-Téacs

en: Tree
ga: Crann

en: Choose dict group
ga: Roghnaigh grúpa foclóirí

en: Next word (Alt+Down)
ga: An chéad fhocal eile (Alt+Down)

en: Previous word (Alt+Up)
ga: An focal roimhe seo (Alt+Up)

en: Enable Net Dict
ga: Cumasaigh Foclóir Líonra

en: Show the word list
ga: Taispeáin an liosta focal

en: Hide the word list
ga: Folaigh an liosta focal

en: Copy
ga: Cóipeáil

en: Print
ga: Priontáil

en:        Welcome to StarDict
    StarDict is a Cross-Platform and international dictionary written in Gtk. It has powerful features, such as "Glob-style pattern matching," "Scan selected word," "Fuzzy query" and "Full-text search".
    
           Here is an introduction to using StarDict:
    
           1. Glob-style pattern matching
           You can input strings containing '*' (wildcard) and '?' (joker) as the pattern. '*' matches an arbitrary, possibly empty, string, and '?' matches an arbitrary character. After pressing Enter, the words that match this pattern will be shown in the list.
           2. Regular expressions matching
           You can input strings as Perl-compatible regular expressions with a beginning ":" character as the identifier. After pressing Enter, the words that match this regex will be shown in the list.
           3. Fuzzy query
           When you can't remember how to spell a word exactly, you can try StarDict's Fuzzy query. It uses "Levenshtein Edit Distance" to compute the similarity between two words, and gives the match results which are most similar to the word that you input. To create a fuzzy query, just input the word with a beginning "/", and then press Enter.
           4. Full-text search
           Full-text search searches for a word in the data. To create a Full-text search, just input the word with a beginning "|", and then press Enter. For example, "|ab cd" searches data which contain both "ab" and "cd". If the words contain Space character, you can use "\ ", such as "|apple\ pie", other escaping characters are "\\" for '\', "\t" for Tab and "\n" for new line.
           5. Special character search
           If your words contain special characters, you can use '\' to escape it, for example, "a\*b\?" searches "a*b?", "\/abc" searches "/abc".
           6. Scan the selected word
           Turn on the check button at the bottom-left corner of the StarDict window to activate this feature. When this feature is on, StarDict will automatically look up words, phrases, and Chinese characters in other applications. Just highlight a word or phrase with your mouse, and a floating window will pop up showing the definition of the selected word.
           7. Dictionary management
           Click the "Manage dictionaries" button at the bottom-right corner of the window to access the dictionary management dialog. From here, you can disable some dictionaries that you don't need, and set the dictionaries' querying order.
    
    
           Statement: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without the warranty that the word spelling, definition, and phonetic information are correct.
ga:        Welcome to StarDict
    StarDict is a Cross-Platform and international dictionary written in Gtk. It has powerful features such as "Glob-style pattern matching," "Scan selected word," "Fuzzy query," etc.
    
           Here is an introduction to using StarDict:
    
           1. Glob-style pattern matching
           You can input strings containing '*' (wildcard) and '?' (joker) as the pattern. '*' matches an arbitrary, possibly empty, string, and '?' matches an arbitrary character. After pressing Enter, the words that match this pattern will be shown in the list.
           2. Fuzzy query
           When you can't remember how to spell a word exactly, you can try StarDict's Fuzzy query. It uses "Levenshtein Edit Distance" to compute the similarity between two words, and gives the match results which are most similar to the word that you input. To create a fuzzy query, just input the word with a beginning "/", and then press Enter.
           3. Full-text search
           Full-text search searchs a word in the data. To create a Full-text search, just input the word with a beginning "|", and then press Enter. For example, "|ab cd" searchs data which contain both "ab" and "cd". If the words contain Space character, you can use "\ ", such as "|apple\ pie", other escaping characters are "\\" for '\', "\t" for Tab and "\n" for new line.
           4. Special character search
           If your words contain special characters, you can use '\' to escape it, for example, "a\*b\?" searchs "a*b?", "\/abc" searchs "/abc".
           5. Scan selected word
           Turn on the check button at the bottom-left corner of the StarDict window to activate this feature. When this feature is on, StarDict will automatically look up words, phrases, and Chinese characters in other applications. Just highlight a word or phrase with your mouse, and a floating window will pop up showing the definition of the selected word.
           6. Dictionary management
           Click the "Manage dictionaries" button at the bottom-right corner of the window to access the dictionary management dialog. From here, you can disable some dictionaries that you don't need, and set the dictionaries' querying order.
    
    
           Statement: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without the warranty that the word spelling, definition, and phonetic information are correct.

en: Found no words matching this pattern!
ga: Níor aimsíodh aon fhocal comhoiriúnach!

en: There are too many spelling errors :-(
ga: An iomarca botún litrithe :-(

en: The text "%s" was not found.
ga: Níor aimsíodh téacs "%s".

en: _Pronounce
ga: _Fuaimnigh

en: <b>Full-Text Translation</b>
ga: <b>Aistriúchán Lán-Téacs</b>

en: To
ga: Go

en: _Translate
ga: _Aistrigh

en: Powered by -
ga: Á Chumhachtú ag -

en: Please input some words to translate.
ga: Iontráil roinnt focal le haistriú.

en: Connecting...
ga: Á Nascadh...

en: Scan the selection
ga: Scan an roghnúchán

en: Show info
ga: Taispeáin eolas

en: Preferences
ga: Sainroghanna

en: Manage dictionaries
ga: Bainistigh foclóirí

en: Go to the StarDict website
ga: Téigh go suíomh Gréasáin StarDict

en: Search an Internet dictionary - Right button: website list
ga: Cuardaigh foclóir Idirlín - Cnaipe ar dheis: liosta de shuímh

en: %s
    
    <b>Author:</b>	%s
    <b>Website:</b>	%s
    <b>Filename:</b>	%s
ga: %s
    
    <b>Údar:</b>	%s
    <b>Suíomh Gréasáin:</b>	%s
    <b>Ainm Comhaid:</b>	%s

en: <b>Virtual Dictionary</b>
ga: <b>Foclóir Fíorúil</b>

en: <b>TTS Engine</b>
ga: <b>Inneall TTS</b>

en: <b>Misc</b>
ga: <b>Éagsúil</b>

en: Plug-in Name
ga: Ainm an Bhreiseáin

en: Configure Pl_ug-in
ga: C_umraigh an Breiseán

en: <b>Plug-in Details</b>
ga: <b>Mionsonraí an Bhreiseáin</b>

en: Manage Plugins
ga: Bainistigh Breiseáin

en: Scan Selection
ga: Scan an Roghnúchán

en: Font
ga: Clófhoireann

en: Cache
ga: Taisce

en: Export
ga: Easpórtáil

en: Sound
ga: Fuaim

en: Article rendering
ga: Rindreáil ailt

en: Net Dict
ga: Foclóir Líonra

en: Input
ga: Ionchur

en: Options
ga: Roghanna

en: Search website
ga: Cuardaigh suíomh Gréasáin

en: Dictionary
ga: Foclóir

en: Main window
ga: Príomhfhuinneog

en: Notification area icon
ga: Deilbhín an limistéir fógartha

en: Floating window
ga: Fuinneog shoghluaiste

en: Categories
ga: Catagóirí

en: _Only scan while the modifier key is being pressed.
ga: _Scan nuair atá an eochair mhionathraithe á brú agus sa chás sin amháin.

en: H_ide floating window when modifier key released.
ga: _Folaigh an fhuinneog shoghluaiste nuair a scaoiltear an eochair mhionathraithe.

en: Scan modifier _key:
ga: _Eochair mhionathraithe le haghaidh scanta:

en: _Scan clipboard.
ga: _Scan an ghearrthaisce.

en: Choose dictionary font
ga: Roghnaigh clófhoireann foclóra

en: Choose
ga: Roghnaigh

en: Dictionary font
ga: Clófhoireann foclóra

en: _Use custom font.
ga: Ú_sáid clófhoireann shaincheaptha.

en: Dictionary _font:
ga: Clófhoireann _fhoclóra:

en: Create c_ache files to speed up loading.
ga: Cruth_aigh comhaid taisce chun an luchtú a bhrostú.

en: After enabled collation, when load the dictionaries for the first time, it will take some time for sorting, please wait for a moment.
ga: Tar éis duit comhordú a chumasú, nuair a luchtaítear na foclóirí den chéad uair, beidh sé go mall agus á shórtáil.  Bíodh foighne agat le do thoil.

en: C_lean all cache files
ga: G_lan gach comhad taisce

en: Open file...
ga: Oscail comhad...

en: File name:
ga: Ainm ar an gcomhad:

en: _Browse...
ga: _Brabhsáil...

en: Default
ga: Réamhshocrú

en: RealPeopleTTS search path:
ga: Conair chuardaigh RealPeopleTTS:

en: Account
ga: Cuntas

en: _User Name:
ga: _Ainm Úsáideora:

en: _Password:
ga: _Focal Faire:

en: Please input the password.
ga: Iontráil an focal faire.

en: Register
ga: Cláraigh

en: _Email:
ga: _Ríomhphost:

en: Please input the user name.
ga: Iontráil ainm an úsáideora.

en: Please input the email.
ga: Iontráil an seoladh ríomhphoist.

en: Please input a valid email.
ga: Iontráil seoladh bailí ríomhphoist.

en: Enable _network dictionaries.
ga: Cumasaigh foclóirí lío_nra.

en: StarDict server:
ga: Freastalaí StarDict:

en: Account:
ga: Cuntas:

en: _Register an account
ga: _Cláraigh cuntas

en: _Search while typing.
ga: _Cuardach beo.

en: Word change _timeout:
ga: Seal fanachta le haghaidh a_thraithe focal:

en: Show the _first word when not found.
ga: Taispeáin an chéad _fhocal mura n-aimsítear aon rud.

en: _Auto run StarDict after boot.
ga: _Rith StarDict go huathoibríoch nuair a thosaítear an ríomhaire.

en: Hide main window when _starting StarDict.
ga: Folaigh an phríomhfhuinneog agus _StarDict á thosú.

en: _Use open main window hotkey: Ctrl+Alt+Z.
ga: Ú_sáid eochair aicearra "Oscail an Phríomhfhuinneog": Ctrl+Alt+Z.

en: Website Name
ga: Ainm an tSuímh Gréasáin

en: Website link
ga: Nasc le suíomh Gréasáin

en: Website search link
ga: Seoladh cuardaigh an tsuímh Gréasáin

en: Please input the website name.
ga: Iontráil ainm an tsuímh Gréasáin.

en: Please input the website link.
ga: Iontráil seoladh an tsuímh Gréasáin.

en: Please input the website search link.
ga: Iontráil seoladh cuardaigh an tsuímh Gréasáin.

en: _Pronounce the word when it pops up.
ga: _Fuaimnigh an focal nuair a thaispeántar é.

en: _Show floating window if word not found.
ga: _Taispeáin an fhuinneog shoghluaiste mura n-aimsítear an focal.

en: Max window _width:
ga: Uasleithead na _fuinneoige:

en: (default:320)
ga: (réamhshocrú:320)

en: Max window hei_ght:
ga: Uasairde na fuinneoi_ge:

en: (default:240)
ga: (réamhshocrú:240)

en: _Use custom background color:
ga: Ú_sáid dath saincheaptha cúlra:

en: Cat_egories:
ga: Cat_agóirí:

en: Loading
ga: Á Luchtú

en: Command TTS
ga: Ordú TTS

en: Full-text Search
ga: Cuardach Lántéacs

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Full-text search...
ga: Cuardach lántéacs...

en: Press Enter to list the words that match the pattern.
ga: Brúigh "Enter" chun liosta na bhfocal comhoiriúnach a thaispeáint.

en: Fuzzy query...
ga: Cuardach doiléir...

en: StarDict is already running. Using the running process.
ga: Tá StarDict ag rith cheana. Úsáidfear an próiseas atá ann.

en: - Lookup words
ga: - Déan cuardach ar fhocail

en: Options parsing failed: %s
ga: Níorbh fhéidir na roghanna a pharsáil: %s

en: Arabic
ga: Araibis

en: Chinese
ga: Sínis

en: Dutch
ga: Ollainnis

en: English
ga: Béarla

en: French
ga: Fraincis

en: German
ga: Gearmáinis

en: Greek
ga: Gréigis

en: Italian
ga: Iodáilis

en: Japanese
ga: Seapáinis

en: Korean
ga: Cóiréis

en: Portuguese
ga: Portaingéilis

en: Russian
ga: Rúisis

en: Spanish
ga: Spáinnis

en: Swedish
ga: Sualainnis

en: Chinese (Simplified)
ga: Sínis (Simplithe)

en: Chinese (Traditional)
ga: Sínis (Traidisiúnta)

note: name,                         srclangs,            tgtlangs,            tgtlangs2,        website_name,   website_url
en: Google Translate
ga: Aistriúchán Google

en: Yahoo Translate
ga: Aistriúchán Yahoo

en: Excite Japan Translate
ga: Aistriúchán Excite Japan

en: Authentication denied: %s
ga: Diúltaíodh don fhíordheimhniú: %s

en: Register failed: %s
ga: Theip ar chlárú: %s

en: Register success!
ga: D'éirigh leis an gclárú!

en: You haven't setup the account. Please open the "Net Dict" page in the Preferences dialog and register an account first.
ga: Níl an cuntas socraithe agat. Oscail an leathanach "Foclóir Líonra" sa dialóg "Sainroghanna" agus cláraigh cuntas ar dtús.

en: Sorting, please wait...
ga: Á shórtáil, fan go fóill...

en: Can not load image. %s
ga: Ní féidir an íomhá a luchtú. %s

en: User Dict
ga: Foclóir an úsáideora

en: User virtual dictionary.
ga: Foclóir fíorúil an úsáideora.

en: Show the user dictionary.
ga: Taispeáin foclóir an úsáideora.

en: Voice type:
ga: Cineál gutha:

en: Pronounce words by Espeak TTS engine.
ga: Fuaimnigh focail le hinneall Espeak TTS.

en: Pronounce words by Festival TTS engine.
ga: Fuaimnigh focail le hinneall Festival TTS.

en: [not a printable character]
ga: [ní carachtar inphriontáilte é seo]

en: General Character Properties
ga: Airíonna Ginearálta Carachtair

note: character category
en: Unicode category:
ga: Catagóir Unicode:

en: Canonical decomposition:
ga: Scaradh canónta:

en: Various Useful Representations
ga: Léirithe Éagsúla Úsáideacha

en: C octal escaped UTF-8:
ga: UTF-8 mar charachtair ochtnártha C:

en: XML decimal entity:
ga: Aonán deachúlach XML:

en: XML hexadecimal entity:
ga: Aonán heicsidheachúlach XML:

en: Alias names:
ga: Ailiasanna:

en: Notes:
ga: Nótaí:

en: See also:
ga: Féach freisin:

en: Approximate equivalents:
ga: Garchoibhéisí:

en: Equivalents:
ga: Coibhéisí:

en: Annotations and Cross References
ga: Anótálacha agus Crostagairtí

en: Definition in English:
ga: Sainmhíniú as Béarla:

en: Mandarin Pronunciation:
ga: Fuaimniú Mandairínise:

en: Cantonese Pronunciation:
ga: Fuaimniú Cantainise:

en: Japanese On Pronunciation:
ga: Fuaimniú Seapáinise "On":

en: Japanese Kun Pronunciation:
ga: Fuaimniú Seapáinise "Kun":

en: Tang Pronunciation:
ga: Fuaimniú Tang:

en: Korean Pronunciation:
ga: Fuaimniú Cóiréise:

en: CJK Ideograph Information
ga: Eolas Idéagraf CJK

en: Gucharmap virtual dictionary.
ga: Foclóir fíorúil Gucharmap.

en: Parse the HTML data.
ga: Parsáil na sonraí HTML.

en: Man virtual dictionary.
ga: Foclóir fíorúil "man".

en: Show the man pages.
ga: Taispeáin na leathanaigh "man".

en: Parse the PowerWord data.
ga: Parsáil na sonraí PowerWord.

en: _Use custom languages.
ga: Ú_sáid teangacha saincheaptha.

en: For example: "en_US de"
ga: Mar shampla: "ga gd gv"

en: Custom languages:
ga: Teangacha saincheaptha:

en: Spell Check
ga: Seiceáil an Litriú

en: Spell check virtual dictionary.
ga: Foclóir fíorúil litrithe.

en: Spell check the input words and show the correct suggestion.
ga: Seiceáil litriú na bhfocal ionchurtha agus taispeáin moltaí nuair atá siad mílitrithe.

en: Update information
ga: Eolas faoin nuashonrú

en: You are using an old version of StarDict!
ga: Tá tú ag úsáid seanleagan de StarDict!

en: You are using the newest version of StarDict!
ga: Tá tú ag úsáid an leagan is nuaí de StarDict!

en: Latest version information:
ga: Eolas faoin leagan is déanaí:

en: Latest news:
ga: An scéal is déanaí:

en: Update Info
ga: Eolas faoin nuashonrú

en: Update information.
ga: Eolas faoin nuashonrú.

en: Get the update information from the Internet.
ga: Faigh eolas faoin nuashonrú ón Idirlíon.

en: Visit StarDict website now?
ga: Téigh go suíomh Gréasáin StarDict anois?

en: Parse the wiki data.
ga: Parsáil na sonraí Wiki.

en: Parse the XDXF data.
ga: Parsáil na sonraí XDXF.
